300 znaków pozostało

 •  

  #motoryzacja #samochody #ladnapani #design
  Nieskalane liftingiem

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: GridArt_20220628_1102445822.png

  +: bscoop
 •  

  Że #kot bardzo by chcial wychodzic to wie kazdy kto kota ma. Jako iż uważam za debilizm wypuszczanie kota tak o bo jest okrutnym szkodnikiem, mordercą i brak mu instynku samozachowawczego, znalazłem wyjscie kiedy kot ma namiastkę i nie zagraza ani sobie ani innym.
  Wiec kot dziś jest królikiem. Narazie sie aklimatyzuje ale myśle że finalnie bedzie zadowolony.

  źródło: rSaved3336244885233036567.0

 •  

  Jadę sobie spokojnie drogą, a tu wyskakują mi wczoraj trzy takie samochody i za nimi kilka innych już nowych wozów.
  Ja takie WTF co tu się odpierdala?
  Myślę sobie, że może jakiś zlot, czy coś, bo częstą są u mnie w okolicy takie zloty samochodów, a tu dzisiaj się dowiaduje, że to #thegrandtour
  Ponoć jechali z Gdańska do Poznania, ale to nie była trasa na Poznań tylko zadupia (Bory Tucholskie). Ja bym powiedział, że się trochę zgubili, ale nigdy nic nie wiadomo. Zobaczę jak wypuszczą odcinek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #motoryzacja #samochody
  pokaż całość

  źródło: pliki.well.pl

 •  

  O cholera. Przepraszam, ale jak zacząłem przeglądać wiadomości finansowe z Rosji, to by był niezły spam, więc wrzucam zbiorczy wpis:

  IKEA podjęła decyzję o całkowitym wycofaniu się z Rosji
  Firma zwolni pracowników i sprzeda wszystkie swoje produkty oraz fabryki w Rosji.


  https://www.moscowtimes.eu/2022/06/15/ikea-prinyala-reshenie-polnostyu-uiti-iz-rossii-a21290

  Duma zezwala Putinowi na nieograniczoną wyprzedaż państwowych zapasów kamieni szlachetnych i metali

  https://www.moscowtimes.eu/2022/06/15/duma-razreshila-putinu-bez-ogranichenii-rasprodavat-goszapasi-dragotsennih-kamnei-i-metallov-a21307

  Rubel nadszarpnął budżet: dochody rosyjskiego rządu z ropy i gazu załamały się w maju
  O 54% w stosunku do kwietnia i o 28% w stosunku do marca.


  W ciągu miesiąca skarb państwa otrzymał 871 mld RUB z tytułu dochodów z ropy i gazu - o połowę mniej niż w kwietniu i o 28% mniej niż w marcu.

  W przeliczeniu na dolary, do budżetu wpływało 160-170 mln USD tygodniowo z tytułu ceł eksportowych, czyli o jedną czwartą mniej niż w kwietniu. Jednak gwałtowne umocnienie rubla zniweczyło sukcesy firm naftowych w znalezieniu nabywców na surowce, które są odrzucane przez klientów europejskich.

  W maju kurs dolara spadł do 55,8 rubli, najniższego poziomu od początku 2018 r. Kurs euro spadł do 57,1, najniższego poziomu od maja 2015 r. I chociaż Bank Centralny czterokrotnie obniżał główną stopę procentową, konsekwentnie znosił wszystkie obowiązkowe normy sprzedaży waluty i zezwolił osobom fizycznym na wypłatę za granicę do 150 tys. dolarów, nie udało mu się osłabić rubla. W środę o godzinie 18:31 czasu moskiewskiego na giełdzie w Moskwie dolar kosztował 57,02 rubla, a euro - 59,5675 rubla

  Osłabienie dolara o każde 5 rubli zmniejsza roczne dochody skarbu państwa o 800 mld rubli - obliczyli analitycy Raiffeisenbanku. Ostrzegają, że realizacja budżetu na rok 2022 bez deficytu jest praktycznie niemożliwa: "Dochody będą pod presją sankcji eksportowych i trudności w gospodarce krajowej.

  Trudności te już odbijają się na dochodach z sektorów nietowarowych: w maju w porównaniu z kwietniem wzrosły one o 7,5% do 1,14 bln rubli, ale w ujęciu rocznym spadły o 6,8%.

  "Dochody pozamateriałowe nadal utrzymują się na planowanym poziomie. Są to jednak dane nominalne" - powiedziała Sofia Donets, ekonomistka Renaissance Capital. W ujęciu realnym, przy uwzględnieniu 17-procentowej stopy inflacji, dochody spadają, co odzwierciedla pogorszenie się sytuacji gospodarczej.

  Łączne wpływy do budżetu w maju - 2,009 bln rubli - były najniższe od 11 miesięcy. Mimo to rząd zakończył miesiąc z nadwyżką w wysokości 331 mld rubli.

  Jedynym wytłumaczeniem jest gwałtowne zmniejszenie wydatków, które w porównaniu z kwietniem spadły o 26% - szacuje Raiffeisenbank. Nie jest jednak jasne, co dokładnie rząd "obciął": Ministerstwo Finansów utajniło strukturę wydatków, twierdząc, że pomoże to uniknąć sankcji.

  https://www.moscowtimes.eu/2022/06/15/rubl-porval-byudzhet-neftegazovie-dohodi-pravitelstva-rossii-ruhnuli-v-mae-a21316

  Putin potwierdził, upadek przemysłu samochodowego
  Z 20 zakładów w Rosji 18 zostało zamkniętych. Produkcja spadła o 83%, a sprzedaż osiągnęła najniższy poziom od 16 lat.


  (...)

  "W porównaniu z rokiem ubiegłym, krajowa produkcja samochodów była trzykrotnie niższa w marcu tego roku i pięciokrotnie niższa w kwietniu" - powiedział Putin na spotkaniu w Sankt Petersburgu, na które zaproszono członków rządu i szefów czterech największych firm samochodowych w kraju - AvtoVAZ, Kamaz, GAZ i Sollers Auto.

  (...)

  W związku z tym, kontynuował Putin, konieczne jest "zapewnienie suwerenności technologicznej" i "nasycenie" rynku krajowego, na którym wzrosły ceny i "powstał deficyt". W maju, według danych Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Europejskich, salony samochodowe sprzedały tylko 24 268 samochodów. W ujęciu rocznym rynek samochodowy załamał się o 83,5% i cofnął się o 16 lat.

  (...)

  Próby wznowienia produkcji w Avtovaz poprzez produkcję modelu Lada Granta bez poduszek powietrznych jak dotąd spełzły na niczym: w ciągu trzech tygodni zakład trzykrotnie uruchamiał linię montażową, po czym musiał ją ponownie zamknąć. Największa w kraju fabryka samochodów zagranicznych, Avtotor w Kaliningradzie, w ramach wsparcia wysłała swoich pracowników na zbiór ziemniaków i truskawek oraz zaoferowała ogródki warzywne.

  (...)

  Nie wiadomo jednak, jak zrealizować dyrektywę prezydenta o stworzeniu de facto nowego przemysłu od podstaw technologicznych. Rosyjskiemu przemysłowi samochodowemu, który jest niemal całkowicie uzależniony od importu, grozi prymitywizm, uważa Georgij Ostapkowicz, dyrektor Centrum Badań Koniunkturalnych Wyższej Szkoły Ekonomicznej: "Nasz przemysł samochodowy opierał się na zagranicznych podzespołach. Praktycznie nie było ani jednej fabryki, która nie pracowałaby na platformach zagranicznych. Tylko montaż został wykonany w Rosji.

  Teraz, skarży się Ostapkovich, "będziemy o dekadę opóźnieni w stosunku do reszty świata".

  https://www.moscowtimes.eu/2022/06/17/putin-konstatiroval-krah-avtoproma-a21364

  Najwięksi detaliści wezwali do wprowadzenia kart spożywczych w Rosji

  Spadek dochodów konsumentów w tym roku będzie największy od 1998 r., a załamanie sprzedaży w sklepach będzie drugim co do wielkości w historii kraju.

  Rosyjscy detaliści stoją w obliczu spadku efektywnego popytu i uważają, że aby go wesprzeć, konieczne są działania rządowe, w tym bezpośrednia pomoc żywnościowa dla ludności. Igor Karavaev, przewodniczący Prezydium Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Handlu Detalicznego, powiedział o tym w wywiadzie dla agencji Interfax.

  Przewiduje on, że tegoroczny spadek sprzedaży w sklepach wyniesie 8-9 procent i będzie drugim co do wielkości we współczesnej historii kraju: obywatele musieli zaciskać pasa tylko raz - w 2015 r., po aneksji Krymu, pierwszej fali sankcji i największej dewaluacji rubla od lat 90.

  Inflacja cen (rosnące ceny przy jednoczesnym umacnaniu się rubla. Cóż za ciekawe zjawisko prawda? przyp. @Aryo) w Rosji w marcu pobiła rekord od 1999 r., a w ujęciu rocznym była najwyższa od 2002 r. I chociaż rząd zapowiedział działania na rzecz rodzin z dziećmi i emerytów, to - zdaniem Karavaeva - to nie wystarczy. "Ponadto uważamy za celowe rozwijanie ukierunkowanej pomocy żywnościowej dla osób najbardziej potrzebujących" - powiedział szef stowarzyszenia, do którego należą m.in. największe sieci spożywcze: X5, Magnit, Lenta i Auchan.

  Rząd od 2016 roku pracuje nad programem kartek żywnościowych dla najuboższych obywateli, raz po raz nie znajdując na niego pieniędzy w budżecie, mimo lobbingu ze strony sieci handlowych i dużych producentów rolnych. Ostatni raz Izba Handlowo-Przemysłowa (CCI) zaproponowała ostateczne uruchomienie ukierunkowanej pomocy żywnościowej w maju 2021 roku. Chodziło o zasiłki celowe na zakup żywności dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Jednak karty dla ubogich, których w kraju jest ponad 20 milionów, znów nie pasowały do logiki "przełomu" i podnoszenia się z kolan, którą głosi oficjalna propaganda.

  https://www.moscowtimes.eu/2022/06/17/krupneishie-roznichnie-seti-prizvali-vvesti-produktovie-kartochki-a21396

  Rząd może podnieść podatki z powodu dziury budżetowej wynoszącej 6 bilionów rubli

  W najbliższych latach nie będzie niezmiennych stawek podatkowych - ostrzega Ministerstwo Finansów.

  Aleksiej Kudrin, szef Izby Obrachunkowej, ostrzegł, że może dojść do podwyżki podatków. Wyraził zaniepokojenie taką perspektywą, mówiąc, że niepewność co do stawek podatkowych "pogarsza warunki dla biznesu".

  Podatki będą niezbędne dla rosyjskiego budżetu, który już teraz traci wpływy z ropy i gazu, dochody z importu i popada w deficyt.

  Początkowo, budżet opracowany z "plusem" 1,327 bln rubli, na koniec roku będzie deficytowy: dochody państwa będą o 1,665 bln rubli mniejsze niż wydatki, powiedziało agencji Interfax źródło zaznajomione z prognozami Ministerstwa Finansów.

  W 2023 r. deficyt budżetowy ma wynieść 1,591 bln rubli, w 2024 r. - 1,413 bln, w 2025 r. - 1,358 bln. Łączna "dziura" w skarbie państwa w ciągu 4 lat przekroczy zatem 6 bln rubli.

  Prawie cała kwota będzie związana z kosztami przezwyciężenia zachodnich sankcji: na ten cel zostanie przeznaczonych 5 bln rubli. Ponadto, zdaniem Siluanowa, gwałtownie wzrosną koszty obsługi rosyjskiego długu publicznego: obecnie wynoszą one 400 mld rubli rocznie, a w 2025 r. przekroczą 2 bln.

  https://www.moscowtimes.eu/2022/06/20/pravitelstvo-mozhet-povisit-nalogi-iz-za-diri-v-byudzhete-na-6-trillionov-rublei-a21461

  Wisienka na torcie

  Niemcy zareagowały na cięcia w dostawach gazu zamrażając aktywa oligarchów
  (...)

  Władze niemieckie, które przez długi czas stosowały wobec Rosji postawę wyczekującą i miały nadzieję na zawarcie umowy gazowej nawet w obliczu wojny, dołączyły do wysiłków zmierzających do zamrożenia rosyjskich aktywów w związku z decyzją Gazpromu o odcięciu gazociągu Nord Stream 1.

  Łączna kwota aktywów rosyjskich oligarchów, urzędników i osób wspierających inwazję na Ukrainę, zamrożonych w UE, osiągnęła 12,6 mld euro - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wiegand.

  Od kwietnia podwoiła się ilość zajętego mienia prywatnego, w tym nieruchomości, jachtów, helikopterów i dzieł sztuki. Był to wynik działań Niemiec, gdzie w ostatnich tygodniach odkryto wiele nieruchomości należących do rosyjskich oligarchów - powiedział Wiegand.

  W poniedziałek prokuratura w Monachium i Federalny Urząd Policji Kryminalnej poinformowały o konfiskacie trzech mieszkań należących do deputowanego do rosyjskiej Dumy Państwowej i jego żony.

  Parlamentarzysta i jego żona, których nazwiska nie są ujawniane przez władze niemieckie, uzyskali 10 000 euro dochodu z wynajmu mieszkań po nałożeniu sankcji. Mienie zostało zatem zajęte, a nie zamrożone.

  W kwietniu UE poinformowała o zamrożeniu 6,7 mld euro rosyjskich aktywów, a 35 mld euro, jeśli weźmie się pod uwagę rezerwy Banku Centralnego. Niemcy nie znalazły się też na liście krajów przodujących pod względem zidentyfikowanych aktywów: Francja - 23,5 mld euro, Belgia - 10 mld euro, Włochy - 1,1 mld euro, Irlandia - 839,4 mln euro.

  Stanowisko Berlina zaczęło się jednak zmieniać, gdy stało się jasne, że porozumienie z prezydentem Władimirem Putinem nie powiedzie się i że nawet zgoda na płacenie w rublach nie zagwarantuje dostaw z Gazpromu.

  https://www.moscowtimes.eu/2022/06/20/gosduma-peredumala-sazhat-v-tyurmu-za-ispolnenie-sanktsii-protiv-rossii-a21480

  Banki państwowe wstrzymały przelewy walutowe w Rosji

  Odłączenie systemu SWIFT i blokada zachodnich sankcji sparaliżowały transakcje walutowe w głównych rosyjskich bankach państwowych.

  Sber i VTB zablokowały możliwość wypłacania walut obcych na konta w innych bankach rosyjskich, podała agencja Frank RG, powołując się na przedstawicieli centrów telefonicznych tych instytucji kredytowych.

  VTB, który od początku marca jest odłączony od SWIFT, przekazuje walutę tylko poprzez konwersję na ruble, jak poinformowało centrum telefoniczne, dodając, że nie ma możliwości wpłacenia waluty na konto w banku.

  Ograniczenia dotyczą wszystkich walut obcych i zostały wprowadzone "w związku z obecną sytuacją" - podał VTB. Pracownicy nie potrafili sprecyzować, jak długo potrwa przerwa w pracy.

  Sberbank ma również problemy z przelewami walutowymi od klientów do innych banków rosyjskich, powiedział kasjer instytucji kredytowej. Według niego wszystko zależy od konkretnego przypadku. "Zaleca się przeliczenie waluty na ruble, a następnie przelanie jej do innego rosyjskiego banku" - powiedział pracownik Sberbanku.

  Walutę można przelać tylko w placówce bankowej, tam też można określić, do jakich banków można dokonać przelewu - powiedział inny kasjer Sberbanku. Na stronie internetowej banku można znaleźć informację, że ze względu na restrykcje związane z sankcjami "przelewy walutowe do niektórych banków rosyjskich mogą być niedostępne". To samo ostrzeżenie dotyczy rozliczeń w walucie obcej wobec Sber.

  Pracownik banku potwierdził agencji RIA Novosti, że Sber wstrzymał przelewy walutowe na terenie Rosji, ponieważ "nie może zagwarantować, że przelew zostanie zrealizowany". "Tylko wtedy, gdy pieniądze są przeliczane na ruble, a następnie przekazywane w rublach" - wyjaśnił rzecznik banku.

  VTB wyjaśnił, że ograniczenia zostały wprowadzone ze względu na sankcje, a bank przygotowuje obecnie alternatywne kanały dla przelewów walutowych.

  Według danych Banku Centralnego, przed wojną Rosjanie trzymali na kontach i depozytach walutowych 90 mld dolarów, z czego 18 mld wycofano pod koniec lutego i na początku marca, zanim Bank Centralny wprowadził twarde ograniczenie wypłat gotówki w dolarach i euro (nie więcej niż 10 tys. dolarów i tylko na kontach otwartych do 9 marca).

  https://www.moscowtimes.eu/2022/06/21/krupneishie-gosbanki-ostanovili-valyutnie-perevodi-po-rossii-a21504

  ==============================
  #rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #finanse #rosjawstajezkolan
  Postaw mi kawę lub Zostań patronem
  pokaż całość

  źródło: pabieda.jpg

 •  

  Mirki, czy ktoś z was zabezpieczał lakier przy pomocy ceramiki? Warto? Czy może lepiej zainteresować się zabezpieczeniem folią PPF? Jeśli ceramikę to jak trwałą widziałem że są na 2 lata i 5 lat. Oczywiście większość studiów detailingowych ma na stronach "cena priv" xD Pacjent to Skoda Kamiq. #szczecin #motoryzacja #autodetailing #detailing #cardetailing pokaż całość

  •  

   @steryd12: jeśli planujesz myć auto na myjni automaycznej to nie wiem czy jest sens pakować się w ceramikę. Mam ceramikę na swoim aucie (nakładałem zaraz po zakupie) i przy odbiorze dostałem dokładne wyytyczne jak należy takie auto myć. Pierwsze zdanie instrukcji to "pod żadnym pozorem nie używaj myjni automatycznych" - serio ;) Nie krytykuję pomysłu używania myjni automatycznych, ale to się kłóci z ideą ceramiki, bo szczotki automatów mają w sobie tyle piachu, że powodują mikrorysy na lakierze - ceramika przed tym nie uchroni,. Przy ceramice stosuje się mycie bezdotykowe i to konkretnymi technikami, dopuszczalna jest aktywna piana i mycie na tzw. dwa wiadra. Ale cała filozofia to płukanie wodą zdemineralizowaną. pokaż całość

  •  

   @steryd12: ja szczerze mówiąc też liczyłem, że cała ta ceramika to będzie bardziej wygodna ( ͡° ͜ʖ ͡°) no, ale niestety jest jak jest (za to efekt wizualny jest super). Słyszałem o twardym wosku i wiele osób wskazuje go jako alternatywę, ale nie wiem jakie są jego zalety/wady.

  • więcej komentarzy (14)

 •  

  #allegro #inpost hej, zwróciłam rzecz (darmowy zwrot allegrosmart). Sprzedawca nie odebral paczki, dostalam taka wiadomość od inpostu. Co zrobic w takiej sytuacji? Otworzylam dyskusję, nie odpowiadają.

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20220621-165002_Messages.jpg

 •  

  Odkurzyłem gitarę akustyczną, którą mieliśmy w domu. Struny są nowe i jest nastrojona. Macie jakieś rady jak zacząć naukę by się nie zniechęcić i z czego warto korzystać? Youtube, aplikacje, Rocksmith?
  #gitara #gitaraakustyczna #pytanie #pytaniedoeksperta

 •  

  Jak poszukać na #allegro kabelka obustronnie zakończonego wtykiem micro-USB?

  Jeszcze nie rozkminili dodania opcji, by móc zaznaczyć sobie w filtrach których złącz konkretnie szukam. Mogę wybrać co najwyżej jedno, a to za mało.

  Pomóżcie!

  #elektronika

 •  

  Kuźnia to dobry zestaw czy się przepłaca?
  #lego

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika size

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.