•  

  Hej mirasy, lecimy z czwartym dniem #wyprawakajakowa #kajaki

  Dziś wreszcie doplyne do Wieprza (mam nadzieję że za pół godzinki) a celem całodniowym jest miejscowość Jeziorzany.

  Pozdrawiam i z fartem

  źródło: 1620278996881.jpg

 •  

  Hej Mirasy, poniżej podsumowanie trzeciego dnia #wyprawakajakowa #kajaki

  Wstaliśmy około 7 rano i zaczęliśmy się ogarniać, śniadanie, higiena i pakowanie. Z racji że mój towarzysz już podjął decyzję o rezygnacji ze spływu w #lublin to rzeczy swoje spakowałem na stałe do kajaka który pożyczyliśmy a mój kajak miał trafić do mnie na stancje w Lublinie.

  Około 8:30 wyruszyliśmy w rejs, rzeką za prawiednikiem jest szeroka ale nurt jest nadal dość silny. Po około 45 minutach dotarliśmy do Zalewu zemborzyckiego. Tu zaczynał który znam dość dobrze, gdyż często spędzam w okolicy czas jeżdżąc rowerem w około tego zbiornika (pewnie jak większość lublinian).

  Fala na zalewy była bardzo korzystna dla nas, gdyż wiało w plecy i pchało nas do przodu. Zakładałem że przepłynięcie zbiornika zajmie około godziny, jednak dzięki korzystnym warunkom udało się to zrobić w 30 minut. Dopłynęliśmy w okolice łączki obok Słonecznego wrotkowa. Następnie przenieśliśmy kajaki na drugą stronę tamy i spuściliśmy je do rzeki. W międzyczasie skontaktowałem się z mirasem @ubeusz który miał nam popilnowac jeden z kajaków w trakcie przenoszenia drugiego do mnie na stancje.

  Droga przez Lublin była bardzo ładna, widać że rzeką jest tu zadbana, choć na brzegach zdarzają się śmieci. Rybacy na początku Lublina przy ścieżce na zalew nie byli do konica zadowoleni z naszej obecności (jeden z nich komentował że po co tu pływamy skoro mamy cały zalew, inni krzywo się patrzyli) ale jestem już przyzwyczajony do takich sytuacji z rybakami ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Przepływając przez miasto udało mi się ustrzelić kilka fajnych zdjęć "kultowym" obiektom w okolicach rzeki, z poziomu rzeki. Dodatkowo fajnym uczuciem było odwiedzanie znanych sobie miejsc z innej perspektywy. Sporo osób robiło nam zdjęcia po drodze, pewnie wynika to z tego że kajaki przez Lublin przepływają rzadko (sam widziałem tylko raz).

  Po około półtorej godziny od przepłynięcia zalewu dopłynęliśmy do jazu na ulicy firlejowskiej. Tam też czekał kolega @ubeusz Wyciągnęliśmy kajaki na brzeg i zrobiliśmy szybki rozładunek i podział "majątku" do mnie na stancje poszedł kajak i worek ze śmieciami. Wraz z kompanem zanieśliśmy go, po czym zaszłem jeszcze do sklepu po zapasy. Następnie przenieśliśmy kajaki za jaz i pożegnałem się z kolegami i popłynąłem dalej. Miałem zajechać na kebaba na turystycznej ale ostatecznie to nie wypaliło i około 12:30 wypłynąłem z Lublina.

  Za Lublinem rzeka nadal była dość szeroka i czystą, lecz brzeg robił się wyższy i tylko gdzie nie gdzie były łagodne zejścia. Dość szybko dopłynąłem do obwodnicy i pełen nadziei ruszyłem dalej, jednak mój optymizm szybko zbladł gdy zobaczyłem pierwszą zaporę tego dnia. Otóż było to przewrócone drzewo przez szerokość rzeki, które normalnie mógłbym przepłynąć przerzucając kajak przez nie. Jednak w tym przypadku nie dało się dopłynąć do tego drzewa gdyż dzielił mnie od niego 10 metrowy kordon zbitych śmieci. Nie było wyjścia trzeba było przeciągać kajak lądem po stromym brzegu. Jakoś się to udało i ruszyłem dalej by przy kolejnym zakręcie spotkać kolejna taka przeszkodę i znowu powtarzać operacje. Oprócz tego typu przeszkód, było masa powalonych drzew które blokowały cały przepływ i trzeba było albo przenosić kajak nad nimi albo przepływać pod nimi. Ostatecznie przez cały odcinek który tego dnia przepłynąłem musiałem pokonać ponad 20 takich przeszkód (po 10 przestałem liczyć) w tym 4 gdzie musiałem przeciągać kajak lądem.

  Co gorsza po 17 zaczął padać deszcz ale mimo to zdecydowałem się płynąć dalej by choć spróbować dopłynąć do ujścia rzeki. Około 18 dotarłem pod Spiczyn, gdzie napotkałem jedną z największych przeszkód czyli kilka drzew obalonych obok siebie i tu też musiałem przeciągać kajak po lądzie i co gorsza dość duży dystans i w deszczu. Po tym zabiegu byłem już mega zmęczony i szukałem miejsca na nocleg, które znalazłem po kilkudziesięciu metrach. Spływ zakończyłem około 18:30.

  Rozbicie namiotu w deszczu również okazało się dość trudne, szczególnie że jeden z pałąków napreżajacych mi się uszkodził. Ostatecznie jakoś mi się to udało, szybko wniosłem do namiotu wszystko co potrzebne resztę zostawiłem w kajaku. Rozebrałem się wytarłem i zmieniłem ciuchy na suche. Okryłem sie szczelnie i i zjadłem zimna kiełbasę z chlebem (która kupiłem w Lublinie z myślą o ognisku), przejrzałem trochę internetu i poszedłem spać zmęczony.

  Teraz piszę to o 4 rano bo się przebudziłem. Przestali już padać ale słychać wiatr. Jest mi średnio ciepło ale jakoś daje radę. Poleżę jeszcze do 7 a potem zacznę się zwijać.

  Słów kilka o rzece na tym odcinku. Otóż bardzo ona przypomina mi Wieprz w górnym odcinku (za nieliszem), jest mega kręta i ma dość strome brzegi. Widać tu też że populacja bobra musi być sporą bo widać sporo ich śladów bytowania. Drzew nie jest za wiele ale są to głównie wierzby. Niestety drzew jest dużo w wodzie, część wyglądała na świerze ale część już musi leżeć w wodzie kilka lat. Ogólnie cała Bystrzycą to dla mnie kraina martwych i obalonych drzew. I to chyba najtrudniejsza rzeką jaką do tej pory płynąłem (a napewno najwięcej energii trzeba na nią było włożyć)

  Pozdrawiam z mokrego namiotu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  pokaż całość

  źródło: 1620271509252.jpg

 •  

  Startujemy z trzecim dniem #wyprawakajakowa #kajaki

  Dziś w planach #lublin i ujście Bystrzycy do Wieprza.

  Btw. Czy ktoś z Lublina był by wstanie pomoc przy przenosce kajaka z rzeki przy ulicy firlejowskiej? Kolega kończy tam spływ i kajak musimy schować na mojej stacji a 3 osoba by pilnowała drugiego kajaka? Będziemy tam około 11- 12 może wcześniej.

  Pozdro mirasy
  pokaż całość

  źródło: 1620196384088.jpg

 •  

  Hej mirasy poniżej podsumowanie pierwszego i drugiego dnia #wyprawakajakowa po rzece Bystrzycy.

  Tegoroczna podroz zaczęła się w Zakrzówku nad rzeką Bystrzycą, jak pisałem wcześniej celem jest miejscowość Prażmów za #deblin. Pierwszego dnia Zaczęliśmy spływ po godzinie 16, że względu nai sprawy logistyczne i plynnelismy około 2 godzin. Udało się przepłynąć maks z 8 km, gdyż okazało się że rzeka jest usiana przewróconymi drzewami. Niestety była to zapowiedź jeszcze gorszej sytuacji dnia kolejnego. Namiot rozbiliśmy około 1/3 drogi do Strzyżowic. Obozowisko udało się całkiem spoko, kolega rozbił hamak a ja namiot. Rozpaliliśmy ognisko i siedzieliśmy przy nim do 23 pijąc whisky.

  Następny dzień był niestety bardzo trudny, dalsza część trasy do Strzyżowic okazała się strasznie zatorowana. Obalone drzewa, gałęzie na całej szerokości rzeki czy pomosty i mostki zbudowane przez ludzi. W sumie do tamtego momentu zrobiliśmy około 30 przenosek/przepraw na tak krótkim odcinku. Do miasteczka dostaliśmy się dopiero o 14. Dalsza trasa była już mniej zawalona ale ciągle zdarzały się przewrócone drzewa na całej szerokości, dodatkowo natknęliśmy się na około 5/6 jazów/tam. Trzy z nich udało się pokonać kajakiem ale pozostałe trzeba było ominąć lądem.

  Po pokonaniu tego etapu do Osmolic, mój kompan podjął decyzję że jutro kończy spływ i spłynie jeszcze ze mną do #lublin gdzie zostawimy jeden kajak (u mnie na stancji ( ͡º ͜ʖ͡º)) a w dalszą podróż ruszę sam.

  Za Osmolicami krajobraz się zmienia diametralnie, zamiast łęgów i chaszczy olchowych mam więcej łąk i szersze koryto. Przeszkód praktycznie nie ma bo tam zaczynają się komercyjne spływy i ten etap jest znacznie prostszy. Ostatecznie udało się dopłynąć za Prawiednik i rozbić obóz około 19.

  Nie spodziewałam się że ta rzeka okaże się aż tak dzika i niedostępna i w sumie przeliczyłem się ze swoimi planami ale liczę że jutro się jednak sytuacja polepszy i uda się dopłynąć do Wieprza.

  Jeśli chodzi o kwestie przyrodnicze to ta część Bystrzycy przypomina mi górny bieg rzeki Kamiennej. Czyli sporo lasków i zarośli przybrzeżnych oraz niekiedy pojawiające się polany. Ryb w rzece nie widziałem wcale ale za to kilka razy od brzegu przebiegły nam sarny. Z ptactwa wodnego zaobserwowałem tylko krzyżówki, dodatkowo w drzewach słychać drobne ptaki typu wróble sikorki itp

  Dzisiejszy dzień był ciężki ale jestem dobrej myśli co do kolejnych.

  Z fartem mirasy idę spać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  pokaż całość

  źródło: 1620154028815.jpg

 •  

  Zaczynamy dzień drugi #wyprawakajakowa kierunek #lublin oraz ujście Bystrzycy do Wieprza.

  Dziś pogoda zapowiada się naprawdę spoko i liczę że uda się pokonać wiele kilometrów

  Z fartem kamraci

  źródło: JPEG_20210504_082119_950770681515528372.jpg

 •  

  #kajak zaczynam #wyprawakajakowa rzeką Bystrzycą na wysokości miejscowości Zakrzówek. Kierunek #lublin potem wieprz i do #deblin

  Życzcie powodzenia, tym razem płynę z kolegą.

  Pozdro mirasy ( ͡º ͜ʖ͡º)

  źródło: 1620053247996.jpg

 •  

  Kto jest najładniejszą krówką?no kto?

  źródło: IMG_20210424_154419_198.jpg

 •  

  Cały przyszły majowkowy tydzień zapowiada się po chuju fest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #majowka #pogoda

  źródło: Screenshot 2021-04-26 104125.png

 •  

  Program młodej lewicy xDDDDDD Najciekawsze punkty
  Transport
  - Autobus w każdej gminie i kolej w każdym powiecie
  - Darmowa komunikacja miejska
  Świeckie państwo
  - Zakaz agitacji wyborczej w terenach kultu religijnego
  - Usunięcie zapisu o obrazie uczuć religijnych (*)
  Rolnictwo
  - Składki na ubezpieczeniowa wypadkowe dla rolników opłacane przez państwo.
  - Zwiększenie dotacji dla rolników do poziomu Europejskiego
  Prawa pracownicze
  - 7-godzinny dzień pracy
  - Płaca minimalna 60% średniej krajowej
  - 100% wynarodzenia na L4
  - Wszelkie staże i praktyki opłacane normalnie, minimalnym wynagrodzeniem
  - 25% rady nadzorczej wybierani demokratycznie przedstawiciele zatrudnionych
  Polityka gospodarcza
  - Progresywne podatki (PIT, CIT, podatek majątkowy)
  - Sklep socjalny w każdym powiecie
  Klimat i ochrona środowiska
  - Dopłaty do żywności roślinnej
  - Opodatkowanie paliwa lotniczego w celu zmniejszenia ilości lotów krajowych, docelowo zakazanie ich na rzecz kolei
  Prawa kobiet
  - darmowa aborcja do 12 tygodnia, tabletki dzień po, in vitro
  - 360 dniowy płatny urlop macierzyński, podzielony równo (po 180 dni) na rodziców w przypadku urodzenia lub adopcji dziecka
  -Rząd parytetowy
  - 50% kobiet na listach wyborczych
  - 35% kobiet na stanowiskach kierowniczych
  Prawa osób LGBTQ+
  -Penalizacja mowy nienawiści wobec osób o innej orientacji i/lub tożsamości płciowej ( * usunięcie zapisu o obranie uczuć religijnych )
  - Usunięcie z dokumentów i formularzy o płci, a w akcie urodzenia będzie można wybrać płeć nieokreśloną
  - równość małżeńska
  - refundowana korekta płci
  Zdrowie
  - 7,2% PKB na zdrowie
  - Darmowe produkty menstruacyjne w szkołach i schroniskach, darmowe leki na receptę
  - legalna eutanazja
  Edukacja
  - Edukacja seksualna
  - darmowe posiłki w szkole
  - prawne ograniczenie ilości prac domowych
  - Większe kompetencje samorządów uczniowskich (np. wpływanie na statut szkoły)
  - Tęczowy piątek pod patronatem ministerstwa (XD)
  - Minifarmy i ogródki przy przedszkolach i szkołach podstawowych (XD)
  Świadczenia
  - Bezwarunkowy dochód podstawowy
  - tak dla 500+
  Emerytury
  - zrównanie wieku emerytalnego - emerytura dla osób które przepracowały 35 lat i osiągnęły 60 lat lub od 65 roku życia
  - minimalna emerytura 1600 zł na rękę
  Prawa zwierząt
  - Rzecznik praw zwierząt
  - Zakaz chowu klatkowego, polowań, cyrków ze zwierzętami, trzymaniu psów na łańcuchu, fajerwerków
  - Zakaz reklamowania mięsa
  Mieszkalnictwo
  - Założenie publicznego przedsiębiorstwa mieszkaniowego
  - Maksymalna cena za najem
  Praworządność
  - Likwidacja Izby Dyscyplinarnej
  - Likwidacja Rady Mediów Publicznych
  - Zmiana sposobu liczenia głosów, Metoda Sainte-Laguë
  - obniżenie progów - 5% dla koalicji, 3% dla partii
  Społeczeństwo
  - Legalizacja marihuany
  - Progresywne mandaty
  - obowiązek stałego noszenia munduru ( ! ) i ciągłego rejestrowania kamerą czynności służbowych
  Polityka międzynarodowa
  - Europejska płaca minimalna
  - Armia Europejska
  - Polska rzecznikiem Ukrainy i Białorusi na zachodzie (XD)
  - Kreowanie współpracy z Chinami w oparciu o Unię Europejską
  - uniezależnienie Polski od USA
  - modernizacja armii w oparciu o Polskie Zakłady Zbrojeniowe
  - Zakaz eksportu broni do państw w których łamane są prawa człowieka
  Kultura i Sport
  - Odgórna płaca dla kadr i reprezentantów narodowych oraz brak rozróżniania wysokości i rodzaju gratyfikacji za osiągnięcia ze względu na płeć
  - Traktowanie równe osób transpłciowych w sporcie
  #bekazlewactwa #neuropa #4konserwy #lewica #bekaztwitterowychjulek
  pokaż całość

  •  

   @Gilgamesz69 zakaz polowań xD boże drogi nikt chyba konsekwencji tych postulatów nie przemyślał.

   Z zakazem polowań po roku w miastach panoszyły by się mega stada dzików (już się panoszą) i mega stada strajkujących rolników, bo połowa plonów poszła się jebać xD.

   Brak naturalnych regulatorów populacji musi być zastąpiony przez człowieka bo inaczej to natura sama sobie krzywdę zrobi. Jeszcze rozumiem jak by było w kurwę drapieżników w całym kraju, no to może i by się populacje regulowały same ale przy tym co mamy teraz to kurwa katastrofa by była xD pokaż całość

  • więcej komentarzy (89)

 •  

  Jak można nie znać cebularza? xD Jestem oburzona, że zachodnie dzieciaki nie znają tego cudnego przysmaku z okolic #lublin (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  #masterchef

 •  

  #piwo #lublin ale wygrał opis z piwa z Dzikiego wschodu. Nie wiem kto tam odpowiada za marketing ale jest kurwa królem ( ͡º ͜ʖ͡º)

  źródło: JPEG_20210425_155713_5184465415976185419.jpg

 •  

  mój ulubiony taras w #lublin

  źródło: JPEG_20210425_143034_6506814439315879949.jpg

 •  

  Mirki, w action będzie od jutra promocja na kajak INTEX Explorer K2. Warto? Ma ktoś? Jakie opinie?

  #kajak #kajaki #sport #action

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_2021-04-20-23-06-14-758_com.android.chrome.jpg

 •  

  Dzień dobry,

  Mam dla Was luźna recenzje hempshot od @Palexpres.
  Nie będę ukrywał, prowadzę sklep z CBD w #lublin i chciałem przetestować produkt, przed wprowadzeniem do oferty.

  Wypiłem 50ml og Kush (przypadkowo, nie zauważyłem zalecanej dawki) na pusty żołądek o godzinie 19.00. Do godziny 19:30 nie było nic czuć, robiłem się delikatnie senny i zmęczony.
  Godzina 19:45 poczułem przyspieszone tempo bicia serca. Dokładnie miałem 94 uderzeń/minutę (to dość normalne dla mnie przy zjadkach) i po 10-15 minutach poczułem bardzo mocny efekt. Dużo większy niż przy #greenout. Zaskoczyła mnie prędkość wchodzenia i moc. Mentalnie byłem przygotowany na dużo słabsze działanie.

  Potem poszedłem do sklepu i wypiłem około 20:45 kolejne 40 ml hempshot o smaku mango. Dodatkowo zapaliłem 0.1g Aurory 22. Byłem bardzo wysoko.

  Czy produkt działa? Zdecydowanie tak.
  Czy polecam każdemu? Na pewno Nie w takiej ilości.
  Czy faza po nim jest taka jak po ziole? To zależy od odmiany. Jeżeli zapalicie odmianę bogata w CBD i THC stan będzie podobny. Nie jest to stan jak po typowym THC. Moim zdaniem stan dużo lepszy dla początkujących, duża ilość cbd niweluje pewne efekty THC.

  Produkt niedługo dostępny stacjonarnie w Lublinie, jak i u mnie w sklepie internetowym. Cena pewnie ciut niższa niż u @Palexpres

  Dodatkowo testowały hempshot 5 osób z mojego otoczenia. Zrobiłem małego psikusa i zamówiłem dodatkowe hempshot na test na kompletnie inne osoby. Wiecie żeby nie dostać przypadkiem mocniejszego produktu bo tu jednak zakup na firmę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy potwierdził działanie.

  Minusy:
  -Nie pijcie tego na pusty żołądek, jednak troszkę czuć to na żołądku, mniej niż greenout, ale nadal.
  -Smak przyjemny, lecz nuty konopne wyczuwalne (może to być minus dla niektórych)
  #hempshot #konopie #marihuana #cbd
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika szaman136

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.