•  

  Wczoraj koleś z OLXa ukradł mi telefon w moim własnym domu.

  Krótka historia opisująca bezczelność złodziei i trochę moją naiwność/ufność.
  Wyprzedajemy z różowym na OLX różne zalegające nam w piwnicy rzeczy, min. kilka starych telefonów. Odezwał się koleś, że chce przyjechać po jeden z nich, umówiliśmy sie o godzinie 20.00 u nas w domu (Toruń). Jegomość niski, łysy, około 40 (tak pomiędzy Sebą a Januszem) prawdopodobnie o niepełnym uzębieniu. Nie wzbudził moich podejrzeń, nie oceniamy ludzi po wyglądzie. Obejrzał Motorolę Milestone po którą przyjechał, która to była wystawiona za 25zl jako uszkodzona, jednak najwidoczniej dla bohatera opowieści było zbyt dużym wysiłkiem przeczytania 3 zdań opisu ogłoszenia ponieważ był pewien że telefon to super nówka.

  Zaproponowałem mu pokazanie Samsunga Galaxy S3, którego też sprzedajemy. Chwilę zajęło zanim go znaleźliśmy. W tym czasie złodziejaszek nas zagadywał, uśmiechał się i zaczepiał naszą córkę, ogólnie sympatyczny typ.
  Telefon obejrzał i stwierdził że go kupi tylko podejdzie pokazać go koledze, który z nim przyjechał. Być może powinna mi się zapalić wtedy lampka, że coś jest nie tak, jednak się na to zgodziłem, robiliśmy już tak wcześniej i zawsze ufałem ludziom. Koleś wsiadł do auta, prawdopodobnie pokazał go kierowcy i po parunastu sekundach odjechali w siną dal.
  Na koniec jeszcze wysłał smsa, że pojechał tylko do bankomatu po pieniądze, pewnie chciał zgubić pościg. Później jak dzwoniliśmy z obawy że coś się mogło mu stać to telefon nie odpowiadał.

  A teraz najlepsze! Nasz mistrz zbrodni wraz z kolegą, który był prawdopodobnie kierowcą - podjechali oznakowaną taksówką bardzo dobrze znanej korporacji taksówkarskiej w Toruniu.

  I teraz pytanie, co mogę zrobić żeby złodziej został ukarany?

  Mam jego nr telefonu, wiem jak wygląda, mam kontakt z kierownikiem korporacji taxi (chociaż mam mieszane odczucia czy sprawdzenie gpsa zajmie faktycznie minimum miesiąc XD) i kilkoma kierowcami, którzy postarają się namierzyć co to był za kurs (nie podaje nazwy korporacji, bo nie mam 100% pewności że to byli wspólnicy)
  Wszystko zgłoszone i przekazane na #policja

  Co mogę jeszcze zrobić żeby prawo i sprawiedliwość zwyciężyła? Nawet nie chodzi o ten telefon, bo jego wartość była niewielka, a o to że złodziej był u mnie w domu.

  Uwaga! Jeżeli okaże się, że Pan Złodziej faktycznie pojechał do bankomatu, tylko ten bankomat jest strasznie daleko i po prostu jeszcze nie zdążył wrócić, to go serdecznie przepraszam i wszystko odwołuje.

  #kradziez #zlodzieje #torun #patologiazewsi #truestory #telefony
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1539628968460.jpg

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika tsavke

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)