•  

  #pytanie #destylacja #bimber #piwowarstwo #spawanie #destylacja
  Miroldy,

  Bawię się z kolegami w warzenie piwa jakiś czas i chcielibyśmy wysmarzyć coś mocniejszego.
  Kupić sprzęt to każdy głupi może, ale za punkt honoru obraliśmy zbudowanie aparatury samemu, ale kompletnie nie wiemy jak się za to zabrać.
  Większość tutoriali ze stanów to 'kup i poskładaj'. Macie może coś dla śmiertelnika?
  Z przydatnych rzeczy lutowanie twarde mam ojebane na miękko (aluminium od 3003 do 5754 i stal od S355 do INOX316) oraz 131 i 141 grupa 8 i 23 głównie, plus inż w temacie.
  Dodatkowo dostęp do obrabiarek konwencjonalnych i cnc, plus ewentualnie jakiś odpad czy sprzęt raczej nieograniczony (drugi kolega).
  Macie może jakiś tutorial DIY do zbudowania własnej kolumny?
  pokaż całość

 •  

  ktoś się orietuje w praktyce jak wygląda w tym c 360 napęd hydrauliczny do podnośnika, a dokładnie krążenie oleju, czy ten olej idzie tylko do podnośnika, czy też do wom.. chodzi o to że podobno w pracy polowej olej się "grzeje" i podnośnik c 360 jest słabszy w praktyce..
  #rolnictwo #polska #gospodarka #polityka #warsztat pokaż całość

  •  

   @nutka-instrumentalnews: Znaczy generalnie nie ma nic innego wymyślonego - pompa tłoczy olej do rozdzielacza który rozdziela olej na wszystkie funkcje, w tym hydraulikę zewnętrzną czy podnośnik. Różne są tylko rozwiązania tego, ale w większości ciągników masz pompę zębatą.
   Jeśli pojedziesz oglądać ciągnik, to kup/pożycz sobie zegar i szybkozłączki do pomiaru ciśnienia na gniazdach, inaczej możesz się naciąć coś, do czego włożysz później od 1k (samych części w przypadku c360) do połowy wartości ciągnika.
   Wiem, że straszę trochę ale lepiej trochę poczytać o temacie i kupić coś zadbanego/zbić cenę na naprawy niż wtopić kasę.
   pokaż całość

  •  

   @nutka-instrumentalnews: Warto! Komfort, wydajność na plus jednak utrzymanie ( filtry, oleje) czy naprawy również. Poza tym, jeśli się na serio z tym wiąże przyszłość, ciężko się rozwijać bazując na maszynach sprzed 50lat. Ciężka seria ursusa też generalnie spoko pomimo swojej toporności :D

   Podstawa, czego byś nie wybierała to dokładnie sprawdzić maszynę przed zakupem, nieważne czy kupujesz c330 czy zeszłorocznego JD. Jeśli sprzedawca się zgodzi, można sporo sprawdzić nie rozbierając połowy ciągnika i mieć ogólny pogląd.

   Jak pojedziesz oglądać, daj znać na pw z marką i modelem to postaram się pomóc w sprawdzeniu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  nie wiecie jaki ciągnik z tych dostępniejszych cenowo aby nadawał się do ziemi w glinie i mokrej do 30 ha.. lepszy od c -360 i dobry do napraw, najlepiej z napędem chociaż na przód lub 4x4.. w ogóle idzie coś kupić w sensownej cenie..?
  #rolnictwo #polska #gospodarka #ciekawostki

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika szymonl

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)