ლ(ಠ_ಠ ლ)

 •  

  źródło: comment_1591800116jviDSLVUqzBtvk0qOf30XF,w400.jpg

 •  

  19 dni od wesela
  stan na dziś: 50 osób z pozytywami

  zasady zwalniania z kwarantanny/izolacji
  Izolacja osób zakażonych kończy się w dniu następującym po uzyskaniu drugiego z rzędu wyniku negatywnego. Niezależnie od wyników pozostałych domowników. Trochę gorzej to wygląda dla osób, które nie były zarażone, a mieszkają z chorymi. Bada się ich dopiero, kiedy każdy z zarażonych domowników będzie miał dwa negatywne wyniki z rzędu. Dopiero kiedy i ich własny wynik będzie negatywny, mogą wychodzić z domu.
  Osoby, których drugi wynik jest pozytywny, są badane ponownie po 7 dniach. Znów wymaga się od nich dwóch negatywów.

  statystyki rodzinne
  W ostatnich dniach ok 20 osób z mojej rodziny miało już drugi test. Jakoś 50% z nich wróciło jako negatywne - ich szczęśliwi posiadacze czekają na trzeci wymaz. W każdym osobnym domostwie 40-50% osób pozostaje z pozytywnym wynikiem.
  Jedna osoba z drugim wynikiem negatywnym ma już wynik trzeciego testu - pozytyw. Mój drugi wymaz został pobrany dzisiaj, wyniki powinnam znać przed niedzieą, jednak patrząc na statystyki rodzinne - zapowiada się dłuuga izolacja.

  moje samopoczucie:
  - zmęczenie ustępuje powolutku z każdym dniem; wczoraj rzucałam z niebieskim frisbee przez 10 minut, dziś upiekłam ciasto i nawet byłam w stanie poodkurzać dom - wszystkie te czynności wymagają ode mnie jednak sporo energii;
  - depresja była mocno odczuwalna wczoraj, jednak dziś ustąpiła; prawdopodobnie dzięki suplementacji #5htp - jeśli są chętni, opiszę trochę szerzej swoje doświadczenia; oby ten efekt się utrzymał - dobrze jest znów czuć się sobą :)

  Na zdjęciu moje ciasto z dzisiaj. Jest super mięciutkie. Bez cukru, z mąką kokosową, trzema rodzajami owoców i miętą. Daję przepisowi 9/10!

  #kwarantannawhamaku
  pokaż całość

  źródło: ciacho.jpg

 •  

  Mam problem z tylnym aparatem (tym podstawowym, nie szerokokątnym) w telefonie Samsung Galaxy A40. Przestał prawidłowo łapać ostrość, nawet gdy ręcznie próbuję kliknąć na ekranie na dany obiekt to telefon usiłuje dostroić focus, ale finalnie wskakuje niewłaściwy.
  Co ciekawe, o ile wcześniej próbując robić zdjęcia typu makro wychodziły one nieostre (musiałem istotnie odsunąć telefon od fotografowanego obiektu) tak teraz łapie ostrość nawet przy minimalnym dystansie.
  Problem dotyczy zarówno oryginalnej aplikacji jak i innych wykorzystujących aparat. Czyściłem szmatką obiektyw, nie pomogło. Jakiś pomysł czy mogę cokolwiek z tym zrobić, czy pozostaje serwis producenta?
  #android #samsung #telefony #smartfon #fotografia
  pokaż całość

  źródło: comment_mW2zvjP18Hy8LgjjUoGCI9AF3Od3ehbqBkOJvjaVtf35MC89GxxCJxg2xTcp6hSPS17WJtXYkZZTgy0upkwFvDNntXdCS7V2pLCK.jpg

 •  

  Co tam sie dzieje, ze przez Wrocław (520km) jest szybciej. Jak jechać?
  #drogi #wakacje #wycieczka #ruchdrogowy

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20200804-072129_Maps.jpg

  •  

   @Tigermass opcja wschodnia to przebudowa gierkówki DK1 do A1, opcja aktywna to drogi o niższym standardzie od Częstochowy do Konina, a ta przez Wrocław też może okazać się nie być szybsza jeśli na A4 będzie jakiś korek, a co chwilę coś się dzieje na tym odcinku, no i zauważyłem, że trzeba mocno gonić żeby się zmieścić w czasie podanym przez google dla dróg A/S. Ja bym wybrał opcję zaznaczoną

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Statystyki ciągle się zwiększają - na ten moment wiem o 43 osobach z potwierdzonymi wynikami testu na COVID powiązanych z weselem. Każdy czuje się już dobrze i wszyscy są stabilni. Jest wiele osób, które ciągle nie zostały zbadane. Dziś mija 12 dni od wesela, więc jest szansa, że zdążyły już wyzdrowieć ;) W sobotę 1.08 czeka mnie prawdopodobnie drugi test. Jeśli wyjdzie negatywnie, następnego dnia będzie pobierany kolejny wymaz. Jeśli i ten wyjdzie negatywnie u wszystkich domowników, skończy się nasza izolacja. Gorzej mają się osoby, które dopiero co zostały zbadane – muszą czekać minimum 7 dni na kolejny wymaz. Najśmieszniej wygląda to w jednej ze stacji na Śląsku – wymazy są tam pobierane tylko 2 dni w tygodniu, więc moja kuzynka może liczyć na wyjście z domu najprędzej 14.08. Totalna porażka.

  Z objawów pozostał brak smaku i węchu oraz ogromne zmęczenie. Wywieszę pranie – potrzebuję pół godziny odpoczynku w hamaku. Wypakuję zmywarkę – podobnie. Całe dnie się przez to przeciągają, ale wykorzystuję je na naukę hiszpańskiego, czytanie i układanie kostek Rubika. Nie wiem też dlaczego - prawdopodobnie przez osłabienie organizmu i zbliżający się okres - czuję dziś ogromną pustkę i rezygnację, jakiej nie czułam już od przynajmniej 1,5 roku. Jak za czasów głębokiej depresji. Kompletnie nie mam ku temu powodów i nigdy nie reagowałam podobnie na zmiany w hormonach przed okresem, więc mam nadzieję, że wraz ze wzmocnieniem, odzyskam też energię życiową.

  Mam ogromną nadzieję polecieć 7.08 do Hiszpanii. Co prawda z 3,5 tygodniowego wyjazdu zrobi się jedynie 11 dni, ale wystarczy to na zwiedzenie całego parku Picos de Europa i objechanie kawałka wybrzeża. Mam nadzieję, że osoby, które przeszły COVID, nie będą musiały odbywać żadnej kwarantanny po powrocie do tego czasu.

  Na zdjęciu widok z mojego hamaka. Myślę, że gdybym nie mogła dochodzić do siebie w takim otoczeniu, to okres rekonwalescencji trwałby duużo dłużej.

  #kwarantannawhamaku
  pokaż całość

  źródło: z hamaczka.jpg

 •  

  Mam pytanie o taką pierdołę. Jak na dole w copyrightach mamy nazwę firmy i rok powstania np. 2010-2020, to lepszą praktyką jest ustawienie tej daty na sztywno w jakiejś stałej i zmianę jej co roku ręcznie/skryptem w jakimś cronie, czy za każdym razem pobierać datę z serwera? np. w php:
  2010 - <?php echo date("Y"); ?>

  #php #webdev

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika przemek6085

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.