Feuerbach ukradł mi drabinę.

 •  

  Dead Kennedys - California Über Alles

  pewnie dawno nie było

  wstawiam tekst, bo imo momentami ciężko wyłapać słowa

  #muzyka #muzykakampala #punk #deadkennedys

  źródło: youtube.com

 •  

  Przepraszam, ale co w tym znalezisku się odpierdala i czy to nie jest ponury żart?

  Film przedstawia przedszkolaków spędzonych do śpiewania patriotycznych piosenek. Widok nie rozumiejących kompletnie nic cztero- i pięciolatków wywijających pod portretem Józefa Piłsudskiego z domalowanymi na górze i dole liśćmi laurowymi (?) jest już sam w sobie absurdalny. Potem jednak dzieciaki seplenią... o sądach w niezależnej Polsce i polityce zaborców. Wygląda to niestety podobnie do akademii ku czci Kima (wstaw dowolne imię) w Korei Płn. Żenada.

  #neuropa #bekazprawakow
  pokaż całość

  •  

   Dzieci masz?

   @lowca_randroidow: To bez znaczenia dla mojej wypowiedzi.

   To są osoby, które dopiero uczą się czytać i pisać. Żadne z nich nie rozumie de facto po co tam jest, co recytuje, jakie ma to tło, najpewniej widzi tylko, że panie przedszkolanki i rodzice się uśmiechają. Nie mam nic przeciw recytacji słów — Kto ty jesteś?.... czy wycinankom. Reszta jednak to zwykłe doktrynerstwo opakowane we wzniosły ideał. Nic nie poradzę na to, że widok dzieci hasających obok przewyższającego je pewnie portretu polityka wydaje mi się dorabianiem ideologii do procesu wychowawczego i wygląda kuriozalnie. Zabrakło przebranego za pana Jezusa woźnego z dolepionymi husarskimi skrzydłami, który rozdawałby białe i czerwone landrynki (teraz dopiero przesadzam).

   I czy napisałbyś to samo, gdyby zabawa polegała na przebraniu chłopców w sukienki, a dziewczynek w marynarki i dorysowaniu im wąsów?

   Być może tak, ale jeśli już, to z innego powodu: uznałbym to za głupie, ale nie stwierdziłbym, że jest to indoktrynacja.

   Coś czuję, że wtedy byłoby to świetne

   A ja coś czuję, że nie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Podajcie mi jakiś jeden racjonalny powód do życia xD

  #filozofia #przegryw #samotnosc

 •  

  Smieszy mnie jak #neuropa pisze komentarze krytykujace #pis podpisujac #bekazprawakow. Przeciez pis to konserwatywna lewica(✌ ゚ ∀ ゚)☞, #bekazlewactwa

  •  

   1) wzrost zadłużenia obcego, co powinno implikować spadkiem kosztu kapitału i wzrostem rentowności zysku nettpo

   @Xianist: Moim zdaniem wytłumaczyłeś mu zbyt technicznie i szczątkowo.

   @wytrzzeszcz: Lewarowanie oznacza sięgnięcie po zewnętrzne środki, takie jak pożyczki czy kredyty z myślą o powiększeniu zasięgu inwestycji finansowanej pierwotnie ze środków własnych. Celem jest wzrost rentowności całego przedsięwzięcia.

   Ma to jednak ograniczony sens, bo rentowność zainwestowanych kredytów i pożyczek musi być wyższa od kosztu ich pozyskania. Tak dzieje się wtedy, kiedy rynek rośnie. Kiedy następuje dekoniunktura, straty inwestora są większe niż potencjalne zyski w sytuacji, gdy rynek był na fali wznoszącej. Inwestor bardzo często nie jest w stanie przewidzieć z wystarczającą dokładnością rzędu zysku po zakończeniu danej inwestycji, dlatego w wykorzystanie dźwigni często bawią się ci naprawdę potężni. Mogą sobie pozwolić, by wiele stracić.

   Skala lewarowania jest wyznaczana stosunkiem aktywów do kapitału własnego. Średni poziom oscyluje w granicach 25:1, ale z tego co pamiętam dla Lehman Brothers było to bodajże 40:1, jeśli nie 44:1. Jednak to nie banki inwestycyjne stosują dźwignie na największą skalę, ale fundusze hedgingowe, często zarządzane przez tzw. wolnych strzelców. Ci ostatni to na ogół osoby o uznanej renomie (LOL), zdobytej w czasie pracy w bankach inwestycyjnych lub uczelniach wyższych. Przykład.

   Te wszystkie rzeczy mają najczęściej miejsce na rynku transakcji terminowych. Wynika to z tego, że zwłaszcza tutaj, aby zawrzeć transakcję nabycia kontraktu terminowego, nie trzeba posiadać w całości środków pieniężnych na jego pokrycie. Zwykle jest to depozyt o wartości do 15% kontraktu, z zabezpieczeniem w papierach wartościowych. To wszystko jest ze sobą bardzo ściśle powiązane. Zazwyczaj straty poniesione na jednym rynku zmuszają przedsiębiorstwo do upłynnienia aktywów na innych rynków, bo trzeba uzupełnić depozyty albo w ogóle ratować bieżącą płynność.

   Tak właśnie działa wolny rynek, chociaż kanał prostaekonomia ci o tym nie powie, @KapitaIis.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika shadowboxer

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.