Przeciez i tak tu nikt nie zaglada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Netflix wszystko spłyca - dużo efektów, kolorowo, radośnie, szybko, z akcją, ale bez pomysłu, głębi, kreatywności. "Black mirror" zostało stworzone przez Brytyjczyków, było znakomite, momentami filozoficzne, z klasą, rozmachem, trzymało w napięciu i uwodziło oryginalnością, a to co z tym serialem zrobili Amerykanie to jakaś porażka, jak można było to tak zepsuć. I naprawdę nie żywię urazy, że producenci wspierają LGBT, że lubią czarnoskórych homoseksualistów wpychać gdzie się tylko da, ale jeśli to ma być główny temat serialu, to serial przestaje być o technologii, mamy za to serial dla nastolatek, naszpikowany treścią podprogową, nudny, nijaki. Czy producenci filmowi powinni być polityczni? Nie, bo filmy stają się wówczas produktem na sprzedaż, a nie treścią artystyczną wolną od populizmów. Nie miałabym nic przeciwko Netflixowi gdyby nie był polityczny - z dzisiejszą jego popularnością może kupić sobie każdy film czy serial i go zepsuć. Fajny ten wolny rynek, naprawdę - najbogatsi go sobie zawłaszczają sprzedając jedzenie z rakotwórczymi konserwantami robione na masową skalę, sprzedając nietreściwe, rakotwórcze filmy dla mas. A jaki rozwój koncernów farmaceutycznych! Przecież ktoś nam poseansowe raki czy inne nieprzyjemne dolegliwości leczyć będzie musiał.

  #netflix #film #seriale #blackmirror
  pokaż całość

  GIF

  źródło: i.gifer.com (418KB)

  •  

   @MK-Ultra: Zgadzam sie ze ten ostatni krotki sezon byl zdecydowanie slabyszy niz reszta, ale nie ma to nic wspólnego z kolorem skóry bohaterow. Przecież w tym pierwszym odcinku (jak i drugim jak i trzecim), rasa bohatera nie ma absolutnie wplywu na historie. Jesli byloby to biale małżeństwa to wydźwięk całości byłby dokladnie taki sam, w związku z czym fakt ze grają tam czarni aktorzy nie ma zadnego znaczenia. Jest to przede wszystkim historia ludzka, o ludzkich slabosciach, niedoskonalosciach. Wg mnie odcinek dosc sredni, ale casting nie ma tu znaczenia. Serial nie jest przeciez tworzony na rynek polski, czarni zyja w tym spoloczenstwie jak kazda inna rasa, to naprawde tragedia ze w jednym z trzech odcinkow serialu wystapilo czarne malzenstwo?

   Zauwaz tez ze pod Netflixem powstały naprawde fantastyczne odcinki, z San Junipero na czele, który należy do absolutnego topu rzeczy kiedykolwiek stworzonych przez telewizje. Tak jak ktos wczesniej wspomnial - za serial odpowiedzialni sa ciagle ci sami ludzie, ale chyba rzeczywiście koncza sie pomysly, o czym swiadczy nawet eksperyment z odcinkiem interaktywnym.
   pokaż całość

  •  

   wszystko tylko o popędzie, egoizmie, seksie w tym Netflixie (a przecież ogląda go młodzież),

   @MK-Ultra: seks jest normalną częścią życia, także młodzieży. Pokazywanie go w telewizji, w kontekście, to przecież nie jest zbrodnia. Nie ma co zamykać oczu i udawać że temat nie istnieje. Tak samo temat homoseksualizmu - tacy ludzie istnieją, więc nie rozumiem dlaczego mamy ich nie pokazywać?

   Zgadzam się że wydźwięk na koniec był "dziwny", co w pewien sposób łączy się z moją oceną całego odcinka. Nie zwalam tego jednak na propagandę, tylko bardziej na kiepsko poprowadzoną historię, bo po prostu zachowania bohaterów nie mają koniec końców spodziewanych, tragicznych konsekwencji.

   Zauważ też że cały czas skupiasz się na jednym odcinku i pod to podciągasz całą tezę. Czy będziesz się teraz bała także podróżować Uberem, bo BM podprogowo każe kierowcom porywać swoich klientów? Nie popadajmy w paranoje, ja kumam że fajnie jest ostatnio skakać po Netflixie, bo faktem jest że można pewien trend zauważyć, ale nie idźmy w skrajności, bo wydaje się że widzimy pewne rzeczy tam gdzie ich nie ma;)
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (71)

 •  

  Bajka o małej syrence pochodzi z Danii ( ͡° ͜ʖ ͡°) #kolorowaagitacja #bekazlewactwa #heheszki #4konserwy

  źródło: image.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika stepBYstep

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.