Marynarz rusznikarz ogrodnik

 •  

  Codzienna praca 8h to jest jakaś katastrofa. A weź jeszcze do tego dolóż czas potrzebny na transport.

  System powinien sie zmienić na 6h i piątek wolny. Zapewne oznaczaloby to mniejsze wpływy do portfela, ale raczej nieznaczne, za to ogromna roznica dla życia i wolności. Wtedy faktycznie daloby sie jakiś wyjazd weekendowy za granice zorganizowac, przeczytać ksiażke po robocie itd. A wezmy tez pood uwage ze ostatnie dwie godziny pracy nie są efektywne, bo to takie dożynanie człowieka, co też minimalizowaloby skutki uboczne krotszego czasu pracy

  I argument, ze i tak se mozesz isc do maca na 6h jest poroniony. Raz ze nie zarobi sie tam tyle zeby sie utrzymac, a 2, jakby kazdy pracowal w tym samym systemie i troche mniej zarabial, to i ceny by spadły

  A jak jeszcze ktoś sie uczy do zawodu po robocie, to juz w ogole masakra

  #praca #przemyslenia #zycie #pracbaza
  pokaż całość

  •  

   @macivs1:

   Okej, czyli wytłumaczyć jak komuś kto był na morzu, ale niekoniecznie ma pojęcie o pracy. Projekt wymaga od nas precyzyjnego zrzutu receiverow, a następnie podnoszenia. Co to oznacza w praktyce? 12h wachta jeżdżona na dżojstiku, podchodzenie pod lokację, zrzut, powtórz 85 razy. Potem kilka dni holowania, gdzie "tylko" monitoruję ruch w okolicy, pogodę i poprawiam na bieżąco ustawienia DP, żeby nie zerwać ani nie zassać holu, który kosztuje moje 10 letnie zarobki i na koniec 85 podejść pod odbiorniki, gdzie muszę ustawić statek tak, żeby dźwigowy mógł je podjąć haczykiem na kranie. W przelocie między projektami nadganianie PMSu, do tego raporty do wszystkich możliwych miejsc, prowadzenie dokumentacji mostkowej, organizowanie drilli, rozwiązywanie bieżących problemów na burcie (Saf Obs poważna sprawa). Do tego szkolenie nowego pokolenia - mam kadeta na burcie.

   @essos:
   3rd party to 3 impreza w miesiącu, taki zwyczaj na offshorach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

  •  

   @macivs1:

   Dziękuję, że jej nie deprecjonujesz, ale szczerze mnie to nie rusza. Lubię swoją pracę i nie potrzebuję szukać zewnętrznej akceptacji.

   Dalsza część wypowiedzi - nie ma nic do rzeczy, dyskusja była na temat zachowania koncentracji, skoro marynarz czy oficer jest w stanie wydajnie pracować te 12hx30, to płakanie o 8hx23 jest trochę żałosne.

   @cyberchosnek:

   Nikt nie narzeka że jest źle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

   +: macivs1
  • więcej komentarzy (210)

 •  

  Zawsze mnie rozpierdala, że w tym kraju normalnie nie można sobie ponarzekać na wyzysk Polaków i niesprawiedliwe wynagrodzenia, bo zaraz przyjdzie pracownik branży IT, który ma 15,20,30 k na rękę miesięcznie i puści tyradę, że jesteś beznadziejny i on nie wie gdzie ty żyjesz, bo on i jego znajomi mają super.

  Spoko, nic do was nie mam ludzie z IT i rozumiem to, że człowiek się uczył, wyspecjalizował i zasługuje na takie wynagrodzenie, bo ma dobrze wycenione kompetencje, ale zrozumcie w końcu ludzie z IT, że wasze zarobki włożyły was w klosz oderwania od rzeczywistości i nie macie pojęcia jak ludzie tu żyją.

  Sam mam specjalistyczną pracę umysłową, podejrzewam, że porównywalnie trudną, inżynierska, wymagająca analizy i planowania, ale działam w innej branży, więc zarobki są fatalne. Z tak wyeksploatowanym stresem i praca umysłem nie jestem w stanie się już przebranżowić. Poza tym człowiek po latach nauki czegoś konkretnego, specjalizowania się w danej branży, gdzie okazuje się na końcu, że wybór był chujowy ma traumę i opory, żeby brać się za kolejne przedsięwzięcie, które pochłonie mu następne lata i nie da żadnej gwarancji powodzenia na końcu.

  Poza tym chodzi o to, że w cywilizowanym kraju sprzątaczkę stać na godne życie i odłożyć troszkę grosza z wypłaty.

  Tutaj prawie cała populacja spoza IT NIE MA SZANS na to, żeby godnie żyć w obecnych realiach i wszyscy ledwo utrzymują się ze swoich pensji.

  Zastanówcie się czasem, czy wasza sytuacja rzeczywiście ma przełożenie na całą populację.

  #programowanie #programista15k #polska #pracbaza #przegryw #zarobki #korposwiat
  pokaż całość

  •  

   @Ynfluencer:

   Ja bym jeszcze do tego dołożył informację, że pracownik IT niekoniecznie generuje więcej zysku dla firmy niż dowolny inny pracownik. Po prostu koszty są odpowiednio mniejsze - tak naprawdę do pracy potrzebny jest tylko komputer, łącze, czasem licencja na oprogramowanie. Porównując to z budowlanką, fabryką czy nawet statkiem, koszty są zerowe.

   Sam zarabiam dobrze, ale staram się podążać w życiu za cytatem z Gatsbyego "Whenever you feel like criticizing anyone, he told me, just remember that all the people in this world haven't had the advantages that you've had." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   pokaż całość

   +: Bujek2
  • więcej komentarzy (62)

 •  

  Czy polska ma w historii jakieś haniebne czyny?

  Ukraina ma banderę, zsrr wiadomo, niemcy również. Czy mógłby jakiś życzliwy mirek opowiedzieć w skrócie?

  Według ruskich polacy też nie są świętoszki, ale to wiadomo jak to z nimi jest. W Polsce raczej słyszymy jak to Polska była poszkodowana przez I i II wojne (i słusznie), wyzwoliła się ruskich itd

  #ukraina #historia pokaż całość

  źródło: mojejaslo.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika tygrysoffshorowy

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)