•  

  Czas na (dosyć późne, ale zawsze) podsumowanie pierwszego wyścigu etapowego rangi UCI WT - Santos Tour Down Under (i nie tylko ;)).

  1) PCS Game (ogólnie)
  W tym roku ekipa PCS przygotowała nam do zabawy ustaloną liczbę wyścigów do typowania w liczbie 105. Wśród nich znajduje się:
  - 37 wyścigów rangi UCI WT (20 klasyków + 17 etapówek)
  - 44 wyścigi klasy HC (24 klasyki + 20 etapówek)
  - 1 wyścig klasy 2.1 (Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol) (można powiedzieć, że to taki rodzynek)
  - 23 wyścigi rangi WWT (16 klasyków + 7 etapówek)
  Suma 105 wyścigów się zgadza.
  Z tego co pamiętam, to wyścigi pań nie liczyły się do WorldTour Game Ranking. Może ktoś potwierdzić?

  Teraz odnośnie UCI WT. W tym roku mamy 37 wyścigów UCI WT (tyle samo co w roku ubiegłym) z czego 20 z nich to wyścigi jednodniowe, a 17 to wyścigi wieloetapowe.
  Wyścigi wieloetapowe rozpoczynają i kończą sezon UCI WT i trwają niemal przez cały rok od 16 stycznia do 21 października (czyli 279/365 dni w roku co stanowi jego 76%) i posiadają następującą liczbę etapów:
  -5 etapów ma: Abu Dhabi Tour,
  -6 etapów ma 5 wyścigów:Santos Tour Down Under, Vuelta Ciclista al Pais Vasco, Tour de Romandie, Presidential Cycling Tour of Turkey, Gree-Tour of Guangxi,
  -7 etapów ma 5 wyścigów: Tirreno-Adriatico, Volta Ciclista a Catalunya, Amgen Tour of California, Tour de Pologne, Binck Bank Tour,
  -8 etapów mają 2 wyścigi: Paris-Nice, Critérium du Dauphiné,
  -9 etapów ma :Tour de Suisse,
  -21 etapów mają 3 wyścigi: Giro d'Italia, Tour de France, La Vuelta ciclista a España.

  Jeżeli chodzi o zmiany nazw wyścigów w porównaniu z rokiem ubiegłym to wystąpiły one w ośmiu następujących wyścigach (wg PCS):
  -Omloop Het Nieuwsblad -> Omloop Het Nieuwsblad Elite
  -Vuelta al Pais Vasco -> Vuelta Ciclista al Pais Vasco
  -Eschborn-Frankfurt 'Rund um den Finanzplatz' -> Eschborn-Frankfurt - Rund um den Finanzplatz (użycie apostrofów było oryginalne, teraz nazwa jest normalniejsza)
  -Clásica Ciclista San Sebastian -> Clasica Ciclista San Sebastian (wiem, to jest głupie, ale zniknęła kreseczka nad 'a' xD)
  -BinckBank Tour -> Binck Bank Tour (ja go nazywam Bang Bang :))
  -Vuelta a España -> La Vuelta ciclista a España
  -Cyclassics Hamburg -> EuroEyes Cyclassics Hamburg
  -Gree - Tour of Guangxi -> Gree-Tour of Guangxi (dla mnie bez przerw przy myślniku brzmi lepiej :v)

  Teraz większe zmiany terminów ich rozgrywania:
  -Dwars Door Vlaanderen / A travers la Flandre odbywał się na początku tygodnia przed Record Bank E3 Harelbeke oraz Gent-Wevelgem in Flanders Fields, natomiast teraz znajduje się pomiędzy tym drugim, a Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres
  -Tour de France nie rozpoczyna się w pierwszych dniach lipca (1 lipca rok 2017) tylko (można powiedzieć) wraz z początkiem drugiego tygodnia (7 lipca) oraz kończy się 29 lipca (23 lipca w ubiegłym roku)
  -można powiedzieć, że kolejne wyścigi po TdF (Clasica Ciclista San Sebastian, Tour de Pologne, Binck Bank Tour oraz La Vuelta ciclista a España) stosownie przesunęły się o tydzień do przodu (w związku z przesunięciem TdF), jedynie Prudential RideLondon-Surrey Classic nie rozgrywa się (wraz z Clasica Ciclista San Sebastian) podczas weekendu następującego po zakończeniu TdF, a jego termin został ten sam co oznacza, że odbędzie się w dniu ostatniego etapu TdF

  2) Podsumowanie TDU
  Jeżeli chodzi o ranking 'lig' to znajdujemy się w nim na świetnej 6 pozycji z 74,0 punktami oraz z 'nie'wielką stratą do drugiego miejsca równą 2,7 pkt. Wyprzedzamy m.in. POLAND o 2,2 pkt, a rok temu byliśmy za nimi.

  W Most day wins niestety nikomu z nas licznik nie urósł. Najbliższy tego dokonania był @Ejszyn na 4 etapie zajmując 12 miejsce, a następnie na 5 etapie @szmyd z 14 miejscem i @Ostatni_Piwniczanin z 24 miejscem na tym samym etapie.

  W Hall of fame podobnie, aczkolwiek tutaj jest o to trudniej ;d. Najbliżej były trzy osoby: ja na 1 etapie oraz kjon4200 z Pierre_Billotte na 6 etapie - mieliśmy po 96 punktów.
  Spośród siódemki graczy, którzy zdobyli 100 punktów na 6 etapie TDU:
  - pierwszą swoją setkę zdobyło 3 graczy: fernar, pablosky13, Ian2013
  - drugą również 3: simpla, vercingetorige, ProRider
  - szóstą: cyclingmad123 (wyrównał rekord gahan)

  Jeżeli chodzi o ranking WorldTour Game Ranking (którego jeszcze brak w zakładce OVERVIEW) (na szczęście jest on równy sumie wyników z TDU) to najwyżej z nas sklasyfikowany jest Ostatni_Piwniczanin na 45 pozycji z 490 punktami i 46 punktami straty do lidera. Kolejne miejsca zajmują @puchacz22 (139 pozycja z 460 punktami) oraz szmyd (148 pozycja z 458 punktami).
  W klasyfikacji samych GC ja jestem na 26 pozycji z 70 punktami, a kolejne miejsca należą do Ostatni_Piwniczanin (138 pozycja z 57 punktami) oraz @schrodingerscat (156 pozycja z 57 punktami). @Mateusz754 oraz puchacz22 również zdobyli 57 punktów.

  Co do rankingu kolarzy, to niestety nie można go jeszcze śledzić na PCS, ale z pomocą przychodzi oficjalna strona UCI WT (http://www.uci.ch/road/ranking/). Po pierwszym wyścigu w sezonie punkty zdobyło 62 zawodników. Byłoby ich o dwóch więcej, ale 21 miejsce Earle Nathan oraz 42 Roe Timothy w GC z jedynego zespołu spoza cyklu WT - UniSA-Australia -- nie są wliczane w ranking.
  Poza punktami przyznawanymi dla pierwszych 60 kolarzy GC, najwięcej za miejsca na podia zdobyli:
  - Ewan Caleb - 120 (a nie jak podaje UCI - 115) za 1 miejsce, 2x 2 miejsce oraz 3 miejsce,
  - Andre Greipel - 120 (a nie jak podaje UCI - 70) za 2x 1 miejsca,
  - Peter Sagan - 80 za 1 miejsce oraz 2x 3 miejsca,
  - Daryl Impey - 75 (w jego przypadku total z GC powinien wynosić 575, a nie 585) za 3x 2 miejsca,
  - Elia Viviani - 60 za 1 miejsce,
  - Richie Porte - 60 za 1 miejsce,
  - Phil Bauhas - 25 za 2 miejsce,
  - Jay McCarthy - 10 za 3 miejsce,
  - Luis Leon Sanchez - 10 za 3 miejsce,
  - Tom-Jelte Slagter - 10 za 3 miejsce.
  Suma 570 punktów (6x95) zgadza się.

  Kolarzami, którzy zdobywali punkty jedynie za miejsca na podia (nie znaleźli się w top 60 GC) byli:
  - Ewan Caleb (77 pozycja w GC),
  - Elia Viviani (82)
  - Andre Greipel (96)
  - Phil Bauhas (120)
  Co by się zgadzało, bo z top 60 GC nie licząc zawodników UniSA-Australia, punktowało 58 kolarzy + czwórka wymieniona wyżej = 62.

  Wyścig składał się z sześciu etapów z czego etapy:
  - 1, 3 oraz 6 były czysto sprinterskie - dla sprinterów,
  - 2 kończył się niewielkim wzniesieniem i krótkim zjazdem, a 4 był podobną wersją do 2, ale z dłuższym wzniesieniem i zjazdem xD - dla klasykowców (chociaż okazało się, że i nie tylko o czym mowa poniżej)
  - 6 był dla szybkich górali.

  W 1 kategorii dla sprinterów warto zauważyć, że
  - Caleb nie schodził z podium (miejsca 2, 3, 2)
  - Sagan nie był dalej niż 5 miejsce (3, 5, 3)
  - Viviani nie był dalej niż 5 miejsce (4, 1, 5)
  - Bauhaus nie był dalej niż 6 miejsce (6, 2, 4)
  - Consonni nie był dalej niż 7 miejsce (5, 4, 7)
  Spośród najlepszych sprinterów tylko Greipel (1, 33, 1) raz się pogubił, ale i tak był najskuteczniejszy ^^
  Wśród 'drugich noży' sprinterskich liczyłem na lepsze wyniki Riccardo Minaliego (10, 17, 81), ale jego równieśnik (oboje mają po 22 lata) Mads Pedersen okazał się bardziej regularny (15, 15, 8). Carlos Barbero też nie popisał się w tym wyścigu (23, 62, 9), Sam Bennet coś chorował, a o wynikach Marka Renshawa szkoda pisać.

  Drugi etap dla mnie preferował po prostu klasykowców oraz szybkich górali, którzy potrafią finiszować z większej grupki (a przede wszystkim przejadą ostatnią hopkę w czubie peletonu). Okazało się, że Ewan i Viviani poradzili sobie z tą przeszkodzą. Po wynikach Bauhausa i Greipela należy stwierdzić, że odpuścili sobie szybko ten etap, a Consonni się starał i był blisko. Trzeba wyciągnąć z tego etapu wnioski na dalszą część sezonu.

  Na czwartym etapie Ewan z Vivianim dołączyli do szybkich znajomych, ale nie Sagan, któremu trzeba będzie kiedyś wytyczyć granice na jakie wzniesienia maksymalne (zarówno oddalone od mety, jak i na mecie) jest w stanie wjechać z góralami i pozostałymi klasykowcami zostawiając (przeważnie) ciężką artylerię (Kristoff, Demare, Greipel, Kittel, Degenkolb) (takie mam mniemanie o sprinterach, chociaż to nie jest reguła) z tyłu.

  O piątym etapie powiem tylko tyle, że McCarthy, Costa, (trochę też) LL Sanchez zawiedli.

  Kolejny wpis będzie dotyczył Cadel Evans Great Ocean Road Race, ale to jak pojawi się pełna lista startowa, chociaż typować pasowałoby znacznie wcześniej, bo może się liczyć czas w rankingu (w sumie w zarówno w 2016 jak i 2017 roku zwycięzcy zdobywali (zaledwie) jedynie 81 punktów. Daje to taki wniosek, że jak to klasyk nie można iść piątką z trendów, ale mieć przeczucie ;)

  Zapraszam do dyskusji. Jak wkradły mi się błędy, to proszę o zwrócenie uwagi.
  #cyclinggame @cult_of_luna (jeżeli ktoś jeszcze chce być informowany w ten sposób, proszę pisać)
  pokaż całość

 •  

  Mirki, gdzie lepiej wybrać się na burgera w Gliwicach: Juicy Lucy czy Zdrowa Krowa? #gliwice #jedzenie #jedzzwykopem #kiciochpyta

 •  

  #fantasycycling

  Małe ogłoszenie - obiecałem w poniedziałek podsumowanie dwóch pierwszych tygodni gry. Dziś powinien się pojawić w sekcji download na stronie ranking z datą 14/01 (w zeszły poniedziałek wieczorem był z datą 07/01), ale jeśli będzie zbyt późno, to podsumowania przesuwam na wtorki :)

  Oczywiście ranking będzie obejmował wyścigi do niedzieli :)

 •  

  Trentin sobie podobno coś z żebrem zrobił, ale podobno nic poważnego
  #fantasycycling

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika schrodingerscat

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.