•  

  Wenezuelski ksiądz podczas mszy prosi o interwencję wojsk amerykańskich w taki o to sposób.
  #ciekawostki #historiajednejfotografii #wenezuela #4konserwy #marvel

  źródło: pbs.twimg.com

 •  

  Hej tibijskie świry z #antica jestem w Crused Band mam 102 lvl ale chętnie porobiłbym z waszą gildią Mirko jakieś questy :) dacie na siebie namiar bo widzę, że u nas na TS macie swój kanał nawet?

  #tibia

 •  

  Przez wiele miesięcy Szymon Jadczak uchodził za autorytet w kwestii powiązań mafijnych kiboli. Każda stacja chciała mieć z nim wywiad, opowiadał takie rzeczy, jakby z bossami tej mafii wódkę pił, miał informacje na każdy temat i na każdy się chętnie wypowiadał. Gdy pisałem tutaj, że choć w wielu sytuacjach ma racje, to równie często koloryzuje lub zmyśla fakty dla swojej atencji to byłem tutaj minusowany. No i dzisiaj mam dowód, pan Jadczak po raz kolejny chciał podkoloryzować rzeczywistość, z racji tego, że kolejne zatrzymania kiboli nikogo nie ruszają trzeba było wystrzelić z petardą i wymyslił sobie, że kibole nie tylko byli mafiozami ale i nazistami propagującymi symbole hitlerowskie. Jak do tego doszedł? A no w taki sposób, że w domu jednego z nich znalazł taki arsenał (pic rel). No tak od dzisiaj jesli zbieracie pamiątki z 2 wojny światowej propagujecie nazizm, specjalny apel do wszystkich mirków ze #slask jesli ktoś z was miał rodzinę w wermachcie to czym prędzej wyrzucajcie pamiątkowe ordery czy hełmy bo zrobią z was faszystów.

  #wislakrakow #ruchchorzow #pilkanozna #mirkohooligans #kibole
  pokaż całość

  źródło: nazi.png

 •  

  Panowie i panie jak komuś nie chce się zaczynać i grać od początku, To mam idealną postać 33 MS na Pelorii z 40 mlvlem do tego 20 palek z 62 skilem na Torturze i 8 knight na Damorze. Cena 25 tc. Na każdej z postaci 10-15k na start.Konto bez wyrobionego r keya.

  #tibia

  +: Poches
 •  

  Taśmy prawdy o Kaczyńskim: „jesteśmy uczciwi”, „musi być podstawa w papierach”, „nie chcę nikogo oszukiwać”.+ żadnej ku*wy, robienia loda czy innych wulgaryzmów. Serio to ma pogrążyć PiS? Bo według mnie raczej stawia PJK jako człowieka z klasą przy innych taśmowych agentach.

  #polityka #4konserwy #bekazlewactwa

 •  

  Pan jak ktoś gra na Damorze lub Pelorii chętnie oddam hajs za równowartość na Antice. Mam porozsiewane kilkadziesiąt K po różnych serwach a gram na jednym

  #tibia . #antica

 •  

  Standardowo jak co 3 dni wyjebało serwy i wrócą za 4 godziny. Oczywiście za PACCA nikt Ci kasy nie odda.

  #tibia #cipsoftcwele

  •  

   @tymirka: ja od lat gram na Antice i dosc,ze za jakis gowniany domek w AB z sqm 10 musialem zapłacić ponad 300k bo nie było innych wolnych, to teraz mi jeszcze 50k czynszu dowalili.Ja rozumiem gdyby wynosił z 10-15k tak żebyś czuł, że musisz zapłacić bo faktycznie 300gp to była śmieszna kwota. Ale 50k? Za taką hawirę, która na innych serwach stoi zawsze pusta?

  •  

   Dobry? chyba tylko dla hlvl, na niższych lvl stworkach gówno leci.

   @ykuleczka: Nie powiedziałem, że dla wszystkich potworów jednakowo xD

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  Hej Mirki ogólnie to możecie nienawidzić PiSu, alkoholików, palaczy, prawicy i wtedy to nie jest nienawiść nawet jeśli ktoś to napisze wprost. No chyba, że nienawidzicie mniejszości narodowych czy innej rasy wtedy już nie i łamiecie regulamin. Boże jaka hipokryzja jest na tym portalu.
  #bekazpodludzi #4konserwy #moderacjacontent #bekazlewactwa pokaż całość

  źródło: nienawisc.png

  +: wigilius, m..................y +3 innych
 •  

  Czy tylko ja widzę co było prawdziwym powodem zabójstwa Adamowicza? Wszyscy starają się robić z tego sprawę polityczną PO vs PiS z mową nienawiści w tle. A przecież Adamowicz w momencie śmierci nie był ani związany z PO ani nigdy nie był związany z wymiarem sprawiedliwości. Jakie więc pobudki miał morderca? Jedyne co go łączyło z ofiarą to miejsce zamieszkania/życia (Gdańsk) i to, że obaj mieli styczność z tą samą prokuraturą i sądem. Morderca według swojej spaczonej wizji świata nie zrobił nic złego tylko przejął czyjeś kilkadziesiąt tysięcy złotych i dostał za to 5 lat bezwzględnego więzienia, a Adamowicz nie potrafił wytłumaczyć pochodzenia kilkunastu mieszkań i kont bankowych i dostał za to warunkowe umorzenie sprawy czyli nic innego jak uznanie jego winy bez ukarania gdyż uznano, że sprawa jest mało szkodliwa społecznie. I tutaj jest faktyczny powód tego dlaczego własnie zginął Adamowicz, tu jest to miejsce nienawiści, które sobie znalazł napastnik i ta według niego rażąca niesprawiedliwość. na koniec tylko dodam, że brudy Adamowicza wyszły w 2015 roku przed kadencją PiSu i wtedy też prokuratura magicznie ukróciła sprawę.
  #adamowicz
  pokaż całość

 •  

  Mirki jadę jutro do Krakowa z dziewczyną i potrzebuje fajnego miejsca do spędzenia czasu. Nie chodzi o żadną knajpę bo tą już mamy wybraną ale coś wczesniej lub później. Myślałem o aquaparku ale pogoda mnie nie zachęca, macie jakieś ciekawe propozycje tam?

  #krakow #kiciochpyta

 •  

  Wszystkim tym, którzy dzisiaj bedą pisali o kibolach z racami robiącymi zadymę na #marszniepodleglosci wklejam to zdjęcie z marszu KODu i PO. Choć w ten jeden dzień nie róbcie z siebie hipokrytów. Mimo wszystko życzę wam Wszystkiego Najlepszego również w wasze święto ;).

  #4konserwy #bekazlewactwa #polska #patriotyzm #polityka pokaż całość

  źródło: dorzeczy.pl

 •  

  Ciekawe ilu tych gimboateistów spod tagu #bekazkatoli obchodzi walentynki, które swoją nazwę wzieły od Świętego Walentego czyli biskupa kościoła katolickiego.

  #bekazateistow #gimboateizm #4konserwy #katolicyzm

  źródło: vv.png

  +: W.....0, Senthill +8 innych
  •  

   @k1fl0w: Człowieku nie wiem czy kiedykolwiek byłeś w kościele, że zadajesz takie bzdurne pytania. W kościele katolickim są święta, która mają jakieś specjalne ceremoniały i takie które mają je tylko w jakichś specjalnych miejscach jak chociażby bazylika w Terni. Nie wszystkie ceremonie mają charakter globalny tym bardziej, że mówimy tutaj o święcie patrońskim.
   Oczywiście, że niekatolicy mogą tego dnia obdarowywać się prezentami, mogą mieć swoje święto miłości, ale z tego co wiem nie ma żadnego ateistycznego święta miłości tego dnia wszyscy obchodzą Walentynki również na świecie. Walentynki jak nazwa wskazuje to dzień ku czci świętego Walentego patrona miłości, przez dawanie podarków drugiej osobie w ten dzień oddajesz wasz związek w jego opiekę, więc wybacz ale gdy robią to niekatolicy brzmi to durnie, bo chcący lub niechcący czczą katolickie święto, nawet jeśli jest tak mocno komercyjne.Jesli jeszcze jesteś osobą, która mimo tego, że sama nie wierzy akceptuje, toleruje i szanuje tą kulturę nie ma w tym nic złego, ale gdy robią to osoby drwiące z tej wiary jest to zabawne.
   pokaż całość

   +: MReiss
  •  

   Nie wszystkie ceremonie mają charakter globalny

   @rakiwo: no widzisz a świeckie walentynki coraz bardziej mają charakter globalny.

   Walentynki jak nazwa wskazuje to dzień ku czci świętego Walentego patrona miłości

   tak to już ustaliliśmy i tak się stało, że był katolikiem i przez katolików został okrzyknięty świętym co nie daje monopolu na to święto katolikom.
   I nie przeszkadza mi, że gdzieś w gdzieś w Terni modlą się czy cokolwiek tam robią to człowieka, którego imieniem święto zostało nazwane.

   Nie rozumiem dlaczego tak bardzo chcesz to święto zawłaszczyć katolikom?

   w ten dzień oddajesz wasz związek w jego opiekę,

   nic podobnego nigdy tak nie robiłem, obdarowywałem bo chciałem zrobić przyjemność innej osobie
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (27)

 •  

  nic mnie tak nie śmieszy jak wysrywy dzisiejszych gimboateistów, że hurr durr w Polsce jak w lesie, że ludzie smutni, nad grobami kontemplują zamiast się bawić jak w Meksyku czy innych Chinach. Że tylko ciotka mówi czy przesunąć znicz, no normalnie porażka nie to co gdzie indziej.

  Drogie lemingi przecież dzień wszystkich świętych jak sami zauważyliście to święto zaadaptowane z innej kultury, ba mało tego jest ponadreligijne, od wielu lat dokładnie od czasów komunizmu jest to dzień uczczenia zmarłych zarówno dla ateistów jak i ludzi wierzących. Skoro więc jest was tak wielu czemu nie obchodzicie go po swojemu, nie bawicie się na grobach nie robicie kolorowych parad czy jakiś specjalnych koncertów, czy ktoś wam broni? Nie robicie bo jesteście po prostu takimi wrzutami na dupie bez swojej tożsamości, jakiejś inicjatywy, którzy potrafią tylko krytykować inne obrzędy.

  #gimboateizm #bekazlewactwa #4konserwy
  pokaż całość

  +: wigilius, N.........y +6 innych
 •  

  Hej @lakukaracza_ rozumiem, że przed każdym dodanym znaleziskiem o pedofilii w kościele sprawdzasz najpierw czy ofiara nie miała wykształconego np. jabłka adama czy krągłych bioder, wydatnego biustu? Bo w takim wypadku nie mozna mówić o pedofilii a jedynie współżyciu idąc Twoim tropem ;) co hipokryto?

  #bekazlewactwa #4konserwy #gimboateizm pokaż całość

  źródło: wykop.pl

 •  

  Obczaiłem tą aferę z Polakiem i paru wykopków jak ktoś mu dobrze poradzi może się nieźle zdziwić jak na święta dostanie zamiast prezentu 5 cyfrowe sumy do zapłacenia. W przypadku zniesławienia to na pozwanym leży obowiązek udowodnienia, że mówił prawdę, zapikselowane zdjęcie nie jest żadnym dowodem, a z racji tego, że jest to sprawa cywilna nie macie też co liczyć, że operator udostępni wam dane o włascicielu numeru telefonu, czy IP właściciela konta na roksie. Jedyna szansa to spotkać się z nią i uwiecznić to ale raczej póki co zaprzestanie swojego (jeśli to prawda) fachu więc ogólnie ktoś tu może być w czarnej dupie.A mamie Polaka zapewnicie swietna emeryturke.
  #adrianpolak #patostreamy #famemma #afera #danielmagical #polskiyoutube
  pokaż całość

  +: k..z, bartlej +1 inny
  •  

   @transerfer: Człowieku jakie zmieniam temat, cały czas twierdzisz, że to nie jest zinesławienie, więc pokazuje Ci identyczną sytuację w której jasno prawnicy mówią, że jak najbardziej jest to zniesławienie. W wypadku z forum, Pani znała pomawiającego więc mogła ominąć prokurature i policje i złożyć zawiadomienie o przestępstwie przez prywatny akt oskarżenia, tutaj trzeba iść przez policję bo jak sam zauważyłeś musi ona najpierw zdobyć dane osób, które to pisały. Naiwnym jest też sądzić, że zostanie to umorzone w przypadku gdy huczy o tym pół polskiego internetu, to nie jest napisanie komentarza na prywatnym jej koncie, tutaj odbiorców są setki tysięcy więc nie ma co liczyć na niską szkodliwość czynu. To jak z oszustwem, jak oszukasz kogoś na 50zł to może i sprawę umorzą ale jak oszukasz na 50000 to następnego dnia masz policje w domu. pokaż całość

   +: bartlej
  •  

   W ogóle to nie jest identyczna sytuacja, prócz tego, że padło słowo "prostytutka".
   Znasz finał tej sprawy jak się skończyła?

   Clue całej rozmowy jest taki, że chcesz zastraszyć ludzi, sądem,5 cyfrowymi kwotami.
   Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj bo serio prowokujesz tylko ludzi do większej eskalacji patrząc na ostatnią godzinę wpisów.

  • więcej komentarzy (43)

 •  

  Zawsze bawiły mnie durne pytania Januszów z #olx czy #allegro jak coś sprzedawałem. Typu sprzedaje nieużywany telefon a oni pytają ile trzyma bateria, czy sprzedaje TV a oni pytają czy z pilotem. Śmieszyło do dzisiaj kiedy koleś wysłał mi laptopa bez ładowarki i po mojej reakcji odpowiedział, że przecież w aukcji nie było napisane, że z ładowarką. Kurwa Polacy jednak to #januszebiznesu oznaczam też #cebuladeals żeby uprzedzić. pokaż całość

  •  

   @langigd: Sprzedawałem ostatnio zabytkowego pentium I za 50 zł
   I zaczęły się pytania czy przedmiot jest na pewno sprawny, czy daje gwarancję miesięczną rozruchową. A czy karton i paragon sklepowy jest. A jak długo go mam i czy jest jeszcze na niego gwarancja sklepowa. A czy pójdzie mu na nim GTA 5. A na końcu czy mogę mu go dowieźć do miejscowości oddalonej ode mnie o jakieś 300 kilometrów.
   Sprzedaję maszynę do szycia Pffaf, kobitka dzwoni do mnie i pyta się czy jej dowiozę, pokażę jej obsługę tej że maszyny. A najlepiej jak bym zademonstrował ją obszywając jej przy okazji pled na tapczan. Wtedy ona porozmawia z mężem i podejmą razem decyzję. I nie są to głupie kawały, tylko poważni ludzie dzwonią i piszą.
   pokaż całość

  •  

   @rakiwo: jak kupuję telefon to nie pytam czy jest bateria, za to pytam czy jest ładowarka - może jej nie być bo się zepsuła, właściciel zgubił, zachował dla siebie bo była fajna. Twoje porównanie do baterii czy opon jest bezsensowne. Przede wszystkim dlatego, że ładowarki od dłuższego czasu są uniwersalne i w przeciwieństwie do baterii czy opon nie są trudne w wymianie, to po prostu osobny element. Potrzebny, ale osobny. Podobnie jak oryginalne pudełko, instrukcja czy kluczyk do otwierania tacki SIM. pokaż całość

   +: janszy
  • więcej komentarzy (17)

 •  

  Mirki a przede wszystkim Mirabelki pomóżcie mi rozgryźć jeden #rozowypasek bo dziewczyna odpierdala mi taki emocjonalny rollercoster, że nie mam pojęcia o co jej chodzi. Do tej pory ogarniałem relacje damsko-męskie ale ona totalnie zbija mnie z tropu. Jakiś miesiąc temu poznałem dziewczynę jak pewnie domyślacie się przez #tinder . Ogólnie dziewczyny poznane tam dziele na 3 grupy, pierwsze to takie, które po zmatchowaniu okazują się tak daremne, że kontakt się urywa, takie z którymi pisze się w miare i można ewentualnie spróbować no i te, które właściwie pasują mi od początku do końca zarówno w kwestii wyglądu jak i charakteru.
  Bohaterka tego wpisu była w tej 3 grupie, od początku świetnie nam się rozmawiało, pisaliśmy naprawdę godzinami, szybko doszło też do pierwszego spotkania, było na nim tak świetne, że nie zorientowaliśmy się iż zamykają już knajpę. Potem szybko trafiały się kolejne, które czasem sama inicjowała, a to odwiedzając z koleżankami pub w którym akurat byłem, czy zapraszając mnie na wspólny wypad, we dwoje który trwał praktycznie cały dzień.No wszystko idealnie, do tego stopnia, że spędzając ze sobą 12h nie było ani jednej minuty, kiedy zapanowałaby niezręczna cisza, czuć było też chemię fizyczną.
  Zaplanowałem więc szatański plan, na następne spotkanie postanowiłem zabrać ją na gokarty, jasno jednak wcześniej informując, że wygrany wybiera nagrodę a moją będzie soczysty całus od niej i , że nie ma co się od tego uchylać bo jak przegram to i tak sobie go wezmę.No i po tej rozmowie już nic nie było takie same.Wszystko się spierdoliło, niby w rozmowie wyraziła chęć tego typu wyjścia ale jej zachowanie zmieniło się o 180 stopni.Jak wczesniej sama inicjowała spotkania, tak teraz dwukrotnie wywijała się brakiem czasu, wcześniej pisała do mnie non stop, teraz mimo odczytanych wiadomości, odpisywała po kilku godzinach lub dopiero nastepnego dnia. W tym samym czasie znajdowała czas na domówki z kolezankami czy jakieś kilkugodzinne wypady do parku chuj wie z kim. Z racji tego, że nie lubię być natarczywy ogarnąłem, że dziewczynie chyba jednak mniej zależy na tej znajomości niż mi i postanowiłem, że sprawę oleję. Postanowiłem ograniczyć z nią kontakt, kompletnie nic nie inicjując.Wtedy zaczęło się najdziwniejsze, po 2 dniach braku kontaktu, zaczęła do mnie pisać jak gdyby nigdy nic, ja nauczony wcześniejszym doświadczeniem odpisywałem jej ale raczej mając do tego odpowiedni dystans i bez większych emocji. Ale od przedwczoraj dzieją się cuda na kiju, dzwonienie po nocy, wiedząc z relacji z Instagrama, że 2h wcześniej byłem w kinie jakby chciała sprawdzić czy aby nie wybrałem się tam z inną kobietą, pisanie w godzinach jej pracy do mnie (co wcześniej się nie zdarzało) z jakimiś podtekstami. Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć? Z jednej jak wspomniałem czuję, że to może być ta, z drugiej mam wrażenie jakby leciała na 2 fronty i nie umiała się zdecydować, co ją kompletnie w moich oczach dyskwalifikuje. Co sądzicie?

  #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #feels
  pokaż całość

  •  

   @rakiwo: Nie słuchaj tych wszystkich typów, którzy nie widzieli jej na oczy a już mają pewność dlaczego tak się zachowała. My nie zawsze zachowujemy się logicznie, chcielibyśmy wszystko uporządkować ale w kwestii emocji to się w ogóle nie sprawdza. Powodów przez które przestała się zachowywać tak jak do tej pory może być masę, może ma przekonanie że pocałunek oznacza bycie łatwą, albo że nie lubi być przyciskana, albo zbyt szybka znajomość z poznaną osobą przez tinder powinna być jakaś inna itd U Ciebie uruchamia się wtedy jakieś przekonanie, że ona Cie nie chce, nie jest zainteresowana, nie rozumiesz jej. Takie myślenie sprawia że wycofujesz się i nawet nie masz okazji sprawdzić co się u niej teraz dzieje. Poznawaj ją, z czasem będziesz wiedzieć więcej, może nawet kiedyś sama Ci powie czemu tak się zachowywała ;) pozwól sobie na takie jej zachowania, w sensie to Cie wkurza emocjonalnie i frustruje ale wraz z tymi uczuciami można znależć miesjce także na zaciekawienią ją czy przyjemność. Takie rzeczy jak dotyk lub pocałunki lepiej robić czy mówić, przynajmniej na początku. Chyba że dziewczynę to kręci jak będziesz pisał co z nią zrobisz ;) pokaż całość

   +: a....2, Zaacki +2 innych
  •  
   a....2

   +1

   @rakiwo: W sumie to może faktycznie być tez tak, jak pisze @Wesolyfreestyle:

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  Z racji tego, że @lakukaracza_ prowadzi swoją prywatną wojenkę z Katolikami, postanowiłem być jego przeciwieństwem i pokazywać okropieństwa tego świata jakie spotykają nas z rąk ateistów. Będę wrzucał to pod tagiem #bekazateistow
  Zaczynamy.
  Pod koniec XIX w. i na początku XX wprowadzono 4 konwencje genewskie mające regulować zachowania w stosunku do rannych żołnierzy, jeńców i ludności cywilnej. Jak wiemy, w praktyce niewiele to dało, bo XX wiek był pełen okrucieństw. Ciekawostką jednak jest to, że wśród 10 największych zbrodniarzy tego czasu aż 8 definiowało się jako ateiści.

  Mao Zedong
  Włodzimierz Lenin
  Józef Stalin - mimo, że uczył się w prawosławnej szkole z której notabene został wyrzucony.
  Adolf Hitler - historycy są zgodni, że z wyznania był ateistą ale i oportunistą.
  Chang Kaj-szek
  Hideki Tojo
  Pol Pot
  Kim Ir Sen

  Pozostała 2 to muzułmanie Imsail Enver i Yahya Kahn.

  #bekazlewactwa #katolicyzm #gimboateizm #4konserwy
  pokaż całość

  •  

   Przecież my ani przez chwilę nie rozmawialismy o teizmie. Rozmawialismy o ateizmie i agnostycyzmie. Skąd wziales zatem ten teizm i po co? O to wlasnie mi chodzilo. W moim komentarzu nie ma nic o teizmie, o osobowym bostwie, a ty rzekomo parafrazujesz moje slowa i piszesz o teizmie. Jak?

   @giocarte: Ateizm jest zależny od teizmu. Żeby zdefiniować taki pogląd jak ateizm, trzeba najpierw zdefiniować teizm. Bo jak inaczej chcesz stwierdzić, że odrzucasz istnienie takiego czegoś jak "Bóg", jeśli to słowo i to pojęcie nie zostało jeszcze nigdzie zdefiniowane?

   teizm [gr. theós ‘bóg’],
   wiara w Boga jedynego, osobowego, transcendentnego, będącego stwórcą świata i ludzi oraz sprawującego opiekę
   nad światem; również stanowisko filoz. przyjmujące istnienie takiego Boga;


   https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/teizm;3986030.html

   Ateizm i teizm już są wzajemnie wykluczające się. Więc jeśli ktoś jest teistą, to "wierzy w Boga jedynego, osobowego, itd.". Jeśli ktoś nie jest teistą, to w takiego Boga nie wierzy -> jest ateistą. Więc jeśli piszesz:

   bardzo wielu ateistów przestałoby być ateistami, gdyby dowiedzieli się, że istnieje ktos taki jak agnostyk.

   To sugerujesz, że taka osoba przestaje być ateistą, czyli przestaje "nie wierzyć w Boga". I jedyne, co logicznie z tego wynika to to, że taka osoba zaczęłaby wierzyć w "Boga jedynego, osobowego, itd.". I tu sprowadza się teraz cały problem, jaki mam z uznawaniem, że ktoś jest agnostykiem, a nie ateistą, jakby jedno w jakiś sposób wykluczało drugie.

   Aha, teraz nagle pojawia sie w naszej dyskusji termin ateizm twardy , tak? XD Rozumiem, że to próba ratowania bzdury, ale nie da się bronić bzdury inaczej, jak zatrudniając następne bzdury. Nie ma czegoś takiego, jak ateizm twardy i miękki, a nawet, jeśli ktoś wymyślił sobie takie rozroznienie, to nie ma ono znaczenia dla naszej dyskusji, bo my rozmawiamy o kategorycznosci ateizmu ( miekkiego, twardego, sredniego, poltwardego, polmiekkiego itd) i wycofaniu sie agnostycyzmu.

   Użyłem tego w cudzysłowie, bo tak się potocznie mówi:
   - Ateista agnostyczny (ateizm miękki)
   - Ateista gnostyczny (ateizm twardy)

   W załączniku masz to fajnie rozrysowane.

   Przecież to sa zdania definiujące agnostycyzm.

   No właśnie nie. Odpowiadają na dwa różne, niezwiązane ze sobą pytania. Jedno o wiedzę, drugie o wiarę.

   Generalnie mozesz wymyslac definicje ateizmu w nieskonczonosc

   Za chwilę dojdę do tego, dlaczego wcale tego nie robię.

   Jest to zawarte w źródłosłowie tego terminu, jak sam probowales dowodzic.

   Nie. Brak wiary nie oznacza automatycznie wiary w coś przeciwnego.

   Agnostyk stwierdzi, ze nie mozemy stwierdzic, czy bogowie sa, czy nie. To sa w oczywisty sposob odmienne spojrzenia, nie probuj nawet tego podwazac.

   I nie podważam. (A)teizm z kolei odpowiada na pytanie "czy jesteś przekonany, czy bóg istnieje". Jeśli odpowiadasz tak, jesteś teistą. Jeśli odpowiadasz nie, jesteś ateistą.

   Ateista musi automatycznie wierzyc w to, ze bog nie istnieje, nie rob z tej definicji kurtyzany...

   Tu fajnie działa analogia sądowa. Czy sędzia musi być automatycznie wierzyć w to, że oskarżony jest niewinny? Nie. Wystarczy tylko, że na mocy dostępnych dowodów nie może uznać go za winnego zarzucanego mu czynu. Tak samo jest tutaj. Jeśli nie uznajesz Boga za winnego zarzucanego mu czynu istnienia, to jesteś ateistą. Nie musisz być pewny, że tego nie zrobił. Wystarczy, że nie masz wystarczającej ilości dowodów na tezę twierdzącą.

   Zaraz pewnie znowu wyskoczysz, że przecież wtedy jesteś agnostykiem. A ja mówię, że jesteś jednym i drugim.

   Zapoznaj sie z tymi definicjami ateizmu. Wszystkie definicje rozsądzają, że ateista wierzy, że Boga, bogów nie ma. Rozsądzić, a nie być przekonanymi, to chyba dwie różne rzeczy, co...?

   No właśnie zapoznałem się.

   Link 1):

   1) the doctrine or belief that there is no God.
   2) disbelief in the existence of a supreme being or beings.


   Tu są dwie definicje. Pierwsza to jest faktycznie "wiara, że nie ma Boga". Ta, którą w cudzysłowie określiłem jako "ateizm twardy". Ale druga? Druga to jest właśnie ta, którą podobno wymyślam. Czyli brak wiary w istnienie istot najwyższych. A istota to jest właśnie osoba. A w religiach teistycznych "najwyższa istota" oznacza Boga. I ten Bóg jest osobowy. I ten Bóg, cytując z definicji powyżej "sprawuje opiekę nad światem". Czyli w jakiś sposób w ten świat ingeruje.

   Dodaj do tego jeszcze to, że wiara jest synonimem z przekonaniem, to wychodzi nam "Ateizm to brak wiary (przekonania) w istnienie osobowego Boga ingerującego w nasz świat."

   A jeśli nie masz wiary, to nie możesz jej w żaden sposób szczerze wyznać. I tu wchodzi moja druga definicja (czyli w zasadzie to samo, tylko innymi słowami):

   Bo prawda jest taka, że jeśli nie jesteś w stanie wyznać wiary w żadne konkretne bóstwo osobowe, które ingeruje w nasz świat, to jesteś ateistą. Możesz być w tej kwestii agnostyczny, ale to jest właśnie osobna, niezależna kwestia.

   Link 2):

   the belief that God does not exist

   Tu jest akurat podana tylko pierwsza definicja z linku pierwszego

   Link 3):

   Disbelief or lack of belief in the existence of God or gods.

   Tu dla odmiany jest podana tylko druga definicja z linku pierwszego.

   Link 4):

   pogląd odrzucający wiarę w Boga, zaprzeczający istnieniu Boga;

   Tutaj podobnie. Bo jeśli nie wierzę w coś, to innymi słowy odrzucam prawdziwość tego twierdzenia. Podobnie z zaprzeczeniem. Zaprzeczać to inaczej kwestionować coś, nie uznawać czegoś. Jeśli nie uznaję twierdzenia "Bóg istnieje", to również nie jestem przekonany/nie wierzę w jego prawdziwość.

   Czyli z 4 linków, które podałeś, tylko trzeci zgadza się z Twoją definicją, że ateizm to jest wyłącznie wiarą, że Bóg nie istnieje. Bo w pierwszym są podane dwie definicje, z których wystarczy spełnić jedną, by być uznanym za ateistę.

   Jednym slowem obydwa twoje zdania znaczą dokladnie to samo, co u mnie znaczy zdanie drugie

   Nie. Jedno odpowiada na pytanie o wiedzę (Czy wiemy, co się tam znajduje/ czy możemy się dowiedzieć), a drugie o wiarę/przekonanie (Czy wierzysz/czy jesteś przekonany).

   Odpowiadając na pytanie: "Czy wierzysz w istnienie Boga?" Twoją drugą odpowiedzią:

   jestem absolutnie przekonany, ze nie mozemy ustalic, czy Bóg istnieje

   unikasz odpowiedzi na pytanie. Bo ja nie pytam, czy według Ciebie możemy to ustalić. Ja pytam, czy Ty jesteś przekonany.

   I jeszcze wracając:

   Kolejna proba jest tutaj:

   1) Nie jestem przekonany co do tego, że w tym pokoju znajduje się szysznik. (ateizm)
   2) Uważam, że nie możemy ustalić, czy w tym pokoju znajduje się szysznik. (agnostycyzm)


   Odpowiedz mi w takim wypadku (jeśli obydwie te rzeczy to agnostycyzm), jak zdefiniowałbyś osobę, która odpowiada na te pytania w ten sposób:

   1) Jestem przekonany, że w tym pokoju znajduje się szysznik.
   2) Jednak zdaję sobie sprawę, że ostatecznie nie możemy ustalić, czy w tym pokoju znajduje się szysznik.

   Dla mnie to jest teista agnostyczny. Wie, że nie da się tego ostatecznie dowiedzieć, ale jednak z jakichś pobudek wierzy.
   pokaż całość

   źródło: ulc.net

  •  

   Ok, sprawdzalem tylko, czy mnie nie trolujesz, jednak trolujesz.
   4/10 bo dalem sie zlapac

   ten moment, gdy napisales cos, z czego wynika, ze ateista nie musi automatycznie nie wierzyć w boga i probujesz tego bronic... to przesądzilo, ze tu chodzi trolling.

   To mnie rozbawilo troche tylko:

   zdefiniowałbyś osobę, która odpowiada na te pytania w ten sposób:

   Jesli ktos wierzy w Boga, to wierzy w to, ze mozna jego istnienia dociec, bo jak inaczej sam by w niego uwierzyl. A zatem nazwalbym taka osobę osobą wewnętrznie sprzeczną, wzglednie osobą niezdecydowaną. I tylko tyle.

   Ten zalacznik to potezna, jedna wielka dziura logiczna, sorry.
   Co znaczy lacks w tym kontekscie? Ze calkiem nie ma, czy ze trochę nie ma?

   Ogolnie tej dyskusji brakuje scislego rygoru definicyjnego. Uzyskac go mozna studiowac logikę formalną. Proponuję ci to. Studiuj logikę formalną, matematykę. To pozwala byc scislejszym.

   Pozdrawiam
   pokaż całość

   +: A.....a
  • więcej komentarzy (82)

 •  

  Mireczki dostałem w pracy 3 karty paysafecard po 100 zł, jak jakiś mireczek lub mirabelka najlepiej ze #slask potrzebują to chętnie oddam za 70 zł sztukę, bo kompletnie tego nie potrzebuję a nie mam konta na allegro żeby tam tą opychać.

  #cebuladeals #paysafecard

 •  

  Mirki i Mirabelki z #slask #katowice znacie jakiś antykwariat skupujący stare książki z lat 30tych 40tych i 50tych? #ksiazki #czytajzwykopem

 •  

  Sfilmowani, których ciężko nazwać stroną w całym sporze a są uznawani za dobrych krytyków filmowych wrzucili film z recenzją Kleru.Potwierdzili właściwie wszystkie obawy zwykłego widza na jego temat. Docenili grę aktorską, fabułę ale jednoznacznie określili, że film był stronniczy, postacie były przerysowane a widzom nie zostawiono pola do interpretacji.

  Dokładnie te same odczucia, które miałem ja po obejrzeniu tego filmu.
  To tyle jeśli chodzi o realne oddanie problemu.KK w Polsce ;)
  #bekazkatoli #bekazlewactwa #4konserwy
  pokaż całość

  źródło: youtube.com

 •  

  Jak ja nienawidzę tego dokańczania zdań automatycznego w telefonach.Rozmawiam z dziewczyną mojego najlepszego przyjaciela, umawiamy się żeby razem podjechać do niego do biura bo jej zepsuł się samochód. W biurowcu w którym pracuje, winda zatrzymuje się na co 3 piętrze, więc piszę jej czy wie, którą windą jechać bo inaczej "będziemy musieli dymać" a mój super telefon poprawił to na "będziemy musieli się dymać". Złapałem takiego cringe'a, że ja pieprze.

  #zalesie #bekazpodludzi
  pokaż całość

  +: I..........................s, n.............y +1 inny
 •  

  Do tej pory nie wypowiadałem się na temat filmu Kler ale z racji tego,że jestem po jego seansie wyrzuce parę słów od siebie.jezeli ktoś liczy na fajną komedie pełna czarnych gagów to jak najbardziej polecam są momenty w których można się pośmiać.Jak jednak idziesz na ten film z myślą,że zobaczysz polski spotlight pełen prawd objawionych to się mocno rozczarujesz.Groteskowy, zero jedynkowy,nie zostawiający widzowi miejsca na swoją własną refleksje.Po prostu przerysowany.Ten film bardziej ośmieszył reżysera niż nagłośnił problemy KK.Zaden widz mający choć odrobine rozumu i własnych przemyśleń nie potraktuje go poważnie coś w stylu Botoksu tylko z lepszymi aktorami i lepiej napisanymi dialogami. #bekazkatoli #bekazlewactwa pokaż całość

  •  

   @rakiwo: Ich życie to wciskanie bajek o królestwie niebieskim i niewidzialnych przyjaciołach, tymczasem również za moje podatki królestwo Z TEJ ZIEMI, są drugim po Skarbie Państwa posiadaczem ziemskim w Polsce, na wszystkie prowadzone przez nich "instytucje" jak ochronki, szpitale, żłobki, przedszkola i szkoły płacą wszyscy Polacy, nie tylko uczęszczający do kościoła, bo datki od wiernych na tecę to tylko jedno z dziesiątków źródeł dochodów, pozostałe to: kolęda, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne czy skarbony, wynajem nieruchomości, grunty i nieruchomości od Państwa (za śmieszne pieniądze), działalność przemysłowa (dewocjonalia), handel (dewocjonalia, księgarnie), usługi święceń, prowadzenie gospodarstw rolnych (w których parafianie pracują za darmo), dotacje unijne (na te gospodarstwa), turystyka, cmentarze, 1% podatku, darowizny spółek skarbu państwa, emerytury (z naszych podatków), dotacje, dotacje, dotacje... działalność pseudo urzędnicza (papierki wystawiane przez księdza), wypominki, pensje dla kapelanów i pseudo żołnierzy, koszty kaplic, pensje i zusk katechetów, fikcyjne darowizny (odpisywane od podatku), zwolnienia z cła i akcyzy, nadużycia rządowe i samorządowe (prąd za darmo, internet za darmo), a to nie jest wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) I teraz mi powiedz, że wciskanie kitu o bogu, piekle, niebie i czyśćcu nie jest wspaniałym biznesem xD pokaż całość

   źródło: youtube.com

   +: W.............................a, balatka +1 inny
  •  

   @rakiwo: A jak nie wierzysz mnie, to uwierz byłemu księdzu: https://www.wykop.pl/link/4544521/byly-ksiadz-konsultant-filmu-kler-polski-kosciol-to-niereformowalna-korporacja/ ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Chciałem służyć Bogu i ludziom, a okazało się, że Kościół w praktyce ma inne priorytety: konformizm i wygodę – mówi Piotr Szeląg, były ksiądz, konsultant filmu „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Podkreśla, że film jest do bólu prawdziwy, a polski Kościół to pełna hipokryzji korporacja. pokaż całość

   +: balatka
  • więcej komentarzy (6)

 •  

  Jak czytam wysrywy spod tagu #bekazlewactwa i #bekazprawakow to mam wrażenie, że dwie grupy gimnazjalistów obrzucają się swoimi pseudo argumentami, próbując wytknąć głupotę innym a tak naprawdę sami pokazują swoją.
  I tak o to dla przykładu mamy wpis @prawa_reka_sorosa który w 2h zdobył 100 plusów wyśmiewający @JakTamCoTam dotyczący tego, że homoseksualizm może być nabyty. Nie będę tutaj zgrywał mądralę ale chyba każdy z nas ceni Dawida z programu Naukowy Bełkot. Nikt nie może mu zarzucić stronniczości czy braku elementarnej wiedzy. I ten Dawid w swoim filmie poświęconym homoseksualizmowi sam stwierdził, że występują 2 rodzaje homoseksualizmu wrodzony i wynikający z wychowania.
  Najgorsze jednak, że tak jest w każdej dyskusji te grupy zachowują się jak daltoniści widzą albo białe albo czarne i żadnych szarości po za tym.Także wprowadzam nowy tag #bekazideologow i wrzucam tam każdego prawaka i lewaka, który bez opamiętania spamuje gównem nie sprawdzając nawet tego.
  pokaż całość

  źródło: hok.png

 •  

  Znalazłem najbardziej bekową grupę na Facebooku połączenie #bekazlewactwa #gimboateizm i ludzkiego spierdolenia. Kolejny dowód na to, że w pewnym wieku ludzie powinni przechodzić testy na sprawność umysłu jeśli chcą głosować w wyborach.
  I żeby nie było nie jestem zwolennikiem Pisu ale jak można jednocześnie krytykować rozdawnictwo i żądać takowego dla siebie. Przecież to hipokryzja najwyższej wody.

  #polityka
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  Smieszy mnie ten gimboateizm wszechstronny na wykopie ta próba negowania wszystkiego co chrześcijańskie.Rozumiem, że ktoś może być ateistą i nie wierzyć w Boga to sprawa indywidualna ale nie zmienia tego, że żyjecie według jej zasad nawet o tym nie wiedząc. Wystarczy spojrzeć na dekalog, odjąć przykazania do Boga i nagle się okazuje, że nie wiedząc o tym przyjąłeś zasady życia zgodne z Biblią. Zaraz się odezwie ktoś, że są to uniwersalne prawdy i nie trzeba być chrześcijaninem żeby ich przestrzegać. Czy aby na pewno? Sprawdźmy więc niektóre przykazania i porównajmy je do rejonów gdzie chrześcijaństwo nie było popularne.

  Nie cudzołóż.
  Dla nas czymś normalnym jest, że każdy powinien mieć jedną żonę i jej nie zdradzać.Nieważne czy chodzisz do kościoła czy omijasz go szerokim łukiem.
  O tym, że w krajach muzułmańskich jest inaczej nie trzeba mówić ale jak sprawdzicie mape gdzie poligamia jest legalna to są to kraje w których chrześcijaństwo nigdy nie było religią priorytetową. (na mapie na niebiesko i błękitnie)
  tutaj mapa

  idźmy dalej.

  Nie zabijaj.
  Dla nas morderstwo jest czymś niewybaczalnym chyba się zgadzamy?
  W krajach arabskich jak wiemy nie jest jednak niczym szczególnym, kobieta jest własnością męża i może zostać ukamieniowana za nic, zgodnie z zasadami moralnymi.
  Nie tylko jednak Muzułmanie, spójrzmy na takie Chiny, kulturowo nigdy nie związane z Chrześcijaństwem, słyszeliście o zasadzie jednego dziecka? Sprawa była prosta ze względu na przeludnienie Chiny wprowadziły obostrzenia, które zezwalały każdej z rodzin na posiadanie 1 potomstwa, jeśli było więcej to dochodziły jakieś kary w formie dodatkowego podatku itp. Doprowadziło to do sytuacji, że za zgodą państwa rodzice mordowali swoje dzieci w szczególności dziewczynki, coś u nas nie do pomyślenia.

  Jak widać więc drogi ateisto to, że masz dzisiaj taki a nie inny system wartości wynika z tego, że Twoi przodkowie byli chrześcijanami, więc wierz w sobie co chcesz nawet w potwora spaghetti ale nie drwij z tego.

  #gimboateizm #4konserwy #katolicyzm #religia #ateizm
  pokaż całość

 •  

  Mirki i Mirabelki od lat jestem czytelnikiem wykopu, jak widać biernym wczoraj jednak przeczytałem wpis jednego z mirków jaką miał przygodę z ING i chciałem też wam opisać swoj przypadek żebyście unikali tego banku jak ognia bo wygląda na to, że ojebali mnie na 200 złotych.

  Sprawa jest prosta posiadam konto w innym banku ale postanowiłem sobie otworzyć drugie w ING, żeby pieniądze z różnych moich małych biznesów nie wpływały na główne konto, żeby była jakaś karta z mniejszymi funduszami na niej w razie wyjścia do klubów itp. No i 1 lipca założyłem konto w ING, na początku było wszystko spoko przelałem sobie tam część środków, aż do 24 lipca. Wtedy to udałem się w galerii handlowej do jednego z punktów ING w celu wpłacenia środków, poinstruowano mnie, że w drugiej części galerii jest wpłatomat.Poszedłem do niego i widzę faktycznie ogromny napis ing na wpłatomacie.Wpłacam kasę, wyciągam pokwitowanie i tutaj zaczynają się problemy.Pieniędzy na koncie nie ma.Czekam godzinę, półtorej, aż udaje się z powrotem do punktu ING i informuje ich o sprawie.Dają mi numer kontaktowy,gdzie mam dzwonić.Przez telefon dowiaduje się, że wpłatomat nie był ING tylko Planet Cashu (to po cholere na nim logo ING) i, że oni muszą załatwić sprawę z nimi co potrwa do 3 dni roboczych. Dzisiaj mija 8 dzień pieniędzy na koncie nie ma, mimo podania numeru pokwitowania. W ING przerzucają odpowiedzialność na Planet Cash i mówią, że rozwiążą sprawę jak najszybciej. Niby w moim przypadku to nic bo straciłem tylko jakieś drobne na małe wydatki ale co jeśli ktoś wpłaciłby tam kilka tysięcy na raty, rachunki jakieś zobowiązania? Dla mnie to złodziejstwo w biały dzień, nie polecam tego użytkownika.

  #afera #zalesie #banki #ing
  pokaż całość

  •  

   @Matpiotr: 300 zł to nie jest jakiś majątek w ciągu miesiąca do płacenia kartą.

  •  

   @rakiwo: Współpracujemy z firmą Planet Cash w zakresie udostępnienia bankomatów i wpłatomatów naszym klientom. Dobrze, że od razu zgłosiłeś nam awarię tego urządzenia i brak zaksięgowania Twojej wpłaty. Na tej podstawie skontaktowaliśmy się z firmą Planet Cash. Ta wyśle serwis do wpłatomatu, który dokonana także jego przeliczenia. Jak tylko uzyskamy informację zwrotną, od razu odpowiemy na Twoje zgłoszenie.
   Chcielibyśmy, aby takie sytuacje się nie zdarzały, ale urządzenia niestety ulegają awariom :( Staramy się temu zapobiegać przez ich systematyczne serwisowanie.
   Skontaktuj się z naszą infolinią reklamacyjną pod numerem 32 357 00 69. Sprawdzimy na jakim etapie jest Twoja reklamacja. Specjaliści z tego działu pracują codziennie od 8.00 do 19.00.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika rakiwo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)