Niezły laps

 •  

  Nie rozumiem dlaczego na Wykopie panuje przekonanie, że kupowanie używanych samochodów marki "premium" (cokolwiek by to miało oznaczać) jest czymś złym.

  "E bo to używane nie wiesz co tam było robione, dołóż od razu 20k na naprawy", serio? Od września jestem szczęśliwym posiadaczem Toyoty Starlet z 1993 roku (taka jak na pic rel). Zakupiłem ją do jeżdżenia zimą za niebotyczną sumę uwaga, uwaga 1800 cebul złotopolskich i wiecie co jak na razie musiałem w niej wymienić? Absolutnie nic, pali od strzała, jeździ jak powinna, odpycha się lepiej niż prawdopodobnie każde nowe auto o wartości tej "kilkuletniej marki premium", pali tyle co nic, a rdzy jest na niej tyle co na nowej Mazdzie z salonu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Powiecie "ty sraleczsra, ale to nie jest marka premium", no nie jest, auto z salonu za 80k też nie będzie. Wyposażeniem i jakością wykonania będą podobne. Tylko moja furmanka kosztowała niecałe 2k, a auto z salonu 40x tyle. Mój rydwan już na wartości nie straci, bo sprzedawca musiałby do niego dopłacać ( ͡° ͜ʖ ͡°), a auto z salonu w pare lat straci połowę swojej wartości.

  <Tu wstaw losowego brainleta z podpisem "nowy samochut straci jednom czeciom swojej wartosci w rok"> no tak, bo przecież wcale tak nie jest. Toyota GT86 kosztuje z salonu >120k, a kilkuletnie egzemplarze można kupić za ~60-70k, no rzeczywiście nie traci.

  Rozumiem, że używana "marka premium" to większe ryzyko przy zakupie niż taki shitbox, ale czy to na prawdę jest, aż tak trudne nie dać się oszukać jakiemuś Januszautopolexowi? Czasami wystarczy kontakt ze sprzedającym żeby wiedzieć, że danego auta lepiej nie kupować, a przecież nikt wam go na siłę nie wciska. Na prawdę nie chce wam się włożyć trochę wysiłku w to żeby dostać znacznie więcej za swoje ciężko zarobione pieniądze?

  Dobra, taka moja rozkmina z rana. Proszę o nie robienie gównoburzy w komentarzach tylko o kulturalną dyskusję ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  #motoryzacja #samochody i trochę #pokazauto
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika smaleczpsa

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)