•  

  Miraski jest gdzieś archiwum starego dobrego dw ?
  #darkwarez

 •  

  Mirki będąc dzisiaj w Katowicach w Urzędzie Wojewódzkim na parkingu przy ulicy Rybnickiej po przyjściu do auta zastałem blokadę na kole. Pani kierownik z którą byłem na konferencji w Urzędzie próbowała się dodzwonić na numer, który był na wlepce gdzie kierować się po ściągnięcie blokady, ale naszym oczom ukazał się gość w kurtce parkingowego, który ledwo co zdążył założyć blokady innemu samochodowi. Gość podszedł do Nas i powiedział, dobrze że trafiliśmy na niego i centralą się jeszcze nie połączyło, bo wtedy podjechałby patrol policji a wtedy byłby mandat za jazdę pod zakaz ruchu 500 złoty i 4 punkty oraz 200 złoty za ściągnięcie blokady. No, ale jako że trafiliśmy na niego to zaprasza do samochodu, gadał że jest to osiedle policyjne i mieszkają tu sami policjanci i faktycznie był tam znak zakazu ruchu z wyjątkiem mieszkańców, ale był odwrócony jakby dotyczyło to drogi będącej częścią dojazdu do garażów będących na wprost. Mandat w a w zasadzie jakieś pokwitowanie z pieczątką na wysokość 150 złoty przyjęliśmy skasował od nas 150 złoty i szedł zakładać dalej blokady innym pojazdom w stachanowskim tempie. Gość założył w czasie godziny, kiedy mnie nie było blokady na 5 pojazdach włącznie z moim i nawet nie trzeba było dzwonić, bo kręcił się w pobliżu. Moje pytanie do Was Mirki co się tam w tych Katowicach na tej Rybnickiej dzieje policjanci tam trzepią kasę stawiając znak na znaku i odwracając go w nocy, żeby kierowca był zdezorientowany? #katowice #kierowcy #pytanie #pytaniedoeksperta pokaż całość

 •  

  Jakie książki dotyczące I wojny światowej możecie mi polecić Mirki, dlatego, że interesuje mnie tematyka głównie walk morskich pancerników ? #iwojnaswiatowa #historiaiwojskowosc #iiwojnaswiatowa

  +: R0el
 •  

  Patrzcie co jest na 7 metrów pod ziemią xd
  #stulejacontent #przegryw #heheszki #spierdolenie

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 53761923_2249943221935316_4667758203751104512_n.jpg

  +: CZADowski, K............e +15 innych
 •  

  Historia o pradziadzie, który służył w Flocie Cesarstwa Niemieckiego. Pradziad z pochodzenia był Ślązakiem urodzonym w 1890 roku. O jego wczesnych latach dzieciństwa wiem bardzo mało, ale wiadomo, że uczył się ponadprzeciętnie i wstąpił na ochotnika do niemieckiej marynarki wojennej (Kaiserliche Marine). Co na tych terenach nie było dziwne do teraz jest kapliczka dwóch braci, którzy służyli, jako gwardziści cesarza Wilhelma II Hohenzollerna oraz ojciec przyjaciela od mojego dziadka również służył na statku SMS Eugen Prinz walcząc o Falklandy w 1914, flota Maximiliana von Spee została rozbita a on sam został internowany do USA i tam doczekał końca wojny. Wracając do pradziada do marynarki zaciągnął się w roku 1911, jako młody człowiek uczył się wojennego rzemiosła, bo przygotowywany był do roli telegrafisty. Dodatkowo wiadomo, że znał 3 języki: niemiecki, angielski, polski oraz alfabet Morse’a naturalnie. Zdobył również tytuł inżyniera w Berlinie co okaże się przydatne podczas 20-lecia międzywojennego oraz II wojny światowej. Pod koniec jego mogłoby się wydawać końca kariery wojskowego zastała go wojna, co wiązało się z tym, że musiał walczyć. Służył na dwóch statkach SMS Mainz ( jest na zdjęciu) oraz SMS König. Na drugim statku walczył podczas bitwy jutlandzkiej w nazewnictwie niemieckim funkcjonującej, jako Skagerrakschlacht. Tutaj zamieszczam fajny artykuł opisujący jednego z marynarzy służących z moim pradziadem:http://www.stowarzyszeniebastion.com/skagerrakschlacht---bitwa-jutlandzka.html. Dodam jedynie, ze pradziad w wyniku ciężkich obrażeń powstałych w wyniku tej bitwy stał się inwalidą wojennym.

  Czasy II RP, są wspominane przez pradziada dość dobrze szanowano jego prawo do renty oraz pozwalano mu skonstruować radio, którego słuchała cała wieś (stworzył ich kilka), naprawiać broń myśliwym. Pradziad był na tyle zamożny, że stać było go najmować pracowników. Słowo dość dobrze nie jest tu przypadkowe, ponieważ od razu po I wojnie światowej odradzające się państwo polskie zaczęło się upominać o Śląsk. W wyniku przegrania plebiscytu doszło do III powstań śląskich. W miejscu należy powiedzieć, ze pradziad, jako weteran armii kajzera uważał te bratobójcze walki za idiotyzm, dodatkowo jeden z powstańców śląskich wrzucił budowniczemu kościoła granat do piwnicy, proboszcz ten zbiegł do rodzinnego domu pradziada i tam przeczekał trudny dla niego czas. Powstaniec ten był powszechnie nielubiany i po wybuchu II wojny światowej III Rzesza się po niego upomniała nie protestował nikt.

  Początek II wojny miał na Śląsku dość łagodny przebieg Niemcy szybko zajęli te tereny oraz ustanowili swoje urzędy oraz poobsadzali ludzi stanowiskami. Pradziadowi też przypadło stanowisko pisania dokumentów oraz raportów. Pradziad na wsi cieszył się dużym uznaniem zbierając informacje o nim od starszych mieszkańców do teraz spotykałem się z wdzięcznością oraz wzruszeniem. Przytoczę tutaj słowa jednej z kobiet: „ Pradziadek to był dobry Niemiec wiedział, co to wojna oraz zło, jakie się z nią wiąże ludzie naokoło powstańcy byli wysyłani do obozów od nas ze wsi nie poszedł ani jeden człowiek, a mój kuzyn i ojciec powinni się tam pierwsi znaleźć.” Dodatkowo miały miejsce jeszcze dwa epizody jeden z mieszkańców ukradł ze sklepu kotlety, za co groziła kara śmierci pradziad wyciągnął go z więzienia i ochronił od kary śmierci argumentując to dość przekonywująco. Po wojnie na tego człowieka przezywano „kotleciorz”. Kolejna z opowieści, której byłem świadkiem to pisma, które ocaliły 20 letniego żołnierza, który na wojnie stracił już dwóch braci i pradziad pisał do sztabu, że ten człowiek musi służyć na tyłach, aby pomóc rodzinie w domu. Dodatkowo podczas całej II wojny światowej pomimo zakazu władz III Rzeszy pradziad wraz z cała wioską słuchał radia i wiedział, co się dzieje na froncie.
  II wojna światowa dla ludzi mieszkających na miejscu, którzy nie zostali wcieleni do wojska zaczęła się w lutym 1945. Na tych terenach miały miejsce ciężkie walki terenów tych broniły takie dywizje np. jak 97 Dywizja Strzelców 168 Dywizja Piechoty oraz 1 Dywizja Strzelców Górskich. Tutaj anegdota jednej z mieszkanek: Byliśmy w domu a przez dziurę w dachu jeden ze strzelców przegnał za pomocą granatnika mnóstwo Rosjan, którzy szturmowali dom. Przyszliśmy mu podziękować i zauważyliśmy, że ma ostatni pocisk. Zapytaliśmy, co by się stało jakby brakło pocisków w moździerzu. Odparł, że zabiłby nas a później siebie”. Rosjanie jednak w końcu wdarli się do wioski i w domu rodzinnym pradziada postanowili założyć sztab ( największy dom we wsi oraz piwnice pod całym domem). Dodatkowo zaczęli pradziada inwalidy brutalnie przesłuchiwać przywiązali go do krzesła i kopali oraz bili, ale mój dziadek wyskoczył z okna parteru i pobiegł do mieszkańca mianowanego przez Rosjan do utrzymania porządku. Kiedy już mieszkaniec ten przybył na miejsce załagodził sytuację, ale moja rodzina musiała wynosić się do sąsiadów. Miało to miejsce 11 lutego w tym samym dniu Niemcy przypuścili kontratak na dom sąsiadów, ponieważ znajdowało się tam mnóstwo Rosjan oraz 2 rodziny razem z moją. W tym czasie do piwnicy domu wpadł pocisk moździerzowy, który śmiertelnie ranił moją prababcię, pradziad widząc, co się dzieje rozkazał mojemu wujowi zabrać ciocię w tym czasie 13 letnie i 9 letnie dzieci i uciekać w stronę lasu. Dziadek został z pradziadem, ale też później zostali ewakuowani do Pilchowic a swoją matkę pochowali godnie dopiero w kwietniu 1945 roku.

  Po wojnie nie było miejsca dla takich ludzi jak my zostaliśmy bez majątku i grosza, co trzeba oddać dom wyremontowany został dzięki pomocy sąsiadów oraz rodzinny, która nie zapomniała o zasługach pradziada. Bez domu byliśmy jeden dzień Polak, który go otrzymał natychmiast nam go oddał nie mniej straciliśmy mnóstwo ziemi oraz renta pradziada był bardzo niska. Dziadek, jako 15 latek przejął główny ciężar utrzymywania rodziny z czego wywiązał się najlepiej jak potrafił. Pradziad ożenił się po raz drugi z siostrą swojej żony ( jako ciekawostkę mogę dodać, że muzykantem na jego weselu był człowiek, którego za sprawą pradziadka skierowano na tyły był wieloletnim przyjacielem naszej rodziny zm. 2015), która pomagała w utrzymaniu rodziny oraz dobytku, który został. Pradziad (zm. 1958) jak i dziadek (zm. 2008) do końca życia starali się pomagać ludziom, którzy zostali skrzywdzeni przez wojnę a mogli dochodzić swoich praw najczęściej majątkowych w RFN czy też NRD.

  #iiwojnaswiatowa #iwojnaswiatowa #historia #historiajednejfotografii #fotohistoria #gruparatowaniapoziomu
  pokaż całość

  źródło: IMG_20181113_152352.jpg

 •  

  Gdzie najlepiej zabrać różowego na pierwsze spotkanie ?
  #tinder

  +: Cronox
 •  

  Wczoraj na mieście rozmawiając z 5 kobietami i jednym mężczyzną o przedziale wzrostowym 160-170 cm.
  Najmniejsza z nich nie wytrzymała i spytała:"Anon ile mam wzrostu"?
  Odpowiedziałem:"Około 186 cm".
  Ona na to:"Wielki chłop z ciebie".
  Czułem się tam jak w sklepie z artykułami ogrodowymi a nie wśród ludzi xd
  Wzrost>Morda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #stulejacontent #wygryw #logikarozowychpaskow
  pokaż całość

  +: Cronox
 •  

  2 karny a Penaldo nie szczela wie ktoś dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #mecz

  +: Cronox
 •  

  Słuchając jakiegoś mundialowego programu dotyczącego fryzur piłkarzy, zakolakom polecali fryzurę na Harrego Kane'a. Może jest to lepsze wyjście niż golenie na łyso ?
  #stulejacontent

  +: Cronox
 •  

  Czytam sobie wiadomości a tam: "Jednak Niemcy jak na razie o odszkodowaniach nie chcą słyszeć – zauważa pan Jerzy Lech, który stracił wzrok w wyniku wybuchu miny podczas II wojny światowej. Do dziś nie otrzymał złotówki odszkodowania."
  #czarnyhumor

  +: Cronox
 •  

  Miło ze strony firmy:"Wawel", że poszli z duchem czasu i dodali do swoich słodyczy nieco darmowego białeczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #slodycze #heheszki #wawel #jedzenie #rozdajo

 •  

  Teraz już każdy z nas może być jak Hugh Hefner xd
  #czarnyhumor #heheszki #protip

  +: Aokx, w.....g +4 innych
 •  

  Wykładowczyni pyta na wykładzie: kto jest najczęstszym sprawcą przemocy w rodzinie ?
  - Zgłaszam się i odpowiadam: wujek.
  - Ona na to: zna Pan to z autopsji ?

  pokaż spoiler Ja na to: No dokładnie od miesiąca jestem wujkiem.

  #czarnyhumor #heheszki

 •  

  Mirki tate co niedziele daje mi złotówkę żebym rzucił na tace na jakim etapie przegrałem życie ?
  Anon lvl 21
  #stulejacontent #przegryw

  +: D..........9, Killeras +2 innych
 •  

  Kurde ale mi się wczoraj zdarzyło.... Aż wstyd to pisać opisywać bo się źle z tym czuję no ale napiszę. Wczoraj koleżanka zaprosiła mnie do akademika na parapetówkę taką. No i wiadomo w kuchni to było no to chlanie było itp. No i wziąłem dwa piwka kupiłem wypiłem jedno potem trochę mety zacząłem pić(to taka akademicka wódka) dobra. No i pare kieliszków wypiłem potem drugie piwko i troszkę byłem, ale jakos nie, ze nie wiadomo jak. I poszliśmy do klubu. I tam się bawilismy. Potem w klubie jeszcze ona postawila mi piwo, i jeszcze ja postawiłem i się zaczęło... Potem jeszcze jakas 50ml szot czystej to tak samo. No i się narąbałem, a nie planowałem jakoś tak wyszło. Dość szybko mnie trzepnęło, ale wczesniej na silce trening robilem i moze zmeczenie i dlatego. No i tam dała mi karte kredytową i fajki jej pilnowałem. I potem kolo 3 czy 4 nawet godziny nie pamietam bo nie patrzylem wyszlismy przez klub i jej kolezanka z pokoju i taki kolega. Byl trzeźwy w miare widziałem. I tam nas ogarnął i poszlismy do niej do akademika. Ta jej kolezanka z pokoju, ona i ten kolega. Czyli w czwórkę. No i potem gdy juz byliśmy ona wzięła i zrobila pierogi w kuchni. Zjadłem może z dwa, ale jakos o dziwo po tylu godzinach nie bylem glodny nie czulem glodu przez ten alkohol. No i potem ja z nią spać poszedłem i tamten kolega z tamtą. No i ja leze kolo niej i cos tam chce zacząć zdziałac, ale jakos jakby nie chciala, no ale wsuwam jej rękę w majtki i tam zaczynam jej z palca strzelać. No i ja głupi potem zdjąłem jej majtki jakoś i zacząłem minete robic :oops: :oops: :oops: Nie wiem czemu to zrobilem. Ale w miare ok bylo. Tylko miala strasznie mokrą cipkę pamiętam nie wiem czemu xD Od czego? Jak palcem dotykalem. No i potem chcialem jej wsadzić, ale kurde mi stanąć wgl nie mógł coś nie tak normalnie tylko tak w połowie :| Pewnie przez alkohol ;/// I zacząłem sobie pod kołdrą walić, ale no nie moglem :( I ona się pyta mnie potem co ja robie i juz nie pamietam co odpowiedzialem, ona wstala i powiedziala, ze idzie do takiego kolegi z akademika dawida. A ja tam niby za nią, ale zostałem w pokoju za szafką a tamten kumpel z tamtą zaczął coś działać bo slyszalem i ją przeleciał. Hahaha :D Pobaw się nim i takie tam hehe. Dobrze ją zrobil, ale on ma dziewczyne przypomnialem sobie od okolo dwóch lat, ale mowil, ze sie wczoraj pokłócil i przeleciał tą. Mowie sobie a to ruchadło tak zdradza dziewczyne swoją :) I potem tam ona przyszła co z nia mialem dzialac i powiedziala, ze tamten zamknął pokoj i poszedł juz spac i cos tam mi powiedziala, zebym lepiej juz poszedl. Ja cos tam z nią gadałem i potem przyszły jej dwie kolezanki jedna erazmuska jedna normalna polka bo ją z imprezy kojarzyłem i cos tam do mnie wypad itp. Ja coś tam zacząłem im troche cisnąć fuck cos tam itp. I co zalozylem koszulke i wyszedłem. I chodzilem po tym akademiku w kolo po pietrze chyba z 30-40min i stanąłem w oknie i zacząłem troche płakać bo nie wiedzialem co nie wyszło, dlaczego itp. Tamten kolega ją tak dobrze dość złoił a ja taka plama i jeszcze ta mineta;/// Chyba widzial, ale nie wiem bo ciemno bylo. Na pewno. I byłem taki zdenerwowany, ze no nie wiem co. Energia po prostu mnie rozsadzała.

  Nie wiem wydaje mi się, że przez to, ze tak malo ruchalem moge miec problem z tym i chyba mam;/ Nie wiem za bardzo jak sie zabrac i wgl. No ale co ja mam zrobic, ze nigdy nie mialem tak naprawde dziewczyny? Chcialbym miec, ale nie umiem zdobyc po prostu i tyle....;/ A ta co z nią mialem cos działać na pewno nie jest warta na cos wiecej. Kolega mial racje, ze to taka aparatka troche. Podobno jak zaprosil ja na impreze to ona komus trojkata proponowala...
  Nie wiem co mam zrobic aby byc w te klocki dobry bo przez małą ilość stosunków teraz tak mam. Jedynie co to na pewno dobrze całuję tak mi się wydaje, nawet pare dziewczyn mi to powiedziało.

  Wiem, ze beke bedziecie mieli, ale trudno. Co o tym sądzicie? Pomożecie? Co robic?
  #stulejacontent #przegryw
  pokaż całość

 •  

  1 licbazie kolega przedstawił mnie swojej "koleżance" z która raz się spotkałem była wyraźnie zainteresowana dalszymi spotkaniami ale że byłem chory i ją jakoś spławiałem nie spotkaliśmy się więcej na drugim spotkaniu chciała mi zrobić loda jak się domyślacie mój serdeczny przyjaciel zapłacił jej za to w tajemnicy przede mną była dziwką.
  #stulejacontent

  +: l.........k, daaniel121 +5 innych
 •  

  #podrywajzwykopem #zydzi #humor
  Sposób na Żyda:
  1.Przywdziewasz jarmułkę (dupeczka musi po czymś poznać że jesteś z innego kręgu kulturowego)
  2.Możesz ruszać na terytorium łowieckie,kiedy zauważasz potencjalny cel podbijasz i pytasz: "Czy pokarze ci miasto bo jesteś Żydem i za dwa dni masz odlot do Tel Awiwu ?"
  3.W czasie drogi rozmawiasz z nią o kulturze,języku,obyczajach i wbrew stereotypom zapraszasz ją na drina.
  4.Podchodzisz i zamawiasz gdy przychodzi do płacenia wyciągasz mieszek pełen szekli i oczywiście nie jesteś w stanie nimi zapłacić ale plusujesz u laski bo widzi że mimo tego że jesteś Żydem masz gest więc poruszona wyciąga portfel i płaci za was oboje.(łamiesz stereotyp skąpca )

  5.Podczas dalszej rozmowy wplatasz typowy Żydo płacz o rodzinie,która zginęła w czasie Holocaustu na terenie obozu Oświęcimskiego zaznaczając że to miasto to właśnie cel wizyty.(wzbudzasz litość)
  6.Gdy mówisz o sobie opowiadasz o tym że twój ojciec to rabin w Tel Awiwie.(Jesteś bogaty/znaczący loszka jej już prawie twoja)
  7.Teraz dziewczyna czuje się w twoim towarzystwie swobodnie zapyta pewnie o to: "Czy jesteś obrzezany ? " to odpowiadasz:"Że najlepiej by było jakby sama to sprawdziła"( teraz jest twoja)
  8.Po odjebaniu tego comba x4 znajdującego się w powyższych punktach loszka oddaje się z miejsca i jest wilgotna na tyle że obejdzie sie bez gry wstępnej.
  9.Po upojnych chwiach zapewne zapyta Cię o namiar( bo przecież nie będzie chciała wypuścić bogatego Żyda z rąk) wtedy odpowiadasz: że nie jesteś w stanie utrzymywać z nią znajomości ponieważ kontakt z Chrześcijanką wiąże sie z wydziedziczeniem Cię przez ojca a tym samym pozbawia Cię to szansy na stanowisko rabina.
  10.Następnie po tym negu powinna spuścić głowę dając Ci spokój ewentualnie przypierodli w ryj ale można to wliczyczyć w koszty bo przecież zaruchałeś.
  Po zastosowaniu tego sposobu:
  Zaruchasz wartościowe łanie jednocześnie czując ,przy tym satysfakcję ze zrobienia jej w chuja ,z kolei dziewczyna będzie czuła się skonfundowana ale po czasie doceni to że przeżyła wspaniałą przygodę z synem rabina. Operacje powtarzaj do czasu aż wpierdoli cie AIDS jak Freddiego Mercurego.
  pokaż całość

 •  

  #podryw Sposób na Żyda:
  1.Przywwdziewasz jarmułkę (dupeczka musi po czymś poznać że jesteś z innego kręgu kulturowego)
  2.Możesz ruszać na terytorium łowieckie,kiedy zauważasz potencjalny cel podbijasz i pytasz: "Czy pokarze ci miasto bo jesteś Żydem i za dwa dni masz odlot do Tel Awiwu ?"
  3.W czasie drogi rozmawiasz z nią o kulturze,języku,obyczajach i wbrew stereotypom zapraszasz ją na drina.
  4.Podchodzisz i zamawiasz gdy przychodzi do płacenia wyciągasz mieszek pełen szekli i oczywiście nie jesteś w stanie nimi zapłacić ale plusujesz u laski bo widzi że mimo tego że jesteś Żydem masz gest więc poruszona wyciąga portfel i płaci za was oboje.(łamiesz stereotyp skąpca )

  5.Podczas dalszej rozmowy wplatasz typowy Żydo płacz o rodzinie,która zginęła w czasie Holocaustu na terenie obozu Oświęcimskiego zaznaczając że to miasto to właśnie cel wizyty.(wzbudzasz litość)
  6.Gdy mówisz o sobie opowiadasz o tym że twój ojciec to rabin w Tel Awiwie.(Jesteś bogaty/znaczący loszka jej już prawie twoja)
  7.Teraz dziewczyna czuje się w twoim towarzystwie swobodnie zapyta pewnie o to: "Czy jesteś obrzezany ? " to odpowiadasz:"Że najlepiej by było jakby sama to sprawdziła"( teraz jest twoja)
  8.Po odjebaniu tego comba x4 znajdującego się w powyższych punktach loszka oddaje się z miejsca i jest wilgotna na tyle że obejdzie sie bez gry wstępnej.
  9.Po upojnych chwilach zapewne zapyta Cię o namiar( bo przecież nie będzie chciała wypuścić bogatego Żyda z rąk) wtedy odpowiadasz: że nie jesteś w stanie utrzymywać z nią znajomości ponieważ kontakt z Chrześcijanką wiąże się z wydziedziczeniem Cię przez ojca a tym samym pozbawia Cię to szansy na stanowisko rabina.
  10.Następnie po tym negu powinna spuścić głowę dając Ci spokój ewentualnie przypierodli w ryj ale można to wliczyć w koszty bo przecież zaruchałeś.
  Po zastosowaniu tego sposobu:
  Zaruchasz wartościowe łanie jednocześnie czując ,przy tym satysfakcję ze zrobienia jej w chuja ,z kolei dziewczyna będzie czuła się skomfundowana ale po czasie doceni to że przeżyła wspaniałą przygodę z synem rabina. Operacje powtarzaj do czasu aż wpierdoli cie AIDS jak Freddiego Mercurego.
  pokaż całość

  +: juch11111, p.......3 +2 innych

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika szkucik14

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi szkucik14

Osiągnięcia (2)