•  

  Za nami pierwsza runda X sezonu ACLeague - Motorsport Capsule GT3 Cup. Sezon, na który w okresie od połowy marca do początku czerwca złoży się siedem wyścigów rozpoczął się od 60-godzinnego starcia na pętli Mount Panorama w Bathurst w Australii. Kierowców już przed wyścigiem zdrowo popier... Kierowcy podeszli do pierwszej rundy bardzo ambitnie: w dwutygodniowych prekwalifikacjach prawie 170 zawodników wykręciło poprawne czasy okrążenia, co spowodowało, że po raz pierwszy w historii ACLeague scigaliśmy się równolegle nie na trzech, ale na czterech serwerach. Rekordzista prekwalifikacji pod względem liczby okrążeń przejechał ponad 310 kółek pomiarowych! U kogoś innego liczba wszystkich okrążeń, na które wyjechał przekroczyła 720. Na szczycie prekwalifikacji mała sensacja: MrKubool - czterokrotny mistrz ACLeague z poprzednich sezonów - dopiero czwarty.

  W wyścigu Pro wygrał... MrKubool!
  http://managerdc7.rackservice.org:50915/sessiondetails?sessionid=1109
  W wyścigu Semipro wygrał... Edziu!
  http://managerdc7.rackservice.org:50175/sessiondetails?sessionid=1070
  W wyścigu Am wygrał... Yelen!
  http://managerdc7.rackservice.org:50456/sessiondetails?sessionid=1999
  W wyścigu Rookie wygrał... PiekarzPotato!
  http://managerdc7.rackservice.org:50373/sessiondetails?sessionid=17

  Gratulacje dla zwycięzców!

  Jak Wasze wrażenia?
  Poniżej tradycyjnie kilka słów ode mnie, o ile to ktokolwiek czyta...

  W prekawlifikacjach lądowałem co sesję w Semi, aby potem być zepchniętym do Am. I tak do samego końca, w którym okazało się, że do Semi zabrakło mi tylko jakieś 0,16 sekundy. Najważniejsze, że została nakręcona rozsądna liczba okrążeń, SCG 003C dało się sensownie ustawić, a Bathurstowi było coraz dalej od Butthurta. Trening bezpośrednio przed wyścigiem cysterną. W kwalifikacjach taktycznie ostatnie miejsce. Jedziemy!

  Taktyka startu z końca byłaby opłacalna, gdyby nie fakt, że Buthurst jest bardzo wąskie. Już na pierwszym okrążeniu pod górkę zrobił się taki zator z samochodów stojących w poprzek, że zanim się rozładował to straciłem z pół minuty. Na zjeździe z góry kolejne żółte flagi. Awansowałem przez opóźnienie może o 4-5 miejsc. Na drugim okrążeniu znowu żółte flagi, parę miejsc za darmo. Jestem 27. Trzecie okrążenie: żółta flaga świeci się od momentu zjadu w dół, zwalniam jak przystało, przede mną samochody w poprzek toru i nad torem - wielki karambol. Niestety kierowca za mną nie miał poszanowania dla żółtych flag. Jak nie dostanę w tyłek! Aero rozbite, samochód obrócony, przyklejony do barierech. Ech. Przepuszczam innych i wracam do jazdy. Zjeżdżać na naprawę czy nie? Nie. Na lini mety jestem... z powrotem 27. Do końca stintu zostało trzymać tempo i jakość dowieźć kapryszące, poobijane SCG do mechaników. W tym czasie parę żółtych flag, parę DNF. Do pitów zjeżdżam będąc w okolicach 15-20 miejsca.

  Wyjazd na drugi stint. Jestem chyba poza piewszą 20 albo na 20 miejscu. SCG nakarmione, naprawione. Jak to się teraz pięknie prowadzi! Robię swoje i regularnie odrabiam straty do samochodów przede mną. W tle kolejne DNF, pit stopy, kilka miejsc za darmo. W końcu jest ktoś na horyzoncie! Jestem coraz bliżej, coraz bliżej... błąd kierowcy przede mną! Wyprzedzam. Do końca niecałe 10 minut. Do samochodu przede mną brakuje mi 8 sekund, 6 sekund, 4 sekundy, dwie... Tymczasem za mną też ktoś poluje, tym razem dla mnie. Jestem bezpośrednio za samochodami przede mną. Mam lepsze tempo. Ale nie ma gdzie wyprzedzić! Stint niemal idelany - ani jednego błędu, ani jednej obcierki. Ostatnie minuty. Jak nie zarzuci na wyjściu z nawrotu z górki na najdłuższą prostą! Serce stanęło. Ale udało się naprostować. Niestety samochody przede mną uciekły, a samochód za mną się zbliży. Na moje szczęście dwa wozy przede mną walczą ze sobą. Znowu jestem blisko, znowu nie ma jak się do nich dobrać. Zakręt po długiej prostej, opóźnione hamowanie, łapię trawę. O nie! SCG posłusznie wraca na tor, ale samochody przede mną znowu uciekły. No dobra - dowieźmy bezpiecznie miejsce do mety.

  Ostatni zakręt przedostatniego okrążenia. Obie maszyny przede mną kontaktują się ze sobą i tracą cenne sekundy! Atakujemy! Na prostej za pierwszym zakrętem łykam Nissana. Przede mną Lamborghini prowadzone przez Tuchana. Miejscami się ślizga, ale w ciasym tunelu pod górę - z górkie nie ma gdzie bezpiecznie przyatakować. Ostatnia prosta. Gaz do dechy. Huracan robi się coraz większy, coraz większy, coraz większy. Jestem obok i bez problemu wyprzedzam. Jeszcze tylko trzy zakręty i meta! Koniec! Na starcie miejsce 35, na mecie miejsce 10 mimo wielu nieprzyjemnych przygód. Jest radość!

  Dzięki wszystkim za wyścig, do zobaczenia w kolejnym!

  #acleague #simracing #assettocorsa
  pokaż całość

  źródło: R1_plakat.jpg

  •  

   @Plupi: R1 jechałem w Semi. Kwalifikacje poszły mi dobrze - P3. Start również całkiem nieźle, utrzymałem pozycję chociaż delikatnie poobcieraliśmy się w T1. Na następnych okrążeniach spadłem na P4 wyprzedzony przez późniejszego zwycięzcę @edziu w swoim “tronowym” Audi. Dalej normalna jazda dość przyzwoitym tempem chociaż ManiacMike zaczął mnie doganiać. Jakiś czas jechał mi na zderzaku, ale niestety wyspinował na T21. Na L16 zjechałem do PITu na zmianę opon i dolewkę, jak się potem okazało zbyt obfitą. Wyjechałem na P3 i od tego momentu spokojna jazda do mety po P2, bo kolega @Randal zjechał w międzyczasie do boxów.
   Strategię na wyścig przyjąłem spokojną, bo 2 x Medy, chociaż po wyścigu widzę, że lepiej było jechać na 2 x Softy, lub Soft+Med. No i z paliwem trochę przesadziłem bo zostało mi jeszcze na kilka okrążeń po przekroczeniu lini mety. Podsumowując jestem bardzo zadowolony z wyniku. Może w kolejnych rundach uda się awansować do Pro.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (33)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika smakowy

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.