•  

  Nie obchodzi mnie, czy pierwszy jest PiS czy PO, ale bardzo cieszy mnie 5% lewicy. Oby już tylko w dół i poza progiem, bo gorszej partii i większych oszołomów wśród wyborców, to nie widziałem od 89 roku. Nie lubię PiS, ale już wolę ich u władzy niż Lewicę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #lewica #bekazlewactwa #polska

  źródło: 4C733AA1-B3B5-428E-8EB8-EB74DC3C0D7A.jpeg

  •  

   @doveo: aha, a wiązanie w 2022 roku socjaldemokracji i lewicy ogółem z rządzoną od dwóch dekad przez populistyczno-prawicowego dyktatora Rosją tylko dlatego, że 35 lat wcześniej panował tam inny ustrój lewicowy (z socjaldemokracją mający niewiele wspólnego) to już w ogóle anachronizm i patafiaństwo patentowane. to europejska skrajna prawica trzyma sztamę z Putinem i nawet się z tym nie ukrywa.

  •  

   @doveo: był zwolennikiem socjalizmu demokratycznego (spadkobierców zachodnioeuropejskiej międzynarodówki socjalistycznej), czego też nigdy nie ukrywał – dlatego pojawiał się na wydarzeniach dalece lewicowych, na których faktycznie bywają też kretyni powiewający ryjem Che. a z tego co znalazłam to było to na wiecu 1-majowym w czasach tuż po rządach SLD, więc były tam dość przeróżne ugrupowania. obecnie zaś jest socjaldemokratą, co w linii prostej kłóci się z komunizmem (socjaldemokracja będąca doktryną kapitalistyczną).

   Czarzasty też nie jest żadnym komunistą – był członkiem PZPR, ale na tyle umiarkowanym, że po 1989 odnalazł się w post-opozycyjnych środowiskach centrowych. nie wiem, średnio przepadam za typem, bardziej cwaniak niż ideowiec; ale są granice przypisywania ludziom etykietek z dupy. przypominam, że ideowym socjalistą był za to Jacek Kuroń, zasłużony opozycjonista i członek prawicowych ekip rządzących na początku lat '90.

   wiesz stary, ja rozumiem że w Twojej głowie „komunista” to taka gotowa megaobelga na każdego lewicowca, ale to pojęcie ma konkretne znaczenie. i nie, komuniści/socjaliści na partię Lewica nie głosują, bo uważają SLD za zbyt oportunistyczne i centrowe (słusznie zresztą), ani też na Razem, bo socjaldemokracja jest dla nich zbyt lajtowa i inteligencka. najprędzej zagłosują na Polską Partię Socjalistyczną (z której wywodzi się np. Ikonowicz), która owszem jest bardziej na lewo od SLD i Razem, ale i tak w czasach PRL była partią opozycyjną. albo na Partię Komunistyczną Polski, która owszem do dziś istnieje w granicach dopuszczalnych przez prawo, i uważam ten fakt za wysoce pocieszny xD

   enyłej, mam nadzieję, że trochę nakreśliłam sytuację. prościej byłoby napisać, że faktycznych komunistów w Polsce mamy na jeden rzut granatem, ale chciałam wyjaśnić skąd te rozgraniczenia terminologiczne. nikt o zdrowych zmysłach nie proponuje w 2022 r. w Polsce kolektywizacji wsi i gospodarki planowej. główny trzon polskiej lewicy (SLD, Wiosna, Razem) jest zaciekle proeuropejski i osadzony w gospodarce rynkowej; a partia Razem to już w ogóle powstała z założeniem, że nie przyjmuje żadnych dinozaurów epoki PRLu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (64)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika sadistikexekution

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)