•  

  Nie uważacie że popularność Boksu w Polsce, w stosunku do mma jest niższa przez brak freak fightów
  właśnie w formule bokserskiej?
  Wydaje mi się ze kilka takich walk mogłoby pchnąć tę dyscyplinę w Polsce.
  #boks

  •  

   Brak ligi boksu w Polsce to jest jakiś kurwa dramat. Jak nie będzie ligi to nie będziemy mieli boksu na wysokim poziomie. Będą tylko pojedyncze talenty, które się przebiją bo ktoś im zasponsoruje rozwój.
   Gdyby wróciła liga, z dobrym sponsorem i promocją, to na pewno wzrosła by popularność boksu w kraju.

  • więcej komentarzy (6)

  •  

   @Vetinari: Ziemkiewicz mówił o tym wielokrotnie w swoich podcastach, rozmowach z innymi publicystami na YouTube. Poza tym, Ziemkiewicz na YouTube to nie Ziemkiewicz z TVP. Jakiś czas temu byłem bardzo zniesmaczony jego postawą, gdy pracował w TVP, ale ostatnio wydaje mi się, że odkupił część win, gdy powiedział o szaleństwie Kaczyńskiego (w związku z 5 dla zwierząt). Zapytany przez szefa programu do którego był zapraszany, czy cofnie te słowa albo sprostuje, powiedział że nie ma mowy, to jest jego opinia na temat Jarosława Kaczyńskiego, a tak w ogóle to on nie wyobraża sobie, żeby w publicystycznym programie śmiać się z posłów i posłanek z opozycji, podczas gdy PiS niszczy gospodarkę. Wydaje mi się, że przez jakiś czas nie zobaczymy go w TVP.
   Tak jak nie lubię Ziemkiewicza, za jego butę i sposób mówienia, tak tutaj bardzo się cieszę, że w jego zachowaniu zaszła jakaś zmiana (a może to nie była zmiana, tylko po prostu przekroczona została pewna granica i tutaj Ziemkiewicz powiedział, że wysiada z hypetrainu PiS).
   Takie zachowanie uważam za właściwe i przede wszystkim uczciwe. Cieszy mnie, że gość którego uważałem za pisowca potrafi jednak zreflektować się i przestać siać propagandę partii rządzącej.

   Co do przysłowia "chcesz pokoju, szykuj się do wojny".

   Przysłowie to zakłada, że tylko państwo, które zainwestuje w swoją obronę może być spokojne i nie obawiać się najazdu ze strony agresora. Masz rację, obecnie Polska (a raczej rząd PiS), może co najwyżej postraszyć wojną (Polexitem), zamiast zacząć się do tej wojny (Polexitu) szykować. Sytuacja, w której nasz kraj nie potrzebowałby wsparcia Unii Europejskiej, spowodowałaby że moglibyśmy wyjść z Unii (jeżeli nie odpowiadałyby nam warunki zaproponowane przez Unię), albo mielibyśmy lepszą pozycję negocjacyjną i moglibyśmy wpływać na politykę Unii w taki sposób, że nikt nie będzie chciał Polexitu. W takiej sytuacji zagrożenie Polexitem, mogłoby spowodować drastyczną zmianę kursu polityku Unii Europejskiej, na taki który jest pożądany przez polską rację stanu.

   Dlatego, uważam że Ziemkiewicz ma rację mówiąc "nie chcesz Polexitu, szykuj się do Polexitu".
   pokaż całość

  •  

   @Vetinari: Znam jego zdanie odnośnie Unii Europejskiej i uważam, że ma do niego prawo. Uważam też że jako facet trochę starszy ode mnie (lvl 31 here), Ziemkiewicz utracił nadzieję, że Polacy sami są w stanie stanąć na nogi i stworzyć państwo, które nie potrzebowałoby Unii Europejskiej i jej wsparcia ergo najlepiej żebyśmy wyszli ze struktur UE a potem postawieni przed faktem dokonanym, zmuszeni do tego sytuacją zaczęli się rozwijać. Moim zdaniem nie tędy droga. Ziemkiewicz w wywiadzie u Moniki Jaruzelskiej poruszał temat swojego zdziadzienia i tego, że z wiekiem człowiek nie jest tak radykalny. Możliwe że nie jest też takim idealistą jak był kiedyś.

   Co do powiązania dotacji z Unii z zasadą praworządności, to jestem zdania, że dopóki nie jesteśmy Federacją Europejską, albo innym tworem z rządem ponad państwowym, to każdy kraj może sobie robić ze swoim prawem co chce. Z tego co się orientuję, to nasza sytuacja jest lustrzanym odbiciem tego co się dzieje w Niemczech. Tam sposób wybierania sędziów jest upartyjniony na maksa, ale jakoś nikt nie robi im z tego tytułu problemów. Pewnie dlatego, że Niemcy sobie poradzą bez Unii Europejskiej i nikt nie będzie im groził palcem. źródło

   Jeżeli, założymy że bez Unii Europejskiej musielibyśmy się rozwinąć i stworzyć z Polski coś na kształt Szwajcarii albo Norwegii, to rzeczywiście poprzez bycie w Unii, tracimy. Jeżeli założymy, że bez Unii nasz kraj się rozpadnie i będzie tutaj druga Białoruś, to ta Unia wcale nie wydaje się być taka straszna.
   pokaż całość

   +: Mudok
  • więcej komentarzy (13)

 •  

  #bekazlewactwa #4konserwy #konfederacja #krzysztofbosak

  "Tolerancyjna i pełna empatii lewica" w pigułce. Zamiast zachować się jak człowiek, i pogratulować chłopu żeby jednocześnie pokazać że istnieje jakiś tam wzajemny szacunek między podziałami, to nie, nawet w takiej chwili trzeba człowieka gnoić i to jak zwykle nie posługując się przy tym żadną merytoryką, a jedynie jakimiś pustymi frazesami jak "faszysta". A potem cyk na protesty, gdzie jednym z postulatów jest wdrożenie "mowy nienawiści" jako przestępstwo" ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1605511699594.png

 •  

  275 907,93 - 1,70 - 10,00 - 1,95 = 275 894,28

  Skoro nie ma gdzie startować, to można sobie przynajmniej zrobić sprawdzian na 10 km - czyli 25 okrążeń na bieżni na stadionie, więc dystans na pewno dobrze zmierzony (jak widać GPS pomylił się o prawie 200 metrów). W sumie wyszła z tego życiówka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego rozgrzewka i rozbieganie.

  Miałem jeszcze w planach lecieć za tydzień Kaliską Setkę, ale oczywiście odwołana. Nie pozostaje mi nic innego jak zakończyć ten sezon i zrobić roztrenowanie. Będzie przynajmniej 2 tygodnie bez żadnego biegania. Co ja zrobię z tym wolnym czasem?

  To był mój rekordowy sezon pod względem kilometrażu, nabiegałem 3100 km i ponad 57 000 metrów przewyższeń, także przyda się teraz trochę odpoczynku i regeneracji. Od grudnia biorę się z powrotem do roboty.

  #sztafeta #bieganie

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu
  pokaż całość

  źródło: phpyT3oE7

  •  

   @Rain_Dog: Czy są jakieś strony internetowe, skąd mógłbym zaczerpnąć trochę wiedzy na temat tego planu treningowego, o którym piszesz? Na razie staram się regularnie codziennie, albo przynajmniej co 2 dni biegać 5 km. Nie zawsze się udaje, bo mam jeszcze inne treningi, ale staram się jak mogę żeby przynajmniej co drugi dzień przebiec 5 km.

  • więcej komentarzy (5)

  •  

   @rimyi: „nielegalne zgromadzenie” to dla mnie jakiś abstrakcyjny termin rodem z komuny. Skąd w ogóle pomysł ze kapitan państwo może zezwalać albo zabraniać ludziom gromadzić się gdzieś.

   Uważam ze takie wydarzenia powinny być porządnie zabezpieczone i oczekiwałbym od policji skutecznego działania (włączył mi się wykopowy specjalista od zabezpieczania imprez masowych), polegającego np. Na użyciu tajniaków do wyłapania chuliganów rzucających cegłami/racami. Ten facet ze zdjęcia wyroznia się z tłumu ze aż prosi się o złapanie. To ze go nie złapano jeszcze (nie znalazłem nigdzie takiej informacji) to jest dla mnie niezrozumiałe. Czerwona kurtka zoltoczerwona kominiarka, brakowało tylko skrzydła husarskiego żeby z tłumu można było go wyłowić. Mamy w Polsce bardzo dobrych policjantów operacyjnych, którzy potrafią działać zdecydowanie w tłumie kibiców. Byłem świadkiem zatrzymywania kibiców z tłumu przez policyjnych tajniaków, gdzie we 4 potrafili ogarnąć gościa i zabezpieczyć kawałek terenu w środku przechodzącego tłumu kibiców. Wydaje mi się ze tutaj tego zabrakło.

   Nie mam żadnych argumentów na tłumaczenie czy obronę zachowań huliganskich, ale wydaje mi się, że pod Empikiem (szyldem) mogło dość do policyjnej prowokacji (są filmy gdzie gość rzuca się na tarcze policyjne a jak jeden policjant się zamachal na niego, to ten podnosi rękę i przepuszczają go, podobne filmy są ze stacji stadion, gdzie grupa ludzi z teleskopami bije uczestników marszu, a jak wlatuje policja to przepuszczają ich przez kordon i sami robią ścieżkę zdrowia na schodach). Nie mam zamiaru bronić agresywnych sebixów, ale wydaje mi się (i mam nadzieje ze jednak jestem w błędzie, i że nasza policja nie robiła prowokacji przeciwko własnym obywatelom) że przynajmniej cześć z wydarzeń z 11 listopada to zasługa policji (działania albo zaniechania).
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (26)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika sztajnes

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)