Głównie pracuję, niestety, a w wolnych chwilach czytam o większych bądź mniejszych pierdołach. Od ponad 5 lat prowadzę stronkę, która wciąż się rozwija. Jestem zwolennikiem idei Open source i Open knowledge.

 •  

  Wczoraj wrzuciłem pierwszą wersję #routestreetviewer na mojego githuba, gdzie można znaleźć pełny opis tego, jak wygenerować mapy typu demo 1 i demo 2.

  Jak na razie skorzystałem dwa razy i udało się zastąpić większość nieprzyjemnych fragmentów całkiem przyjemnymi, a taki był mój cel.

  #rower #programowanie
  pokaż całość

  •  

   @mozgogrdyczka: pod warunkiem, że ten konwerter uwzględni i utworzy tzw. features, które są najważniejszą rzeczą w GeoJSON i powodem, dla którego zdecydowałem się na używanie tego formatu.

   @chrzano: fajne wykonanie, ale ten UI uniemożliwia wykorzystanie tego projektu do korygowania tras rowerowych.

  •  

   @chrzano: może kiedyś tak się stanie. Jest wiele podobnych "playerów", tylko żaden nie trafiał w moją wizję i rowerowe potrzeby, dlatego postanowiłem stworzyć coś sam. Ja zwykle też zminimalizowałem wysiłek wkładany po stronie frontendu, stąd taki wygląd :)

  • więcej komentarzy (4)

 •  

  Nawiązując do tego wpisu, zakładam tag #routestreetviewer, aby już więcej nie spamować tagu #rower i #szosa. Jestem coraz bliżej udostępnienia skryptu dla innych, ale wciąż jest jeszcze trochę do zrobienia przed pierwszym wydaniem. Posiedziałem dzisiaj nad frontendem i efekty są takie:
  Demo 2

  Kod generatora wkrótce będzie można znaleźć na moim githubie.

  Zmiany w nawigacji:
  - można się teraz przełączać między kolejnymi markerami za pomocą klawiszy Page Up i Page Down. Nic wygodniejszego do przeglądania całej trasy już chyba nie wymyślę. Poza tym oczywiście nadal można używać myszki.

  Zmiany w kolorach znaczników:
  - zielone znaczniki - pochodzą z "feature collection", czyli takich wyjątkowych punktów na trasie (np. skrzyżowania i zmiany kierunku), które wykrył Brouter i dla nich zdjęcie Street View istnieje,
  - czerwone znaczniki - też pochodzą z "feature collection", ale zdjęcie w Street View nie istnieje,
  - jasno zielone znaczniki - dodatkowe punktu generowane co określoną odległość. Zdjęcie Street View istnieje.
  - jasno czerwone znaczniki - jak jasno zielone, ale zdjęcie Street View nie istnieje.

  Dodatkowy parametr "preloaded":
  - obecnie domyślnie zdjęcia są ładowane dopiero po wybraniu konkretnego znaczniki, co powinno poprawiać wydajność, ale jeśli ktoś ma bardzo wolny internet, to przełączanie się między znacznikami może być męczące. Dlatego można dodać do URLa parametr preloaded i wtedy zdjęcia zostaną wczytane w momencie ładowania mapy.

  Jest tego dużo więcej, ale są mniej znaczące dla użytkownika końcowego.
  pokaż całość

 •  

  Pod tagiem #rower jest pewnie wiele osób, które podobnie jak ja lubią używać BRoutera do wyznaczania nowych tras. Daje to fajne możliwości eksploracji lokalnych terenów. Potem, już na trasie, różnie to się kończy i można się nieprzyjemnie zaskoczyć. Dlatego pomyślałem o wykorzystaniu możliwości, jakie daje Google Street View, do wygenerowania podglądu trasy. Po weekendzie kodowania mam już pierwszą próbkę możliwości tego skryptu.

  Route Street Viewer - wystarczy klikać na znaczniki, żeby zobaczyć zdjęcia. Zielone znaczniki to miejsca, gdzie samochód Street View już był, a czerwone to miejsca, gdzie jeszcze nie dojechał. Dodatkowo do czerwonych znaczników dodaję informacje z BRoutera, żeby mieć lepsze rozeznanie. Czasami zdjęcia są nienaturalnie rozmazane na dole, bo ustawiłem duży kąt pola widzenia. Generalnie jest jeszcze dużo do poprawienia, zanim wypuszczę ten skrypt, ale już teraz widzę, że może wygenerować całkiem przydatne rezultaty szczególnie dla #szosa
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika thof

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi thof

Osiągnięcia (4)