ludzi szanuję,kocham zwierzęta

 •  

  Raport - dzień piąty (roboczy) - kalendarzowy 11 od rozpoczęcia #remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem

  Postanowiłem moje wpisy numerować jako dni robocze ze względu na ostatni przymusowy przestój (╯︵╰,)

  Dziś minął piąty dzień roboczy mojego samodzielnego remontu łazienki. Jeśli śledzisz moje wpisy to wiesz, że czwartego dnia roboczego się odjaniepawliło z moim palcem i niestety miałem wymuszony przestój prac bo głupi palec krwawił i nie chciał przestać. Moja #rozowypasek zabroniła mi podejmować się jakichkolwiek ciężkich prac do czasu, aż rana na paluchu mocno się zasklepi - co też nastąpiło wczoraj i już chciałem się rzucić w wir roboty jednak Żona mnie powstrzymała bo to je świnto i dejmy somsiadom odpocząć a nie będziesz napiehdalać.jpg - no więc wczoraj leżałem do góry kołami.

  Wcześniejsze dni na szczęście wykorzystaliśmy konstruktywnie - no dobra umówmy się, że to kurhwa też miłe nie było i jednak wolę napiehdalać młotem niż zapierdalać po milionach sklepów, rozkminiać czy ten szary to szary czy może to kurwa nie do końca szary, czy może jednak wpada w bronz czy kurwa faktura jest odpowiednia czy jednak może nie do końca czy może znajdziemy coś lepszego - no generalnie #logikarozowychpaskow level over 9000.

  Ale, ale jest progres i byłbym nieobiektywny gdybym o tym nie napisał - wybraliśmy nowy sraczyk który podoba się nam i dobrze się nam na nim siedzi - zgodnie z radami ekspertów na każdym trzeba trochę posiedzieć w sklepie co też z mając naturę lekko #heheszki robiłem z dziką rozkoszą w różnych sklepach symulując posiedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oprócz sraczyka ogarnęliśmy również, że będzie szafka 80 cm szeroka i 40-45 cm głęboka ze zlewem i dwiema szufladami oraz kabina prysznicowa zaokrąglona - dzięki temu będzie łatwe dojście na tron ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do takich wniosków doszliśmy skrupulatnie rysując markerem po podłodze wymiary poszczególnych rzeczy bo nasza projektantka nadal odpierdala takie krzywe akcje, że z każdą jej wizualką mam ochotę jebnąć się młotem udarowym - ewidentnie brak nauki czytania ze zrozumieniem się kłania.

  Dobra podsumowując dzisiejszy dzień wyciąłem starą ościeżnicę od drzwi i ją wystawiłem, następnie ogarnąłem skuwanie kafli, które mnie pokonały w ostatnim starciu przez nokaut techniczny. Do dzisiejszych prac przystąpiłem jak rasowy samuraj BHP zakupiłem w Casto grube rękawice robocze ze wzmocnieniami na palcach, które przyodziałem na stare rękawiczki gumowane teraz nawet samurajski miecz mi nie straszny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście do tego okularki z boczną zabudową, słuchawki wygłuszające oraz maska żeby nie charchać potem betonem #pdk

  Kiedy już skułem skrupularnie stare kafle z klejem w obszarze drzwi wejściowych zacząłem sprawdzać czy jednak wizja skuwania całej starej wylewki to nie był tylko zły sen - no i kurwa jak to bywa takich sytuacjach - niestety nie był to sen ożeszkurwajapierdole.jpg Jeśli zostawiłbym starą wylewkę i chciałbym zlicować nowy gres z gresem z przedpokoju to musiałbym chyba kleić kafle na ślinę (miejsca na klej 2-3mm max) (╯︵╰,) a ten gres (1cm grubość) potrzebuje minimum 7-8 mm kleju wysokoelastycznego a ja nie januszbud i sam sobie na odpierdol nie zrobię.

  Zapadła więc wiekopomna decyzja napierdalam starą 2cm wylewkę do posadzki głównej. Zaczęła się akcja. Niestety początek był bardzo mozolny bo musiałem najpierw zrobić podejście z użyciem ostrego skuwaka. I wtedy moim oczom się ukazało, że miałem pod wylewką niesprawne ogrzewanie podłogowe - pozdrawiam pierwszych właścicieli mojego mieszkania z tego miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z jednej strony to dobre info bo wylewka łatwiej zejdzie z drugiej ciężej rozpada się na kawałki ale nie można mieć wszystkiego. Dziś zdążyłem trochę ją rozpruć i pracę przerwałem po 18 co by zbytnio somsiadom nie napiehdalać a poza tym przydepnąłem kabel wiertarki i go jakby niechcący ujebałem - tak więc trza naprawić - nokurwafajnie.bmp (ʘ‿ʘ)

  Plan na jutro wypierhdolić dzisiejszy gruz, naprawić wiertarkę, skuć wylewkę do końca i może w końcu wyjebać sufit - we will see....

  Kto chce być wołany do kolejnych raportów niech da plusa temu wpisowi a będzie mi łatwiej wołać przez mirkolisty lub zapraszam do obserwacji nowego tagu - zgodnie z prośbami #anonimowyremontuje

  Więcej zdjęć w komentarzach.
  pokaż całość

 •  

  Malował ktoś kafelki podłogowe? Położyłem czarne kafelki na podłogę w łazience i żałuję strasznie xD #wnetrza #kiciochpyta #budownictwo #wykonczenia

 •  

  #remontujzwykopem mam dylemat niewiem jaka fuge wybrac mapei czy sopro sopro 2x droższa ale czy lepsza ?Fuga na przedpokuj wiec przede wszystkim dobrze by byla odporna na brud i pęknięcia. Szukam w śród fug elastycznych cementowych. Epoksydowe odpadają raz ze cena ale przedewszystkim bedzie to moja pierwsze fugowanie a z tymi to ponoc robota jest co najmniej trudna i mozna wszystko spierdzielic jak bedzie sie za wolno robić . Mapei czy sopro? pokaż całość

 •  

  Raport - dzień trzeci #remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem

  Dziś minął trzeci dzień mojego samodzielnego remontu łazienki. Czas pracy dziś to niestety tylko 3 godziny ze względu na wypadek przy pracy ale o tym za chwilę.

  Dziś niestety było ciężko mi się podnieść z łóżka zakwasy w różnych partiach ciała dały o sobie znać w końcu moje mięśnie nie są przyzwyczajone do młota udarowego czy śmigania z gruzem z 3 piętra przy temperaturze prawie 30 stopni. No generalnie czułem się jakby mnie dzień wcześniej dopadł chomik marynarz #pdk Dlatego dzisiejszą pracę zacząłem mimo ustawienia budzika na 8:00 (wstałem po 10) dopiero około 11:30 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Dziś miałem ambitny plan zakończyć całkowicie etap rozpierdlolu #pdk przygotowałem się jeszcze bardziej profesjonalnie do roboty czyli skoczyłem po Harnasia do osiedlowego. Zadzwoniłem do projektantki, żeby jej wytłumaczyć, że odjebała wczoraj. No i ruszyłem. Zgodnie z planem wywalałem gruz z wczorajszego dnia - ktoś kto wymyślił te czarne plastikowe wiadra w których można nosić gruz nagrodziłbym Noblem. Worki to gruzu to chujowizna i w dodatku 1 kosztuje prawie 5 cebulionów a nosi się niewygodnie plus na schodach podczas znoszenia gruz harata Ci nogi. Dwa wiadra dają równowagę i spacerem farmera elegancko można wszystko powynosić.

  Tak więc po wyniesieniu gruzu, rozwaliłem resztę zabudowy KG, która była przewidziana do rozwałki poszło szybko i sprawnie. Następnie szybki obiadek i jedziemy z tematem. Zacząłem skuwać podłogę, która jak się okazało również jest klejona na placki (ʘ‿ʘ) i przetrwała 15 lat. Dla mnie super bo łatwo wszystko schodzi.

  Niestety w pewnym momencie jeden z kafli podłogowych niefartownie pękł na pół i moja ręka idąc za młotem udarowym, a właściwie palec zahaczył o ostrą krawędź pękniętego kafla. Mimo zastosowania pełnego BHP rękawica (z grubą warstwą gumy) została przecięta jak plastelina i niestety również mój palec.

  Zdjąłem rękawicę i okazało się, że kafel skrócił mi opuszek małego palca a krew leje się jakbym właśnie zarznął świniaka. Szybkie zatamowanie krwi papierem toaletowym i analiza sytuacji nakazała zawołać moją #rozowypasek bo nie dam rady sam tego jakoś załatać bez zapaprania połowy mieszkania. Żonka jak zobaczyła to prawie zemdlała ale jakoś opanowaliśmy sytuację. Jednak zarządziła - jedziemy do szpitala niech ktoś to obejrzy, żeby nie było jakichś dodatkowych akcji. W samochód wsiąść nie mogłem po Harnaś dopiero zatankowany. Więc zamawiam #uber i jedziemy do WAM.

  Kurła Mirki co tam się działo to ja nawet nie. Kiblowałem tam prawie 3h żeby mi to zobaczyli, opatrzyli i powiedzieli, że będę żył. Przede mną był jakiś typowy sebix (zgodnie z definicją kołczan, czapka wierdolka, wysokie skarpety do adidasów etc) nie wiem co dokładnie odjebał ale coś tam wiertło mu w łapę zrobiło i było szyte. Także lato zbiera remontowe żniwo jak widać.

  Teoretycznie ten ujebany opuszek ma mi odrosnąć bo jak twierdzą, nie jest to głęboka rana. Ale dopóki nie przestanie ostatecznie krwawić to muszę nosić taki piękny opatrunek jak na zdjęciu. Teraz rozumiem dlaczego jednak trzeba wybrać jeszcze grubsze i sztywniejsze rękawice.

  Plan na jutro to zmiana opatrunku, jak przestane krwawić to jutro lecę do Casto kupuję lepsze rękawice i mam zamiar dokończyć zrywanie podłogi, wynieść gruz i ostatecznie zdemontować/zerwać KG z prawej ściany od wejścia oraz zdemontować podwieszany sufit, który był dla mnie źródłem światła.

  Kto chce być wołany do kolejnych raportów niech da plusa temu wpisowi a będzie mi łatwiej wołać przez mirkolisty.

  Więcej zdjęć w komentarzach wraz z weryfikacją dzisiejszego #truestory
  pokaż całość

 •  

  Spece od #wnetrza #wystrojwnetrz oraz #meble podpowiedzcie, jakiego koloru powinny być meble (skromnie, szafka, regał i ława) do pokoju gdzie ściany są koloru szarego (bardzo jasny szary), panele ala drewno orzechowe i na ten moment stoi w nim sofa koloru ciemnego brązu. Meble powinny być czarne czy białe? ;)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika skaza

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)