•  

  #anonimowemirkowyznania
  Powiedzcie mi co mam zrobić, bo ja nie mam zielonego pojęcia. Wyć mi się chce z rozpaczy i nie widzę żadnego rozwiązania dla tej sytuacji.
  Od listopada zeszłego roku do czerwca tego roku chodziłam do dentysty na NFZ. Robił mi jakieś dziurki i w miarę było normalnie. Za każdym razem pytałam czy dzieje się coś złego, czy trzeba coś leczyć, mówił że jest w porządku.
  We wrześniu nie wiem co się stało, ale powypadała mi większość plomb, które założył. Stwierdziłam że jak taki jest poziom usług to nie będę już tam chodzić i pójdę prywatnie.
  Pozbierałam trochę kasy, co nie jest łatwe do zrobienia w moim przypadku bo mam jej naprawdę mało (student dzienny here, zajęcia pon-pt od rana do praktycznie wieczora + trudny kierunek studiów i dużo nauki własnej).
  Poszłam do faceta i byłam w szoku profesjonalizmem- piękny gabinet, asystent, najnowszy sprzęt, rentgen w gabinecie, profesjonalna obsługa.
  Zaczął oglądać moje zęby i im dłużej to trwało, tym bardziej łapał się za głowę.

  Finalnie wygląda to tak:
  - zęby robione przez dentystę nfz spierdolone po całości- (plombował z powietrzem w środku, jakimiś nieoczyszczonymi obszarami, plomby chujowej jakości, które powypadały)
  3 zęby do leczenia kanałowego NATYCHMIAST
  - nierozpoznana przez poprzedniego dentystę próchnica między zębami ( wynikająca nie z tego, że nie dbam, bo powiedział że te zeby do których mam dostęp są w bardzo dobrym stanie. Ale mam bardzo delikatnie mówiąc zęby nie za proste i nawet jakbym chciała to w pewne obszary żadna szczoteczka ani żadna nitka się nie dostanie i właśnie rozwinęła się próchnica w takich niedostępnych miejscach)
  15 zębów do leczenia "zwykłego" najlepiej jak najszybciej, do końca tego roku.
  - niewyrżnięta ósemka z próchnicą której nie da się leczyć
  do ekstrakcji

  Nie mówił tak raczej bo chce mnie ojebać na kasę, widziałam zdjęcie każdego zęba do leczenia i rzeczywiście nie wyglądają za dobrze+ rentgen i tak dalej.

  + dentysta powiedział, że z taką wadą zgryzu jaką mam samo leczenie załatwi sprawę tylko powierzchniowo- bo zęby można wyleczyć, ale wada zgryzu uniemożliwia odpowiednie dbanie o nie, więc aparat ortodontyczny jest u mnie absolutną koniecznością, po prostu żeby zęby się nie psuły, a nie z walorów estetycznych.

  Leczenie wyceniono wstępnie na ok. 6-7 tys zł. + aparat ortodontyczny ok. 5-6 tys za 2 łuki + koszty wizyt.

  Mam oszczędności ledwo 3k zł- zbierane od 2-3 lat co kosztowało mnie wiele wyrzeczeń. Chciałam w końcu pojechać na prawdziwe wakacje.... i taki chuj.

  Siedzę i płaczę i nie wiem co mam zrobić. Skąd wziąć na to wszystko pieniądze do końca roku?
  -to już oczywiste, że pójdę do jakiejś pracy, ale przy moim kierunku studiów nie jest możliwe więcej niż 2 dni tygodniowo pracujące bo po prostu muszę się uczyć. Mam książeczkę sanepidu więc najprawdopodobniej pójdę na kasę, przeglądałam oferty i to 13zł netto dla studenta. Zakładając 2 dni po 10h zmiany to miesięcznie uda mi się dorobić w ten sposób ok. 1000 zł. No ale to za mało i za bardzo rozwleczone w czasie.
  - nie mam rodziny która by mi dała/pożyczyła pieniądze. Nikt nie jest bogaty i nie ma oszczędności
  - nie mam nic wartościowego na sprzedaż, ani samochodu ani żadnych elektronicznych gadżetów poza komputerem, no ale potrzebuję go na studia przecież.
  - nie mogę rzucić studiów i iść do pracy, w ogólnym rozrachunku nie przyniesie to nic dobrego, poza tym jestem na IV roku studiów jednolitych magisterskich, jeśli teraz bym to rzuciła to nie mam nic, żadnego tytułu zawodowego

  Czy ktoś był w takiej żałosnej sytuacji? Co mam zrobić? Chcę zachować wszystkie zęby, mam dopiero 20 lat z hakiem...
  #gorzkiezale #depresja #dentysta #pieniadze

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
  pokaż całość

 •  

  #anonimowemirkowyznania
  Pytanie do kobiet, ale niebiescy też mogą się wypowiedzieć.

  Nie, to nie będzie kolejny wpis o tym jaki jestem nie szczęśliwy i dlaczego kobiety mnie nie chcą.
  Mam prace, dobrze się ubieram, umiem gotować, umiem wszystko co potrzebne do samodzielnego życia, ponieważ mieszkam sam. Mam dużo znajomych, mam pasje i zainteresowania, wydaje się ze jestem całkiem normalny, jednak tak do końca nie jest.
  Mam 26 lat, nigdy się nie całowałem, nigdy nie uprawiałem seksu, ani nie byłem nigdy w PRAWDZIWYM związku. (nie liczę tutaj różnych randek, ani znajomości które zapowiadały się na związek, a ostatecznie jednak się nie udawało)

  Mój problem polega na tym, że mimo że jeszcze nie uprawiałem z nikim seksu i trwa to już tyle lat, to nie mam ochoty iść do łóżka z kobietami których nie znam, albo które dopiero co poznaje i od razu cała znajomość/związek chciały by zacząć od seksu. Chciałbym najpierw związać się z kobietą, zaufać jej, poznać jaka jest, dopiero wtedy był bym w stanie zgodzić się na seks z inną kobietą.
  Bylem zmuszony odmówić kilka razy kobietom, które wprost mówiły, że chcą się ze mną przespać i nie wiem czy jestem skończonym idiotą czy jednak postąpiłem słusznie.

  Czytając wykop, lub porównując się do znajomych, czuje się mniej męski, ponieważ inni faceci nie patrzą jaka jest kobieta jeśli jakaś chce seksu, dają jej seks.
  Umawiają się na jednorazowe przygody, wchodzą w układy typu fwb, ja bym czegoś takiego nie potrafił.

  Czy jeśli kiedyś uda mi się związać z kobietą, to czy może odrzucić ja mój pogląd na kwestie seksu? Nie mówię, że chciałbym czekać do ślubu, ale chociaż jakiś czas chciałbym poczekać, aż się lepiej poznamy i zaczniemy dogadywać i widać będzie że nam się układa. Bo mam kilku znajomych/znajome, które miały związki po 2-3 miesiące i się bardzo szybko rozpadały, a które zaczęły się własnie od seksu. Ja najpierw chciałbym poznać kobietę i poczuć ze chce z nią być dłużej i dopiero wtedy wprowadzić seks do życia.

  Po prostu nie chce sypiać z kobietami jednorazowo, lub od razu od początku znajomości nie wiedząc nawet czy coś z tego będzie czy nie, czy moje myślenie jest dobre, czy jestem skończonym frajerem i powinienem korzystać kiedy tylko nadarzy się taka sytuacja?

  #zwiazki #logikarozowychpaskow #rozowepaski #tfwnogf #seks

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
  pokaż całość

  •  

   @AnonimoweMirkoWyznania: Trzymaj się swoich przekonań. Nie ma nic gorszego od naśladowania innych mimo zupełnie innych wartości. Na pewno trafisz na kobietę która to doceni. Seks dla samego seksu może zostawić tylko smak popiołu w ustach bo przecież chodzi Ci o coś więcej. Frajerem stalbys się gdybys porzucil swoje wartości byle dopasować je do jakichs schematów. Ludzi podobnych do Ciebie wcale nie ma tak mało :). pokaż całość

   +: agaja
  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Odwołując się do tego wpisu

  Stało się coś wspaniałego. Dziś do szpitala przyjechał z dość daleka brat chorego z którym był ostatnio poważnie pokłócony. Wszedł, powiedział mu że wszyscy na niego czekają i ogólnie wiele słów od serca. Po czasie... serce zaczęło pracować! :) (Gra słów) Wybudzili go ze śpiączki, jest słaby, nic nie mówi, ale gdy zobaczył rysunek od naszej wspólnej chrzesnicy tak pięknie się uśmiechnął :) walka z płucami nadal trwa, bo wdała się jakaś bakteria, ale jeśli serce będzie pracować dalej, to o rozruszniku nie będzie mowy! :) I co najważniejsze, będzie żył! Łzy radości same ciekną po policzku. Bóg zapłać za wszelkie modlitwy. Jesteście wielcy!

  #modlitwa #mikromodlitwa
  pokaż całość

 •  

  Wtorek, 10.10.2017 #mikromodlitwa #mirkomodlitwa

  Jeśli masz kłopot, potrzebujesz wsparcia, chcesz komuś pomóc, tradycyjnie już zapraszam do zostawienia intencji w komentarzach. Obejmie Was modlitwą kilkadziesiąt osób, których nicki znajdziecie w grafiku.

  Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą." (Mt. 7,7-8)

  Intencje na dziś znajdują się w komentarzu do wpisu.
  ▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
  Intencje mogą być podsyłane anonimowo wiadomością prywatną do dendrofag lub Mr-Slimak

  Pisz także do nas na prywatną wiadomość jeśli chcesz dołączyć do grona modlących.
  ▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂

  Grafik
  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1an0e9g1FgbnBmCUm8uE2FFIKyJv8CRYRg20vVHcpoBE/

  Intencje zbieramy zawsze z jednodniowym wyprzedzeniem. Chyba że się pali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

 •  

  Piłkarze mają przerwę, a my w tym czasie podsumujmy występ Tomasza Hajto. Wypiszmy jego najlepsze teksty w pierwszej połowie. Moimi faworytami zdecydowanie są:

  To nie błąd Kamila, to błąd murawy

  Jest takie piłkarskie przysłowie: "Szczęscie ma zawsze lepszy"

  #mecz

 •  

  czemu ten typ gra w masce? #mecz

 •  

  Trzeba trafić w światło bramki żeby bramkę zdobyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Zostawil nogi, wystawil tyłek

  Murawa czasem płata różne figle.

  Hajto w formie.

  #hajto #mecz

 •  

  Dziś ostatni raz słyszymy ten duet (╯︵╰,)

  #mecz #hajto

  źródło: mecz.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika rzepicha_slowianka

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi rzepicha_slowianka