•  

  W nawiązaniu do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/5201239/bmw-hamuje-przed-ciezarowka-na-s8/

  Jestem serio zszokowany, że najwięcej plusów zbierają komentarze, przyklaskujące kierowcy BMW, za "utemperowanie" TIR-owca, który śmiał wykonać poprawny manewr wyprzedzania na autostradzie. Ten kraj to chleb obsrany gównem, skoro potencjalne śmiertelnie niebezpieczny manewr, szeryfowanie i stwarzanie świadomego zagrożenia na drodze jest nagradzane poklaskiem.

  Wbijcie sobie do tępych łbów, że droga publiczna to nie jest, kurwa, ostatnie okrążenie w wyścigu LeMans. Korona wam z głowy nie spadnie, jeśli chwilę pojedziecie wolniej, bo ktoś wyprzedza inne auto. TIR, jeśli drugi jedzie wolniej, ma prawo wyprzedzać, jeśli nie było zakazu.

  Na wykopanym filmiku mija 5 sekund, od kiedy TIR daje kierunkowskaz, do momentu pojawienia się BMW, to daje nam, przy prędkości 140 km/h, 200 metrów odległości, gdzie kierowca BMW powinien zwolnić. Ale oczywiście wina kierowcy ciężarówki, bo powinien mieć co najmniej kilometr wolnego, mieć ustawiony radar wstecz i wypuścić drona obserwacyjnego za sobą, aby upewnić się, ze żaden panicz nie jedzie za nim. Manewr TIR-owi zabrałby około 25-ciu sekund, ale widać, że jest to za dużo dla Jaśnie Panów, i wyżej wyceniają niecałe pół minuty, niż życie swoje i innych użytkowników dróg.

  Na argumenty typowego wujka z imienin, co to wie wszystko najlepiej, i twierdzi, że to kierowcy TIR-ów powodują korki wyprzedzaniem - polecam obejrzenie sobie kilku filmików na youtube, wyjaśniających, jak powstają korki. Podpowiadam - przez nie zachowywanie odpowiedniego odstępu, gwałtowne hamowania, agresywną jazdę z częstym zmienianiem pasów.

  Nagrodę za najgłupszy komentarz dostaje @markownik

  Jaka jest dopuszczalna prędkość na ekspresówce czy autostradzie? 120 albo 140 [km/h]. Jaka jest maksymalna dla tirów? 90km/h. To jest pierwsza i ostatnia przesłanka żeby tłuste cierpy z tirów miały zakaz wyprzedzania na tych drogach. Zjebanie umysłowe dotyczy wszystkich zawodowych, jak taksówkarzy, tak i tirowców.

  Brawo, właśnie wymyśliłeś własny kodeks drogowy, gdzie zabronione jest wyprzedzanie z prędkością inną niż maksymalna. Brak słów.

  Specjalne wyróżnienie dla debili, którzy nagle zaczęli troszczyć się o środowisko, twierdząc, że ścierają się im klocki hamulcowe i zwiększa spalanie, bo królewicz musi zwolnić. Jak was nie stać na części zamienne i paliwo, to jeździjcie autobusami, a drogę zostawcie dla ludzi, którzy jeżdżą normalnie.

  Normalnym kierowcom - wyrazy współczucia, bo jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim nasza kultura jazdy, z dzikiej, zmieni się na zachodnią.

  #stopcham #polskiedrogi #kierowcy #bezpieczenstwo #motoryzacja
  pokaż całość

  •  

   @Dutch: Widzisz, zadałem sobie własne trud przeczytania opracowania, które wrzuciłeś. Niestety, nie umiesz czytać ze zrozumieniem. To co napisałeś, oznacza, iż zakaz najwięcej daje na drogach "pod górę".
   Natomiast ogólnie:

   No scheme reported a change in accident rate. (...) Simulation runs from a traffic model confirm the general increase in HGV journey times and reduction for car journey times in most situations. Overall, the model showed benefits on uphill gradients (+2%), but on level sections and downhill gradients there were many situations with overall disbenefits for both light and heavy traffic.

   Czyli, NIE jest zasadne wprowadzanie zakazu na drogach o charakterestyce poziomej, lub zjazdach w dół. Najbardziej sprawdził się w Europie dynamiczny zakaz wyprzedzania na odcinkach "pod górkę", zależny od wielu czynników. Opisane są też zagrożenia płynące z zakazu wyprzedzania się przez TIR-y i przypadki wycofywania zakazu. Ale lepiej być tym wujkiem na imeninach, który pierdoli, że TIR-y powinny mieć wszędzie zakaz i chuj, bo ja jadę.

   P.S. Nigdy w życiu nie byłem za kierownicą TIR-a.
   P.P.S. Aaa, no i zero wpływu ma zakaz wyprzedzania TIR-ów na bezpieczeństwo, a o tym tutaj mowa.
   pokaż całość

  •  

   @GaiusBaltar:

   Jeśli widzę kogoś jadącego dwie paki na lewym pasie w odległości 500m, to wjazd tam jak najbardziej będzie wymuszeniem, i nie wyjadę na taki pas

   Powiedz proszę gdzie mogę kupić lornetkę do lusterka wstecznego, aby wypatrywać aut z 500 metrów? Ty widzę takową posiadasz.

  • więcej komentarzy (22)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika tuf_wedrowiec

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.