•  

  Mirki z #medycyna i #laryngologia pytanie mam za 100 pkt - chodzi o #zatoki

  Od lat mam problemy z zatkanym nosem pomimo braku kataru, częstym bólem głowy który ma źródło gdzieś w okolicach nasady nosa, bóle oczu itp. Jakiś czas temu za poradą jednego z Mirków poszedłem do poleconego przez niego prywatnego laryngologa, który stwierdził, że mam przerost małżowin nosowych i trzeba zrobić tomografię komputerową zatok. Polecił mi zgłosić się do laryngologa z NFZ, aby mi wystawił skierowanie.

  Laryngolog z NFZ nie chciał słyszeć o żadnych skierowaniach, obejrzała mnie, przypisała siatkę leków i wysłała na badanie słuchu.

  Podczas wizyty stwierdziła, że małzowiny nosowe mam w normie (żeby po chwili stwierdzić, że jedna-prawa jest przerośnięta delikatnie), obejrzała moje uszy i spytała się dwa razy czy na pewno dobrze słyszę na LEWE ucho, bo widzi tam jakieś wysięki? I pytała się czy nie przechodziłem jakiegoś ostrego zapalenia ucha (nie). Przypisała siatkę leków, kazała pójść na badanie słuchu i zgłosić się za dwa tygodnie.

  Po dwóch tygodniach brania (mniej lub bardziej regularnie...):
  Rinopanteine
  Pronasal
  Mupirox (co ciekawe dostałem to jako maść do nosa a jak wół jest na ulotce, żeby nie stosować do nosa...)
  Mucosolvan
  Sinupret

  Poszedłem na badanie słuchu, które wykazało jakieś minimalne odchyły w uchu prawym (dziewczyny badające powiedziały, że w granicach normy) i dosłownie słuch absolutny w uchu lewym.

  Pani laryngolog stwierdziła "No tak, bo tutaj ma Pan problem z tymi zatokami i tutaj dlatego to prawe ucho tak BARDZO ŹLE U PANA DZIAŁA" (ostatnio twierdziła, że lewe jest w dramatycznym stanie)

  Przypisała mi kolejną dawkę leków, stwierdziła przewlekłe zapalenie zatok, kazała po tygodniu znowu pójść na badanie słuchu i do niej.

  I tu zapaliła mi się czerwona lampka. Najpierw miałem być poważnie głuchy na lewe ucho, potem jednak na prawe. Najpierw nie miałem przerostu małżowin, a 5 minut później jednak jedna była przerośnięta... Teraz przypisała mi z tego co czytałem dosyć potężny antybiotyk. Leżą już 3 dni na biurku i zastanawiam się czy zacząć to brać:

  - Augmentin (Antybiotyk)
  - Bactroban (maść)
  - Multilac (osłonowy)
  + płukanie zatok fixinem

  Czytałem opinie o tej kobiecie w internecie to są dramatyczne, jednak większość z nich odwołuje się do jej charakteru i opryskliwości (które udało mi się pokonać i jest już dla mnie miłą :D) a pozytywne z reguły tyczą się jej wiedzy i profesjonalizmu...

  #pytanie
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika sebool

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi sebool

Osiągnięcia (7)