?

 •  

  #neuropa #polityka

  Najnowsze sondaże mocno masakrują PiS.
  Im większy kryzys społeczno-gospodarczy w Polsce tym lepiej dla polskiej sceny politycznej.

  Jak jeszcze kryzys pociśnie przez następne miesiące to tego poparcia już mogą już tak łatwo nie odbudować. To najniższe wyniki od lutego zeszłego roku, a nie zapowiada się, żeby niezadowolenie społeczne miało maleć.

  źródło: i.imgur.com

 •  

  #neuropa

  PiS notuje coraz niższe poparcie w sondażach

  źródło: i.imgur.com

 •  

  #neuropa #polityka #koronawirus #covid19 #konfederacja

  Mocny kryzys z powodu covid19 dopiero teraz na poważnie uderza. W napędzaniu kryzysu pomagają rolnicy, którzy rozpoczęli protesty. Wiadomym było od dawna, że potrzeba jedynie czasu, aby załamanie gospodarcze nastąpiło i wygląda na to, że i społecznie robi się u nas coraz weselej.

  Jakie to ma polityczne znaczenie?

  Poparcie dla Konferusyfikacji urośnie.
  Powiecie: Konfederacja nie ma żadnego rozwiązania na ten kryzys, to banda zamordystycznych szurów, która kompletnie zrujnowałaby kraj i zrobiła z niego dojną krowę jak Łukaszenko z Białorusią - i ja powiem to samo. Niestety - jak wiadomo internet pęka w szwach od fanów szurstwa i teorii spiskowych i te poglądy zyskują poklask, szczególnie teraz, bo ludzie podczas strachu i paniki stają się bardzo podatni na manipulacje. A kto nie daje prostszych i bardziej chłopskich rozwiązań niż niedoedukowani chłopcy tacy jak Bosak? Podatne owieczki w strachu będą szukały nowych partii i w tym wypadku konfederacja będzie jednym z głównych miejsc ujścia poparcia PiSu. Prosty przekaz dla prostych ludzi. Jasno zdiagnozowani wrogowie itp. Typowe wschodnie standardy medialnego szurstwa i manipulacji. Idealne w czasach paniki.

  PiSowi poparcie spadnie.
  Tak długo jak sytuacja ekonomiczna Polaków będzie się pogarszać a szpitale będą przepełnione, a biznesy i szkoły zamykane - ludzie będą źli. Oczywiście - PiS mógłby dokonać lepszych decyzji, ale wiadomo - partia nie jest ukierunkowana na inteligentnego wyborcę ani też nie ma w swoich szeregach żadnych specjalistów, więc kryzys społeczno-gospodarczy się pogłębia. Poparcie spada.

  Lewica zyska albo nic nie straci Wątpię, aby wyborcy platformy czy Lewicy zaczęli teraz głosować na PiS czy Konferusyfukację, które nie mają im nic do zaoferowania. Aby wiedzieć w jakim stopniu poparcie lewicy urośnie, trzeba by się dokładnie przyjrzeć (na co ja nie mam czasu) profilowi polskiego wyborcy PiSu i co ma dla niego znaczenie. Obecnie widać wzrosty dla Lewicy i być może własnie tam będzie spory odpływ PiSowskiego elektoratu (także poprzez wygłaszanie jasnych opinii w sprawie norek itp.) - najbliższe miesiące pokażą.

  Tak czy inaczej - nie liczyłbym, że Polacy się przebudzą i nagle wybiorą dobry rząd. Jeśli już to sytuacja zmieni się stopniowo. Jest okazja do wykorzystania.
  Światełko w tunelu, które się pokazuje to mocniejszy podział prawicy na PiS i Konfederację i odpływ części elektoratu PiSu na lewo Konfederacja mogłaby podebrać głosy pisowcom i dzięki metodzie d'honta pisowcy straciliby większość nawet przy bardzo prawdopodobnej w przyszłości koalicji Konferusyfukacji z Pisem.

  Możliwość podziału prawicy to malutkie światełko w tunelu dla Polski.
  Wzrost ilości szurstwa i napływ głosów dla Konferusyfikacji może być niestety skutkiem ubocznym.
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika piururo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)