•  

  Jak to jest możliwe że silnik działa na 3 cylindry i po wypięciu każdego z przewodów po kolei słabnie i zaczyna się głośne cykanie więc moim laickim okiem działa wtedy na 2 cylindry? Chyba na którymś cylindrze nie powinno być reakcji? 2 miesiące temu założone nowe świece i kable. #motoryzacja #mechanikasamochodowa

 •  

  Spokojna jazda po polskich drogach to istne obserwowanie cyrku na kółkach.

  Droga Krajowa. Godzina 15-16. Ludzie zaczynają wracać z pracy do domu. Na jezdni pojawił się kombajn lub inny ciągnik z naczepą a za nim sznur samochodów. Długa prosta. Z naprzeciwka jadą samochody. Sytuacja w sznurze co raz bardziej napięta, przecież poruszamy się 20km/h od dobrych 10 sekund, w tym czasie można zmienić losy swojego życia. Odległość między samochodami można mierzyć suwmiarką. Patrzę w lusterko, każdy kolejny samochód za mną co raz bliżej osi jezdni. Pewnie nie spodziewają się, że kierowcy z przodu też chcą, kiedy nadarzy się okazja, wyprzedzić lidera peletonu. Ten, który wychyli się najbardziej ma kurwa pierwszeństwo w wyprzedzaniu? Dobra, z naprzeciwka nic nie jedzie. Zaczyna się cyrk. Ktoś ze środka stawki wyskakuje z szeregu, ogień na pełnej. Ktoś z tyłu rozpędzony zaczyna wyprzedzać sznur. "Kurwa gdzie mi tym gratem?! Ja mam ałdi 140 koni, wyprzedzę Was wszystkich zawalidrogi! Tylko spróbujesz mi się wpierdolić!". Ja na spokojnie, przecież wszystkim chodzi o to samo. No cyrk. Samochód jadący bezpośrednio za maszyną rolniczą na swoją okazję musiał poczekać bo burżuazja z tyłu pędziła jak debile.
  Jakby nie można było zacząć wyprzedzania po kolei, od pierwszego do ostatniego samochodu. Jeden po drugim.

  Odkąd mam wolniejszy samochód jeżdżę bez szaleństw. 5 min, w perspektywie godzinnego dojazdu do pracy, nie robi mi różnicy a jedzie się spokojniej i przyjemniej.

  Polecam każdemu wrzucić spokojny tryb jazdy i schować ego do kieszeni. Czy masz 75km czy 250km używaj mózgu. Kultura na drodze poprawia komfort podróżowania.

  #patologiazewsi #patologiazmiasta #polskiedrogi #stopcham
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika tourer

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.