•  

  Jest w końcu amazon.pl no ale trochę ostudził mnie, bo brakuje amazon prime i darmowych dostaw w ramach prime... czyli na razie dalej zostaje allegro smart ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #amazon #amazonpl

 •  

  Siema Mirki mam do was pytanie dot. tych strategii Mintos - mam na nich pożyczki które w każdej chwili mogę sprzedać za darmo bez prowizji ale nie rozumiem jednej rzeczy:

  Mam np. pożyczkę 10 eur której okres to 14 miesięcy (bo często algorytm takie wybiera w tej strategii konserwatywnej), ja mam ją już miesiąc i dostałem z niej tam ok 0.20eur i mówię sobie OK taki zarobek wystarczy więc sprzedaję ale tam pokazuję, że jakby mogę ją sprzedać za 9,80 eur a nie za 10 eur i tego trochę nie rozumiem czemu mogę sprzedać jakby 9,80eur a nie 10eur.

  Wiem, że mogę sprzedać ją za 10 eur jeżeli dodam do niej zysk ręcznie, ale to sądziłem, że działa to tak gdy chce jakby jeszcze więcej zarobić z rynku wtórnego niż zarobiłem na odsetkach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #mintos
  pokaż całość

  •  

   @Silvervend: Racja zapomniałem napisać właśnie o kolumnie z odsetkami, że tam to wgl mam mało i trochę jeszcze dla mnie niezrozumiałe - bo wgl artykułów na mintos zrozumiałem, że jako odsetki są naliczane codziennie i w dniu płatności raty przez pożyczkobiorcę dostaję część pieniędzy to sądziłem, że to są te odsetki ( ͡° ʖ̯ ͡°) to w takim razie według tych strategii Mintos mam trzymać tą kasę przez 14 miesięcy jako inwestycję długoterminową aby dostać jakiekolwiek odsetki?

   No bo jak ręcznie tam bawiłem się i inwestowałem to widziałem, że do końca pożyczki jest np. 1,5 miesiąca jest koniec spłaty to ok po 1,5 miesiąca dostaję 10 eur + odsetki (jeżeli zostanie prawidłowo spłacona) co jest logiczne a tutaj chyba trochę pokręcone i zbyt pięknie opisane na stronie.

   A jak poruszyłeś temat strategii mintos to korzystasz z któreś (bo się zastanawiam może nad tą strategią "Wysokie Dochody") czy robisz to ręcznie lub przez własne niestandardowe strategie?
   pokaż całość

  •  

   @Zamoysky: Super dzięki za obszerny komentarz! :) poczytam sobie na pewno. Czyli myślałem dobrze że lepiej inwestować manualnie własna strategia niż te auto invest Mintos. A generalnie jak oceniasz Mintos? Teraz na szybko przejrzałem te strony to one tak średnio oceniają mintosa, najlepszy jest ten esateguru ale mi zależy na krótkoterminowych 1-2 miesięczne inwestycjach a nie na długich

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Można gdzieś sprawdzić status wniosku o kartę do konta w mbanku? Bo nie wiem czy na pewno mi się zamówiła
  ( ͡° ʖ̯ ͡°) #mbank

 •  

  Hejka Mirki mam do was pytanie bo przypadkiem odkryłem jedną ciekawą rzecz która wygląda zbyt pięknie i chce się upewnić, że wszystko rozumiem dobrze i spytać tych którzy z tego korzystają:

  W alior banku jest korzyść do rachunku która się nazywa "Płatności kartą bez kosztów przewalutowania" i jest zapisane:
  "Do korzyści Płatności zagraniczne bez kosztów przewalutowania operacje są przeliczane bez kosztów naliczanych przez Bank. Operacje w EUR, USD lub GBP są przeliczane na PLN po średnim kursie NBP z dnia ich rozliczenia"

  To wychodzi na to, że w aliorze jest lepszy kurs niż w kantorze internetowy, revolut i innych alternatywach i przewalutowanie jest po kursie średnim NBP? (No bo chyba zazwyczaj lub prawie zawsze kurs nbp jest lepszy niż w kantorach czy bankach). Oczywiście tu wada bo ten kurs jest tylko w przypadku płatności kartą no ale można doładować sobie portmonetkę kartą tą wtedy i mieć po lepszym kursie pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°) + ten kurs lepszy jest w przypadku tylko tych 3 walut, po później to przeliczają podwójnie

  "Pozostałe waluty są przeliczane na USD po kursie organizacji płatniczej Mastercard, a następnie przeliczane na PLN po średnim kursie NBP z dnia rozliczenia operacji. Szczegółowe zasady zawarte są w Regulaminie Korzyści do Konta Jakże Osobistego."

  #kantor #aliorbank #alior no i też trochę łapie się jako #revolut i ciekawa może alternatywa dla kursu revoluta
  pokaż całość

  •  

   To wychodzi na to, że w aliorze jest lepszy kurs niż w kantorze internetowy, revolut i innych alternatywach i przewalutowanie jest po kursie średnim NBP?

   @supermichalpol: tak, jest sredni nbp i moze byc lepszy niz gdzie indziej

 •  

  Chciałem wypłacić hajs z żabki (chargeback) i pokazało błąd
  Chargeback dla tej karty niedostępny...
  co jest???
  jak to aktywowac?
  #revolut

 •  

  Można nadać paczkę z Allegro Paczkomaty InPost bez drukowania etykiety tj. spisując sam numer przesyłki na paczkę np. markerem?
  Dzięki.
  #inpost #pytanie #paczkomaty

  •  

   @JohnCasey: Nie można bo jeżeli wybierzesz "Allegro Paczkomaty InPost" które kosztują chyba 8,99 dla wszystkich rozmiarów (czyli taniej niż na stronie inpost) to dostaniesz już opłaconą etykietę do przyklejenia przez allegro. @nowywinternetach opisuje sposób jakbyś nadawał paczkę z aplikacji inpost no ale wtedy przesyłka kosztuje więcej niż ta od allegro.

 •  

  Drogie Allegro! Osobiście nie wyobrażam sobie już zakupów przez Internet bez Paczkomatu i sami się do tego przyczyniliście.

  Natomiast chyba z tym przyzwyczajeniem powoli walczycie. Od początku roku 2021 od tej formy dostawy w ramach SMART odeszło wielu sprzedających. Dlaczego? Ponoć przez Wasze podwyżki wprowadzone 4 stycznia. Z tego co rozumiem przy wyborze Paczkomatu „przy zamówieniach do 100 zł sprzedawcy zostanie doliczone 0,99 zł do rachunku za usługi Allegro, a przy zamówieniach powyżej 100 zł będzie to 1,99 zł.” - za cashless.pl.

  Efekt jest taki, że sprzedawcy masowo porzucają darmowe Paczkomaty w ramach SMART. Sam zauważyłem kilka takich przypadków.

  Skoro już musicie kogoś obciążać, to proszę zrzućcie ten koszt na Klienta! Jak widać janusze nie są skorzy do podniesienia cen, żeby odbić sobie te koszty. A ja muszę mieć możliwość odbioru w Paczkomacie i jeśli tej opcji nie otrzymam, kolejnego SMARTa już nie wykupię. A zapowiedź tańszych dostaw kurierskich – choćby były nawet od 40 złotych wsadźcie sobie tam gdzie światło nie dochodzi. Serio - posiadając SMART, jestem skory płacić za Paczkomat 0,99 lub 1,99 w zależności od wartości zakupów. Młodzi ludzie są introwertyczni i chcą sami odbierać paczki kiedy im pasuje! Kurierzy pozostają atrakcyjni co najwyżej dla mentalnego PRLu.

  Więc albo postaracie się aby każdy sprzedawca oferował darmowy Paczkomat w ramach SMART, albo Amazon Was zje jak wejdzie w polski rynek jak dzik w paśnik...

  Trzymam kciuki za poprawę.

  @allegro_pl #allegro #allegrosmart #inpost #paczkomaty

  ---

  A Wy tam się w tym inPoście nie rozpływajcie za bardzo. Choć uwielbiam Paczkomaty, to pamiętam jak potraktowaliście ludzi schodząc z GPW.
  pokaż całość

  źródło: a.allegroimg.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika supermichalpol

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)