•  

  349092 - 120 - 33 = 348939

  Wczoraj ładna pogoda to pojechałem pojeździć na szosę a do tego przetestować nową nawigację (mini-recenzja na szybko niżej xD). Zaplanowałem trasę na 86 km, pod domem chciało mi się dokręcić do 100 a wyszło 120 xD Ale bardzo dobrze się jeździło, szczególnie po paru tygodniach kręcenia na trenażerze.
  Dziś też wyszedłem pojeździć, ale na MTB. Nogi wyraźnie zmęczone także wyszła z tego jazda regeneracyjna :)

  Od jakiegoś czasu planowałem zakup jakiejś nawigacji, ale jednocześnie nie chciałem Garmina, głównie dlatego że każdy ma Garmina :p
  Trafiło na #wahoo Elemnt Bolt - mały, bardzo zgrabny, aerodynamiczny z monochromatycznym wyświetlaczem i 7 diodami LED RGB na górze.
  Zacznę może od wad, głównie jednej - nawigacji. Jeżeli dobrze zaplanuje się trasę na kompie to jest super - powiadomienia przed zakrętami (łącznie z diodami, które fajnie pokazują kierunek skrętu), do tego powiadomienie w formie tekstowej i piknięcie. Oczywiście można sobie wyciszyć i patrzeć tylko na mapę, albo wcale. Dlaczego zatem nawigacja jest wadą? Z trzech powodów. Po pierwsze w gęstej zabudowie przy dużym przybliżeniu (100-200m) nie da się prawie nic odczytać, cała mapa zajebana kreskami - ulicami, DDRami, chodnikami, rzekami etc (na szczęście bez nazw). Na szczęście po oddaleniu te mniej istotne ulice znikają i zostają tylko główne. Po drugie nie da się przewijać mapy. Po trzecie nie da się wyznaczać tras. To ostatnie to jeszcze nie byłby problem gdyby przynajmniej była opcja back to start, albo cokolwiek. Można jedynie obrócić trasę i tak wrócić do punktu startu :P
  Z wad to chyba tyle, serio :)
  Co mi się podoba?
  Po pierwsze to o czym napisałem na początku - mały, ładny, zgrabny, wygodny w obsłudze.
  Po drugie - diody. Działa to naprawdę świetnie, można sobie ustawić strefy mocy/tętna i wyświetlać jedną z tych danych, albo aktualną predkość w odniesieniu do średniej. Brakuje mi tylko możliwości wyświetlania kadencji :P
  Po trzecie - obsługa trenażera. Mam smart trenażer i z poziomu komputerka da się wygodnie sterować obciążeniem po prostu ustawiając docelową moc. Można też odpalić zaplanowany trening, albo wczytać jakąś trasę.
  Po czwarte - bateria. Nie jest to jakaś mega rewelacja, ale po ~8.5h używania mam nadal 40% baterii, także jakieś 13-14 h powinna wytrzymywać :)
  Po piąte - wyświetlacz. No dobra, wadą jest to że mapy na nim nie są zbyt czytelne, ale wyświetlane dane są widoczne rewelacyjnie, nawet w słońcu, które było w sobotę. Jedynie kolorowe diody w pełnym słońcu trochę giną, białe widać bardzo dobrze :p
  Po szóste - bardzo wygodna synchronizacja ze Stravą/RiderWithGPS i innymi serwisami. Na pokładzie jest WiFi, także jeszcze zanim otworzę drzwi od mieszkania trening jest wrzucony na Stravę ;)

  Powiadomienia z telefonu działają dobrze, brakuje tylko powiadomień z innych aplikacji (są smsy i połączenia + emaile na iphone), ale nowe firmware wcyhodzi praktycznie co miesiąc, więc możliwe że to zmienią.

  Nie testowałem jeszcze jednej bardzo ciekawej funkcji, mianowicie Live Trackingu. Oprócz tego że mogę wysłać komuś link i widzi gdzie jestem + wszystkie istotne dane to jeżeli kumple też używają tej opcji w swoich Wahoo to mogę ich widzieć na swoim komputerku, jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce ;)

  Czytałem gdzieś, że mocowanie nie jest kompatybilne z Garminem - jest kompatybilne i trzyma się dobrze.

  Czy polecam? Na razie jestem bardzo zadowolony, wiedziałem co kupuję i co on oferuje. Cena nie jest niska (240€), wychodzi podobnie jak Garniak 520. Nie wiem natomiast czy jest lepszy czy gorszy, jest na pewno inny.

  W tym tygodniu to już 153 km!
  #rowerowyrownik #ruszwroclaw

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!
  pokaż całość

  +: sinner123, Freakz +16 innych

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika trace_error

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)