•  

  Jest godzina 23.45, właśnie wracam od loszki, którą poznałem na tinder. Cały wieczór oglądaliśmy netflixa i uprawialiśmy seks. Dziewczyna była wniebowzięta, wprost powiedziała mi, że jeszcze z nikim nie było jej tak dobrze. Chyba się we mnie zakochała. Zrobiła mi pyszną kolację, upiekła dla mnie szarlotkę, nawet część zapakowała na wynos. Ulatniam się i zostawiam drzwi otwarte. Przed wyjściem okrywam ją jeszcze kocem bo zasnęła nago na kanapie. Odpalam silnik, rzucam na siedzenie swój portfel i jej majtki, które zabrałem z jej łóżka. Zapalam papierosa i podziwiam moje BMW, które mieni się w świetle latarni. Warszawa powoli kładzie się do snu, widzę smutne twarzy ludzi idących do pracy na nocną zmianę, czuję zazdrosne spojrzenia nieudaczników, którzy nigdy nie bedą mieli takiego życia jak ja. Poleżałbym jeszcze z tą małolatą, niestety interesy wzywają. Jadę teraz na Okecię, stamtad prosto do Dubaju, spotkać się z kontrahentem.

  #pokazauto #bmw #chwalesie #wygryw #przegryw #seks #jebacbiede #rozowepaski #tinder #carboners #motoryzacja #m2
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  JAK PRZYBITO CHRYSTUSA?

  Kiedy większość chrześcijan wierzy, że Jezus zmarł na dwóch palach uformowanych w kształt krzyża, prawda może być zupełnie inna. Sami wcześni chrześcijanie pozostawili różne przekazy.

  Greckie i łacińskie słowa użyte we wczesnych chrześcijańskich źródłach mają dwuznaczne znaczenie. Greckie słowo użyte w Nowym Testamencie xylon – oznacza żywe drzewo, drewno lub przedmiot wykonany z drewna. Inne słowo stauros odnosi się do pionowego słupka; jednak w koine (dialekt grecki) oznacza „krzyż”. Łacińskie słowo crux oznaczało nie tylko „krzyż”.

  Ze względu na sposób przymocowania belki poprzecznej wyróżniano:

  + crux commissa – krzyż w formie litery „T”;
  + crux immissa seu capitata – standardowy krzyż znanym nam z kościołów;
  + crux decussata lub andreana – krzyż św. Andrzeja w kształćie litery „X”.

  Theodor Mommsen z kolei za najwcześniejszy kształt krzyża uznał krzyż w kształcie litery „Y”.

  Znaleziska archeologiczne, zwłaszcza z okolic Jerozolimy (z roku 1968), datowane na I wiek n.e., każą sugerować, że w I wieku n.e. powszechnie stosowano krzyż w kształcie litery „T”. Wspomina o tym także Tertulian, Klemens z Aleksandrii czy List Barnaby (datowany na przed 135 n.e.).

  Warto nadmienić, że cesarz rzymski Konstantyn I w pierwszej połowie IV wieku n.e. zakazał ukrzyżowania jako formy kary śmierci, jako wyraz szacunku dla krzyża Chrystusa.

  https://www.imperiumromanum.edu.pl/ciekawostka/jak-przybito-chrystusa/

  #archeologia #imperiumromanum #historia #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #rzym #ciekawostki #venividivici

  --------------------------------------------------------------------------------------
  Podobają Ci się treści? Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!
  https://www.imperiumromanum.edu.pl/dotacje/
  pokaż całość

  źródło: j.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika podunterman

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)