•  

  Czy zamawiając z aliexpress z magazynu z Czech, Hiszpanii, Niemiec nie ma problemu i paczki dochodzą w te deklarowane dwa tygodnie i urzędy celne nie zatrzymują paczek (skoro już na stronie płacisz VAT). Z tego co wiem to chińczyk, usa pomimo że płacisz VAT to i tak poczta polska zatrzymuje każdą przesyłkę i chcą potwierdzenie zapłaty... To jak z tymi krajami UE jest ?
  #aliexpress #alibaba #czechy #niemcy #dropshipping pokaż całość

 •  

  Dlaczego allegro jest tak tanio wyceniane ? Monopolista który nie ma opcji na upadek w Polsce. Z 100 zł na 40. Rozumiem początkowych hype na spółkę ale teraz ? Nie mają przecież problemów finansowych
  #gielda

  •  

   @ForTheEvulz: W mózgu inwestora często dochodzi do racjonalizowania swoich wyborów. Temat rzeka

   Z plusów, uważam że interfejs jest o niebo lepszy od Amazona i zdarza mi się upolować fajne okazje.

   zgadzam się

  •  

   @spinor: Ktoś jeszcze poza Amazonem? Jacy to konkurenci mogą i zechcą lecieć parę lat na stracie? Jak oceniasz prawdopodobieństwo takiego zdarzenia, zważywszy że Amazon, którego zdecydowanie stać, nie wdrożył takiej strategii?

   @ForTheEvulz: Z tych znanych to ostatnio shopee i Amazon, ale też aliexpress mocno inwestuje. Shopee rozdaje sporo kuponów, sam skorzystałem i zaoszczędziłem kilkanaście złotych, Amazon daje 40zł na pierwsze zakupy i amazon prime w śmiesznej cenie 49 zł ( na którym mocno tracą bo same suby na twitchu ich kosztują ponad 2x tyle,a przecież do tego są darmowe dostawy,prime Video i gry). Allegro musiał odpowiedzieć zmniejszając ceny Smarta, promocji na monety tez jakby przybyło, wątpię żeby cały ten koszt udało im się przerzucić na sprzedawcę.

   @spinor: Liczba użytkowników Allegro rośnie, mimo że zwiększają prowizje od sprzedaży. Sprzedawców boli dupa, ale siedzą na Allegro, bo i tak lepiej z Allegro niż bez. Podrzuć proszę jakieś dane, ilu sprzedawców uciekło z Allegro do Amazona. Konkurencja o klienta oczywiście się zwiększy, co będzie dobre dla wszystkich, ale wątpię w jakieś znaczące obniżenie prowizji, zarówno Allegro jak i Amazona.

   Nie mam żadnych danych i pewnie publicznie nie są jeszcze dostępne. Siedzą na Allegro bo tam są kupujący, nawyki nie tak łatwo zmienić, ale konkurenci zabierają coraz większy tort. Widać to chociażby na pepperze, czyli agregatorze promocji internetowych. Allegro tam jak na lekarstwo, za to morze komentarzy pod ofertami amazonu

   Też kibicuje Allegro, ale ich monopol się kończy, konkurencja będzie zacięta, zobaczymy to wkrótce w wynikach finansowych. Właściciele wiedzieli kiedy wejść na giełdę i spieniężyć część swoich akcji.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika pixelorn

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)