•  

  Oj, zdecydowanie jedna z najcięższych pigułek do przełknięcia

  #weganizm #wegetarianizm #dieta

  źródło: 20210501_161934.jpg

  •  

   to że o istnieniu hodowli zwierząt decydują konsumenci

   @waro: konsument nie jest winny złym warunkom hodowli. Próbujesz tworzyć argument nie znając podstawowych praw logiki. To, że z A wynika B, nie znaczy, że z B wynika A. To, że znęcanie się nad zwierzętami jest w hodowlach nie oznacza, że każda hodowla znęca się nad zwierzętami. To, że ludzie jedzą mięso z hodowli, nie oznacza, że są sprawcami cierpienia zwierząt. Znowu, jak wspomniałem wcześniej, generalizujesz, upraszczasz i (błędnie!) przeskakujesz do błędnych wniosków.

   Nawet sam nigdy tutaj nie wspomniałem że jestem weganem.

   @waro: Nie ma to tutaj żadnego znaczenia.

   Stwierdziłem taki banalny fakt - weganie są moralnie lepsi.

   @waro: Ani banalny, ani fakt. Co najwyżej opinia. I nie, wg mnie weganie wcale moralnie nie są lepsi, mimo, że nierzadko tacy się czują. I spoko, nic do tego nie mam, każdy poprawia sobie samopoczucie jak chce.

   A po reakcji w komentarzach łatwo zauważyć że ten mem jest 100% prawdą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @waro: Jeśli tak falsyfikujesz swoje (lub też pożyczone od kogoś innego) opinie to nic dziwnego, że kiepsko ci idzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  •  

   Jesteś świadomym konsumentem i ty decydujesz co kupujesz. Kupowałbyś np. przedmioty wykonane przez pracę niewolników? Albo przez pracę zmuszanych do niej dzieci?

   Ludzie decydują się bojkotować np. produkty z Chin, Rosji czy innych krajów o nieludzkich warunkach pracy.

   @rzep: Świadomy konsument to dość konkretne określenie, całkiem przeciwnie do "niewegan". Dalej twój wywód zupełnie mija się z pierwotną dyskusją. OP twierdzi, że weganie moralnie są lepsi z samego faktu niejedzenia produktów zwierzęcych - tyle, potem robi skrót do tego, że zwierzątka cierpią i wyciąga magiczne wnioski, które są zbieżne z pierwotną tezą.

   Odnosząc się do twojego przykładu, OP próbuje jako oczywistość przedstawić takie bzdury (to jest parafraza, nie cytat) jak "Ludzie niekupujący ubrań są lepsi moralnie. Czemu? Bo ubrania są szyte przez dzieci w Azji, niewolników 3 świata itp.", potem stwierdza, że "Każda osoba kupująca jest temu winna, bo przyczynia się do popytu na takie produkty." Rozumiesz już jaką kurwę z logiki robi OP?

   Jest jeszcze masa innych przykładów, np. kawy/herbaty, organizacje typu Fair Trade zachęcają do kupowania produktów droższych pochodzących z plantacji, gdzie nie ma wyzysku. Ale znowu, nie znaczy to, że każda osoba pijąca kawę czy herbatę przyczynia się do ich wyzysku. Ani również tego, że osoby nie pijące kawy/herbaty są moralnie lepsi, bo piją tylko wodę.

   Oczywiście, że sprawia. Ja wiem, że moralnie wygodne jest takie odcięcie się od konsekwencji swoich wyborów i udawanie, że to nie ty, to inni krzywdzą zwierzęta.

   @rzep: Nie potrafisz prowadzić dyskusji w normalny sposób nie rzutując tego na osobiste decyzje? Ja podejmuję swoje, ty podejmujesz swoje. Taką samą dyskusję mógłbym prowadzić jako weganin, osoba jedzące produkty zwierzęce, która zwraca uwagę na pochodzenie oraz jako osoba jedząca produkty zwierzęce mająca w dupie ich pochodzenie, bo liczy się najtańsza szynka z biedronki. Czemu? Bo OP generalizując wrzuca wszystkich niewegan do jednego worka i wyciąga wnioski z dupy. Osobista przynależność (lub jej brak) do takiej czy innej grupy nie ma żadnego znaczenia w przypadku prostowania kłamliwych tez.

   Ale taka jest prawda, że to nasze decyzje do tego doprowadzają.

   @rzep: Tak, ale znowu nijak się ma to do bzdury przedstawianej przez OPa "weganie są moralnie lepsi".

   pokaż spoiler Wiem, że przy tylu komentarzach ciężko prześledzić całość, ale w pierwszym tutaj wpisie podkreśliłem, że nie zaprzeczam korzystnego wpływu weganizmu na środowisko, znęcania się nad zwierzętami w hodowlach itp.
   pokaż całość

   +: Devilus
  • więcej komentarzy (231)

 •  

  Jak ktoś się zastanawia to trochę ładnych trans kobiet w Polsce :p tylko mało która mówi o tym że jest transpłciowa ;) Ja akurat chcę być widoczna i mówić o naszych problemach
  #ladnetranski #transkazpolski

  źródło: IMG_20210426_155508_749.jpg

 •  

  - Sławomir Sieńko
  - Błażej Byczek
  - Michał Cuch

  Funkcjonariusze formacji policja w stopniu posterunkowy, wkrótce (oby nie) aspirant i sierżant

  Sąd dla Warszawy Śródmieścia stwierdził że wyżej wymienieni funkcjonariusze:
  1) ciągnęli starszą kobietę po ulicy sposób taki, że narusza to godność człowieka, odzierali ją z odzieży, działali w sposób niewspółmierny,
  2) stosowali absolutnie nieproporcjonalne, nieadekwatne i nie znajdujące umocowania prawem środki,
  3) "nie było ich rolą" legitymowanie osoby, która protestowała w sposób pokojowy,
  4) zapominali o tym, że zobowiązani są do przestrzegania prawa i nie mają możliwości zrzucania odpowiedzialności na przełożonych,
  5) słabo rozpoznawali, z jakiej przyczyny osoby protestowały pod budynkiem Sądy Najwyższego,
  6) nagrania przedstawiały całkowicie odmienną sytuację od ich zeznań.

  Dodatkowo niektórzy skarżyli się we wniosku o ukaranie, że starsza kobieta szczypała ich w mundur XDDDDDD

  Natomiast oskarżona o to "szczypanie w mundur":
  1) miała prawo protestować, nie naruszała porządku prawnego, realizowała konstytucyjne prawo do zgromadzeń i wyrażania opinii,
  2) nie miała obowiązku ujawniania swojej tożsamości,

  Niech internet ich zapamięta

  #policja #prawo #neuropa #bekazprawakow #bekazpisu
  pokaż całość

  źródło: Ezh54yoXMAQLSPP.jpg

  •  

   Ujawnianie danych osobowych przypadkiem nie jest karalne?

   @Janusz_z_Rivii: Wyrok, nawet nieprawomocny jest informacją publiczną.

   orzeczenie sądowe stanowi informację publiczną w rozumieniu art. 1 ust. 1 InfPubDostU
   Źródło: https://czasopisma.beck.pl/monitor-prawniczy/artykul/wyrok-sadowy-jako-informacja-publiczna/

   Naczelny Sąd Administracyjny wskazał, że przepisach ustawy z 6.9.2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. Nr 112 poz. 1198; dalej jako: InfPublU) przyznano prawo wglądu do dokumentów urzędowych, jednym zaś z takich dokumentów jest wyrok sądu bez względu na to czy uprawomocnił się, czy też do uprawomocnienia się go nie dojdzie na skutek uchylenia tego orzeczenia przez sąd wyższej instancji.
   Źródło: https://czasopisma.beck.pl/monitor-prawniczy/aktualnosc/nieprawomocny-wyrok-sadu-jako-informacja-publiczna/

   Wogole „niech internet ich zapamięta”? Co ty urządzasz lincz / nagonkę na kogoś kto zaciągnął kogoś siła?

   @Janusz_z_Rivii: Zapamiętanie przez społeczeństwo funkcjonariuszy, którzy przekroczyli swoje uprawnienia, ludzi, którzy rzekomo stoją na straży porządku w państwie, jest jak najbardziej wskazane. Jest to zwykłe ponoszenie konsekwencji swoich czynów. Zwłaszcza, że to ci panowie, będący funkcjonariuszami publicznymi, oskarżyli (nieprawomocnie) uniewinnioną i nie są tutaj oni stroną oskarżoną (miejmy nadzieję, że jeszcze).

   Dodatkowo:

   dane osobowe policjanta w takim zakresie, w jakim wiążą się z wykonywaniem przez niego czynności służbowych nie podlegają ochronie wynikającej z przepisów ustawy o ochronie danych osobowych

   Ciężko będzie stwierdzić, że te osoby nie wykonywały czynności służbowych.

   Bez nagonek w internecie z podawaniem danych. No chyba ze będziesz dumny jak ktoś ich znajdzie i zrobi im krzywdę, to inna sprawa.

   @Janusz_z_Rivii: Nagonka byłaby wtedy, kiedy popełnili by przypadkowy błąd albo autor jawnie namawiał ludzi do wyrządzenia im krzywdy. Tutaj jest tylko informacja, że ludzie ci przekroczyli swoje uprawnienia w sposób rażący (tak, bo prawo do zgromadzeń i wyrażania opinii jest podstawowym prawem demokracji), następnie próbowali oskarżyć niewinną osobę popełniając liczne manipulacje, dopuszczając się kłamstwa i kolejnego przekroczenia uprawnień.
   pokaż całość

  •  

   Nie rozumiem po co ludzie mają pamiętać o nich dalej

   @Janusz_z_Rivii: Bo policja to nie byle jaka formacja, tylko dokładnie ta, która ma stać na straży prawa i służyć obywatelom. Jej funkcjonariusze powinni być honorowi i godni zaufania. Społeczeństwo ma o nich pamiętać, dlatego by móc wyrazić swój sprzeciw dla dalszego pełnienia tego typu służby oraz jakiekolwiek innej związanej z zaufaniem publicznym. Tak samo jak stolarz, który źle wykona zlecenie, nie dość, że musi je poprawić, to klient może wygłosić swoją opinię o jakości jego produktów. pokaż całość

  • więcej komentarzy (160)

 •  

  Piękny widok, 19 mln dolarów - zarobione na sprzedawaniu czyjegoś ciała oraz na filmach z wykorzystywaniem dzieci czy bez zgody osób - poszło z dymem (。◕‿‿◕。)

  #neuropa #antykapitalizm #

  źródło: IMG_2137.PNG

  +: ZaQ_1, T.....r +14 innych
  •  

   zarobione na sprzedawaniu czyjegoś ciała oraz na filmach z wykorzystywaniem dzieci czy bez zgody osób

   @JAI2L9LAD: pierdolnij sie w leb jesli twierdzisz, ze to ich wina. Nawet artykul linkowany przez ciebie wskazuje:

   Pornhub is like YouTube in that it allows members of the public to post their own videos. A great majority of the 6.8 million new videos posted on the site each year probably involve consenting adults, but many depict child abuse and nonconsensual violence. Because it’s impossible to be sure whether a youth in a video is 14 or 18, neither Pornhub nor anyone else has a clear idea of how much content is illegal.

   I jak bys chcial to rozwiazac? Akceptacje kazdego filmu przez moderatora? Przeciez to pomysl rodem z komuny na ocenzurowanie wszystkiego.

   Ale artykul tez jest uposledzony:

   Unlike YouTube, Pornhub allows these videos to be downloaded directly from its website.

   No tak, bo z YT nie da sie sciagnac filmiku. To, ze jeden baran z drugim nie widzi przycisku "download" nie znaczy, ze nie jest to mozliwe.

   Dalej:

   Some videos of her being abused ended up on Pornhub and regularly reappear there, she said.

   Czyli wynika, ze Pornhub regularnie zdejmuje takie filmy. Jesli tak nie jest to nalezy to zglosic i poniosa konsekwencje.

   https://globalnews.ca/news/7624179/pornhub-executives-parliamentary-committee/

   I tak jest. Ale znowu jest to osadzanie platformy za to co udostepniaja uzytkownicy.

   Caly artykul jest dalej o tym samym, nie rozumiejac faktycznego problemu. Autorowi w sumie przeszkadza to, ze ktos na tym zarabia, a nie, ze filmiki pokazuja gwalt czy dzieci.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (16)

 •  

  Na fanpage @TygodnikNIE cisza. Każde duże wydarzenie polityczne to tam było zawsze kilka memów, a teraz o Pawłowskiej i dniu grafika piszą. Śmiać się można tylko z niektórych.

  #neuropa #bekazlewactwa #tygodniknie

 •  

  Zaczkajta bo chyba zgubiłem się gdzieś po drodze. Lewica wsparła właśnie rząd który zniszczył porządek konstytucyjny w Polsce, stworzył mafijne państwo żerujące na SSP jak nikt wcześniej, nawołuje do nienawiści mniejszości wszelakich, bije na protestach te właśnie, jest największa zaraza tocząca ten kraj od czasu PZPR (jeszcze wcześniej?)

  w zamian za: dofinansowanie nierentownych szpitali powiatowych, której jak pokazują wszystkie wskaźniki nie powinny istnieć (w takiej ilości i kształcie),

  za wybudowanie darmowych mieszkań dla patologii z moich podatków (nie mamy żadnego mądrego systemu taniego najmu mieszkań, wspierane będą wielodzietne patologie [nie uważam ze wszystkie wielodzietne rodziny to patologia])

  przekazanie większej kasy na samorządy, w których lecą największe ustawki na inwestycjach a o ich wydawaniu decydują starsi specjaliści za 3k brutto z urzędów marszałkowskich na budowę kolejnego lotniska w Radomiu i Olsztynie

  A ja, jako wyborca Lewicy jestem teraz przez Panów z tagu #neuropa nazywany „libkiem” nierozumiejącym życia i na każda próbę racjonalnej dyskusji dostaje tylko xddddddddd

  Jest w pytkę.
  #bekazpisu i pierwszy raz w życiu #bekazlewactwa
  Ide lajkowac Korwina bo tam się można pośmiać chociaz.
  pokaż całość

  źródło: IMG_2833.WEBP

 •  

  Jerzy Urban idol naszych neuropków (ʘ‿ʘ)

  Nie zaprotestował przeciwko nagonce Ministerstwa Spraw Wewnętrznych kierowanego przez gen. Czesława Kiszczaka na osoby homoseksualne w latach 80. W 1986 pytany o akcję „Hiacynt” w wywiadzie dla amerykańskiej prasy zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek miała ona miejsce.

  1992 senator Ryszard Bender określił Urbana mianem „Goebbelsa stanu wojennego” w programie telewizyjnym Dekomunizacja po polsku]. Sprawa trafiła do sądu. Bender zarzekał się, że jedynie porównał propagandę Urbana i Goebbelsa i nie miał zamiaru obrazić byłego rzecznika rządu[. Sąd badał sprawę przez 13 lat. W 2005 Sąd Najwyższy wydał ostateczną opinię, utrzymującą wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie z października 2004. Było to jednoznaczne z uznaniem, że Bender miał prawo porównywać Urbana do Goebbelsa w zakresie stylu uprawianej propagandy.

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Urban

  #4konserwy #bekazlewactwa #neuropa #lewackalogika #lgbt #polska
  pokaż całość

  źródło: 00022JABM74XFBBM-C125-F4.jpg

  •  

   ten uszaty gościu ruchał twoich i moich rodziców i dziadków w dupe a wykopowy milenialsik na to "kiedy to było tysiąc lat temu" bo uszaty grubas robi śmieszne filmiki na yt xD, ten gościu powinien siedzieć

   @Springfield: A to przepraszam wina milenialsow, ze typ sie tak usadowil w 3RP? To milenialsi wybierali po raz kolejny bylych komuchow? Teraz Urban jest juz niegrozny, a dodatkowo calkiem trafnie komentuje obecna sytuacje polityczna. Typ nigdy nie byl glupi, potrafi zwietrzyc interes i potrafil wykorzystac nieudolnosc postkomunistycznych wladz by sie ustawic.

   pokaż spoiler Tak, chcialbym, zeby w polsce zostala przeprowadzona calkowita dekomunizacja. Ale teraz to juz na to za pozno jakies 30 lat za pozno... Obecnie wszystkie wielkie pseudo dekomunizacje sprowadzaja sie do zmiany kilku nazw przystankow i ulic, ew. zabraniem emerytury kilku SBkom, ktorzy nie sa po stronie aktualnie rzadzacych.
   pokaż całość

   +: lukwyk
  • więcej komentarzy (47)

 •  

  George, jak ty mi teraz zaimponowałeś
  #neuropa #bekazprawakow

  źródło: i.imgur.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika rzuf22

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)