•  

  Mirki, nie mam możliwości przeciągnięcia kabla przez ściany w mieszkaniu (wynajmowne, a właściciel nie wyraził zgody).
  Kupiłem dwie takie przejściówki okienne jak na zdjęciu(sprzedawca zarzeka się że są kat 6) + kable 3x 5m.
  Przy pierwszym podłączeniu testowym i manualnym ustawieniu szybkości na 10 Mbps wszystko działało płynnie i nie zrywało połączenia.
  Dla większych wartości połączenie momentalnie zrywało się i łączyło na nowo.

  Czy wina leży po stronie chujowej jakości przejściówki okiennej?
  Jaki sposób przeprowadzenia kabla byłby lepszy bez wiercenia w ścianach.
  W mieszkaniu jest listwa przypodłogowa z płytek na stałe przyczepionych do ściany, pies który lubi gryźć kable i baba która narzeka na wiszące kable.

  #siecikomputerowe #internet
  pokaż całość

  źródło: obraz_2022-08-08_135622858.png

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Czy notariusz może ,,przyklepać'' darowiznę udziału w nieruchomości, kiedy jedna ze stron jest niepełnosprawna intelektualnie, ale nie ubezwłasnowolniona?
  Mamy sytuację, gdzie jest ojciec lat 40 i jego niepełnosprawny syn lat 20, matka zmarła i udział w nieruchomości kształtuje się w relacji 75% ojciec i 25% syn.
  Syn jest niepełnosprawny intelektualnie z umysłem 10 latka, ale nie jest ubezwłasnowolniony.
  Aby uregulować stan prawny domu, ojciec chce wziąć całość nieruchomości, aby była na jego nazwisko. Powodem jest głównie obawa, aby nikt nie ,,podpuścił'' tego syna i zwyczajnie nie wyłudził części domu.
  Pytanie brzmi, czy notariusz widząc ewidentną niepełnosprawność intelektualną syna może dopuścić do transakcji darowizny syn - ojciec?
  A może, aby interes tego syna był zapewniony notariusz dopuści darowiznę domu, ale tylko wraz z ustanowieniem dożywocia bądź służebności?

  #prawo #notariusz

  ---
  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  ID: #62f00408cdd8d55ea642340f
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Wesprzyj projekt
  pokaż całość

 •  

  Wymodelowałem sobie loch z heroesków i zamówiłem wydruk ᶘᵒᴥᵒᶅ

  #heroes3 #homm3 #druk3d #gry

  źródło: dungeon.jpg

 •  

  Mirasy, jak się dogadujecie z koleżankami z biura w sprawie klimatyzacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

  #praca #korposwiat #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski

  źródło: wykop.pl

 •  

  Czy naprawdę nie idzie znaleźć normalnego regału na książki? Przeglądam Ikea i kilka innych sklepów, i w sumie półki są w 2 typach wysokości - miniaturowe koło 15cm na płyty i olbrzymie 35 cm, chyba na encyklopedie. Idzie gdzieś kupić regał z półkami 20 - 25 cm wysokości, żeby dało się zmieścić do środka jak najwięcej książek, czy tylko diy pozostaje?
  #meble

  •  

   e obecnie obniżenie podatków nie wypierdoli inflacji w kosmos?

   @Kryspin013: Problem jest taki, że inflacja będzie, czy nam się to podoba, czy nie. Chyba, że na zawsze wycofają z rynku nadrukowane pieniądze. Po prostu poziom cen musi się wyrównać z podażą pieniądza.

  •  

   j. w. Sam się magicznie nie wyrówna.

   @Kryspin013: No wyrówna... poziom inflacji jest pochodną cen w czasie. Przy obecnym systemie finansowym możemy co najwyżej trochę kontrolować wysokość inflacji ale w dłużej perspektywie wzrost cen jaki musiał nastąpić - nastąpi.

  • więcej komentarzy (28)

 •  

  Po tym jak skorzystałem w ing z wakacji kredytowych, nagle mam o 1100 zł kapitału więcej do spłaty. Dodatkowo po pierwszych wakacjach wszystkie późniejsze raty składają się tylko z części odsetkowej. Czy ktoś z was też tak ma? #ing #kredythipoteczny #wakacjekredytowe

  •  

   @vader05: @iroos: Pozostało do spłaty wzrosło. Zwróciłem na to uwagę tylko dlatego, że miałem już 299k a teraz z powrotem wskoczyło na 300k. Harmonogram nie jest zaktualizowany w ogóle, ale wniosek widnieje jako złożony. Na pewno ten PiSowski bo musiałem wybrać sobie 4 raty w tym roku i po jednej z każdego kwartału w 2023.
   Myślę, że po prostu banki mają burdel z powodu burdelu legislacyjnego wprowadzanego przez tych dyletantów. Poza tym zmiana w systemach bankowych to nie jest prosta sprawa, że piszesz linijkę i cyk, na produkcję... pokaż całość

   +: Sebb521
  •  

   @iroos: Nie. Pozostało do spłaty w ING to jest tylko kapitał. Odsetki masz podane tylko za dany miesiąc (i dalej w harmonogramie). Nie ma żadnej predykcji całkowitego kosztu kredytu (bo to chujowy i bezwartościowy wskaźnik).

   Trochę mnie dziwi ten wzrost bo to tak jakby "cofnęło" ratę a wydawało mi się, że ta wartość po prostu maleje o składnik kapitałowy, który jest spłacany w konkretnej racie.

  • więcej komentarzy (12)

 •  

  Ja pierdole niektórzy to serio mają gen niewolnika w sobie i nic tego nie zmieni (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  Gdy słyszę historię mojej siostry z pracy szlag mnie trafia, bo rynek architektury to chyba jedne z największych Januszy jakie istnieją.

  Nic oczywiście nie zmieni bo wmówili jej że jako architekt z ponad 20 letnim doświadczeniem nie zna angielskiego więc nic lepszego nie znajdzie.
  Ogolnie ją już tak zepsuli, że myśli, że inaczej się po prostu nie da i firma w której pracuje jest jedną z lepszych. Ba, wiecie co dzisiaj usłyszałem?

  Że jej szefostwo jest spoko bo jako jedni z niewielu na rynku architektonicznych firm "nie robią problemów z urlopami macierzyńskimi"
  I że szefostwo do tego "normalnie podchodzi"

  Ale:
  - od lat nie płacą za nadgodzin. W ogóle. Nikomu. Biorą projekty w których wiedza ze nie wyrobią się godzinowo, ale płacić nie będą.
  Myślę że siostra lekko przez 10 lat pracy w tej firmie wyrobiła lekko 14 lat roboty jak nie więcej.

  Mieli teraz przeprowadzkę biura, jak myślicie kto ją ogarniał? No pracownicy xD
  - podwyżki oczywiście to gigantyczna walka, mało kto dostaje bo nie ma pieniędzy. Ale na biuro oczywiście jest i zbędne integrację czy wyjazdy.
  - ta słynna "rodzinna atmosfera" w której każdy na każdego najeżdża bo stworzono środowisko w którym gdy nie zostaniesz dłużej ktoś inny musi robić twoją pracę, więc żal mają do współpracowników, ale nie do szefostwa.
  - gdy firma rozrosła się z 10 pracowników do 50 szefowie odbyli szkolenie z manipulacji pracownikami. Nawet się z tym nie kryli tylko byli z tego dumni.
  - ile razy szefu wynegocjował niezbyt rentowny kontrakt to głowa mała, wyrabiali się tylko dzięki siedzeniu po godzinach i temu że przez jakiś czas wzięli to na barki ludzie w firmie bo "jest gorszy okres"
  - zjeby przy innych pracownikach, choć to się podobno zmieniło.

  Pełno kwiatków, serio. Ona ma syndrom sztokholmski i ja już nawet nie ruszam tego tematu bo nie ma sensu - już zero refleksji a po wczorajszej rozmowie i usłyszeniu tego tekstu o braku problemów z macierzyńskimi to serio mi ręce opadły xD

  Ogólnie czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy we #wroclaw to właśnie tak wygląda świat architektów?

  Kurde ona ma pod sobą paru ludzi, prowadzi milionowe projekty, pracuje tam od chyba 10 lat robiąc wszystko od projektów po prowadzenie teamu, chodzenie po urzędach i użeranie się z inwestorami a szefostwo na każdym kroku zamiast pomagać to jej przeszkadza, zabiera ludzi z teamu a później się wkurwia że robota wolno idzie i jak ja widzę czasami po 12 godzinnym zapierdolu to mi zwyczajnie żal.

  Serio wszędzie to tak wygląda? Serio architektoniczny świątek jest aż tak zepsuty?

  #architektura #pracbaza #praca
  pokaż całość

  źródło: ei_1659412390380.jpg

 •  

  @dentystka: @dentystka: cześć mirki, jako, że super insektologiem nie jestem a rano znalazłam ślady krwi na pościeli i palcu niebieskiego to chciałam was zapytać czy to kleszcz? Żadnego śladu ugryzienia nie ma. Psa nigdy nie miałam to na oczy nie widziałam tego stworzenia, wydaje mi się, ze nie.. pomóżcie plis

  #pytaniedoeksperta #kleszcze #lekarz pokaż całość

  źródło: B11070B4-D1AA-44AF-9B15-AC2AD804FE13.jpeg

 •  

  Szturm Sadrystów na iracki parlament

  Tak wczoraj wyglądał iracki parlament. Sympatycy Sadra wdarli się do budynku, aby zaprotestować przeciwko nominacji Mohammeda al Sudaniego na nowego premiera Iraku. To kolejny (i z pewnością nie ostatni) odcinek w "wojnie" Muktady Sadra z byłym premierem Nurim Malikim.

  W październiku '21 w Iraku odbyły się wybory parlamentarne. Wygrali je Sadryści, uzyskując 73 z 329 możliwych mandatów. Największym przegranym okazał się pro-irański Fatah, który z 48 mandatów obronił tylko 17.

  Sadr był zdeterminowany, aby stworzyć silny rząd, z udziałem sunnitów skupionych wokół Mohammeda Halbousiego i kurdyjskiej KDP. Jednak jego starania zablokowała tzw. Rada Koordynacji, która powstała krótko po wyborach. Rada skupia partie niezadowolone ze zwycięstwa Sadra.

  Pierwsze skrzypce w Radzie odgrywa Nuri Maliki - arcywróg Sadra. Maliki był premierem w latach 2006-2014. We współpracy z Amerykanami rozbił Armię Mahdiego (bojówki Sadra) w 2008 r.

  Nie tylko jednak Sadr nienawidzi Malikiego. W wielu kręgach Maliki to symbol korupcji, nepotyzmu i represji wobec ludności sunnickiej. Jego polityka wobec sunnickiej północy Iraku uważana jest za jeden z ważnych czynników stojących za spektakularnym sukcesem ISIS w l. 2013-15.

  Wracając do czasów współczesnych. Po zwycięstwie wyborczym Sadra, Maliki stał się kluczową postacią bloku anty-Sadr. Obok niego do Rady weszło kilka ugrupowań ściśle powiązanych z Iranem. Rada próbowała wymusić na Sadrze, aby włączył ich w skład nowego rządu. Sadr odmówił.

  W efekcie Rada na wszelki możliwym sposób sabotowała próby utworzenia rządu przez Sadra Ostatecznie w czerwcu '22 stało się jasne, że Sadr - bez współpracy z Radą Koordynacji - sam rządu nie powoła. Sadr postanowił zagrać va banque.

  W czerwcu '22 Sadr kazał członkom Ruchu Sadrystowskiego (Sadr sam nie zasiada w parlamencie) zrezygnować ze swoich mandatów. W efekcie największa iracka partia - z własnej woli znalazła się poza parlamentem. Sadrystowskie mandaty zostały podzielone między pozostałe partie

  Wyjście Sadra z parlamentu najbardziej wzmocniło pozycję Rady Koordynacji, która została teraz największym blokiem w parlamencie i mogła zadecydować o wyborze premiera. W poniedziałek Rada Koordynacji ogłosiła swojego kandydata na to stanowisko.

  Został nim Mohammed Sudani, były minister w rządzie Malikiego. Ruch Sadrystowski odebrał tę nominację jako próbę obsadzenia stanowiska premiera "swoim człowiekiem" przez Malikiego. Dlatego w środę na kanałach powiązanych z Sadrystami pojawiły się wezwania do protestów.

  W czwartek, zwolennicy Sadra zebrali się przed tzw. Zieloną Strefą (ZS) w Bagdadzie - na jej terenie znajdują się urzędy centralne, ambasady i parlament. ZS broni tzw. Specjalna Dywizja, która podlega bezpośrednio pod rozkazy jeszcze urzędującego premiera Kadhimiego.

  Specjalna Dywizja, która nie słynie z delikatności, tym razem nie podjęła żadnych działań przeciw protestującym. Żołnierze byli bardzo bierni, ograniczając się w zasadzie tylko do zablokowania głównej bramy wjazdowej do ZS i rozdawania wody protestującym.

  Tymczasem Sadryści ściągnęli pod ZS dźwig i z jego pomocą rozebrali ogrodzenie chroniące ZS. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na to armia także nie zareagowała. W efekcie Sadryści bardzo szybko wdarli się do ZS.

  Sadryści od razu skierowali się do parlamentu, zajmując budynek, robiąc sobie zdjęcia z portretem Sadra i skandując hasła przeciwko nominacji Sudaniego na nowego premiera i przeciwko Malikiemu.

  Podobne protesty odbyły się w wielu miastach szyickiego południa Iraku. Wszędzie motyw był taki sam: portrety Sadra i hasła anty-Sudani i anty-Maliki.

  Rada Koordynacji wezwała członków swoich milicji do mobilizacji i do bycia gotowym na wypadek eskalacji. Sam Nuri Maliki pojawił się na ulicach Bagdadu z bronią w ręku i dość liczną ochroną. Jednocześnie Maliki wezwał obecnego premiera Kadhimiego do rozpędzenia protestów.

  Kadhimi był jednak poza stolicą, a poza tym prawdopodobnie popierał protest - milicje powiązane z Iranem kilkukrotnie wdzierały się do ZS w poprzednich latach. Po ataku latem 2020 r. Kadhimi przeprowadził czystkę w ochronie ZS, robią szefem ochrony swojego zaufanego człowieka.

  Bierna postawa ochrony ZS wobec Sadrystów była więc najprawdopodobniej decyzją samego Kadhimiego. Kadhimi nie jest stronnikiem Sadra, ale zależy mu na silnym państwie i ograniczeniu wpływów Iranu, więc jest między nimi nić porozumienia.

  Dopiero po zajęciu budynku parlamentu przez Sadrystów, Muktada Sadr odniósł się do całej sprawy - to znana taktyka Sadra, który często podkreśla spontaniczny charakter protestów organizowanych przez swoich sympatyków.

  "Wasza wiadomość została przekazana. (...) Możecie wrócić do domów" - napisał Sadr. Niedługo później jego sympatycy spokojnie zaczęli opuszczać ZS.

  Wczorajszy "szturm" na parlament to zapowiedź ciężkich czasów przed Irakiem. Sadr chce pokazać, że Rada Koordynacji i Maliki - nawet jeśli powołają rząd - to nie będzie on miał legitymizacji do rządzenia krajem, bo przeciwko rządowi będzie "iracka ulica" (w domyśle Sadr). Sadr, ale też i Rada dysponują licznymi milicjami, także może być momentami gorąco - wieszczenie wojny domowej jest jednak imho przesadzone.

  Poddziały w szyickiej społeczności Iraku to też duży problem dla Iranu, który stara się zachować dobre relacje ze wszystkimi stronnictwami szyickimi (także z Sadrem). Wczoraj mediatorami między Sadrem a Malikim byli właśnie Irańczycy - w Bagdadzie był szef sił Kuds (gen. Ghani). Swoje 5 groszy dorzucił też ambasador Iranu, który też próbował deeskalować sytuację.

  W ramach uzupełnienia, mój artykuł z 2020 r. o konfrontacji między premierem Kadhimim a Qaisem Khazalim, którego milicje próbowały się wedrzeć do Zielonej Strefy. Tutaj też pisałem o zmianach kadrowych, których Kadhimi dokonał w ochronie ZS. Świąteczne Porządki Premiera Kadhimiego

  A tutaj jeszcze dłuuugi tekst o protestach z 2019 r. w Iraku, który dobrze pokazuje że Sadr - mimo ogromnych wpływów - nie ma monopolu na "iracką ulicę". Anatomia Irackiej Rewolucji

  Tekst przekopiowany z mojego twittera - dlatego forma inna niż zwykle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  _______________

  Jeśli ktoś docenia moją pracę i chciałby postawić mi wirtualną kawę, to może to zrobić pod tym linkiem.

  #bliskiwschod #lagunacontent #irak #iran #geopolityka
  pokaż całość

  źródło: pbs.twimg.com

 •  

  Czy oni tam są normalni, że na jednej stronie wrzucają numer karty i cvv2?
  #revolut

 •  

  onboard K-maga, 1st lap, +7 pozycji
  #f1

  źródło: streamable.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika pietryna123

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi pietryna123

Osiągnięcia (4)