Biznes Łomnica - ćpie, pali i biega. ~ @Reeposter Jan Ślepa II LKzG ~ @Pantograf Wyjątkowo agresywna ~ @pruderyjny

 •  

  Tak mi się przypomniało jak któregoś razu byłam z koleżanka i jej córką na spacerze. Mała miała niespełna roczek i siedziała w wózku. Koleżanka potrzebowała coś na szybko kupić w żabce, a że tam dosyć ciasno zostałam z małą przed sklepem. Wtem podbił do nas jakiś żulek i standardowo:
  - Kierowniczko 5 zł się nie znajdzie?
  - Przykro mi, ale nie.
  Żulik nadal nieustępliwie i lekko natarczywie:
  - Kierowniczko no to chociaż 2 zł
  - Panie nie mam żadnych pieniędzy
  - No, ale kierowniczko weź poratuj, chociaż 0,5 zł
  Tu trochę mnie poniosła fantazja bo facet był już mocno nachalny i zaczął niebezpiecznie się zbliżać do wózka z małą więc chciałam mu jasno dać do zrozumienia żeby spadał.
  - Panie do cholery - nie wstyd Panu prosić samotną matkę chorego dziecka o kasę na flaszkę?
  I wiecie co on zrobił?

  pokaż spoiler wyciągnął z kieszeni 2 zł i wrzucił małej do wózka z tekstem "ma Pani rację Pani się bardziej przyda"


  pokaż spoiler próbowałam mu oddać tę kasę, ale nie dawał za wygraną


  pokaż spoiler i tym sposobem wyżebrałam 2 zeta od żula XD


  #takietam #heheszki #truestory
  pokaż całość

 •  

  Na wstępie chciałam podziękować za tak liczne zainteresowanie!
  Pojawiło się od was kilka pytań na które chciałabym odpowiedzieć na wstępie:
  1. Nie prowadzę działalności więc nie mam możliwości rozliczania waszych PITów - zazwyczaj jest to koszt ok 30 zł, a nie ukrywajmy jest to banalnie proste więc nie będę się narażać za kilkadziesiąt złotych.
  2. Nie znam się kompletnie na kryptowalutach - nie jest to uregulowane w żaden sposób i nie jestem w stanie nic w tym temacie doradzić.

  Wstępnie planowałam w jakiś przystępny sposób wyjaśnić na czym polega odwrotne obciążenie. W jakich przypadkach ma zastosowanie jak się to rozlicza, jakie ma to przełożenie na VAT czy dochodowy. Ale naszły mnie pewne wątpliwości czy to nie zbyt proste lub zbyt trudne?
  Kolejnym moim pomysłem było wytłumaczenie zmian wprowadzonych w 2018 roku
  - jak to jest z tą podzieloną płatnością
  - jak to jest z tym 3 progiem podatkowym( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - o co chodzi z tymi płatnymi foliówkami
  itd.
  Jak myślicie który temat jest bliższy tego czego chcielibyście się dowiedzieć?

  Kilka osób pytało mnie o optymalizacje podatkowe - jest to tak indywidualne dla każdej działalności, że nie ma uniwersalnego przepisu na każde przedsiębiorstwo. Trzeba dopasować zarówno rodzaj opodatkowania, zasady zaliczania kosztów i wiele innych czynników żeby to wszystko ładnie grało.
  #slepaksieguje
  pokaż całość

  O czym wolałbym czytać

  • 53 głosy (61.63%)
   Proste objaśnienia
  • 33 głosy (38.37%)
   Objaśnienia dotyczące zmian
 •  

  Hej co powiecie na ciekawostki dotyczące księgowości? Publikowałabym je raz w tygodniu i raz w tygodniu byłabym dostępna aby odpowiedzieć na najbardziej nurtujące was pytania.

  Z księgowością jestem związana od kilku lat. Na samodzielnym stanowisku księgowej pracuję od roku, księgując duże i małe spółki oraz kilka małych działalności na KPiR. Niestety moja wiedza na temat kadr nie jest zbyt obszerna, ale dosyć dobrze orientuję się w podstawach.

  Ciekawostki będę umieszczać pod tagiem #slepaksieguje

  #ksiegowosc #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
  pokaż całość

  •  

   1. Czy jak osiągnąłem w 2017 roku zysk około 100k i odprowadziłem od tego podatek dochodowy a w tym roku planuje inwestycje i najprawdopodobniej skończę na minusie to nie ma szans odzyskać części z zapłaconego za 2017 rok podatku?

   2. Czy mieszkanie zakupione na kredyt hipoteczny można amortyzować z zastosowaniem podwyższonej stopy amortyzacyjnej. Z zastrzeżeniem ze mieskanie spełnia warunki do takiej amortyzacji (wiek, rynek wtórny itp.)

   @wykopowaswinia: Ad. 1 - Jak w 2017 osiągnąłeś zysk podatkowy płacisz podatek. W 2018 jak masz stratę będziesz mógł ją rozliczyć w ciągu 5 kolejnych lat, z zastrzeżeniem, że jednorazowo max 50 % straty
   Ad. 2 A po co kupujesz to mieszkanie?
   pokaż całość

  •  

   @Morfi_pl: Z tym JPK to my sami jeszcze nie do końca wiemy jak to będzie, ale jeżeli wspólnota nie wystawia faktur VAT to nie wysyła z tego JPK, ale jeśli jest VATowce to wysyła JPK z rejestrów zakupów i sprzedaży.

  • więcej komentarzy (36)

 •  

  Od stycznia 2018 roku dużo łatwiej rozpoznać januszy biznesu w handlu.
  Rząd wprowadził obowiązek opłaty recyklingowej dotyczących foliówek do 50 mikrometrów. Opłata ta wynosi 0,20 zł + VAT, co daje jakieś 0,25 zł.
  Nie wiem jak w innych częściach Polski, ale #wroclaw zazwyczaj opłata za folióweczkę to 0,40 zł ( ͡º ͜ʖ͡º). Co więcej niektórzy sprzedają te powyżej 50 mikrometrów więc zasadniczo nie muszą kazać klientowi za nie płacić, a jednak piniondz jest!

  pokaż spoiler Najlepsze widziałam jednak w pewnej dużej sieci piekarni. Za foliówkę karzą płacić 0,40 zł, ale nie nabijają tego na kasę, bo UWAGA - nie mają takiej pozycji na kasie fiskalnej XD


  #takietam #ciekawostki #ksiegowosc #zyciecodzienne #vat #prawo #dobrazmiana #januszebiznesu
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika slepowzroczny

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.