•  

  Gdzie jest w tej chwili Andrzej Duda? Eskalacja protestów trwa od kilku dni. W tym czasie nie usłyszałem żadnego oświadczenia, wsparcia czy pogardy wobec protestów. To wygląda tak jakby w Polsce aktualnie nie było najwyższej głowy Państwa. A może prezydent znalazł się w tak nie wygodnej pozycji, że obgryzł już wszystkie paznokcie, stoi pod murem i już sam nie wie po której powinien stanąć stronie. A może żona z Kingą namawiają go rezygnegmacje z urzędu, żeby zachować jeszcze trochę godności zanim będziemy uważać go za tchórza narodu. Zbyt wiele pytań, za mało odpowiedzi.
  #protest #aborcja #andrzejduda #rzad #bekazpisu #polityka
  pokaż całość

  •  

   Ale to jest przecież doskonała taktyka, ani rząd ani prezydent nie wypowiedzą się przez kolejny tydzień i co? Protesty albo stracą na intensywności albo przybiorą taki przebieg który zniechęci do słusznej sprawy cześć społeczeństwa.

   Jeśli dojadą tak do 1 listopada a część tłumu da się ponieść i zrobi głupie rzeczy „na grobach” to protest społecznie będzie spalony i wtedy rząd będzie miał legitymacje albo do jego pacyfikowania albo duże lepsze niż teraz karty do negocjacji. Zapominacie że oni nie zdobywają obecnie nowego elektoratu, raczej umacniają swój, mniejszy procentowo ale taki dzięki którym będą mieli znaczący głos obojętnie w jakiej konfiguracji rządowej (nawet w przypadku przyspieszonych wyborów, w co nie wierzę).

   #protest
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (56)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika targamgnoja

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)