•  

  #anonimowemirkowyznania
  Proszę o udostępnienie tego posta, jest to poważne zapytanie.

  Czołem Mirki! Bliska mi osoba ma problem związany z alkoholizmem. Uzależniony partner ma ewidentnie problemy i depresję związaną z sytuacjami z przeszłości i na ten moment radzi sobie codziennym piciem. Nie upija się codziennie do nieprzytomności, ale mowa tutaj o spokojnie 5-10 piw minimum, czasem do tego coś grubszego (w sumie normalna osoba odpadłaby po takiej ilości, ale ta osoba robi to by funkcjonować). Pije bo: plecy bolą, gardło boli, bo wolne, bo słońce świeci itd. Osoba ta potrafi pić jako jedyna z towarzystwa, pije też po kryjomu. Ogółem występuje już problem znajdywania wymówek, żeby wyjść z domu i kupić/wypić szybko alkohol.
  Bardzo mi zależy, żeby coś z tym zrobić, bo w tym samym domu jest też małe dziecko, które nie zasługuje na to, by dorastać z pijącym rodzicem.
  Pierwsze rozmowy na ten temat mamy za sobą, teraz trzeba jakichś akcji. Bardzo bym prosiła o sprawdzone adresy grup AA, grup wsparcia dla współuzależnionych, a także psychologów z Warszawy lub okolic. Na moje oko alkoholizm wynika po pierwsze z faktu, że jeden z rodziców tej osoby był alkoholikiem, a po drugie wynika to z długotrwałej depresji i niepoukładanych spraw w głowie/niestabilności emocjonalnej (często picie kończy się płaczem i użalaniem się nad sobą).
  Nie mam kompletnie doświadczenia z alkoholizmem, ale nie mogę pozwolić żeby dalej to tak trwało, bo widzę potencjalnie zagrożenie dla dziecka i jego przyszłości. Dlatego bardzo was proszę o wszelakie porady.
  Wyprzedzę pytania o to dlaczego się wtrącam w nie swoje sprawy. Po pierwsze to rodzina, a po drugie wiem że osoba współuzależniona potrzebuje wsparcia, bo sama ma problemy z rozmawianiem na trudne tematy. Ja jestem najbliższa tej osobie, więc jeśli nie ja, to nikt tego nie zrobi. Ja tak łatwo nie odpuszczę - jak będzie trzeba, to będę lać po mordzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Dziękuję z góry za pomoc!

  #alkoholizm #dda #psychologia

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika pr0lame

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)