•  

  D1 - Opór #lacunafabularniereptilianie
  #lacunafabularnieczarnolisto - zbiorczy tag do czarnolistowania

  ------------------------------------------------------------------

  Agrotes Zeri patrzył wyzywająco na Jaszczura. Kątem oka dostrzegł Zimmudara i Aguma, dających mu znak do ataku. Nagle stojący z boku Ur-us Mali zagwizdał z całej siły. Jaszczur odruchowo odwrócił łeb, na co tylko czekał Agrotes. Rzucił się na oprawcę, a za nim Umiaus, Agum i Zimmudar. Krom Kai-Szek dobył swojego łomu, ale zanim zdążył go podnieść nad głowę, plac rozświetliło sześć krótkich zielonych błysków, po którym nastąpiło sześć gruchnięć bezwładnych ciał na ziemię. Janutar z przerażeniem dostrzegł wypaloną magicznym światłem dziurę na czole Ur-usa Maliego. Wszyscy, którzy wyskoczyli na jaszczura zostali błyskawicznie położeni precyzyjnym trafieniem w środek czoła. Ich śmierć była szybka i bezbolesna, jednak pozostali mieszkańcy przeżywali właśnie najgorsze chwile w swoim życiu.

  Po połozeniu sześciu napastników Jaszczur wycelował swoją broń w stronę sparaliżowanego strachem Drabuloka, ale ku zaskoczeniu wszystkich drugi Jaszczur odepchnął wycelowane w człowieka ramię, spojrzał na zaatakowanego Jaszczura i po krótkiej chwili chwycili zabitych za nogi. Zebrali wszystkich zabitych po czym zaczęli powoli kierować się w stronę wody. Ich ciała przed dotknięciem tafli zdążyły się zdematerializować, a wiszące głową w dół ciała "powstańców" powoli znikały pod powierzchnią Eufratu.

  Zszokowany Sebt-bek powoli odzyskiwał czucie we wszystkich kończynach. Jaszczury zabrały jedynie sześciu martwych, najwyraźniej zapominając, lub celowo zostawiając rozdygotanego chłopaka. Tyfus Bomba wraz z pozostałymi członkami Konnego Patrolu pomogli mu dojść do siebie i próbowali specyficznym dla siebie poczuciem humoru poprawić jego samopoczucie.

  Mieszkańcy w milczeniu zaczęli opuszczać plac.

  ------------------------------------------------------------------

  W akcji śmierć ponieśli:

  Agum @Anagama
  Zimmudar @CZARNYCZAREK
  Krom Kai-Szek @Kroomka
  Ur-us Mali @kvvach
  Umiaus @Uaimmiau
  Agrotes Zeri @Miloszun

  Martwi mogą powrócić do gry od tury 3, wybierając w tym temacie NPC, w którego się wcielają (poza fabularną czwórką) oraz grupę, do której chcą przynależeć (Sakriya / Udasi). Do powrotu do gry w pierwszych trzech turach wymagana jest zgoda co najmniej 50% żyjących graczy.
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

  •  

   Yamquzzuhalamma
   - Mogliśmy wszyscy zginąć! - wykrzyczał Yamquzzuhalamma, wyrywając z szoku wszystkich do okoła
   - Kiedy następnym razem ktoś postanowi popełnić samobójstwo niech to zrobi w swoim domostwie, a nie naraża na śmierć resztę. Czy niczego się nie nauczyliście? Ilu jeszcze zginie tak głupią śmiercią? Mamy niesamowite szczęście, że nie ukarali nas od razu za to "powstanie".
   Yamquzzuhalamma odwrócił się i powoli idąc w stronę rzeki Eufrat rzucił do reszty:
   - Ci którzy się jeszcze nie poddali i nie chcą czekać na ruch ze strony Jaszczurzych panów, niech pójdą za mną
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (23)

 •  

  T1 - Narada w Długim Domu #lacunafabularniereptilianie
  #lacunafabularnieczarnolisto - zbiorczy tag do czarnolistowania

  Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.

  KARTA POSTACI
  Mapa miasta
  Temat do zadawania pytań
  Temat do zgłaszania uwag
  Discord graczy i Discord MG
  Mirkolista aktualnej przygody
  ---------------------------------------------------

  Zbliżał się zmierzch, a wszystkie emocje sprzed południa zdążyły opaść. Tak było tu zawsze, a czas na żałobę marnowały tylko wyjątkowo uparte jednostki. Aya była jedną z takich upartych jednostek. Ze ściśniętym gardłem obserwowała gromadzących się w Długim Domu mieszkańców. Trzech Starszych, siedzących w podwyższonej części domu, spoglądało na nieco przygnębionych, choć głównie zmęczonych całodzienną pracą ludzi.

  - O czym właściwie chcecie debatować? - zapytał Zummabu, jeden z trzech członków Rady. - Chcecie powstać przeciwko Nim? Na to mojej zgody nie ma! Możemy w spokoju doczekać swoich dni, a w zaświatach spotka nas...

  Tu urwał, zaklął cicho i usiadł z powrotem na zdobionym krześle. Przed obliczem Rady stanęła Aya.

  - Chodzi o to... - zaczęła Aya. - Chodzi o to, że nie wszyscy doczekamy starości. Eufrat się podnosi i niektórzy twierdzą, że za dwa miesiące nie będzie gdzie uciec. Wiem gdzie jest wyłom w murach, nie trzeba opływać murów od strony rzeki i narażać się na spostrzeżenie przez jaszczury.

  - I na co nam ten wyłom? - zapytał gorzko Ahuratum. - Bariery i tak nie przekroczymy, twój chłoptaś o tym zapomniał.

  Aya poczerwieniała ze wściekłości, ale zanim zdążyła coś odpowiedzieć, przemówił drugi z członków Rady.

  - Aya może mieć rację - rzekł Balulu. - Jeżeli młodzi chcą podjąć próbę ucieczki, to możemy im w tym pomóc. Wiem co sobie myślicie - mówiąc to spojrzał na zdegustowanego Zummabu - Wielu z nas podejmowało próbę i wszyscy, co do jednego, odnosili porażkę. Co w takim razie się teraz zmieniło?

  - Widzę do czego zmierzasz - wtrącił Ur-Zababa. - Ziggurat sumeryjski. Wszyscy uczeni zgadzają się, że choć Sumerowie byli słabymi tchórzami, to ich technika zadziwia nas do teraz. Kto wie, czy ich ziggurat nie skrywa tajemnic, które pomogą nam w znalezieniu drogi ucieczki?

  Po sali przetoczyły się szepty. Ur-Zababa również szepnął coś do Balulu, po czym odchrząknął, by uciszyć tłum i zwrócił się do Ayi.

  - Czy chcesz zbadać korytarz w zigguracie? Sprawdzić, czy jest bezpieczny do przejścia, a jeżeli jest tam coś ciekawego... - Starszy się zawahał - Jeżeli jest tam coś ciekawego, to zabezpiecz drogę dla badaczy.

  - Czy mogę się wtrącić? - z tłumu wyłonił się Wames Jatson. - Równie dobrze możemy się natknąć na sarkofagi sumeryjskich władców, które w żaden sposób nie będą w stanie poprawić naszej sytuacji, a jedynie zmarnują kończący się nam czas. Może sprawdźmy czy ziggurat Sina nie ma podziemnych korytarzy, może Długi Dom, może pod chatą Dziwnego Isirtauu coś jest. Rozkopmy całe miasto!

  - To jest dobry pomysł! - krzyknął Ur-Zababa

  - Ale ja...

  - Znakomity. Zbierzemy drużynę, która będzie szukała tajnego przejścia w zigguracie.

  Szepty przerodziły się w ożywioną dyskusję, a kolejne pomysły wydawały się być coraz bardziej niedorzeczne.

  - Może po prostu rozwalmy ziggurat, zwierciadła spadną z wysokości i się stłuką?

  Aya pokręciła z niedowierzaniem głową i wycofała się na tył sali. Gestem ręki zawołała swoich przyjaciół i zwróciła się do nich.

  - Jutro zbadamy ten korytarz. Nadal nie wiemy, czy jaszczury śledzą każdy nasz ruch, dlatego nie możemy się tam udać stadem. Jeżeli macie jakieś inne pomysły jak się stąd wydostać, to teraz jest na to czas.

  ---------------------------------------------------

  Trwa symulacja Dzwonu, Sakriya mobilizują się przed jedynym takim testem bez konsekwencji dla przygody.

  ---------------------------------------------------

  Podejmij decyzję, plusując JEDNĄ z opcji do wyboru. Czas na podjęcie decyzji do czwartku 11.07 do godziny 19:00. Brak wyboru przez Sakriya oznacza dla nich koniec gry.
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

  •  

   Yamquzzuhalamma:
   Głupcy! Wielu już próbowało przedostać się droga lądową poza kopułę, łączy ich jedno - wszyscy nie żyją. Możemy się łudzić, że gdzieś istnieje jakieś "tajemne" przejście pod ziemią i że kopuła kończy się nad nim, ale jest inne wyjście. Woda. To ich teren, ich żywioł, ale od czasu gdy pojawili się oni, nikt nie zapuszczał się w pobliże Eufratu z obawy, że podejdziemy zbyt blisko i ich sprowokujemy. Uważam, że powinniśmy wyruszyć i sprawdzić co znajdziemy w wodzie. Może kopuła kończy się tuż nad taflą wody i uda się pod nią przepłynąć? Może znajdziemy tam coś co nam pomoże przetrwać? Może znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania? Nie mamy już nic więcej do stracenia - kierunek Eufrat!

   Deklaracja projektu: Zebranie kilku osób i wyruszenie nad Eufrat na ciche poszukiwania oraz zbadanie jak głęboko (o ile w ogóle!) sięga kopuła w głąb wody.

   @lacuna
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (28)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika stwardnienie_rozsiane

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)