Polityka, państwo, Wisła Kraków, Adaś Małysz. Kolejność przypadkowa. PS: Mój NeuropaScore™ jest lepszy niż twój. https://www.wykop.pl/wpis/50599729/czy-przecietny-neuropek-to-komunista-wyniki-akcji-/

 •  

  Nie ogarniam skąd ten hejt, to jak na nasz budżet bardzo dobry wybór. z Fiorentiną bardzo dobrze mu szło.
  #kanalsportowy #reprezentacja #pilkanozna #mecz

  •  

   @barti69: Ale tak konkretnie, kogo się spodziewałeś i czy to jest różnica półek pomiędzy nim a Sousą?

   Duzi trenerzy nie interesują się zbytnio piłką inną niż klubowa, nie chcą pracować w kadrach. Ba, nie tylko duzi trenerzy - stanowimy poniekąd wyjątek tym, że w Polsce kadra jest drużyną budzącą największe emocje. Kraje mające swoją Barcelonę, Real, Bayern czy Liverpool, na kadrę patrzą ze znacznie mniejszym utęsknieniem, niż my.

   Wracając do trenerów, spójrzmy na Koemana, który z miejsca rzucił kadrę Holandii, jak tylko mógł wejść do Barcelony. Albo na Lopeteguiego, który miesiąc przed mundialem rzucił reprezentację Hiszpanii, żeby odejść do Realu. Miesiąc przed mundialem rzucił kadrę, która mogła bić się o medale!

   A my dywagujemy, czy przyjdzie Sarri, Ancelotii czy inny Tuchel XDD
   pokaż całość

  •  

   tylko być może się o tym mnie mówi, bo w czasie sezonu te kraje mogą się ekscytować walką swoich drużyn klubowych, a nam zostaje życie 12 miesięcy w roku reprezentacją narodową.

   @barti69: Ale dokładnie o to mi chodzi, chyba się zgadzamy. U nas kadrą żyje się codziennie. Czy to eliminacje, czy mecz z San Marino lub innym Kazachstanem. Nie mamy drużyn, którymi można by żyć przez 12 miesięcy. W wielu krajach kadra budzi emocje milionów wtedy, kiedy jest Euro czy MŚ, bo na codzień też jest wielka piłka. My tego nie mamy, dlatego z utęsknieniem czekamy, żeby zobaczyć drużynę, w której NASI to zawodnicy z europejskiej półki.

   Wiążą się z tym głównie zarobki. Trenerzy reprezentacyjni mają znacznie mniej pracy, więc i mniej zarabiają. Najwięcej chyba zarabia Loew - około 3 mln euro. Dla porównania Simeone - 40 mln euro.

   A co do zarobków to też pełna zgoda, sądzę, że mimo wszystko, poza samą niechęcią trenerów z topu do kadry, to nas nie stać. Nawałka rocznie zarabiał coś koło 300k euro. Wiemy, że Brzęczek zarabiał mniej. Mamy więc uwierzyć, że PZPN nagle wyskakuje z pensją kilkanaście-kilkadziesiąt RAZY wyższą?
   pokaż całość

   +: barti69
  • więcej komentarzy (11)

 •  

  Od czasu wybrania Beenhakkera na selekcjonera, Zołza jest drugim który ma największe pojęcie o piłce.
  Wcześniejsze Janasy, Engele i inne Fornaliki nadają się maks, powtarzam MAKS do ekstraklasy. Już wielki Nawałka był tak typowany do różnych lig i pokazał w Lechu xD

  Każdy zagraniczny trener, selekcjoner ZAWSZE będzie lepszy niż polska - a raczej jej brak - myśl szkoleniowa.

  #pilkanozna
  #reprezentacja
  pokaż całość

  •  

   @crv0: @surlin: Dzięki chłopaki za odkłamywanie jednego z żywszych mitów polskiej piłki.

   Leo Beenhakker przyszedł do nas 14 lat po tym, jak prowadził dużą drużynę. To tak, jakby Sousa ostatnio coś dużego prowadził w 2007 roku, ale Sousa nie był jeszcze wtedy nawet trenerem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

   Leoś zrobił całkiem ok wynik na Euro 2008. Choć nawet bez znienawidzonego Howarda Webba byśmy z 3 punktami nie wyszli z grupy. Ale co potem? Koncertowo ZJEBANE eliminacje MŚ 2010, gdzie mieliśmy niedorzecznie łatwą grupę. Skończyliśmy ją nad San Marino. Dziś ganimy Brzęczka, że na Euro to każdy by się zakwalifikował przy takiej grupie i takich zasadach. No widzicie - Leoś miał łatwiej, a i tak się nie udało.

   Czasem mam wrażenie, że ktoś pamięta z tej kadry jedynie mecz Polska-Portugalia, Grzegorza Bronowickiego dzielnie stawiającego czoła Cristiano Ronaldo i Ebiego Smolarka, co miał tyle czasu, że patrzył na liniowego, czy nie spalił akcji. I na tej podstawie budują pomnik wielkiego Leo, który w panteonie Leosiów jest pomiędzy Di Caprio, a Da Vincim.
   pokaż całość

  •  

   @crespo: Masz rację, zapomniałem o tym meczu z Chorwacją. Co do meczu z Austrią to też zgoda, ja nawet uważam tego karnego za słusznego, chciałem jedynie podkreślić, że jakby go skasować i dopisać nam za ten mecz 3 pkt, to i tak by to nic nie dało, jak powiedział wielki Polak.

   +: crespo, crv0
  • więcej komentarzy (18)

 •  

  To mamy jednego stopera mniej (reszta w komentarzu)
  #wislakrakow

  źródło: 1 (1).jpg

 •  

  Zaraz po tym jak Szymon Kotłownia ogłosił, że zakłada swoją partię, wiedziałem, że z prawa i lewa będzie niezły kwik, z prostych przyczyn. Ludzie w Polsce - w sumie to nie tylko w Polsce - się radykalizują i odchodzą od centrum, centroprawicowcy w stronę prawicy, a centrolewicowcy w stronę lewicy. Każda z partii ma swój twardy elektorat, ale aby walczyć o dobry wynik, musi zdobyć też głosy ludzi z centrum. No i tutaj pojawił się Hołownia, który dał tym ludziom światełko w tunelu. Ba, koleś nawet poderwał elektorat, który był praktycznie nie do zagarnięcia przez żadną z partii - ludzi znudzonych wojenkami politycznymi. Z tego co widzę, to najbardziej konserwatywnym członkiem PL50, jest sam Hołownia, bo Gill - Piątek z Wiosny, Burry z Nowoczesnej, Mucha z PO, Kozłowski, który był w Unii Wolności, jakaś działaczka GreenPeace, której nazwiska nie pamiętam ;) Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan, raczej centro prawakami nazwać nie można. Można więc wywnioskować, że partia idzie w kierunku centrum/centro lewicy/liberalizmu, pomimo jej fajno konserwatywnego lidera, no i stawia na ekologię, co zrobi się coraz bardziej "modnym" poglądem wśród partii. To, że TVPiS będzie starała się przekonywać, że Hołownia to kolejna przybudówka Platformy byłem pewny, dzisiaj po transferze Muchy, oraz Burego i jego wypowiedzi w kontekście 500+, tylko to się nasili, a wykopki z wielką chęciom im w tym pomogą.

  Do tego, żebym mógł poprzeć jego partię swoim głosem jeszcze droga daleka, ale lubię ludzi, którzy nie boją się wyzwań i idą pod prąd, dlatego będę mu kibicował, bo nowa partia na PL scenie politycznej to zawsze plus.

  EDIT. Zapomniałem napisać, że skisłem jak zobaczyłem ludzi szczerze głosujących na PO (a nie z braku alternatywy, albo przeciwko PiS), którzy przekonywali, że u Hołowni są ludzie z kompletnie różnymi poglądami i ten twór szybko się rozpadnie, tymczasem sami popierają ludzi, którzy nie mają żadnych poglądów i w sumie to zawsze są trochę za i trochę przeciw vide strajk kobiet.

  #neuropa #4konserwy #bekazpisu #polityka #niepopularnaopinia #holownia #polska2050
  pokaż całość

  źródło: kolo.png

  •  

   @grim_fandango: Nie zgodzę się.

   Razem ma więcej rozpoznawalnych młodych twarzy niż Konfa. Magdalena Biejat, Daria Gosek-Popiołek, Maciej Konieczny, Paulina Matysiak, Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, to wszystko ludzie w wieku 30-40 lat (chyba jedynie Zandberg ma 41).

   Jak dołożyć do tego Dziemanowicz-Bąk, która formalnie jest poza Razem to mamy 7 osób. W Konfederacji podobna ilość osób w tym wieku, choć ich popularność rozkłada się mniej równomiernie niż w Razem, bo na pierwszym planie jest Bosak, Berkowicz, Winnicki i Kulesza, reszta jest mniej eksponowana. pokaż całość

  •  

   @2mack: Zdecydowanie, nie próbuję pokazać, że jest inaczej. Sam nie jestem fanem poglądu, że młodzi w polityce to wartość jednoznacznie dodana. Bo to "świeże spojrzenie" objawia się w postaci karierowicza, co od 16 roku życia nosił teczkę komu trzeba było i wreszcie w wieku 29 lat dopchał się do miejsca na liście.

   Mimo wszystko, taka Lewica odbiła się od dna dopiero w momencie, kiedy twarzami partii przestali być ci starsi politycy, kojarzeni z SLD/PZPR/komuną (no może z małymi wyjątkami, jak rebranding Czarzastego), a do głosu doszło młodsze pokolenie, które stawia akcenty w innych miejscach. pokaż całość

  • więcej komentarzy (10)

 •  

  ¯\(ツ)
  #wislakrakow

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1610653637015.twitter.android.jpg

  •  

   @MyZy: Niestety Jaro dużo lubi mówić.

   Miał zlecić opracowanie przerobienie brytyjskich przepisów i regulacji dot. bezpieczeństwa stadionowego i przerobienie ich pod polskie prawo, strasznie tym szarżował w swoich pierwszych wystąpieniach medialnych po wejściu w Wisłę. Nic więcej nie było o tym słychać.

 •  

  Czy mi się wydaje, czy Hyballa wręcz non stop drze japę "BUKSA, BUKSA, BUKSAAAAAA" XD
  #wislakrakow

 •  

  I dokłądnie taki ludzi trzeba trampowi, bezkrytycznie, ślepo wierzących w słuszność sprawy i swojemu liderowi.
  Problem w tym, że potem lider się od nich odwraca bo doopa mu się pali, a im miny rzedną jak zderzają się z rzeczywistością i konsekwencjami.

  pokaż spoiler #usa #neuropa #bekazprawakow #polityka
  pokaż całość

  źródło: i.imgflip.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika skromny_chlopak

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)