•  

  Rosja znów pogrąża się w demograficznej otchłani.

  Według danych Rosstatu w okresie styczeń-sierpień 2019, naturalny spadek populacji przyspieszył o kolejne 30%,
  W ciągu 8 miesięcy w kraju urodziło się 994,3 tys. osób, a zmarło 1,213 mln osób. Ze względu na niski przyrost naturalny, kraj przez 8 miesięcy kraj stracił 219,2 tys. osób - o 50,1 tys. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. W rezultacie roczna prognoza demograficzna rządu, zgodnie z którą naturalny upadek powinien się ustabilizować (na poziomie 219 tys. osób), została już spełniona na początku września.

  Zmusiło to Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego do pogorszenia prognozy. Według nowych szacunków Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu, stopa wymierania ludności w tym roku będzie rekordowa od 2008 r. - 284,4 tys. osób. Wskaźniki powyżej rosyjskich statystyk odnotowane tylko w okresie od połowy lat 90. do połowy 2000., kiedy roczny wskaźnik umieralności przekroczył wskaźnik urodzeń o 500-600 tys. osób.

  69 z 85 okręgów Federacji Rosyjskiej wymiera. W co dziewiątym regionie sytuacja jest bliska pełnoprawnej klęski demograficznej: w latach 1989-2017 10 regionów straciło ponad 20% ludności.

  Liczba ludności obwodu murmańskiego spadła o 34%, Sachalin o 31%, Archangielsk o 26%, Psków o 24%, Amur o 24%, Kirow o 24%, Iwanowo o 22%, Twer o 22% i Tambow o 21%, Jakow Mirkin, szef rynków kapitałowych Instytutu Nauk Ekonomicznych i Stosunków Międzynarodowych Rosyjskiej Akademii Nauk, napisał: "Kostroma" - o 20%, "Smoleńsk" - o 18%, "Władimir" - o 16%, "Riazan" - o 16%, "Orłow" - o 15%, "Jarosław" - o 14%.

  Kluczowy wskaźnik urodzeń - wskaźnik urodzeń pierwszego dziecka na kobietę - nadal spada, a pod koniec 2018 r. jego wartość - 0,66 dzieci na kobietę - osiągnęła najniższy poziom od 20 lat, wskazuje dyrektor Instytutu Analiz i Prognoz Społecznych (INSAP) Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej Tatiana Maleva.

  Ludzie nie chcą mieć dzieci, prawie 20 milionów ludzi żyje poniżej granicy ubóstwa, co trzecia osoba ma dochód poniżej 15 tysięcy rubli. Dane z Levada Centr pokazują, że 65% rosyjskich rodzin nie ma żadnych oszczędności. Ludzie nie kupują już dóbr trwałego użytku. Zamiast tego wydają wszystkie swoje skromne dochody na bieżące potrzeby konsumpcyjne lub kończą spiralą zadłużenia. - Rosjanie wydają na żywność 40% swoich dochodów.

  https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/rossiya-vymiraet-s-rekordnoy-za-11-let-skorostyu-1028608603
  https://www.rbc.ru/economics/16/05/2019/5cdabe099a79479536f3c523
  https://www.gazeta.ru/business/2019/10/15/12757748.shtml

  #rosjawstajezkolan #rosja
  pokaż całość

  źródło: images.finanzen.net

 •  

  Jeżeli po ponownym przeliczeniu głosów okaże się, że PiS nagle magicznym sposobem ma większość w senacie to znaczy, że ten kraj to jawna kpina. Oczywiście protestować ewentualnie będą "lewaki opłacane przez Sorosa/Merkel/Macrona/Twojego Starego", bo konfederaci z pamięcią złotej rybki już nie będą pamiętać co PiS robił z nimi podczas kampanii wyborczej
  #bekazpisu #bekazprawakow #polityka #jebacpis #neuropa pokaż całość

 •  

  Od kiedy odkładam miesięcznie przynajmniej 10k, moja kobieta mi robi catering.
  Każdego dnia co innego.
  Tym razem qurrito, nie wiem czy kukurydzę się daje do oryginalnego ale zostało z wczoraj xd.
  Reasumując, dieta nie musi być nudna.

  #mikrokoksy #silownia #dieta

  źródło: received_1156974147830243.jpeg

 •  

  Spełnia się mój najgorszy koszmar. U władzy jest partia, która jest jednocześnie socjalistyczna i konserwatywna. A nie ma ugrupowania, które było by liberalne gospodarczo i światopoglądowo (╥﹏╥) Lewica jest za rozdawnictwem, a Konfederacja jest pełna oszołomów. Szanuję Biedronia i jako jedyny wydaje mi się w polityce autentyczny. Fajnie że chciałby zakończyć finansowanie kościoła, wyprowadzić religie ze szkół czy wprowadzić związki partnerskie. Boje się jednak że nie mają konkretnego planu gospodarczego i nadal będzie się karać przedsiębiorczość przez podatki i rozdawnictwo. U Konfederacji wizja mechanizmu funkcjonowania i od nich jest naprawdę spoko. Ale kur.. narodowcy i antyszczepionkowcy? Geje do gazu? Wielka, biała Polska? Szczęść Boże? #gownowpis #bekazprawakow #bekazlewactwa #polityka #opiniaktoranikogonieobchodzi pokaż całość

 •  

  Liverpool gra w tym momencie najlepszy futbol w historii. Przypomina mi potężną machinę jaką była Chelsea z Damianem Duffem, Drogbą, Lampardem...

  Czysta przyjemność.

  #mecz #premierleague #liverpool

 •  

  Nastroje polityczne są aktualne tak napięte, że zaczyna się robić bardzo nieprzyjemnie. Takie naganianie jednej grupy społecznej na drugą, jak robi to #tvpis czy po prostu sam #pis musi kiedyś doprowadzić do jakiejś realnej tragedii. Ludzie na razie pozwalają sobie głównie na popuszczenie emocji w sieci, ale to kwestia czasu, aż znajdzie to swoje ujście w realu (aczkolwiek można już chyba powiedzieć, że to się zaczyna dziać).

  Jestem autentycznie przerażony jak widzę tą czystą, gorącą nienawiść w oczach ludzi. Oprawcy zaczynają przypominać tych, przed którymi nas ostrzegali, przez co nie trzeba wcale wyjeżdżać na wschód, żeby się bać o siebie i swoich bliskich. Czytając i słuchając niektórych wypowiedzi nie potrafię uwierzyć w to co słyszę, i jak takie słowa mogą w ogóle opuścić czyjeś usta. Społeczeństwo traci to czym się wyróżniało na tle zwierząt - zdolność do empatii. Przykre. I straszne.

  #neuropa #4konserwy #lgbt #teczowepaski #gayisok
  pokaż całość

  •  

   @mariano7: Przestańcie prowokować ludzi tydzień w tydzień marszami to będziecie mieć spokój.

   - wgląd do dokumentacji medycznej na podstawie RODO macie,
   - penalizacji homoseksualizmu nie ma i nie będzie,
   - nikt nigdzie was nie dyskryminuje ze względu na orientacje,
   - wspólne rozlicznie się „małżonków” jest ulga państwowa dla rodzin - takie pożycie jak wasze to bardziej status konkubinatu, wiecnlogiczne ze go nie ma

   Serio czego wy się domagacie w tych marszach?

   Jedyna lukę jaka widzę w polskim prawie to podatek od dziedziczenia/darowizna, gdzie osoby homoseksualne żyjące w pożyciu nie łapią się do grupy 0.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (61)

 •  

  Joker trafił na 8 miejsce w top filmów wszechczasów. Tzn. że jest wyżej od takich filmów jak:
  - ojciec chrzestny 2
  - lista Schindlera
  - lotr powrót krola
  - Pulp fiction
  - życie jest piękne
  - Seven
  - lotr dwie wieże
  - fight club
  - chłopcy z ferajny
  - piękny umysł
  - pianista
  - milczenie owiec
  - scarface
  - gran Torino
  - wyspa tajemnic
  - Leon zawodowiec
  - więzień nienawiści
  - gladiator
  - braveheart
  - whiplash
  - zapach kobiety
  - czas apokalipsy
  - dobry zły i brzydki

  I wielu wielu innych które tego jokera rozkładają na łopatki kunsztem artystycznym. Nawet nie będę się z fanami tego filmu kłócił, jedyne co mam wam do przekazania to:

  #joker #film #filmy #kino #kinematografia #upadekludzkosci #oswiadczenie
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Zadałem sobie trud przeczytania propozycji tej ustawy oraz jej uzasadnienia, po tym jak trafiłem na skowyt Anki Rubik w artykule na

  tl;dr
  słusznie ze PiS przyjmuje ta ustawę

  Moje wnioski:
  1. Słusznym argumentem jest, że stanowisko Edukatora Seksualnego nie jest w żaden sposób definiowane; oznacza to, że taką funkcje może pełnić każdy i mając na myśli każdy mam na myśli naprawdę KAŻDY, ponieważ nie ma w tym kierunku żadnych studiów, szkoleń, etc.

  2. Edukacja Seksualna miałaby odbywać się w szkole podczas zajęć prowadzonych przez Edukatora Seksualnego. Oznacza to, że to publicznej placówki, wpuszczamy prywatna nieweryfikowalna osobę która prawdopodobnie była by opłacana z publicznych pieniędzy do tego oddziaływała by na dzieci.

  Moja opinia:
  1. Anegdotyczne przykłady o tym ze edukatorami seksualnymi byli pedofile są prawdziwe ale nie oznacza to ze takie osoby byłyby edukatorami w Polsce. Tu wracamy do problemu ze wymagania na to stanowisko są niedefiniowalnym i utrudnia to weryfikacje takich osób.

  2. Wytyczne WHO dotyczące rozwoju seksualności w poszczególnych okresach życia dziecka są BARDZO PROGRESYWNE i w mojej opini zbyt wcześnie rozbudzalyby seksualność dzieci, chociaż rozumiem idee- zyskanie szybszej samoświadomości seksualnej.

  3. Wytyczne WHO traktują o rozwoju seksualnym dzieci poniżej 15 roku, poniżej 13 roku. W świetle obowiązujących przepisów zasadnym argumentem ( nie mówię ze się zgadzam, tylko stwierdzam ze logika argumentacji jest poprawna i zachowana) można to interpretować jako propagowanie pedofilii.

  4. Zasadnym argumentem jest stwierdzenie ze w naszej kulturze ochronę przed seksualna opresja gwarantujemy sobie wyznaczając barierę wstydu i wychowując w niej dzieci.

  O co właściwie chodzi:
  Chodzi o to, że wpuszczając KK do szkół umożliwiliśmy im indoktrynację dzieci i wpływ na lokalne społeczności.
  Teraz to samo chcą uzyskać środowiska lewicowe, pod pretekstem Edukacji Seksualnej.

  Jak rozwiązać problem?
  1. Edukacja Seksualna powinna odbywać się w formule odpowiadającej np. szkoleniom BHP na studiach lub w miejscu pracy. Np. pod koniec szkoły podstawowej w ramach obligatoryjnego szkolenia\kursu\warsztatow taki wykłady byłby organizowany przez LEKARZY

  2. Zdefiniowanie stanowiska Edukatora Seksualnego, kto może nim być- np. seksuolog po szkoleniu dla dzieci, lekarz, nauczyciel po odpowiednim szkoleniu.

  #bekazpisu #edukacjaseksualna #bekazprawakow #neuropa #konfederacja
  pokaż całość

  •  

   4. Zasadnym argumentem jest stwierdzenie ze w naszej kulturze ochronę przed seksualna opresja gwarantujemy sobie wyznaczając barierę wstydu i wychowując w niej dzieci.

   @rachuneksumienia: Jaką "seksualną opresję" masz na myśli? (ʘ‿ʘ)

   Wychowywanie dzieci w poczuciu, że seks jest tematem tabu jest okropne. Powinniśmy jak najszybciej z tym zerwać, tylko nie ma tutaj prostych rozwiązań, bo i o nauczycieli nie zjebanych tym powszechnym kulturowym tabu trudno... A nie chodzi też o rozmowy na zasadzie "haha, penis!" tylko o mądre rozmowy z ludźmi, którzy mają do tego normalne podejście - ani nie nadmiernie wstydliwe, ani też niby odważne, ale traktujące seks instrumentalnie i odzierające seks ze sfery emocjonalnej, jak to mają w zwyczaju Amerykanie...

   W Polsce panuje błędne przekonanie, że o seksie nie wolno z dziećmi rozmawiać do pewnego wieku (w praktyce do 18 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), by nie zaczęły go zbyt wcześnie uprawiać. To ogromny błąd, bo wtedy tworzy się efekt "zakazanego owocu" i dzieciaki jeszcze bardziej ciągnie to poznania tego, o czym nie wiedzą nic, a że widzą, że rodzice pary z pyska nie puszczą, to wiedzę zdobywają albo przez czytanie głupot w necie i oglądanie porno, albo przez eksperymentowanie na żywym organizmie... co w efekcie prowadzi właśnie do wcześniejszej inicjacji seksualnej, ale kompletnie bez wiedzy o zagrożeniach.

   W dodatku rodzice łudzą się, że jak nadejdzie "ten wiek" to wszystko profesjonalnie wytłumaczą, a jak przychodzi co do czego, to są zbyt skrępowani tematem, by wydukać cokolwiek... A jak już coś wydukają i zagają rozmowę, to dziecko też jest skrępowane i często urywa taką rozmowę krótkim: "nie musisz już nic więcej mówić, ja już wiem wszystko, czego mi potrzeba".

   Ogólnie u nas pod tym względem jest straszne średniowiecze i zaścianek. Ludzie nawet nie mają wizji, jak takie rozmowy powinny wyglądać. Nie do pomyślenia jest, by 6 latkowi normalnie wytłumaczyć, na czym seks polega, bez wciskania mu kitu ani gadania: "pogadamy o tym, jak będziesz starszy"... A tak naprawdę na rozmowy najlepszy czas jest wtedy, kiedy dziecko samo się zainteresuje. Nie wiem skąd przekonanie, że jak 6 latek będzie wiedział, że seks polega na tym, że penis wchodzi do waginy, to niby od razu będzie chciał spróbować z koleżanką? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla dziecka w tym wieku to abstrakcja, ale jak się wtedy potraktuje to jako normalny element fizjologii, a dodatkowo podkreśli, że seks powinno się uprawiać tylko z osobą, którą się kocha i której się ufa, tylko jak się jest dorosłym i odpowiedzialnym, bo może się on skończyć ciążą i chorobami, tylko w taki sposób, na jaki godzi się druga osoba, to bez żadnego niepotrzebnego poczucia wstydu można dziecku przekazywać od razu odpowiednie podejście do uprawiania seksu i nasze wartości, których ono sobie przecież z oglądania pornografii po kryjomu nie zaczerpnie (-‸ლ)

   Tylko dzięki otwartości można dziecko uchronić przed molestowaniem i pedofilią właśnie, bo nie będzie ono takie nieświadome i bezradne, jak w wieku 10 lat ktoś będzie chciał je dotykać w intymne miejsca i spróbuje mu wmówić, że "to nasza mała tajemnica, nie mów nikomu". Można je uchronić przed ryzykownymi zachowaniami seksualnymi, bo będzie świadome ryzyka i nie będzie się uczyło "na oślep", wiedzione popędem i ciekawością. Możemy je uchronić przed takimi rzeczami, jak uzależnienie od pornografii, wypaczony obraz seksu i wierzenie w różnorakie mity zaczerpnięte od "bardziej doświadczonych" kolegów i koleżanek. Możemy je uchronić od przedwczesnej inicjacji spowodowanej chęcią nabycia w temacie, o którym rówieśnicy mówią tak dużo... a dzieciaki, z którymi się o seksie nie rozmawia, więc nie wiedzą, jak on wygląda, często nie są w stanie zweryfikować, że rówieśnik, co tak dużo o swoich podbojach seksualnych gada plecie bzdury i sobie to jedynie wymyśla, by być cool (a to częsty przypadek). Dzieciak nie mając wiedzy o tym, kiedy zaczęli jego rodzice ani o tym, jaki jest średni wiek inicjacji seksualnej będzie bardziej zagubiony słysząc od rówieśników, że "wszyscy to już robili, a ty jeszcze nie?!?"... a mając odpowiednią wiedzę łatwiej mu będzie oprzeć się presji grupy, jeśli taka wystąpi.

   Dodatkowo mówiąc o seksie także w sposób pozytywny i neutralny, a nie tylko i wyłącznie negatywny (np. robiąc z niego tylko i wyłącznie temat tabu, a jak już mówiąc, to tylko o negatywach, jak ciąża) chronimy dziecko przed problemami z... impotencją czy oziębłością seksualną w przyszłości. Potem mamy całe rzesze kobiet, które po urodzeniu dziecka tracą ochotę na seks i życie seksualne małżeństw całkowicie obumiera, bo górę nad instynktem rozrodczym bierze przekonanie, że seks to coś złego, a uprawiają go chętnie jedynie kobiety lekkich obyczajów, więc libido całkowicie zanika... Tak jak zanika miłość w małżeństwie, a potem albo mamy dwoje nieszczęśliwych ludzi tkwiących w związku, "bo dzieci", gdzie tylko patrzą na siebie spode łba i coraz bardziej się od siebie oddalają, albo rozwody - plagę dzisiejszych czasów.

   Ogólnie z ukrywania przed dzieckiem, że czegoś takiego jak seks po prostu nie ma, nie wynika NIC dobrego, a ustawa zakazująca edukacji seksualnej w szkołach to tragedia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Do tego nie oszukujmy się: poparcie dla takich ustaw wynika z homofobii osób, które dostają kociokwiku na samą myśl, że ktoś mógłby w szkole powiedzieć ich dzieciom, że homoseksualizm jest normalny, a bycie gejem jest ok... (-‸ლ) Co jest słusznym podejściem, ale nie do przełknięcia dla osób, które syna-geja za homoseksualizm po prostu wyjebią z domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  •  

   @rachuneksumienia: tylko, ze ten projekt nie dopuszcza edukacji seksualnej prowadzonej w ramach warsztatów prowadzonych przez lekarzy. Ten projekt zakazuje pod groźbą ograniczenia wolności propagowania jakiejkolwiek aktywności seksualnej, w tym także w placówkach oświatowych, do jakich zaliczają się szkoły podstawowe. Jedyne co ten projekt robi to pogłębia spojrzenie na seks jako temat tabu i zwiększa ryzyko nadużyć wobec dzieci, które nie będą wiedziały, że dotykanie ich w pewien sposób jest czymś złym, na co mogą się nie zgodzić i nie pójdą za to do piekła ani rodzice nie będą źli. pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Długi mi to zajęło, ale dzisiaj przy okazji akcji Stonogi jest okazja powiedzieć skąd on tyle wie, wszędzie był, z każdym robił interesy.

  Otóż głównym informatorem Stonogi jest... Jarosław Gowin. Oczywiście pan Jarosław nie robi tego sam, ale wykorzystuje Stonoge jako kolejny element wojny pomiędzy frakcja ziobrystow a gowinowcow w PiS.

  Jak chcecie to napisze wiecej wieczorem, ale patrzcie co się będzie działo dzisiaj i jutro u
  #stonoga :) #bekazpisu
  pokaż całość

 •  

  #konfederacja #polityka #polska #mentzen

  Tutaj Mentzen mówi o tym, że jeszcze nie wiedzą kto ich wprowadził do Sejmu i jaką powinni obrać taktykę aby z tego Sejmu nie wylecieć. Jeden z widzów, słusznie IMO zauważył, że prawdopodobnie jedynym co młodych ciągnie do Lewicy jest ich większa tolerancja np. do homoseksualistów, co sugeruje bardziej wolnościowe podejście i czy Konfederacja nie powinna czasem zluzować w tej materii aby tych ludzi do siebie przekonać. Mentzen odpowiedział na to, że nie widzi potrzeby aby się deradykalizować, bo przecież jest TYYYLE prawicowego elektoratu do zagospodarowania nadal.

  No niestety panie Mentzen ale się kompletnie nie zgadzam, że macie dużo prawicowego elektoratu do zagospodarowania. Prawicowy elektorat właśnie umiera na choroby wieku starczego, jest fanatycznie oddany PiSowi i NIE JEST to elektorat wolnościowy gospodarczo. Ci którzy lada moment nie umrą ze starości to Janusze i Grażyny tęskniące do PRLu, blisko emerytury, bardzo chętnie słuchające jak to PiS im da pieniążki jak za starych dobrych czasów Gierka. Już widzę jak was poprą za robienie "pijawkom prywaciarzom złodziejom" dobrze zamiast zabrać i oddać im. Prawicowa młodzież? Te kilka procent dresiarzy i narodowców, którym też pachnie narodowy socjalizm? xD

  Polska jest najszybciej laicyzującym się państwem na świecie, my młodzi (under 30) mamy DOŚĆ Kościoła i całego syfu jaki się za nim ciągnie w postkomunistycznej Polsce. Mamy dość obsranego gównem zaścianka w którym to co powie ksiądz proboszcz jest ważniejsze od nauki czy zdrowego rozsądku nawet, bo to już nie jest XIX wiek tylko XXI. I wbrew pozorom większość z nas nie chce także "postępactwa", czyli przejścia ze skrajności w skrajność i przyklejania sobie dildosów do czoła oraz owijania tęczową flagą, bo tak teraz w modzie na zachodzie.

  W momencie gdy jakiś szur wysrywa z siebie jakieś kretynizmy o batożeniu gejów, każdemu normalnemu człowiekowi pali się czerwona lampka. Znam nawet gorliwych katolików, którzy nie są antygejowscy bo przecież Jezus kazał kochać wszystkich, a poza tym Bóg widocznie tak chciał aby tacy byli, a jak "nie czynią krzywdy bliźniemu", to czemu mieliby ich traktować jak jakieś zwierzęta? Da się nie być pojebanym katolem? Da się. Antyaborcyjnymi postulatami macie jeszcze przy okazji absolutnie ZAGWARANTOWANE, że nie dostaniecie głosów kobiet w wieku rozrodczym pomijając właśnie katolickich ekstremistów, które pewnie można by na palcach liczyć.

  Natomiast lewica pomimo smrodku socjalizmu jaki się wokół nich roztacza nie generuje tak negatywnych emocji. I dlatego przegracie młodych na rzecz Lewicy. Przegracie także mnie i wielu tutejszych bywalców, bo wielu z nas pozwoliło wam wejść do Sejmu tylko dlatego, że Konfederacja jest JEDYNĄ partią wolnościową gospodarczo a ten element jest w Polskiej polityce nieobecny i potrzebny w debacie, bo po prostu nie istnieje. Ale jak macie zamienić Polskę w antyaborcyjne pole bitwy lewactwa z prawactwem po raz kolejny, jakby mało tej karuzeli spierdolenia się w Polsce kręciło, to nie jesteście nam w Sejmie potrzebni do niczego, bo żadnej wolności gospodarczej i tak nie wprowadzicie - bo nigdy więcej niż 10% głosów nie dostaniecie, nie jesteście socjalistycznym PiSem z Jarkiem-Gierkiem aby te głosy dostać.

  Ja wiem, że Sławek czyta Wykop i jeśli zostanie to wyplusowane gdzieś wysoko przez ludzi myślących podobnie do mnie, to może przeczyta i się nad tym zastanowi. Mają 4 lata aby pokazać czy chcą aby Polska była nowoczesnym państwem czy średniowiecznym zaściankiem, za to z niskimi podatkami gdzie i tak z przyczyn światopoglądowych mało kto inteligentny chce mieszkać.
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

  •  

   @Alex_Krycek: Zakazano marszów LBGT w Polsce? Coś mnie ominęło?

   To jest właśnie przykład nie mówienia o faktach i nakręcania siebie nawzajem.

   Fakt jest taki że PiS buduje Polskę dla wszystkich - i potwierdza to jego rekordowy wynik wyborczy.

   A to, że znajdują się oszołomy z prawej strony ze swoimi marzeniami o penalizacji homoseksualizmu, jak również szkodliwi lewicowcy z mrzonkami zalegalizowania związków homoseksualnych i adopcji to nie należy tego brać poważnie.
   @Khaine:
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (139)

 •  

  Uczenie dzieci o masturbacji i seksualności przez wykształconych w tym kierunku ludzi? 5 lat więzienia
  Kazanie dziecku mówić o masturbacji jakiemuś podstarzałemu facetowi w sukience który siedzi w jakiejś budce, a jego wykształcenie to rozkminy nad żydowską mitologią? Żadnego problemu XD
  https://oko.press/z-ostatniej-chwili-pis-popiera-ustawe-o-zakazie-edukacji-seksualnej-chca-nie-3-a-5-lat-wiezienia/
  #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #zalesie #patologiazewsi #konfederacja #polityka #wybory
  pokaż całość

  źródło: 2019-10-15 15_59_12.png

  •  

   @Print_Screen: Zadałem sobie trud przeczytania propozycji tej ustawy oraz jej uzasadnienia, po tym jak trafiłem na skowyt Anki Rubik w artykule na Noizz.

   Moje wnioski:
   1. Słusznym argumentem jest, że stanowisko Edukatora Seksualnego nie jest w żaden sposób definiowane; oznacza to, że taką funkcje może pełnić każdy i mając na myśli każdy mam na myśli naprawdę KAŻDY, ponieważ nie ma w tym kierunku żadnych studiów, szkoleń, etc.

   2. Edukacja Seksualna miałaby odbywać się w szkole podczas zajęć prowadzonych przez Edukatora Seksualnego. Oznacza to, że to publicznej placówki, wpuszczamy prywatna nieweryfikowalna osobę która prawdopodobnie była by opłacana z publicznych pieniędzy do tego oddziaływała by na dzieci.

   Moja opinia:
   1. Anegdotyczne przykłady o tym ze edukatorami seksualnymi byli pedofile są prawdziwe ale nie oznacza to ze takie osoby byłyby edukatorami w Polsce. Tu wracamy do problemu ze wymagania na to stanowisko są niedefiniowalnym i utrudnia to weryfikacje takich osób.

   2. Wytyczne WHO dotyczące rozwoju seksualności w poszczególnych okresach życia dziecka są BARDZO PROGRESYWNE i w mojej opini zbyt wcześnie rozbudzalyby seksualność dzieci, chociaż rozumiem idee- zyskanie szybszej samoświadomości seksualnej.

   3. Wytyczne WHO traktują o rozwoju seksualnym dzieci poniżej 15 roku, poniżej 13 roku. W świetle obowiązujących przepisów zasadnym argumentem ( nie mówię ze się zgadzam, tylko stwierdzam ze logika argumentacji jest poprawna i zachowana) można to interpretować jako propagowanie pedofilii.

   4. Zasadnym argumentem jest stwierdzenie ze w naszej kulturze ochronę przed seksualna opresja gwarantujemy sobie wyznaczając barierę wstydu i wychowując w niej dzieci.

   O co właściwie chodzi:
   Chodzi o to, że wpuszczając KK do szkół umożliwiliśmy im indoktrynację dzieci i wpływ na lokalne społeczności.
   Teraz to samo chcą uzyskać środowiska lewicowe, pod pretekstem Edukacji Seksualnej.

   Jak rozwiązać problem?
   1. Edukacja Seksualna powinna odbywać się w formule odpowiadającej np. szkoleniom BHP na studiach lub w miejscu pracy. Np. pod koniec szkoły podstawowej w ramach obligatoryjnego szkolenia\kursu\warsztatow taki wykłady byłby organizowany przez LEKARZY

   2. Zdefiniowanie stanowiska Edukatora Seksualnego, kto może nim być- np. seksuolog po szkoleniu dla dzieci, lekarz, nauczyciel po odpowiednim szkoleniu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  dzieci zawsze samy dawały sobie w tym rade
  Po cholere uczymy dzieci matematyki, se włączą etrapeza i dadzą sobie radę same XDDDD

  #neuropa #bekazprawakow #4konserwy #gownowpis #konfederacja

  źródło: 2019-10-15 16_16_51.png

 •  

  pisze tak jakby nie lubiła w dupę.
  ciekawe czy pszyrka odrobiona. ogólnie ten #twitter to niezła kopalnia beki
  #wybory

  źródło: dxxx.jpg

 •  

  Bardziej od wygranej PiS, przeraża mnie, że komuchy młode razem ze starymi zdobyły ponad 10%. Ile milionów musi zginąć, żeby ludzie zrozumieli, że komunizm nie działa?

  #wybory #polityka

 •  

  4 lata czekam na ten krach gospodarczy, który gotuje nam PiS. Długo mam jeszcze czekać?

  A dla brainletow od chleb za 8 PLN wrzucam poniższa tabelkę.

  Ekonomia to nie tylko krzywa Laffera, pojęcie inflacji\deflacji, popyt\podaż plus konsumpcja drogie Wykopki, ale studia humanistyczne to wiadomo HEHE STRATA CZASU.

  A potem szok i niedowierzanie, ze gospodarka działa xD

  #wybory #bekazlewactwa #konfederacja
  pokaż całość

  źródło: CFE2E860-F23F-4FA8-ABE7-5B4172E1836A.jpeg

  •  

   @ZdeformowanyKreciRyj: Ze służbą zdrowia to argument znam. Problem polega na tym, że problem ten był i za PO i za SLD i za AWS i wcześniej. Kiedyś były kasy chorych które miały uzdrowić system, potem NFZ a służbo zdrowia jak była rakiem tak jest dalej.

   Różnica jest taka, że teraz szambo wybiło. Nie jest to wina Pisu, ale bardzo ważne jest jak PiS sobie z tym poradzi. Z tego co widzę to ma to być ich kluczowy obszar w nadchodzącej 4 latce.

   Wpadłem na jakieś tam dane kiedyś, nie chce mówić jakie bo mnie zjedzą tutaj jak nie zalinkuje ale widziałem że za PiS zaczęliśmy z powrotem produkować rokrocznie większą liczbę lekarzy.

   To ważne, bo to że w 2019 roku borykamy się z niedoborem personelu medycznego nie jest winą PiS - "produkcja" lekarza trwa ok. 7-8 lat, studia plus staż nie mówiac o rezydenturze, a nie chcę mówić kto rządził wtedy.

   Ot, mina na którą PiS się nadział.
   pokaż całość

  •  

   @ZdeformowanyKreciRyj: Btw. Niską inflację w dobie światowego kryzysu dużo łatwiej utrzymać mając własna walutę, ponieważ możemy dowolnie i szybko reagować ustalając wysokość stóp procentowych.

   Nie będę wskazywał palcem, które opcje polityczne zachęcały do wprowadzenia Euro, albo nie wykluczały tej możliwości pozbawiając nas tym samym tego.

  • więcej komentarzy (54)

 •  

  korwin uważa że budżet powinien być mniejszy, ale mnie wkur...ił [oglądam po wyborczą debatę]

  1. przy zobowiązaniach socjalnych mały budżet oznacza śmierć głodową/zdrowotną milionów ludzi
  2. nasz budżet już obecnie jest KATASTROFALNIE MAŁY w porównaniu z zachodnimi budżetami
  3. ZŁOTY JEST NIC NIE WARTĄ WALUTĄ, więc jeśli budżet zmniejszą to to wyszystko wypier...oli na ryj

  co wy kurwa bierzecie

  #korwin #konfederacja #wybory #polityka
  pokaż całość

 •  

  Jak tu nie wierzyć w samoregulującą rękę wolnego rynku, jing i jang itd.?

  Czarzasty=Korwin-Mikke
  Zandberg=Bosak
  Senyszyn=Braun
  Himmler-Wielgus= Berkowicz
  itd.

  Wróżę dobrą kadencje dla służby zdrowia, skoro już w wyborach na każdego raka znalazło się lekarstwo.

  #konfederacja #wybory #bekazlewactwa

 •  

  W moim okręgu PiS przegrał z kretesem. Mój okręg to nowe osiedle bloków mieszkalnych i nowe osiedla domków jednorodzinnych. Mieszkańcy to głównie młodzi ludzie z małymi dziećmi. Jestem dumny ze swojego okręgu.
  #wybory #bekazpisu

 •  

  Ciekawe jak będzie z Krulem w sejmie. Jak on jego świta będą się skupiać na światopoglądowych sprawach, bo to łatwy i wspólny temat razem z RN, to szybko ich pożre PiS tak jak było w przypadku LPR.
  Jeśli pójdą w gospodarkę to komuchy z RN będą się burzyć i przymilać do PiSu.
  #konfederacja

 •  

  Taką fotę strzeliła sobie wierchuszka PiS. Zobaczcie kto tam z tyłu się schował. Oni się nawet nie kryją, że TVP to ich zawłaszczona partyjna tuba.

  #bekazpisu #bekazprawakow #neuropa #wybory #polityka

  źródło: 1571022866744.jpeg

 •  

  nie potraficie przegrywać
  brainlety 2019

  Kurwa, przegrywać mogę meczyk w kosza, a nie życie i przyszłość narodu, bo banda podludzi dała się sprzedać za 100 euro i 13 emeryturę.

  #wybory

 •  

  Smutny jestem po tych #wybory

  1. Liczyłem na konstytucyjną większość PiSu.

  2. To niesamowite, że tak skompromitowana, skorumpowana partia jak SLD znów wejdzie do Sejmu. Wielkie rozczarowanie, bo człowiek już łudził się, że to zdechło jednak zbyt dużo aparatczyków jeszcze żyje.

  4. Wynik PSL - jednych z największych szkodników polskiej polityki - szczerze liczyłem, że to jest ten raz kiedy wypadną za próg i wreszcie dokonają żywota. Bezideowi karierowicze, koniunkturaliści. Szkoda, że Kukiz tchnął w ich drugie życie.

  5. #konfederacja która wchodzi co Sejmu - wielokrotnie wspierałem UPR, Nową Prawicę czy Korwin lecz w tym przypadku rękę wstrzymało dołączenie do tych organizacji pokroju Ruchu Narodowego, antyszczepionkowców i innych szkodliwych społeczenie ruchów - ale mimo wszystko gratulacje i trochę szkoda, bo zamiast szkodliwego narodowowego planktonu można było tworzyć i rozbudowywać ruch z Kukizem.

  6. 27% na PO - WTF Polacy?

  Chociaż tyle, że frekwencja wyniosła najwięcej po 89 roku i PiS uzyskał BEZAPELACYJNY mandat społeczeństwa. Przynajmniej nie będę musiał słuchać bredni o tym że nie ma demokracji i wolnosci w tym kraju.

  #niepopularnaopinia
  pokaż całość

 •  

  Ale przypał, razem z kartą do urny wpadł mi kolega 179cm wzrostu. Powinni zabezpieczać te urny jakoś przed krasnalami.

  Chciałem go wyciągnąć pęsetą to babka z komisji mi powiedziała żebym wypierdalał bo wezwie policję :(

  #wybory #przegryw

 •  

  Niedziela 13.10.2019. 286 dzień roku.

  Biomet korzystny, jak to zazwyczaj od lat 4. Temperatura powyżej 20 stopni, słonecznie choć w większych miastach kraju spodziewane późnym wieczorem w okolicach godziny 21:00 lokalne podtopienia spowodowane wylewem. Ryzyko trzęsienia ziemi spowodowane hałasem trzaskających dup może zakłócić miły wieczór jednak nie powinny one negatywnie wpłynąć na normalnych ludzi ponieważ ich źródła będą znajdować się po skrajnie lewej i skrajnie prawej części horyzontu.

  Pogoda na kolejne dni, tygodnie, lata:
  kontynuacja ocieplenia klimatu nie wiążąca się z globalnym ociepleniem, dalsze wsparcie ciepła domowego rodzinnego ogniska, eliminacja skrajnych przyczyn powodujących szeroka amplitudę pogody.

  Imieniny obchodzą:
  Jarosław, Piotr, Beata, Zbigniew, Antoni

  Napój na dziś:
  Prosecco z kilkoma kosztami lodu i skórka z pomarańczy

  #pogoda #wybory #heheszki
  pokaż całość

  +: BuQwald
 •  

  Niewykonanie wyroków przez TVP wkurwiło mnie bardziej niż większość afer tych komunistów. Szkoda, że gówno możemy zrobić, a będzie to niewątpliwie miało wpływ na wyniki wyborów (po przeprosinach konfitury zyskały).

  #konfederacja #tvpis

 •  

  Za tyle kłamałbyś tak jak oni?
  i zszargałbyś swoje dobre imie

  #tvpis #pytanie #polska

  źródło: supernowosci24.pl

  Kłamałbys za tyle tak jak oni?

  • 659 głosów (33.86%)
   tak
  • 630 głosów (32.37%)
   jeszcze jak (za połowe tego)
  • 85 głosów (4.37%)
   raczej tak
  • 76 głosów (3.91%)
   raczej nie (za więcej tak)
  • 102 głosy (5.24%)
   nie
  • 335 głosów (17.21%)
   Nie (honor mi nie pozwala)
  • 59 głosów (3.03%)
   nie wiem
 •  

  To jest tragedia, klitki po 40m potrafią kosztować pół miliona. Już niedługo żeby posiadać swoje 4 kąty to trzeba będzie być milionerem. To jest patologia. Zadłużać się do usranej śmierci na klatkę z gówna 35m2 na osiedlu deweloperskim gdzie bloki są nasrane co 5m.

  Dziękuję PIS, dziekuje też pokoleniom naszych rodziców którzy ZA DARMO dostawali mieszkania w blokach (nawet 70m2) a teraz się śmieją z młodych że nie są samodzielni. Okradliści nas i dalej okradacie!

  #krakow #krakowpopierdolilo #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #nieruchomosci #bekazpisu #warszawa #wroclaw
  pokaż całość

  •  

   @md23: Przepraszam, dlaczego miałbym mieć kompleksy i w jaki sposób zdiagnozowałes je na podstawie cen na rynku nieruchomości w Krakowie? xD

  •  

   @md23: Nie kolego nie mam obsesji. Ale zgodzę się ze urodzenie w mieście daje ci przywileje: żyjesz po miejski i rozumiesz rzeczy tak abstrakcyjne dla ludzi ze wsi jak choćby PRZESTRZEŃ PUBLICZNA, WŁASNOŚĆ WSPÓLNA ITD.

   I nie ma w tym nic złego bo kultura życia na wsi się różni. Problem pojawił się kiedy chłopi zaczeli migrować w niespotykanej dotąd skali ( powszechne studia) do miasta i zamiast tak jak dotychczas dostosowywać się nabierać ogłady, choryzyzontow i kultury, to zaczeli importować tutaj swoje prymitywne rozumienia świata.

   Do tego coraz więcej z nich zamiast wracać do siebie po uzyskaniu wiedzy, umiejętności kapitału po to aby pracować ma rzecz lokalnej społeczności, rozwijać ja i dzielić się wiedza po to aby inni nie musieli migrować zostają w miastach korzystając z czegos w budowie czego nie partycypowali.

   Przykład Krakowa: co dał nam napływ chłopów:
   a) absurdalne ceny nieruchomości,
   b) smog
   c) absurdalne ceny komunikacji miejskiej
   D) brak miejsc parkingowych
   E) korki
   F) rozjechany rynek pracy ( bo zawsze znajdziesz studenta który zrobi to taniej)

   Po prostu kosztem komfortu życia mieszkańców podniesiono poziom życia chłopów którzy tu przyimigrowali.

   Tylko w ogólnym rozrachunku nie dostaliśmy nic w zamian oprócz wad wymienionych wyżej.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (174)

 •  

  Szybkie pytanko.

  Dzisiaj ledwo uniknąłem czołóweczki z bydlakiem na hulajnodze elektrycznej. Ja jechałem DDRem tuż przy prawej stronie a dzban jechał z naprzeciwka rozmawiał prze telefon, usnął, zagapił się i nagle dynamicznie wjeżdża mi pod koło.

  Odbiłem na trawę i awaryjnie się wywinąłem z spdow. Typ oczywiście spierdolił hehe.

  Pytanie: Co robić po zderzenie? ( tak wiem dobić żeby nie wstał) Wzywać policję? Jak oszacować straty, np w przypadku uszkodzenia koła, klamek etc? Jakiś sąd czy zgłosić się po hajs do operatora hulajnóg? Co jeżeli gnój będzie nieletni?

  #rower #szosa #hulajnogaelektryczna #hive = HIV
  pokaż całość

  •  

   @krabozwierz: Ja go widziałem i tylko dlatego udało mi się uciec.

   Ale w Krk tych raków jest już tyle ze nie jesteś w stanie myśleć za nich wszystkich- po prostu boje się ze kiedyś któregoś nie zobaczę, bo generalnie 90% ludzi którzy korzystają z hulajnóg to dzbany.

   Taki kolarz zna przepisy bo jak coś się pomyli to najwyżej zginie albo straci sprzęt warty kilka wypłat. A dzbany na hulajnogach to:

   a) dzieci/ nastolatkowie którzy sieją rozpierdziel i się popisują
   b) różowe które skręciły w lewo i nie wiedza czemu hulajnoga pojechała w prawo
   c) typy koło 30 których nie stać ma samochód, ale nadrabiają brawura
   d) studenciaki
   e) nawaleni turyści

   I spróbuj takim dzban wytłumaczyć ze w Polsce mamy ruch prawostronny co generalnie dotyczy tez chodnika i DDR, ze nie jeździmy w 4 koło siebie by nie blokować etc.

   Chce wiedzieć jak dochodzić swoich praw jak któryś mnie kiedyś skasuje.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Tak mysle sobie czy warto mlodosc przesiedziec na silowni?

  Mam 19 lat i zaczalem pierwszy rok studiow, juz kilka razy odmawialem wspolnych wyjsc, integracji czy imprez, ze wzgledu na treningi. Imprezy wieczorne - odpada, bo musze spac te 8-9h (a wstaje okolo 5:30 codziennie) Imprezy wczesniejsze - tez odpada, bo robie trening albo nie moge pic, bo w nastepny dzien trenuje, a i tak malo kto robi imprezy od 14-19 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zostaja jakies wyjscia do kina czy inne tego typu rzeczy, ale tez przez wiekszosc tygodnia nie moge (bo 4 dni treningowe mam), a poza tym o wyjsciach do kina nikt nie opowiada potem historii.

  Widze efekty odmawiania sobie takich rzeczy, dobrze mi ida te treningi, malo ktory rowiesnik (a wlasciwie chyba takiego nie znam (ale widzac wyniki na zawodach wiem, ze sa i silniejsi) podnosi tyle co ja, ale tak mysle co dlugoterminowo bedzie mialo jaki skutek.

  Wiem tez, ze nie trenuje typowo rekreacyjnie. Chce byc najlepszy, a nie tylko trenowac dla "satysfakcji" czy "zdrowia", chce wygrywac zawody, a nie podnosic troche wiecej niz ludzie na silce.

  Czy nie pojawi sie zal, ze zle spedzilem mlodosc? Jak myslicie? Ktos z was ma podobne doswiadczenia?

  #mikrokoksy #silownia #przemyslenia
  pokaż całość

  •  

   @DywanTv: Absolutnie nie.

   Siłownia nie daje niczego: wielkiej sprawności ( gimnastyka, lekkoatletyka, crossfit nawet), kiepsko socjalizuje (każda zespołowa dyscyplina), zero podróżowania ( kolarstwo, bieganie, ja jachty, narciarstwo, wspinaczka), męskości (triathlon, boks, kajakarstwo)

   Ogólnie popularność siłowni wynika z bardzo niskiego progu wejścia ( nie musisz się niczego uczyć, tylko ubrać gacie i wio), wielkiej dostępności (nawet w Pipidówce dolnej masz coś na karnety), szybkiego placebo pewności siebie i mediów społecznościowych.

   Jeśli chodzi o sport jako źródło radości, rozwój siebie jak człowieka, poszerzania choryzontow to jest to jedna strata czasu, który tracisz w pomieszczeniu bez okien w rytm RMF Maxx.

   Daj pan spokoj.

   EDIT: aaaa wróć, uczy gotowania i wyszukiwania zniżek na kurczaka w lokalnych supermarketach
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (132)

 •  

  Kiedy #tinder wszedł za mocno i zastanawiasz się co dalej. Ostatni miesiąc był dość intensywny i każda chce budować poważną relację. Czas decyzji i jakiegoś wyboru, może ktoś z Was uzna to za idiotyczne, ale staram się podejść do tematu praktycznie, każdą traktuje na równi.

  Tak czy owak ciekawi mnie na co Wy jeszcze zwracacie uwagę?

  Powiem tak, mieszkam sam, zarabiam całkiem spoko, sam tańczę bachatę, trenuję, podróżuję i jestem dość aktywną osobą. Nie szukam ideału, ale pewne cechy są dla mnie ważne, stąd ta tabelka aby w miarę rozsądnie podejść do tematu.

  #zwiazki #seks #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #feels #badoo
  pokaż całość

  źródło: asdasda.PNG

  •  

   @Katos: Szczerze? Nie pchalbym się w żadna. Takie ruchadelka po przejściach, ale nie do wiązania się.

   Najrozsądniej wyglada 1. ale dyskwalifikuje ja to ze nie gotuje, ani nie studiuje.

   2 jest stara, barmanka czyli wyniszczona jest/będzie praca w gastro, widzę ze jeszcze nie ruchales wiec wydziwia i jeszcze rodzice

   3 by była najfajniejsza gdyby nie to ze jebnietya-chcesz wiedzieć jak wyglądać będzie twój związek to patrz na relacje różowej z ojcem, tu szkoda nerow pokaż całość

  •  

   @agaja: Co w tym dziwnego? Jak dziewczyna jest młoda to można poczekać i to zdecydowanie dlużej niż miesiąc czy nawet więcej. Ale jak 25 letnia baba się ociąga to znaczy ze ma problem z tym jakiś i jeżeli do tego wieku sobie z nim nie poradziła to kiepsko to rokuje na przyszłosć. Dlatego trafia do kategorii z tymi młodymi które poszły w tango z OPem po chwili na tinderze. To znaczy że pomimo młodego wieku mają spory przebieg - szkoda czasu na takie, bo jak masz mieć potem mieć szacunek do żony skoro ona sama do siebie nie miała?

   Ruchadełka nic więcej, w zwiazki bym sie nie pchał.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (96)

 •  

  Właśnie dowiedziałam się że mój eks zapłodnił jakaś laskę.

  Oby miała ochraniacze na zęby( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Lewandowski z hattrickiem, Łotwa - Polska 0:3
  Powtórki
  #golgif #mecz #reprezentacja

  źródło: streamable.com

 •  

  Colin Mcrae Rally 2005.
  A wygrał, bo używał dwóch rąk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #konkursorlen

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika rachuneksumienia

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)