•  

  #energa #apator #polska Witam serdecznie. Mirki mam problem a właściwie moja koleżanka. Średni rachunek za prąd tej rodziny za każde dwa miesiące to 80zł. Teraz przyszedł rachunek na prawie 4000zł. Nakręcone 4710 kwH w taryfie dzienniej i 2168 kWh w taryfie nocnej. Za okres: 26 marzec do 28 maj 2018r.

  Licznik firmy apator. Co ciekawe sprawdziłęm licznik i od 28 maja 2018r. nakręcił już kolejne 6000 kwH czyli wkrótce przyjdzie kolejny rachnek tej rodzinie tym razem jakieś wg moich wyliczeń pomiędzy 5000 - 6000 zł.

  Mówią, że używali tylko sporadycznie malutki grzejniczek elektryczny taką dmuchawę, ale bardzo sporadycznie bo w okresie od 26 marzec do 28 maj praktycznie cały czas było od CIEPŁO do UPALNIE na dworze. Więc odpada. Sprawdziłem u nich wszelkie możliwe urządzenia i nie ma możliwości by ktoś się podpiął ponieważ to dom w szczerym polu, w okolicy najbliższy dom jest 1 kilometr od nich.

  Na załączonej fotce ten licznik. Czy jest możliwe żeby taki licznik się poprostu zepsuł i źle wskazywał?? Względnie czy jest jakiś test który można uruchomić by sprawdzić czy ten licznik nie jest spieprzony?

  Czy firma ENERGA ma możliwość zweryfikowania czy faktycznie był taki pobór prądu? A może uprą się i stwierdzą żę mają zapłacić i koniec? Tyle że teraz mamy upały a licznik nakręcił kolejne 4000kwH mimo że praktycznie nic nie jest włączane oprócz tv, pralki oraz światł późnym wieczorem.

  Proszę o pomoc. Na fotografii już 16450 kwH a ten ostatni rachunek który opiewa na prawie 4000zł - to było wskazanie 10450 kwH

  #energetyka #elektronika
  pokaż całość

  źródło: apator.jpg

 •  

  Czy jest na sali #ksiadz albo student #teologia?

  Jest sobie takie zdanie:

  Idle hands are the devil’s workshop.

  Nie byłem pewien czy pochodzi z Biblii więc zacząłem sprawdzać. Wikipedia potwierdza. Idę więc do księgi przysłów (Proverbs 16:27) a tam całość:

  Idle hands are the devil’s workshop; idle lips are his mouthpiece.

  Dobra, zobaczmy jak to wygląda po polsku:

  Człowiek nieprawy zło gotuje, i ogień mu płonie na wargach.

  WHAT?! Albo to polskie tłumaczenie jest zbyt literackie, albo angielskie zbyt uproszczone. Wstyd się przyznać ale łatwiej zrozumieć mi tą wersję obcojęzyczną :(

  *pic semi-related
  #religia
  pokaż całość

  źródło: w. Hieronim..jpg

 •  

  Macie jakiś tani i sprawdzonysklep akwarystyczny sprzedający on-line?
  #akwarystyka

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika r3ll

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.