•  

  Hej Mirki i Mirabelki,

  na fali wiadomości o rozpoczęciu procesu wejścia Polski do programu bezwizowego #usa przychodzę do was z prośbą o #wykopefekt dla niepełnosprawnego weterana armii Stanów.

  TL;DR:

  pokaż spoiler Przed wylotem ze Stanów spotkałem w McDonald's niepełnosprawnego weterana armii USA, który kolekcjonuję pocztówki/małe banknoty z obcych krajów. Poprosił mnie o przesłanie pocztówki z Europy, ze względu na to, że sam już nie może podróżować i powiększać swojej kolekcji.


  W ubiegły wtorek przed wylotem z USA siedziałem w McDonalds, po chwili podszedł do mnie niepełnosprawny Pan ze swoim psem ratownikiem Iago. Wywiązała się między nami ciekawa rozmowa, spytał skąd jestem i w jakim języku mówię. Okazało się, że Pan Gary jest byłym wojskowym, który obecnie cierpi na problemy rdzenia kręgowego, przez co jest stale podłączony do pompy morfiny. W 2011 roku został zwolniony z armii USA z powodu PTSD (zespół stresu pourazowego) i poważnej depresji maniakalnej(MDD). W armii pracował jako inżynier zajmujący się między innymi ulepszaniem modeli Abramsa, Bradleya i Strykera dla jednostek spoza Stanów. Praca spowodowała, że wiele czasu spędził poza swoim krajem, wtedy urodziła się jego ciekawość względem innych narodowości i obcej kultury.

  Od czasu rozpoczęcia podróży służbowych kolekcjonował pocztówki i monety z krajów, które odwiedził. Obecnie prawie w ogóle nie podróżuje ze względu na stan zdrowotny, ale dalej chciałby poszerzać swoją kolekcję.

  Poprosił mnie o przesłanie pocztówki z Polski, lub jakiegoś innego kraju, który będę w przyszłości odwiedzał. Pomyślałem, że fajnie byłoby go zaskoczyć więcej niż jedną pocztówką. Gdyby ktoś miał ochotę wysłać pocztówkę z dobrym słowem, radę na radzenie sobie z #depresja, jakiś banknot lub cokolwiek innego to załączam adres do wysyłki.

  Gary Ashland
  5601 Hansel AV
  Orlando FL 32809-4215
  USA

  Jeżeli kogoś zainteresowała historia pana Garego i chciałby nawiązać z nim kontakt to proszę o wiadomość prywatną.

  Załączam swoje zdjęcie z panem Garym z czasu spotkania.

  #pomagajzwykopem #pocztowki
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika prxtxndxr

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)