•  

  Awaria silnika i chujowy pan kapitan.

  Mirki, dawno tutaj nie zaglądałem, a do tego zawsze byłem typem który raczej czytał niż komentował xD teraz jednak liczę na waszą pomoc i wykop-efekt.

  Ogólnie w samolocie z Mombasy (Kenia) była niezła inba. Powrót zaplanowany na piątek, 17.09.2021 na godzinę 20.45 czarterem z Enter Air (wycieczka wykupiona z Rainbow)
  Kiedy część pasażerów była już na pokładzie (ja jeszcze czekałem w rękawie) nagle samolot zaczyna się dymić :D no to myk, ewakuacja (ja tego nie słyszałem, ale kapitan podobno już obsrał zbroję) . Wysadzili nas na lotnisku i w sumie nie wiadomo co robić. Rezydent z biura nie może wejść na lotnisko, ogólnie chuj wie o co chodzi...
  Póki co jest nudno, ale czekajcie xD

  Ok, po prawie 3h wsadzają nas do samolotu i chcą startować bez żadnych wyjaśnień (powyżej 3h opóźnienia należy się odszkodowanie). No to zaczyna się inba. Ludzie zaczynają pytać o co chodzi, co to za awaria itp. Kapitan stwierdza, że samolot jest w 100% sprawny i możemy lecieć, jeśli ktoś nie chce to wysiada na własną odpowiedzialność i niech sobie radzi.

  Aha, pan (specjalnie z małej) kapitan nie rozmawiał z nami osobiście, tylko siedział zamknięty w kabinie i wysyłał swojego giermka - stuarta.

  No ale kurwa chwilą moment. Nasze bagaże są na płycie lotniska a my niby mamy startować :D no to pytamy nadal jak to możliwe, skoro samolot jest w 100% sprawny to dlaczego nie możemy wziąć bagażu? W końcu po 2-3 wersjach (między innymi to, że nic się nie paliło tylko widzieliśmy dym z gaśnicy) powiedzieli nam, że czujniki dymu w luku bagażowym się zepsuły i w związku z tym je wyłączyli i nie mogą tam włożyć naszych bagaży xD czaicie, nie działają czujniki dymu w jednej części samolotu, jeśli coś by się stało to kij z nami wszystkimi.

  Ale wracając do bagażu - kapitan podaje, że na 100% do jutra będzie u nas w domu, dostarczony pod drzwi (najbliższy samolot z Mombasy do Warszawy jest za tydzień...).

  Ludzie nadal chcą się dowiedzieć, o co chodzi. Załoga zadzwoniła po policję (xD) i mówi, że jak ktoś chce wysiadać to niech wysiada, ale według nich samolot jest sprawny na 100% więc robimy to na własną odpowiedzialność i własny koszt xD a im się kończy czas pracy więc szybko XDDD

  Myślę ok, jeśli ktoś się pod tym podpisuje i bierze odpowiedzialność za 200 osób na pokładzie to chyba wie co mówi. Lecimy.

  I teraz Hit!

  Po około 2h lotu, kiedy byliśmy nad Etiopia coś zaczyna stukać z prawej strony. Po chwili zaczynamy powoli opadać. Widzę, że stewardesy wychodzą do pasażerów z PRZERAŻONYMI minami. Komunikat "straciliśmy prawy silnik, przygotować się do awaryjnego lądowania". No super podróż kurwo, niezapomniane wrażenia...
  Ok, stewardesy również obsrane coś tam nas instruują, za około 40 minut będziemy ładować na lotnisku w Addis Abeba (stolica Etiopii).

  Czyli podsumowując: wsadzili nas w samolot który najpierw się zapalił, potem stwierdzili, że jest full sprawny, a następnie rozjebał się silnik xD

  Ok, podchodzimy powoli do lądowania. Pozycje bezpieczne, wszyscy w strachu (najbardziej chyba personel xD), ściąga nas trochę na lewo no i dup. Udało się posadzić samolot, niestety nie rozłożyli tych zjeżdżalni tylko czekaliśmy normalnie na schody :(

  pan kapitan nie wyszedł do nas, nie podziękował/nie przeprosił, wcześniej jeszcze nas okłamał, że samolot jest sprawny. Dodatkowo na koniec wcisnął nam, że autobus już czeka, hotel załatwiony, jutro o 12.00 wylot. Wyladowalismy jakieś 4h temu, sie siedzimy na lotnisku i chuja wiadomo xD

  Także trzymajcie się w tej polszy, fajnie tam macie.
  Jak będzie zainteresowanie to będę coś wrzucał. Ludzie nagrali np część rozmowy z tym pseudo kapitanem...
  pokaż całość

 •  

  Mirki, cel do wiosny jest taki, by ogarnąć badania i teorię z aby na wiosnę zacząć PPL.
  I tutaj mam parę pytań, prośbę o poradę.
  Czy teoria online to dobra opcja? Raczej należę do tych, którzy sporo wyciągają słuchając kogoś, kto opowiada i nie wiem czy online to dobry pomysł.
  Gdzie badania na południu Polski? Wiem, że jest gobll we wrocku i coś w Krakowie, ja jestem ze Śląska, więc droga ta sama.
  Jakieś szkoły do polecenia lub niepolecenia? Słyszałem, że helen air jest spoko. Miałbym kawałek, ale do zrobienia. Z innych to aeroklub gliwicki i rybnicki.
  Czy ma sens robić badania na drugą klasę, jeżeli rozważam możliwość dalszych szkoleń?

  Z góry dzięki za jakikolwiek komentarz
  #lotnictwo #ppl #samoloty
  pokaż całość

  •  

   @tomszczyk: ja to przykombinowalem mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   W wielkim skrócie: zacząłem od liceum z klasą szybowcową, potem poszedłem do Chełma i chciałem sie dostać bez PPLki i niewiele mi brakło, ale to nie możliwe praktycznie. Więc zrobiłem PPLke w trakcie zimy w SmartAero w Modlinie (po taniości bo przez doświadczenie z szybowców miałem skrócony program). SmartAero tez polecam swoją drogą. Wybrałem Wawe i betonowy pas bo z Chełma miałem prościej sie dostać, no i mógłem przez zimę coś polatać. Po restarcie w Chełmie dostałem sie na pilotaż, a na ostatnim roku przyjechało do nas kilka firm na rekrutację. Mieliśmy trochę szczęście, bo jak zaczynaliśmy studia to rynek też był bardzo słaby (ale nie az tak jak teraz), a kończąc linie wsysały jak odkurzacze. W każdym razie przeszedłem rekrutacje, dostałem sie nawet do dwóch linii, wybrałem lepsza dla mnie wtedy opcje, dokończyłem szkolenia fundowane przez uczelnie, zapłaciłem za egzaminy i MCC i chwilę później wylądowałem na Type Ratingu na A320 ;)

   Oczywiście chwilę to wszystko trwało i mnóstwo przygód i komplikacji wystąpiło po drodze ale ogólnie nie żałuję. Nawet mimo tego, że ostatnią zimę niemal przymierałem głodem, daleko od domu... Ale chyba wszystko wraca powoli do normy, bo w to lato był taki rozpie..., że ledwo na rzęsach chodziłem i nie pamiętałem jak sie nazywam (✌ ゚ ∀ ゚)☞
   Ciekawe co przyniesie następna zima...
   pokaż całość

  •  

   @tomszczyk: tak, FO w różowej landrynce ;)
   latamy po Europie, w tej chwili od roku jestem zbazowany w Albanii bo się "zgodziłem dobrowolnie", gdybym sie nie zgodził to by mnie zwolnili ¯\_(ツ)_/¯

  • więcej komentarzy (11)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika tofifi100

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.