proszę nie czekać na nauki, tezy i wnioski.

 •  

  Mircy, mam problem z #sluchawki #bluetooth #bluedio na laptopie #dell pracującym na #windows10.

  Słuchawki się poprawnie parują, instalują się osobno jako słuchawki stereo i jako headset, wszystko wydaje się być ok.

  Jako słuchawki działają poprawnie, ale gdy przełączam urządzenie na "zestaw słuchawkowy" - nie działa.

  Niezależnie od ustawień, mikrofon w słuchawkach nie zbiera dźwięku. Headset jest poprawnie zainstalowany jako urządzenie do nagrywania, mogę go wybrać, ale nie działa. Testowałem przez narzędzia windowsa i w różnych aplikacjach i ni cholery, mikrofon nie zbiera nic. Ustawiłem jako urządzenie domyślne - dalej nic.

  Urządzenie do odtwarzania "zestaw słuchawkowy" także jest widoczne, włączone, możliwe do wybrania, ale gdy je wybiorę - nie ma dźwięku.

  Przeinstalowałem sterowniki bluetooth i sterowniki karty dźwiękowej, usuwałem i parowałem urządzenia chyba z milion razy i dalej nic. W ustawieniach prywatności mikrofon jest włączony wszędzie tam gdzie powinien.

  Mam dwie pary takich słuchawek i z obiema jest ta sama sytuacja. Testowałem na dwóch różnych dellach i na obu jest to samo.

  Na urządzeniach z androidem słuchawki działają prawidłowo jako zestaw słuchawkowy.

  Czy ktoś się spotkał z czymś takim i ma rozwiązanie?

  #komputery #serwispc #pcaudio #windows #audio
  pokaż całość

  •  

   @Uaephean: rozumiem, dzięki. U mnie chyba są inne przyczyny, bo nawet gdy ustawiam headset jako domyślne urządzenie i wyłączam wszystkie inne, to jest kompletna cisza, jakby w ogóle nie było łączności między urządzeniami na tym profilu BT.

  •  

   @sloram: Też tak miałem właśnie ale nie pamiętam co zrobiłem by temu zaradzić. W każdym razie po aktualizacji windowsa wszystko wróciło "do normy" i teraz już nie potrafię tego zrobić. W ogóle mam problem z tym, że Firefox mi coś psuje z dźwiękiem gdy dzwonię przez FB a chrome działa idealnie. Sprawdź inne słuchawki bt jeśli masz i czy też ten problem występuje.

   +: sloram
  • więcej komentarzy (1)

 •  

  przed chwilą #wiadomosci #tvpis puściły jako drugi, czy tam trzeci materiał newsa o tym że Rysiu Petru z tą blondyną z poznańskiej .N gdzieś poleciał. Ilustrując ów materiał tym discopolowym hitem o oczach zielonych, co się do niego ostatnio Kurski bujał na Sylwestra. Media narodowe, szkoda strzępić ryja. #tvp #bekazpisu

  +: f.............o, Oczko +11 innych
 •  

  #epapieros #epapierosy #epalenie

  No, mirki, jestem w temacie zielony i wygląda na to, że mam pierwszy w swojej karierze wapera problem natury technicznej.

  Używam Spinnera 1300mAh kupionego na e-dym w zestawie z takim standardowym dolnogrzałkowym clearomizerem od Aspire. Po dwóch tygodniach użytkowania, po kolejnym napełnieniu liquidem i próbie użycia urządzenie niby się włączyło, na chwilę podało napięcie na grzałkę, po czym bateria przestała reagować na cokolwiek.

  Stwierdziłem - podłączę do ładowarki, może się w jakiś dziwny sposób wyładowała. Ale nie - kontrolka na ładowarce podaje kolor zielony (czyli tak jak przy naładowanym urządzeniu), natomiast kontrolka na samym spinnerze - ta pod przyciskiem - świeci światłem ciągłym. I tyle - bateria świeci i nie reaguje. Po odłączeniu ładowarki dalej to samo. Zero reakcji na zmianę napięcia, na przyciskanie przycisku, na podłączanie do ładowarki, na cokolwiek.

  Urządzenie odeślę do sprzedawcy w ramach gwarancji i zobaczę co dalej ale ciekaw jestem - widział ktoś kiedyś takie zachowanie baterii i wie ktoś z czego to może wynikać?
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  nanana jestem głupi, bo się nie wylogowałem z mirko w pracy.

 •  

  #starwars #theforceawakens #przebudzeniemocy #film #niepopularnaopinia

  Film widziałem, ale będzie bez spoilerów.
  Im więcej bólu dupy wielgich fanuf Star Wars, z gatunku tych co to znają wszystkie wydarzenia z Expanded Universe, i wiedzących "jak było naprawdę", tym bardziej jestem przekonany, że Przebudzenie Mocy to dobry film.

  Hurr durr że niby Moc nie może działać tak jak w TFA. Że statki kosmiczne nie powinny tak wyglądać. Że niby jakaś tam postać nie może mówić jakimś tam językiem, bo takiego języka nie ma w Uniwersum. Że pojedynki na miecze świetlne muszą wyglądać inaczej. Że niby takie a nie inne ujęcia "nie pasują" do klimatu Gwiezdnych Wojen

  A niby, kurwa, czemu?

  Abrams, Lucas, czy kogo tam uznać za twórcę nowych SW, mają święte prawo do tego, by w dupie mieć wszelkie wyobrażenia o Gwiezdnych Wojnach wyrobione sobie przez ludzi na podstawie Expanded Universe. Podobnie, jak, dajmy na to, Sapkowski, jeżeli przyjdzie mu to do głowy, ma prawo w dupie mieć to co stworzył CD Projekt, i jeżeli przyjdzie mu do głowy napisać kiedyś sequel serii o Wiedźminie i olać to co działo się w grach - mówię bardzo proszę. A właściwie, IMO to Abrams i Lucas mają do tego jeszcze większe prawo, bo w odróżnieniu od gier o Wiedźminie, większość książeczek z cyklu "odcinamy kupony od popularności SW" była chujowa jak siedem nieszczęść.

  Twórcy tworzą swoje, niezależne dzieło, korzystając ze swojej twórczej autonomii. Otóż, dopóki to co dzieje się w TFA jest w miarę spójne z original i prequel trilogies, i jest spójne samo ze sobą - nie ma problemu. A nawet jeśli jest, w jakimś stopniu, niespójne - jeśli jest uzasadnione innymi względami, uchodzi jako licentia poetica.

  Ja rozumiem, że kilkadziesiąt lat temu pan Tolkien dał podwaliny pod myślenie, że w fantastyce to jest tak, że musi być opracowany kompletny świat, włącznie z precyzyjnym określeniem tego, w jakim języku mówiły jakieś tam stwory na milion lat przed opisywanymi wydarzeniami. Bo dopóki nie wiemy, w jakim języku mówiły, to cała opowieść jest do dupy. Ale to nie tak, to że taki kaprys miał Tolkien (któremu zresztą należy się wieczny szacunek), nie znaczy że tym samym stworzył jakieś ramy, w których muszą poruszać wszyscy twórcy fantasy na świecie (piszę o fantasy właśnie, bo trudno SW do jakiegokolwiek innego gatunku zakwalifikować).

  Reasumując - w TFA nie ma takich rzeczy, które się z uniwersum SW kompletnie nie zgadzają, bo to uniwersum cały czas powstaje, pozostaje w zmienności, w ruchu. Nie ma rzeczy, które są "inaczej, niż w rzeczywistości", bo tu kurwa nie ma rzeczywistości, jest fantastyka. Jeśliby komuś przyszło do głowy zrobić film w którym z niszczycielami gwiezdnymi goniłby się Bastian na Falkorze, i byłby to dobry film - czemu nie?

  Oczywiście, jeżeli ktoś chce sobie pod kołdrą z podobizną Mary Jade ostrzyć miecz świetlny do jedynego prawdziwego świata SW opisanego przez Cześków którym nawet nie chciało się tworzyć własnych światów i opowieści, tylko dopisywali się do już stworzonej - jego prawo.

  Można wierzyć w jakieś tam kanony, sranony, jak talib w jedyną słuszną interpreteację Koranu, ale po co, skoro zamiast tego można obejrzeć ZAJEBISTE Przebudzenie Mocy?
  pokaż całość

 •  

  Dobra, mirki, bo spytałem googla i dalej nic nie wiem. Poczytałem fora internetowych hobbystów, ale mnie wkurwiają.

  Pytanie mam takie: czy xiaomi miband będzie współpracować z sony xperią SP na stockowym androidzie 4.3? I, jeśli tak, to jakie funkcje będą wspierane, a jakie nie?
  I druga sprawa - czy w Polsce są jacyś wiarygodni sprzedawcy, bo nie bardzo jest czas żeby czekać na przesyłkę od majfrendów?

  Telefon obsługuje bluetooth low energy.

  Chodzi o starą wersję mibanda, bez pulsometru.

  #android #miband #xiaomi #pytanie #kiciochpyta #smartwatch #smartband
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  #zamachwparyzu

  Festiwal biedy umysłowej odbywający się pod tym tagiem przekracza już wszelkie granice.
  Apeluję o powstrzymanie się od triumfalistycznego pierdolenia i z trudem skrywanego zadowolenia z powodu tego, że islamiści coś odjebali i można sobie teraz masować swoje ego specjalisty od polityki zagranicznej i terroryzmu, bo "już dawno mówiłem, tylko głupie lewactwo nie chciało słuchać".
  Apeluję również o powstrzymanie się uzewnętrzniania swoich paraseksualnych fantazji związanych z tym, co byście zrobili islamiście, gdyby was na długość ręki dopuścili.

  W skrócie: apeluję, żeby nie pieprzyć bez sensu, jak nie ma się nic do napisania.

  Z góry dziękuję, bo tego się, kurwa, czytać nie da.
  pokaż całość

  +: Farrahan, P............s +4 innych
 •  

  W kontekście corocznej gównoburzy o święto Niepodległości i św. Marcina. Jakby ktoś jeszcze nie wiedział.

  1. Wypiekanie i jedzenie rogali śwętomarcińskich to lokalny, stary zwyczaj, obecny w Poznaniu przynajmniej od XIX wieku. To długa tradycja. Powszechnie uznawana tutaj za godną kultywowania. Rozpowszechniona i kojarzona w całym kraju, a czasem nawet poza jego granicami. Będąca istotnym elementem lokalnej tożsamości. Jak widać wykop, jako poznańska firma, identyfikuje się z tym obyczajem, podobnie jak dziesiątki tysięcy innych mieszkańców tych terenów. Proszę się od rogali na belce odstosunkować.

  2. W Poznaniu 11 listopada obchodzi się Święto Niepodległości. Oprócz tego jednak obchodzi się tradycyjne "imieniny ulicy św Marcin", jednej z najważniejszych ulic w mieście. Nie jest to jakiś tam sobie zwykły gównofestyn, ale współczesna forma celebracji kultu św Marcina, obecnego w Poznaniu od prawie 800 lat. Generalnie, miejska zabawa: parady, jarmarki, pochody, koncerty, imprezy. Nie, św Marcin nie jest wbrew potocznemu przekonaniu, patronem miasta. Jednak tradycja jego kultu, powiązana z wyżęj wymienionymi rogalami, jest również ważnym elementem lokalnej kultury i tożsamości. Od których też się proszę odstosunkować.

  3. 11 listopada Poznań niepodległości nie zaznał. Tutaj niepodległość, a potem irredenta z Rzeczpospolitą (tak - bo przez jakiś czas w 1919 Wielkopolska była de facto niepodległym, polskim państwem - organizującym się w dużej mierze samodzielnie) została wywalczona w toku Powstania Wielkopolskiego zimą z 1918 - 1919. Powstanie było zorganizowane dzięki wysiłkowi lokalnej społeczności, wsparciu różnych polskich środowisk, udziałowi zasłużonych dowódców, umiejętnie prowadzonej polityce zagranicznej - natomiast BEZ WYRAŹNEGO, MOCNEGO WSPARCIA piłsudczykowskiej, legionowej części władz ówczesnej Polski. 11 listopada? Tak, to narodowe święto. Tutaj też się je obchodzi. Ale ma ono trochę inny wydźwięk niż w pozostałych częściach kraju.

  4. Co więcej - 11 listopada jako pierwszej wagi święto narodowe wprowadzone zostało w ramach uchwalania państwowego kultu jednostki Józefa Piłsudskiego, w latach rządów sanacji, która z pewnych uzasadnionych przyczyn nie jest w Poznaniu szczególnie popularna. To święto ma proweniencję 100% sanacyjną, o czym warto żeby i wszyscy ci współcześni narodowcy pamiętali.

  5. Michał Białek wciąga rogale.

  6. Wielki props dla @wykop za rogale na belce.

  Naprawdę, ja rozumiem, że szerzej rozpoznawalny jest taki model świętowania 11 listopada, w którym centrum miasta dusi się w oparach gazu pieprzowego, na ulicach słychać syreny, niszczy się cudzą własności a dzielni patrioci walczą z antypolskimi drzewkami, i wtedy jest to (boldem oczywiście) Narodowe Święto Niepodległości. Ale naprawdę, można inaczej. Do czego szczerze zachęcam.

  #niepodleglosc #polska #poznan
  pokaż całość

 •  

  Ale że pierwsze mające cokolwiek wspólnego z rzeczywistością informacje z #bazarek pojawiają się zazwyczaj dopiero później po południu, to wy wiedzcie.
  I że z reguły niedostatecznie uwzględniają one to, co dzieje się po wsiach. Także wiecie, teges-szmeges, kmwtw, pdk, ludzie gadajo, że japka podrożejo.

  +: k....g, n...i +5 innych
 •  

  Dziennikarz:

  Znowu pozwolę sobie zacytować: "W każdej prawdziwej podróży jest coś szlachetnie zbędnego. Prawdziwa podróż nie ma celu.

  Szczepan Twardoch:

  Nie wiem, co miałem na myśli, kiedy to pisałem. Może ładnie mi brzmiało.

  link

  I tyle w temacie, nie jakieś tam poetyckie pierdolenie o wenie i romantycznym szale twórczym

  #literatura #twardoch #onetconent #onet #literaturapolska
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika sloram

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)