Była w Poznaniu przepiękna druhna, wołali na nią: "ej @tuhna, @tuhna" lecz w lesie ona, nieobrażona, szukała wytrwale dobrego próchna.

 •  

  Mirabelki są wspaniałe.
  Wszystkie najczystsze, najmądrzejsze, nie interesujące się fizycznością kobiety z całej polski zgromadzone na jednym portalu.
  Powinniśmy zacząć to w końcu doceniać i podziękować im jakoś, szczególnie @poprostuzyj i @MangoZjem

  #przegryw #tfwnogf #wykop #rozowepaski #logikarozowychpaskow #heheszki #bekazrozowychpaskow #rozwojosobistyznormikami #wygryw pokaż całość

  •  

   @Polkopsky rozpierdalają mnie na mirko laski świętsze od papieża, które się zesrają, ale nie przyznają, że wygląd jest ważny i tyle. No ja pieprze, wszyscy oceniamy ludzi na pierwszy rzut oka po wyglądzie i nie uwierzę, że z takim typem poznanym w barze któraś by poszła do łóżka, bo zabawny i sympatyczny albo zobaczyłaby go na tinderze/ulicy i pomyślała "wow pewnie ma miesamowite wnętrze, dam mu szanse". Póki kolo się nie spodoba chociaż trochę zewnętrznie, to imo nie ma szans. pokaż całość

   +: uprzejmystefan, Ich_mag_Kaesekuchen +2 innych
  • więcej komentarzy (70)

 •  

  Witam wszystkich.

  Od czasu mojego ostatniego wpisu, wydarzyło się więcej niż mogliśmy się spodziewać. Opuściliśmy szpital z Wojtkiem we środę, zdążyliśmy dotrzeć do domu, po może 15 minutach, podczas karmienia, Wojtek przestał oddychać, zrobił się bezwładny, telefon na 112, przystąpiłem do reanimacji - 15 uciśnięć na 2 wdechy, (według sugestii dyspozytora) gdzieś po 3 seriach Wojtek zaczął dawać znaki życia, pierwsze pojedyncze kaszlnięcia, by po chwili płakać na całego, w tym momencie podjechała karetka.

  Pulosksymetr pokazał saturację na poziomie 85%, kolejny odczyt to już 92% (można to uznać za normę z powodu dysplazji oskrzelowo-płucnej). Pani Doktor z załogi karetki zasugerowała zapalenie płuc. Zadecydowano o przewiezieniu na SOR w Krakowie - Prokocimu.

  Na SORze stan określono jako dobry, wykluczyli zapalenie płuc, zrobili prześwietlenie. Uznali, że w sumie mogli by go wypisać, ale jako, że w tym samym dniu był wypisany z Oddziału Leczenia Żywieniowego to przekażą go na ten oddział na "reklamację" i oni zdecydują co dalej.

  Wojtek został zatem przewieziony na OLŻ. Na oddziale pielęgniarka podsumowała nas, "że jesteśmy histerykami, że przecież mu nic nie ma i nie możliwe, żeby przestał oddychać"... Został zbadany przez doktorkę, która pełniła dyżur, powiedziała, że w płucach coś slychać, ale może to być związane z dysplazją. Ona nigdy wcześniej Wojtka nie badała i nie ma punktu odniesienia czy jest gorzej czy nie.
  Wczoraj był badany przez lekarzy z OLŻ, w sumie nie stwierdzili niczego, temperaturę miał 37,5*C potem spadła do 37,0*c. Zlecono dalsze badania. Możliwe, że w poniedziałek wypis.
  Dziś dowiedzieliśmy się, że to zapalenie oskrzeli, leczenie antybiotykami conajmniej tydzień.


  Wrzucam w załączniku infografikę odnośnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, nie jest może idealna, chociażby ze względu na zapis 5:30:2 (5 wdechów, 30 uciśnięć, 2 wdechy - 5 pierwszych wdechów jest oddechami wykonywanymi tylko raz na początku resuscytacji i nie są powtarzane później.) Ja wykonywałem 15-2 według zaleceń dyspozytora ze 112, z tego co czytałem to nie jest błąd a nawet często bardziej polecane właśnie u niemowląt i dzieci ze względu na to częstsze są problemy z oddychaniem niż z krążeniem.

  Może ktoś akurat coś z niej zapamięta, bo naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy może nam się ona przydać.

  Ważniejsze wydarzenia będę w miarę możliwości opisywał pod tagiem #leczymywojtusia, więc jeśli ktoś chce to może obserwować/czernolistować.

  #pomagajzwykopem #ratownictwo #999
  pokaż całość

 •  

  Jajebe xD leżę se w szpitalu (niedojebanie mózgowe wykryli) i laska na łóżku obok tak chrapie, że się aż popłakałam ze śmiechu. Bez kitu nie znam faceta, który by tak chrapał, taka gama dźwięków, że szok. Chociaż jak wiem, że raczej nie usnę dzisiaj, to tak średnio bym powiedziała.
  #szpital #niewiemjaktootagowac

 •  

  I cyyk ponad 50 nauczone
  miałem 20 minut obsuwu bo się opierdalałem na mirko zamiast uczyć.

  @marynasz

 •  

  Jak jedna z nich się masturbuje, a druga nie chce, to to podchodzi pod gwałt, czy nadal samogwałt? Czy jak jedna z nich wbije sobie nóż w brzuch to jest próba samobójcza czy usiłowanie zabójstwa? ( ಠ_ಠ)

  Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi #wtf

 •  

  Co myślicie, para młoda w trampkach na ślub, fajnie "nowocześnie" ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy żenada?

  #ubierajsiezwykopem #modameska #modadamska #wesele #slub #kiciochpyta

 •  

  Dam Wam dziś historyjki o tzw "Błędzie przeżywalności", czyli dlaczego rzucanie studiów by składać komputery w garażu to nie jest przepis na sukces.

  Najpopularniejszym w internetach przykładem prawidłowego uwzględnienia błędu przeżywalności jest historia o Abrahamie Waldzie, który to w czasie II wojny światowej analizował uszkodzenia alianckich bombowców po to by wskazać gdzie umieścić dodatkowe opancerzenie tak by zwiększyć ich przeżywalność. Wojsko przeanalizowało uszkodzenia setek bombowców wracających z misji. Zauważyli, że najwięcej uszkodzeń jest na skrzydłach, ogonie i w środkowej części kadłuba i te obszary chcieli dopancerzyć. Wald natomiast twierdził, że paradoksalnie opancerzyć trzeba te elementy, które miały najmniej uszkodzeń. Dlaczego? Ponieważ te samoloty, które miały uszkodzenia w tych obszarach nie wróciły do bazy, więc wśród danych o uszkodzeniach tych samolotów nie było. Uszkodzenia samolotów, które wróciły nie były istotne, ważne były te których nie widać w samolotach strąconych. Dlatego wzmacniano silniki, kokpit i tylną część kadłuba - elementy, które w badanych samolotach nie były uszkodzone.

  Innym znanym szkoleniowym przykładem jest tzw. "bezcukrowa cukiernia". Była taka sieć cukierni, która serwowała ciasta z niższa zawartością cukru. Wyniki finansowe były takie sobie, więc zarząd zamówił badania satysfakcji klientów. Firma, która to robiła rzetelnie ankietowała klientów cukierni. W każdym kolejnym badaniu wychodziło, że im mniej słodkie ciastka tym bardziej smakują klientom, więc serwowali coraz mniej słodkie...tylko klientów było coraz mniej. Sieć cukierni zbankrutowała, a problemem był właśnie błąd przeżywalności. Pytali o zdanie tylko osoby, które kupowały ich produktu a nie te, które zrezygnowały z takich usług.

  Kolejny przykład to testy sprawnościowe do oddziałów specjalnych (internety podają, że Seals, ale pewnego źródła nie znalazłem...potraktujmy jako ciekawostkę:). Testy te oczywiście były trudne i nikogo nie dziwiło, że sporo kandydatów odpada. Aż znalazł się pewien specjalista, który zwrócił uwagę na "błąd przeżywalności" i przebadał nie tych , którzy testy przetrwali, ale tych co odpadli. Okazało się, że wielu z nich nie mogło spać przed testem. Były to oczywiście osoby bardzo sprawne fizycznie..ale przyzwyczajone do spania w komfortowych, klimatyzowanych sypialniach. A przed testami spali w drewnianych barakach bez klimatyzacji. Po tych badaniach wprowadzono do instrukcji, którą dostawali wszyscy kandydaci informację o aklimatyzacji - coś w stylu "spijcie przez miesiąc bez klimy"...ilość kandydatów zaliczających test sprawnościowy zwiększyła się o połowę.

  To samo dotyczy geniuszy biznesu takich jak Jobs, Gates, Zuckerberg, Musk - podziwiamy tych, którzy przetrwali a nie widzimy tych którzy zbankrutowali.
  Załóżmy, że sukces w biznesie jest losowy - coś jak rzucanie monetą. Wygrywasz jak wyrzucisz orła. 10 000 osób zaczyna rzucać. Po pierwszym rzucie (decyzji biznesowej) połowa odpada. Jakieś 10 kolejek później zostaje 10 mistrzów. Geniusze biznesu. To oni piszą poradniki jak osiągnąć sukces. Prowadzą szkolenia motywacyjne i udzielają wywiadów w TV...ale nic nie wiemy o tych 49 990 którzy odpadli.

  #ciekawostki #statystyka #militaria #stahs
  pokaż całość

  źródło: 0.jpg

 •  

  Przeglądałem ostatnio wpisy Leszke na Mirko i uświadomiłem sobie jak wiele straciliśmy wraz z jego odejściem. Wielki człowiek, autorytet, noblista tymi ręcami...
  Warto przypomnieć sobie jego najlepsze teksty, porady, riposty, ciekawostki.

  #codziennyleszke #heheszki #lechwalesacontent

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika tuhna

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (13)