•  

  Jak w 5 minut stracić motywację do pracy?

  Dostałem zlecenie, żeby stworzyć od postaw cały system ERP, który połączy wszystkie nasze wewnętrzne systemy w jedną całość i będzie używane przez wszystkich. Challenge accepted. Spędziłem przy laptopie wiele godzin ucząc się nowych frameworków, front-endów, back-endów i odświeżając sobie wiedzę na temat innych narzędzi, które mógłbym użyć do zakończenia projektu. Codziennie na mnie naciskano i żądano prezentacji dotychczasowych wyników pracy, co też robiłem. Wiązało się to z siedzeniem przy kompie do późnych godzin i weekendami. Spoko, dobrze mi płacą, lubię tę robotę, nie mam innych obowiązków w domu, więc mogę się poświęcić. Zwłaszcza że wiedziałem, że stworzenie kuloodpornego ERP będzie moją furtką do wyższego szczebla w karierze. Codziennie robiłem prezentację na czym stoimy, mój projekt zaczął nabierać kształtów, wszyscy zadowoleni. 80% projektu zakończone, niektórzy już używają i sobie chwalą.

  Właśnie wróciłem z kolejnego spotkania w sprawie ERP, na którym dowiedziałem się, że jeden z dyrektorów zlecił zrobienie tego samego ludziom z Cambridge. Dwóch ziomków z PhD w Data Science się tym zajęło, dzisiaj zaprezentowali swoje dzieło. W ten sposób się dowiedziałem, że cała moja robota poszła w piach, przecież nie dam rady konkurować z PhD z Cambridge, kurwa mać. Wstałem, rzuciłem "dobra robota" i wyszedłem. Teraz siedzę i nic nie robię, tylko patrzę w monitor.

  #pracbaza #korposwiat #uk
  pokaż całość

 •  

  Typowe dla tagu emigracja jest to, że zachwalają ją głównie ludzie, którzy w Polsce zarabiali minimalną krajową i na emigracji zarabiają minimalną krajową. Robotnicy w większości niewykwalifikowani, kierowcy, kasjerzy, magazynierzy, operatorzy sprzętu budowlanego, itp. Dobrze, niech wam się wiedzie! Polska nie jest krajem, w którym możesz dobrze żyć na minimalnej krajowej. Jest jednak druga strona medalu, powyżej 5000 zł Polska zaczyna być fajna. Znam sporo ludzi, którzy zarabiają w okolicach 10 000 zł i więcej. Dla nich emigracja nie ma sensu. W Polsce żyją na większym poziomie, a na zachodzie ich jakość życia by spadła. Wbrew pozorom, takich ludzi w Polsce są całe masy. Jak oni to robią? Korzystają na członkostwie w UE, globalizacji, cyfryzacji wszystkiego. Produkują dla tego mitycznego zachodu, świadczą im usługi i się bogacą. Po prostu kombinują. Sporo osób dorabia się też na imporcie z Chin, jeszcze inni są specjalistami w swoich dziedzinach lub poszukiwanymi fachowcami.

  Od razu odpowiadam, zaraz ktoś powie, że za granicą zarobiliby jeszcze więcej. Być może, ale mają się tułać w obcym kraju? Po co, skoro w naszym żyje im się dobrze.
  Ludzie nawet nie wiedzą jakiego mają farta, że urodzili się w Polsce. Kraju w centrum Europy, w UE i tzw. "pierwszym świecie", a jednocześnie kraju z chujową walutą, który dopiero się teraz bogaci. 90% ludności świata zabiłoby, by się z nami zamienić.

  #emigracja #polska #gospodarka #biznes #ekonomia
  pokaż całość

  •  

   @prohackuser zgodziłbym się, ale popełniasz moim zdaniem jedno błędne a kluczowe założenie - że ludzie emigrują tylko i wyłącznie z powodów finansowych. Jest masa innych jak po prostu ciekawość świata, chęć zobaczenia jak mieszka i żyje się gdzieś indziej, lepsza edukacja, lepsza pogoda i klimat, fajne miasto w którym przyjemnie się żyje itd. A nawet rozważając tylko pracę - to oprócz samych zarobków ważne są możliwości rozwoju, ciekawe projekty, praca nad rozwojem produktu który jest używany przez miliony itd. To są rzeczy które mają bardzo duże znaczenie dla wielu osób. pokaż całość

  • więcej komentarzy (48)

 •  

  Taki film wyszedł mi z różową z krótkiego wypadu na Majorkę - dajcie znać co sądzicie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #podroze #youtube #tworczoscwlasna #film #majorka

  źródło: youtube.com

  +: utopjec
 •  

  w czym N26 jest np. lepsze od Revoluta, że ludzie się nim tak zachwycają?
  to po prostu konto w euro tylko, że w Niemczech a nie w PL - gdzie tu jest jakiś haczyk?

  i ew. czy warto zamienić Revo na N26 - chciałbym usłyszeć waszych opinii
  #banki #finanse #revolut #n26

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika piternet

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.