•  

  5040 - 6 - 6 - 7 - 8 - 6 - 6 - 6 - 6 - 7 - 220 - 42 - 102 = 4618

  DPD z zeszłego tygodnia +

  Sobota
  Na początku tygodnia odezwał się do mnie @Mortal84, że prognoza pogoda na weekend jest optymistyczna i wybiera się na łódzkie gminobranie. Początkowo miałem po niego wyjechać tylko kawałek, ale okazało się, że do weekendu udało się zebrać całkiem niezłą ekipę, szczególnie jak na tą porę roku. Głównymi atrakcjami wycieczki był podjazd pod najwyższą górę łódzkiego i obejrzenie największego wykopu w Europie - wyrobiska Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie.
  Pogoda dopisała, trasa w większości bocznymi drogami wyszła nawet nie najgorsza - jednym słowem było super!
  Dzięki za towarzystwo: @edicsson @rdza @Mortal84 @fenter @sim_co @Zelazko_MPM i do zobaczenia!
  #zaliczgmine +1 (obecnie 332)
  #200km numer 5

  Poniedziałek
  W poniedziałek nie było czasu na dalszy wyjazd, więc postanowiłem nadrobić lokalne zaległości i odhaczyć znaleziony kiedyś na Google Maps parowóz. Przy okazji odkryłem bardzo fajne miejsce jakim jest bocznica kolejowa Łódź Olechów wraz z cmentarzyskiem lokomotyw. Polecam, bo miejsce ma swój klimat!
  #rowerowalodz

  Wtorek
  Dzisiejsza #100km do Zielonej Góry - co prawda nie tej przy zachodniej granicy, ale w tej też się nie udało zjeść pizzy #pdk. Wiało dzisiaj okrutnie, ale udało się zebrać wyjątkowo, jak na łódzkie warunki, dużo przewyższeń.
  #100km numer 22

  W tym tygodniu to już 422km!
  #rowerowyrownik #wykoptribanclub #100km #200km #100km

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: mix.jpg

 •  

  5696 - 212 - 146 = 5 338

  212 - kiedy na początku tygodnia napisał do mnie @radoslaw-szalkowski, że w sobotę będzie wyjeżdżał z Łodzi po pana @Mortal84, nie trzeba było mnie długo namawiać. Właściwie to nie trzeba było mnie wcale namawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°) od słowa do kupienia biletów i zebrania Ekipy z Warszawy w postaci @rdza nie minęło zbyt długo czasu. Tak został skreślony mój tydzień w pracy z powodu mentalnej radochy z nadchodzącej wycieczki we wspaniałym towarzystwie.

  W piątek wieczorem, tuż przed wyjazdem, odzywa się @fenter (później się okazuje, że to Mortal 2.0) z chęcią dołączenia. Ogarniamy szczegóły dojazdu pierwszą KM-ką do Warszawy i trzymamy kciuki, żeby 8 minut na przesiadkę wystarczyło.

  Pobudka o 3:00, ogarnięcie śniadania i w drogę. W Łodzi wita nas @radoslaw-szalkowski i czekamy chwilę na @sim_co oraz @Zelazko_MPM. Chwilę po 7:00 ruszamy w drogę. Tuż za Łodzią wita nas mgła i klimatyczny wschód słońca. Po kilkunastu górkach trochę się uodparniam i nie płaczę, przed każdym <hehe> podjazdem. W jeździe pod wiatr motywuje mnie tylko to, że na 80km będzie punkt kulminacyjny wyprawy - Góra Kamieńsk - moja najwyższa jak do tej pory wspinaczka. Pod samą górą wpadam na pomysł odczepienia torby podsiodłowej, zawsze to 3kg mniej. Oczywiście towarzystwo mi nie wierzyło, że zostawię ją tak o w krzakach, jeszcze mnie dobrze nie znają #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam podjazd mimo wszystko poszedł mi lepiej niż się spodziewałam. Zamykając stawkę, z kilkoma przerwami dojechałam na szczyt i się zgubiłam… Na jednej, jedynej drodze.

  W Kleszczowie, najbogatszej gminie w Polsce - czuć piniondz - spotykamy się z panem @Mortal84 i ruszamy oglądać Największy Wykop w Europie - podobno to tam pieką rogale na akcję #dzieciakichojraki. Odwiedzamy 2 punkty widokowe i kierujemy się w stronę wykwintnego obiadu w restauracji na M. Jadąc ze średnią około 30km/h na godzinę tak się zagaduję z @rdza, że dostaję kolki, która trzyma mnie aż do przerwy.

  Po McDonaldzie kierujemy się zaliczając gminy do Łodzi. Całkiem przyjemnie jedzie mi się po ciemku. W okolicach Łasku robię się bardzo głodna, wyciągam z kieszonki ciastko i nie łapiąc kęsa na jakiejś dziurze je gubię… Na szczęście docieramy w idealnym czasie na pociąg i jeszcze przed Widzewem udaje nam się zahaczyć o McDonalds.

  Dzięki wszystkim za cudowne towarzystwo, szczególnie pani @rdza za wspaniałe pogawędki. Jazda z wami to była ogromna przyjemność i czas minął niesamowicie szybko. Trudno nie wspomnieć o idealnie zaplanowanej trasie przez @radoslaw-szalkowski - absolutnie wszystko było dopięte na ostatni guzik.

  Do następnego!

  144 - kiedy zaliczanie gmin wchodzi za mocno i nie wynaleziono jeszcze na nie szczepionki pakuję się do Lubartowa i wracam z południowym wiatrem podziwiając lubelskie krajobrazy. I cyk do 10k zostało mi jakieś 900km.

  #rowerowyrownik #szosa #100km (nr 34) #200km (nr 4)
  pokaż całość

  źródło: IMG_3953.jpg

 •  

  Długi weekend pod znakiem łódzkiego gminobrania i świętowania rocznicy odzyskania niepodległości.

  Jakoś na początku zeszłego tygodnia napisałem do @radoslaw-szalkowski, że jeśli prognozy sprawdzą się, to w sobotę jadę do Łodzi (to już miała być trasa na przyszły rok, ale taka pogoda... :)) i czy by po mnie kawałek nie wyjechał. A on tak się wczuł w rolę, że zebrał całą ekipę powitalną :D

  Wyjeżdżam w sobotę o 4.00 nad ranem przy potężnej mgle i temperaturze spadającej miejscami nawet do zera stopni. Na szczęście zaraz po wjeździe na Jurę mgły ustąpiły i zaczęła klarować się zapowiadana, ładna pogoda. Po stu km robię przerwę śniadaniową i ruszam dalej na północ z wiatrem w plecy.

  Po wjeździe do łódzkiego zaczyna się gminne wężykowanie, więc już nie wieje mi tak korzystnie. Do punktu wspólnego naszych tras w Kleszczowie docieram pierwszy. Robię zdjęcie na tarasie widokowym i wracam na Orlen, gdzie czekam na resztę towarzystwa. Tyle co kupiłem hot doga i zasiadłem sobie na krawężniku przed stacją, a tu jadą: @rdza, @edicsson, @radoslaw-szalkowski, @sim_co i @fenter. Świetna ekipa. Takiej frekwencji się nie spodziewałem ;)

  Posileni orlenowskimi spacjałami, ruszamy przez najbogatszą polską gminę. Szerokie drogi z szerokimi poboczami, a obok jeszcze ścieżka rowerowa. Wygląda to wręcz nienaturalnie, tak w ogóle nie po polsku, ale kto bogatemu zabroni. Szkoda, że to wszystko tylko w granicach gminy Kleszczów, a po jej przekroczeniu sytuacja wraca do normy.

  I tak sobie jedziemy - najpierw do Bełchatowa, gdzie mała przerwa w McD, a później z wiatrem w plecy do Łasku. Zaczyna robić się chłodno i ciemno. Przebijanie się przez aglomerację łódzką idzie dosyć sprawnie i mamy jeszcze czas, żeby przed pociągiem zjeść kolejnego maczka. Muszę przyznać, że końcówkę przez miasto też już jechałem na rezerwie...

  Dzięki wszystkim za rewelacyjną wycieczkę i do zobaczenia przy okazji kolejnej trasy, ale to już pewnie w przyszłym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  A gdy już wracałem pociągiem do Katowic, pisze do mnie @Arczi-S czy w niedzielę nie zrobimy jakiejś luźnej setki na zaporę. Jeszcze nie sprawdzał Stravy, więc nie wiedział, że byłem w Łodzi, ale zapora zawsze spoko i nie mogłem odmówić :)
  Uczciliśmy więc setką setną rocznicę odzyskania niepodległości, a na dokładkę w poniedziałek pojechaliśmy kolejną, ale tym razem na słynne już w okolicy zapiekanki w Bolęcinie.

  Strava:
  - Łódzkie gminobranie #2 - 311 km
  - Zapora - 125 km
  - Zapiekanki - 120 km

  #mortalszosuje

  #rower #szosa #wykopcanyonclub #100km (nr 71 i 72) #200km #300km (nr 10)

  Tak, jak pewnie zauważyliście nie dodałem do tagów rowerowego równika. Na razie wstrzymam się z odjęciem tych dystansów w oczekiwaniu na decyzję co do nowej, pełnoprawnej edycji.
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: łódź.jpg

  •  

   czy by po mnie kawałek nie wyjechał. A on tak się wczuł w rolę, że zebrał całą ekipę powitalną :D

   @Mortal84 sam byłem zaskoczony, ale jak widać poziom szaleństwa rowerowego rośnie na wykopie, chociaż równik zdycha :(

   Świetna ekipa.

   mało powiedziane :) niezła ekipa nam się wykrystalizowała, aż się boję co będzie w przyszłym roku ;)

   końcówkę przez miasto też już jechałem na rezerwie...

   nie wierzę, że Tobie się kończą siły :D tym tekstem niszczysz pewien mit :(

   Dzięki wszystkim za rewelacyjną wycieczkę i do zobaczenia przy okazji kolejnej trasy

   również dziękuję i zapraszam ponownie do Łodzi - jak tylko będę mógł wyjadę, pomogę, coś zorganizuje, bo podobno dobrze mi to wychodzi ;)

   ale to już pewnie w przyszłym roku

   po dzisiejszej przygodzie zdecydowanie do przyszłego roku
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  6181 - 57 - 33 - 12 - 211 - 126 - 46 = 5696

  57, 33 - drobniaki z tygodnia.

  12 i 211 - obejrzeć największą dziurę w Europie i z tejże dziury górę.

  W tygodniu naszła mnie chęć, aby pojechać coś dłuższego w sobotę, w głowie była wycieczka do Ciechanowa, jednak w piątek popołudniu całkiem przypadkiem natrafiłem na plany odwiedzin Łodzi przez @Mortal84'a oraz wyjazdu po niego przez @radoslaw-szalkowski. Od namysłu do realizacji wiele czasu nie upłynęło, ponieważ przed 3:00 w nocy trzeba było wstać i podjechać rowerem na pociąg do Warszawy. Stamtąd w składzie @rdza i @edicsson dojeżdzamy do Łodzi. Na miejscu czekamy jeszcze kilka minut na resztę Łódzkiej ekipy - @Zelazko_MPM i @sim_co i ruszamy kilka minut po siódmej zaplanowaną trasą przez Radka.

  Początek jest zimny, w mgle i w zarosiałych okularach na kasku. Pierwsza atrakcja dzisiejszego dnia to Młynek w Tuszynie, czyli „teren polodowcowy ze wzgórzami morenowymi”. Robimy klimatycznie zdjęcia ze słońcem za mgłą i zbieramy się w dalszą drogę. Po dłuższym odcinku docieramy pod Górę Kamieńską, gdzie będziemy zdobywać największe wzgórze w okolicy. Żartów nie ma, niektórzy postanawiają odchudzić rowery i zostawić zbędny bagaż u podnóża wzgórza. Na szczęście udaje się wszystkim zaliczyć podjazd z nachyleniem sięgającym 11%. Na szczycie potencjalne widoki zasłaniają nam drzewa, ale główna atrakcja jeszcze przed nami.

  Ale zanim ona, spotykamy się z Mortalem na Orlenie z lekką obsuwą z naszej strony, posilamy i jedziemy na taras widokowy na KWB Bełchatów. A wszystko to na terenie najbogatszej gminy w Polsce - piękne asfalty i piękne asfaltowe drogi rowerowe. Za największą dziurą w Europie obieramy kierunek na północ i wreszcie czuć wiaterek smagający plecy.

  Przed przerwą na kolarski obiad w McD zaczynam opadać z sił, po też nie jest dużo lepiej i jakoś się telepię na końcu grupy do samej Łodzi. Korzystając z okazji, że zostaje nam trochę czasu do pociągu, Radek oprowadza nas po Łodzi, m.in. przez najdłuższą ulicę Piotrkowską. W domu melduję się po 22, zaliczając powrót dwoma pociągami.

  Podziękowania dla @radoslaw-szalkowski za świetną organizację, @Mortal84 jako inicjatora i wszystkim za wspaniałe towarzystwo. Do następnego :)

  126 - sto na sto i dobitka po sobocie.

  46 - lenistwo.

  W tym tygodniu to już 485km!
  #rowerowyrownik #ruszmirko #100km (nr 38) #200km (nr 5)
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: kwb.jpg

 •  

  9005 - 86 - 15 = 8904

  Wyjazd o 6:05 z @sim_co na dworzec Łódź Widzew gdzie już czekały warszawskie Mirabelki i Mireczek w towarzystwie przewodnika stada czyli @radoslaw-szalkowski. Mój plan był taki, żeby dojechać do Kamieńska, wjechać po raz drugi na zwałowisko KWB Bełchatów i wrócić sobie spokojne stamtąd pociągiem. Niestety plan zweryfikowało życie, moje lenistwo w postaci miesięcznej rowerowej abstynencji i gruba dupa, skutkiem czego ewakuowałem się do Piotrkowa i poczekałem sobie ponad 3 godziny na pociąg.
  Po drodze sporo mgły, trochę maseczki z błotka na twarzy (dzięki @edicsson ! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) ) oraz ból zadu i ud.
  No i oczywiście creme de la creme czyli uhonorowanie mnie statuetką za przejechanie największej ilości wycieczek z Radkiem. Dziękuję jeszcze raz i nie ukrywam wzruszenia (。◕‿‿◕。) Zajmie honorowe miejsce na komodzie.
  #wykoptribanclub
  Aaaa - zawołam jeszcze @sargento bo jak widać medali nie dawali ale pucharki tak :D

  W tym tygodniu to już 101km!
  #rowerowyrownik #ruszlodz

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: image.frl

 •  

  W najbliższą sobotę 10 listopada @Mortal84 postanowił po raz kolejny odwiedzić Łódź.
  Wstępnie planuje wystartować około godziny 4.00 i jechać taką trasą, by zdążyć na pociąg o 18.44 z Widzewa.

  Jeżeli ktoś byłby zainteresowany wyjechaniem po @Mortal84 to o godzinie 6.45 startujemy wraz z ekipą warszawską w postaci: @rdza i @edicsson z Łodzi Widzewa i jedziemy trasą mniej więcej taką, by przechwycić @Mortal84 w okolicach Kleszczowa. Po drodze w planach jest podjazd pod największą górę w łódzkim oraz zerknięcie na największą dziurę w Europie.

  Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach jechać całej trasy to można oczywiście dołączyć gdzieś bliżej - w okolicach Łasku planuje do nas dołączyć @Zelazko_MPM, więc jakby ktoś był zainteresowany to niech zgaduje się z nim.

  #rowerowalodz
  pokaż całość

 •  

  Potrącił mnie dzisiaj samochód na przejeździe dla rowerów na moim zielonym.

  79letni pan nie może się przyzwyczaić, że rowery maja pierwszeństwo xD

  pokaż spoiler Zatrzymał się przed przejazdem i ruszył jak już na nim byłem. Gdyby jednoczesne nie zmieniał pasu na ten lewy, to bym wpadł centralnie na maskę ( ͡° ʖ̯ ͡°)


  #rower

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1541688448538.png

 •  

  I co, będziemy tak w kółko odejmować znowu? :) Ja wiem że były głosy aby edycje były krótsze (sezonowe), ale ta to chyba za krótka była (mimo wyraźnego odpływu wpisujących).
  #rrtech #rowerowyrownik

 •  

  3 - 7 - 6 - 7 - 6 - 68 - 65 = -156

  DPD ze środy i piątku oraz nocna wycieczka do Uniejowa i dzisiejsze pagórki - częściowo znowu po ciemku. Dzień dla mnie jest już zdecydowanie za krótki

  W tym tygodniu to już 183km!
  #rowerowyrownik #ruszlodz

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika radoslaw-szalkowski

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)