•  

   A dzięki, względnie dobrze. Tzn. trochę podrosły, wypuściły nowe gałązki, ale niestety nie owocowały w tym roku. Trochę jakiś parch zaatakował liście, takie czerwono-brązowe plamki coś o tym czytałem i wychodzi, że za rok będę musiał zastosować pewne środki, żeby wspomóc drzewka w walce

 •  

  Ja pierdolę 100 zł na kasie zostawione za dwa woreczki mrożonych krewtek i jakąś gównotackę sushi. Śmierdzi to wszystko jak niedomyta kobieta, a ceny jak za luksusy jakieś

 •  

  Ja pierniczę zawsze pod górkę. Kupiłem wczoraj nowy telefon Lg g6 wszystko fajnie, odblokowywanie ekranu tym odciskiem palca, wszystko super. Dzisiaj zainstalowałem Hearthstone nie wiedziałem jak wyjść z gry (żadnego przycisku exit?) więc po 2 minutach postanowiłem wyłączyć całkiem telefon. Przy włączeniu wyskakuje mi, że nie można odblokować skanem palca(?) tylko muszę podać pin.. którego w ogóle nie ustawiałem nota bene i nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji teraz? Pomocy.

  #smartfon
  pokaż całość

 •  

  Mirki pomóżcie mi bo nie mam zielonego pojęcia o co chodzi i się strasznie dygam. Dostałem z Policji wezwanie do osobistego stawiennictwa na komendzie jako świadka "w sprawie tj. czyn o z 160 § 1 k.k." - o co chodzi, ja czytam że tu chodzi o narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia a ja ani w niczym takim nigdy nie uczestniczyłem ani nie widziałem, o co tu chodzi? Czemu nie ma napisane czego to dotyczy, czemu wybrali akurat mnie? Nie wiem nawet kiedy ostatni raz miałem styczność z policjantem, 2 lata temu za mandat bez biletu? Weźcie coś powiedźcie bo się zesram zaraz (╯︵╰,) #policja #prawo #sadowehistorie #kiciochpyta #pomocy pokaż całość

 •  

  Dziś mija 17 lat od ataku na wtc i pentagon , co robiłeś tamtego dnia i jak dowiedziales sie o ataku? #wtc #terroryzm #usa #nowyjork #911

  •  

   @Bekon2000 Wróciłem z technikum włączyłem Tv i tak przymulenie zacząłem pykać po kanałach. Trafiłem na TVN pokazują jakiś płonący budynek to sobie pomyślałem, że wyszła jakaś nowa "Szklana pułapka" z Brucem Willisem. No, ale tak oglądam chwilę i coś mi zaczęło nie pasować, bo co chwilę przełączali się do studia. I chyba to był Miecugow jak powiedział, że to chyba zamach terrorystyczny itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy (435)

 •  

  Trójka z West Memphis

  Sprawa trzech nastolatków skazanych za brutalne morderstwo, którego nie popełnili była dosyć głośna jakiś czas temu. Bardzo możliwe, że sporo z Was zna ten przypadek, a więc tych którzy nie słyszeli (albo słyszeli, ale chcą sobie przypomnieć) zapraszam do czytania :)

  Wszystko zaczęło się 5 maja 1993 roku, gdy trzech 8-letnich chłopców (Christopcher Byers, Michael Moore i Steve Branch) wyszło pojeździć na rowerach. Dzieci często bawiły się na wzgórzu Robin Hooda w lesie i dosyć dobrze znały ten teren. Miały wrócić do domów przed 17:00, jednak jak nietrudno się domyślić, tak się nie stało.

  Po 17:00 zaniepokojeni rodzice zaczęli szukać swoich synów, niestety bezskutecznie. O 19:00 zawiadomiono policję, która rozpoczęła oficjalne poszukiwania. Teren przeczesywało też wielu ochotników należących do lokalnej społeczności. Wkrótce w rzece znaleziono rowery ośmiolatków, a następnie ich ubrania i samych nagich chłopców.

  Christopcher, Michael i Steve nie żyli i widać było, że ktoś okrutnie znęcał się nad nimi przed śmiercią. Zostali pobici, pocięci nożem, pogryzieni, wykastrowani, a ich ręce i nogi były związane sznurówkami. Policjanci popełnili mnóstwo błędów na miejscu zbrodni i nie zabezpieczyli odpowiednio terenu. Między innymi usunęli ciała ze strumienia przed wstępnymi oględzinami lekarskimi, co było niezgodne z procedurami. Policja i lokalna społeczność od razu uznała, że to tak straszne morderstwo musi być sprawką satanistów.

  Tego samego dnia o godzinie 20:42 do pobliskiej restauracji wpadł czarnoskóry, cały umazany krwią mężczyzna, który zabarykadował się w łazience. Niestety, gdy policja dojechała na miejsce zdążył już uciec. Policjanci zebrali próbki krwi, ale nigdy ich nie zbadali. Nie powiązali też tego wydarzenia z zabójstwem trzech chłopców.

  6 maja na komendzie przesłuchiwana była niejaka Vicki Hutcheson, która dopuściła się kradzieży. Kobieta powiedziała, że jej syn zna trzech nastolatków, którzy na pewno są odpowiedzialni za zabójstwo dzieci. Dzieciak opowiedział, że widział orgie satanistyczne, nastolatkowie zmusili go do picia krwi i generalnie strasznie fantazjował. Vicki natomiast zaproponowała, że będzie udawała zainteresowanie satanizmem i wypyta chłopaków co wiedzą wiedzą na ten temat. Nastolatkowie spławili ją, ale kobieta i tak powiedziała policji, że zabrali ją na orgię, gdzie składali ofiary.

  To wystarczyło, żeby oskarżyć Jessiego Misskelley, Jasona Baldwin i Damiena Echolosa o morderstwo. Wszyscy trzej nastolatkowie żyli w ogromnej biedzie, a najgorszym ich przewinieniem było to, że nie byli tacy jak reszta lokalnej społeczności. Jessie był opóźniony, jego IQ wynosiło tylko 70 i miał mentalność dziecka. Jason był fanem metalu, ale policja najbardziej uwzięła się na Damiena. Chłopak nie tylko był fanem cięższych brzmień, ale miał też depresję, a przez próbę samobójczą nawet przez chwilę przebywał w szpitalu psychiatrycznym. Nastolatek zawsze, niezależnie od pogody, nosił długi czarny płaszcz, był wyznawcą pogańskiego kultu „wicca”, a przez rówieśników uznawany był za dziwaka.

  Przesłuchania rozpoczęto od Jessiego. Chłopak był maglowany przez kilkanaście godzin, bez obecności rodziców czy adwokata. Policjanci powiedzieli, że go wypuszczą, jeżeli powie to, co chcą usłyszeć. Jessie nie znał szczegółów zbrodni, a więc zadawano pytania w taki sposób, aby jego zeznania zgadzały się z tym, co przydarzyło się ośmiolatkom. Na tej podstawie aresztowano jego i pozostałą dwójkę. Jason i Damien dostali obrońców z urzędu i nie przyznali się do winy, ale nie mieli mocnego alibi. W czasie morderstwa po prostu siedzieli w domu.

  19 stycznia 1994 rozpoczął się proces Jessiego. Zaproponowano mu, że jeżeli oskarży Jasona i Damiena przed sądem, jego wyrok zostanie skrócony. Nastolatek nie zgodził się. Już wcześniej próbował wycofać się z tego, co powiedział na komisariacie. Po dwutygodniowym procesie siedemnastolatka skazano na dożywocie i dwa wyroki po 20 lat.

  Po miesiącu przed sądem stanął Jason i Damien. O tym drugim krążyły niestworzone historie. W jego pokoju znaleziono czaszkę kota i notatnik z cytatami z piosenek i książek. Uznano, że to zapiski satanisty. Jego dziewczyna była w ciąży, a więc krążyły plotki, że chciał oddać to dziecko szatanowi...

  Oczywiście nie można skazać nikogo bez dowodów. Sprawdzono ślady ugryzień i nie pasowały one do uzębienia nastolatków. DNA znalezione na miejscu zbrodni również nie należało do chłopaków. Niedaleko domów nastolatków było jezioro, w którym znaleziono nóż, ale nie było na nim żadnych śladów. Mimo to uznano go za narzędzie zbrodni. Sędzia zdawał się cały czas sprzyjać prokuraturze i nie dopuścił do zeznań kilku kluczowych dla obrony ekspertów. Na podstawie zeznań Vicki i Jessiego nastolatków skazano. Szesnastoletni Jason dostał dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia, a osiemnastoletni Damien został skazany na śmierć. Lokalna społeczność, przekonana, że mordercy zostali skazani, odetchnęła z ulgą.

  Tak rozpoczęło się kilkunastoletnie piekło trójki chłopaków. Najgorzej oczywiście miał Damien, który przez cały ten czas uwięziony był w celi śmierci i żył w niepewności, kiedy go zabiją. Czekał na telefon od gubernatora, który pewnego dnia powie, że już czas. Nie wiedział, czy to będzie za tydzień czy kilka lat. W celi śmierci był odizolowany od innych więźniów, nie miał nawet łóżka, a gdy bolał go ząb, po prostu mu go wyrywano.

  Sprawa stała się bardzo głośna medialnie. W uwolnienie trójki z West Memphis zaangażował się m.in. Johnny Depp i Peter Jackson. Organizowano mnóstwo koncertów, podczas których zbierano pieniądze na adwokatów, protestowano... Jednak kilku sędziów zrobiło kariery na tej sprawie, a więc bardzo zależało im, żeby Jessie, Jason i Damien pozostali w więzieniu. Vicki i jej syn odwołali swoje zeznania, jednak nic to nie dało. Próbki krwi, które znaleziono w łazience po tym, gdy zabarykadował się w niej czarnoskóry mężczyzna, zaginęły.

  We wrześniu 2010 roku zespół prawników zaprezentował przed Sądem Najwyższym nowe dane dotyczące sprawy. Znaleziono świadka (13-letniego w czasie zabójstwa), który po godzinie 18.00 widział chłopców w towarzystwie ojczyma Stevena. Zbadano też DNA z dwóch włosów, które znaleziono na sznurówkach, którymi związano dzieci. Pierwszy należał do ojczyma Stevena, a drugi do jego znajomego, który odwiedził go na krótko przed zniknięciem chłopców.

  Trójka ponownie stanęła przed sądem dopiero w 2011 roku (po 18 latach!). Okazało się, że jedynym sposobem na wyjście z więzienia jest tzw. porozumienie Alford plea, czyli powiedzenie przed sądem „przyznaję się do winy, ale jestem niewinny”. Dzięki temu poprzedni werdykt mógł zostać unieważniony i rozpoczął się nowy proces, w którym zostali oskarżeni o trzykrotne zabójstwo drugiego stopnia i skazani na karę 18 lat więzienia, którą już odbyli. 19 sierpnia 2011 roku Damien, Jessie i Jason wyszli na wolność. Oczywiście w takim przypadku nie mieli prawa do żadnego odszkodowania.

  Źródła: kanał Jaśmin na yt, mordercy.jun

  #historieriley #kryminalne
  pokaż całość

 •  

  Siedzę od 2h na necie szukam sobie jakiegoś #smartfon do 2000 zł (w zasadzie to szukałem do 1500) i mam mętlik w głowie. Nie potrafię się zdecydować, bo jak już jestem niby na coś zdecydowany to za chwilę dostrzegam jakąś wadę, która powoduje, że wracam do punktu wyjścia. Od kilku lat siedzę z zadowoleniem na smartfonach marki Huawei i jest bardzo zadowolony. Nie pamiętam jaki miałem pierwszy model, ale teraz od 3-4 lat siedzę na starym Huawei Ascend G6 i mam potrzebę zmiany, bo już zaczyna trochę szwankować, zamulać, grzać się itd.

  Doradźcie coś. Napisze jakie mam wymagania. Długo trzymająca bateria (coś w okolicach 3500-4000 mah), kolejno na pewno zależy mi na dobrej jakości dźwięku (na słuchawkach), wielkość ekranu coś w okolicach 5-6 cali. Żeby telefon posiadał diodę powiadomień, system NFC, podświetlane przyciski te na dole. Aparat to już tam pal licho, żeby jako tako robił zdjęcia. Myślę, że pamięć to tak 2-4Gb, procesor to już się nie znam. No i w sumie to chyba tyle :)

  Aha no patrzę tak na Huawei P20 Lite, Zte Axon 7, Xiaomi Mi6 4/64, Xiaomi Redmi Note 5, Xiaomi Mi a2, Honor 9, Samsung Galaxy A8 itd.

  PS. oczywiście jestem w stanie iść na ustępstwa w stylu, że tam jakieś podświetlane przyciski nie muszą być, bo oczywiście przyzwyczaję się i do tego jak ich nie będzie :)
  pokaż całość

  •  

   @SwedishRapistElephant: O i ta propozycja mi się podoba, przyglądnę się lepiej temu smartfonowi, dzięki.

   @duprees: Napisze tak. Wolałbym wydać 1300zł , zamiast 1800zł, bo nie zależy mi, żeby smarfon miał aż 6Gb, ponad 6' wyświetlacz itd. Po prostu nie chcę dopłacać do rzeczy z których nie skorzystam i będą dla mnie zbędnym bajerem. Chociaż jeszcze to rozważę, bo widzę, że telefon ma bardzo dobre opinie w internecie. Dzięki. pokaż całość

  •  

   @cr6d: Zapomniałem dodać do listy, faktycznie gdzieś mi umknął :) Tylu się tych xiaomi naoglądałem, że już mi się mieszają. Dzięki, poczytam o nim więcej, bo już widzę, że bateria mi pasuje, oceny ma wysokie itd.

  • więcej komentarzy (3)

 •  

  Grażyna choć szypko, chłopa za babę przebrali i on zabił tamtom!

  #ufc

 •  

  Chyba Adaś strasznie siadł kondycyjnie, bo walczy jak nie on. Kompletnie się pogubił, nic kombinacji.

  #boks

 •  

  Szpilka chyba musi nauczyć jak się przyjmuje takie kombinacje Kownackiego, więcej luzu, ręce na dół i uśmiech.

  #boks

 •  

  Śledzę losy pewnej dziewczyny, która zachorowała 7 lat temu na glejaka mózgu, włączyłem się nawet jakimiś datkami do zbiórki itd. To były duże zbiórki pieniędzy na niekonwencjonalne leczenie w USA etc. kwoty rzędu 1 miliona złotych. Powstała grupa wsparcia na fb na którą zaglądałem systematycznie, bo tam najszybciej można było dowiedzieć się jak ta terapia postępuje, aktualny stan zdrowia dziewczyny, wyniki jakichś rezonansów itd. Oczywiście zawsze każde dobre wieści były tam wiecznie przypisywane przez komentujących zasługą boga, modlitwy, trzymania kciuków etc.

  Nikt nigdy, bo specjalnie patrzyłem nie napisał choćby słowa o tym, że jednak sporo w tym wszystkim zasługi wiedzy lekarskiej, medycyny, odbytej chemioterapii, czy radioterapii. No i przede wszystkim wielkich pieniędzy, które choć przykro to stwierdzić jedynie co to wydłużały życie dziewczyny nie dając w zasadzie kompletnie żadnych szans na wyleczenie, bo taki nieoperacyjny glejak już pod koniec bodajże IV stopnia to droga w jedną stronę. Dziewczyna obecnie już niestety jest na ostatnim zakręcie swojego życia o czym dowiedziałem się z dzisiejszego wpisu, więc trochę spontanicznie napisałem co napisałem widząc, że kolejny raz wszystkie podziękowania za jej wydłużone życie to zasługa boga, modlitw i odmówienia przez kogoś tam różańca.

  Nie będę już nic więcej tam odpisywał, bo nie jest moim zamiarem kręcenie gównoburzy w temacie umierającej dziewczyny, ale serio łapie mnie jakaś taka agresja, że babka pisze, że źli Polscy lekarze panie już krzyżyk na nią postawili, a CUDA i niekonwencjonalne metody zza granicy + patron z nieba pozwolił jej jeszcze tyle żyć. Oczywiście nikt tam nie zauważa, że to wszystko tylko i wyłącznie za sprawą pieniędzy, wiedzy itd.

  #medycyna ? #bekazkatoli
  pokaż całość

  źródło: uuu.jpg

 •  

  Ja pierdolę pies szczeka do środka sklepu NIEPRZERWANIE od 10 minut. Aż sprzedawczyni wyszła i drzwi zamknęła. Ludzie jak wychodzą to tylko głowami kręcą. Nawet z innych sklepów wychodzą zobaczyć co się tu odpierdala. Ja już łapię agresję od tego jazgotu. Ciekaw jestem właściciela tego psa.

  źródło: fromapp.jpg

  +: arasxdd
 •  

  Lubię czasami wracać do swoich zarzutek sprzed kilku laty i cieszyć gębę widząc jak niektórzy zagotowali. Jakieś takie banały obok których powinno się przejść obojętnie bądź z lekkim uśmiechem, albo ironią, a jest furia i gniew ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  #wyznaniezdupy #zarzutka

 •  

  Kurwa stoję na awaryjnych na skrzyżowaniu, bo mi dym spod maski zaczął iść. Otwierałem maskę obsrany, czy mi ogień w ryj nie buchnie. Całe szczęście nic takiego się nie wydarzyło. Okazało się, że kłęby dymu wydostają się spod nakrętki pojemnika płynu chłodniczego. Odkręciłem korek, a tam pustynia, kompletna pustka. Chcąc dojechać z pracy do domu w przypływie zaćmienia umysłowego wpierdoliłem 1,5 litra gazowanej Cisowianki do środka. Stoję jeszcze i czekam żeby ostygł. Samochód przeżyje taką akcje?

  #mechanikasamochodowa
  pokaż całość

 •  

  Sprawca zepsucia nogi Jareczka zasranego.

  -Nie pierdol Jareczeku. Ze mną nie zagrasz?

  #mexicano

  +: Gregman

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika thisismaddnes

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (6)