•  

  Zaraz mnie jakiś szlag trafi. Ale po kolei.
  O tym jak moja babcia została oszukana przez firmę pokazową.
  Nawiązanie do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/56853787/moja-babcia-to-idealny-klient-dla-naciagaczy-xdd-p/
  Dwa tygodnie temu dziadek pojechał na zabieg. Babcia została sama. Akurat się trafiło, że dostała zaproszenie na pokaz, gdzie mieli dawać za darmo pulsoksymetry. Wróciłam z pracy, a tu multicooker na stole i generator azotu. Na początku babcia nie chciała powiedzieć nikomu ile za to dała. Potem z dziadkiem oglądali sprzęt, ja trafiłam na umowę. W zasadzie to były dwie. Jedna była na kwotę 6 000 zł z datą podpisania umowy i była skreślona z napisem "anulowano", a druga była na kwotę 5 500 zł z datą miesiąc wcześniej niż odbył się zakup (pic rel w komentarzach). Po sprawdzeniu sprzętu w internecie stwierdziłam, że nie jest on wart takiej ceny i kazałam babci odesłać, obrażała się, dąsała, jej pieniądze bla bla, dziadek też jej tłukł do głowy, że została oszukana. Nawet jej pokazaliśmy lidlomiksa i powiedzieliśmy, że jej taki kupimy (bo powiedziała, że jej się tak bardzo ten garnek do gotowania podoba).
  No i w końcu dziś po 13 dniach od zakupu dzwoni firma pytać, czy babcia jest zadowolona ze sprzętu, a ta, że dzieci przejrzały w internecie i ten sprzęt jest wart ponad połowę mniej niż jest na umowie. Ktoś do Pani w tej sprawie zadzwoni. Nikt nie dzwoni, to my dzwonimy z mojego telefonu do gościa, z którym babcia podpisywała umowę. Nie odbiera. Potem infolinia, wszystko opowiedziane, zgłoszenie przyjęte. Potem nie było mnie w domu, gość, który wcześniej nie odbierał, a z którym babcia podpisywała umowę, oddzwonił. To mówię w czym rzecz, a on dosłownie jednym tchem "z pani babcią jest już wszystko załatwione. Wszstkiego dobrego życzę, do wiedzeni" i się rozłączył. No to xD
  Jadę do domu, pytam babci co z tym, a ona mówi, że dzwonił do niej ten pan i powiedział, że spuści z ceny do 3 000 zł xD Musi tylko jutro jechać do banku, zapłacić i umowa będzie anulowana.
  No to cała rodzina za mną murem, że nikt tak o po prostu nie spuszcza tak dużej sumy od ręki i że ma nic nie płacić, bo na umowie jest kwota 5 500 zł, on przez telefon powiedział jej 3 000 zł, ona teraz zapłaci 3 000 zł, a potem będą ją ścigać komornicy co z resztą kasy z umowy.
  No cóż. Ale babcia mądrzejsza niż cały świat, uparła się i chuj, ona to kupuje. Weźcie mnie trzymajcie, bo mnie zaraz rozsadzi.
  Swoją drogą, jak się wpisze w internet nazwę tej firmy to się pokazują artykuły z historiami oszustw.
  W umowie jest zapis, że można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania. Jutro jest ostatni dzień. Jakieś pomysły jak babcię przekonać do zwrotu? Nie chcę dać satysfakcji tym oszustom. I pilnujcie swoich dziadków z czym przychodzą z pokazów i w ogóle najlepiej, żeby na nie nie chodzili.
  Babcia emerytka, najniższa emerytura i oni jej wcisnęli sprzęt do spłacania na 5 lat xD
  Najlepsze jest to, że ten sprzęt jest wystawiany przez allegro przez prywatne osoby. Pewnie też kupili na pokazach i okazuje się, że gówno.
  Proszę was o plusy mireczki, żeby nagłośnić sprawę i uchronić innych przed oszustami. A jakby ktoś chciał numer do przedstawiciela, to mogę dać na pw.
  #oszustwo #scam #naciagacze #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #koronawirus #covid19 #oszukujo #afera #zlodzieje #pieniadze #kradziez #truestory #gotujzwykopem #wykopefekt #prawo
  pokaż całość

  źródło: 1.2.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika roxor0

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)