•  

  Jako, że dwójka ludzi zarzuca mi arogancję, bo nie wierzę w ich gusła oparte o dysocjacje umysłu, to postanowiłem obrócić to w coś pozytywnego i poszerzającego horyzonty - jak mam to w zwyczaju. Przeto jak będzie mi się chciało, bo teraz zaczyna się sezon wegetatywny i mam trochę roboty, to napiszemy dłuższy tekst o czymś ważnym. Wojna trzydziestoletnia, pokój westfalski oraz konsekwencje dla Europy XVII wiecznej i XVIII wiecznym zwrocie ku rzeczywistości i nauce. Przy okazji wyobrażacie sobie jaja na ludziach, którzy oskarżają kogoś o arogancje i pomijają swoją totalną ignorancję względem biochemicznego procesu, który pożre ich żywcem dosłownie! DOSŁOWNIE! Życie na razie nie ma żadnego srania na rozkład i jest wiele, wiele, wiele miliardów do zera w tym "meczu" i nie wygląda, żeby było lepiej na razie. Cykl Krebsa, apoptoza, glikoliza, fosforylacja, fotosynteza, miliardy bakteriofagów na powierzchni ich oka czyszczące je z bakterii wstrzykując im zabójczy enzym, Eksperyment Stanleya Millera, prace Aleksandra Oparina, fosfor, ale to wciąż za mało. Przy okazji 25 grudnia faktycznie urodziło się dziecko, które odmieniło ten świat zupełnie - nazwano je Isaac Newton.

  #myrmekochoria #starszezwoje #smoczautopia #chemia #biologia

  dodaje też swoje tagi żeby mi się wyświetlało i przypominało mi, że mam to zrobić
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Szachowe grand prix wykopu

  Proponuję zagrać sobie wstępny turniej na lichess co by zobaczyć czy w ogóle jest sens zorganizować całą edycję takich turniejów. Idealnie by było, aby wpisowe do każdego takiego turnieju wynosiło symboliczne 1zł. Czemu? Chciałbym, aby pod koniec takiego grand prix (seria powiedzmy 10 turniejów), najlepsi i najbardziej wytrwali dostali jakieś nagrody, które ufundowane by były własnie z tych wpisowych. Dodatkowo rozlosowane by były inne nagrody wśród nienagrodzonych, aby każdy miał szansę coś dostać. Punkty z każdego turnieju sumowałyby się, a ja prowadziłbym oddzielną klasyfikację.

  Nie wiem jaki jest dobry termin na taki "wstępny" turniej, jaki mógłby być grany czas oraz ile mógłby trwać (2 godziny?).

  Pomysły dodawajcie w komentarzach, plusujcie jeśli jesteście zainteresowani grą.

  pokaż spoiler Nie mam zamiaru zgłaszać takich inicjatyw do ani, moderacji czy całego wykopu, bo pluje na nich po ostatnim zlaniu tematu


  #szachy #szachujzwykopem #wykopowyturniejszachowy
  pokaż całość

 •  

  Nie wierzę, że można być takim mizoginem. Babka, która jest na zdjęciu (Dr Katie Bouman) pracuje nad projektem Event Horizon Telescope od 12 lat (zaczęła kiedy jeszcze była w szkole średniej), jest absolwentką MIT, najważniejszej uczelni technologicznej USA, ma ukończony doktorat, w dodatku nie była tyle co project manerką, a sama zaprojektowała algorytm, który użyto do wygenerowania pierwszego zdjęcia czarnej dziury, a co mówi Wykopek? HUJA ZROBIUA, JEST TYLKO TWARZĄ PIJAROWĄ
  Nie mam siły nawet komentować takich ludzi

  #mizoginia #neuropa #shitwykopsays
  #nauka #kosmos
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika piotrb

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)