•  

  Śmiejecie się z propagandy w tvp a tymczasem dzisiaj na wykopie można przeczytać jakim Polska była rajem na ziemi w latach rządów PO i PSL normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca. A jak ktoś przypomni o jakiejś aferze to zaraz go zakrzyczą że nie było żadnej afery i to wszystko kłamstwo, albo jakakolwiek krytyka Tuska kończy się wyzywaniem od pisowców.

  #neuropa #4konserwy #polityka pokaż całość

  •  

   @driver93 Jeśli ktoś interesuję się polityką i historią to ma pełne prawo do porównywania tych rządów. Jeśli weźmiesz pod uwagę różne czynniki, to gołym okiem widać różnice między tymi rządami. Najważniejszy czynnik to cykle gospodarki kapitalistycznej, PO zaczęła rządzić kiedy gospodarki wpadły już w recesję, chwilę później runął amerykański system finansowy i mieliśmy już oficjalnie największy kryzys od czasów Wielkiego Kryzysu z lat 20 . PiS zaczęło rządzić w czasach największej i najdłuższej hossy w historii, to sa skrajnie różne warunki. Tu nie chodzi o afery bo one są zawsze przy każdej władzy, ale o całokształt rządów. pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

 •  

  A gdyby tak do fejjsbuka Twittera zgłosić TVP za to szambo i kłamstwa ? Może wzorem zięby dało by się ich usunąć ?:)

  #tvpis #paskigrozy #ukryteterapie #heheszki #krecimymalysza

  •  

   @muchabzz: Farmy trolli nie przestaną nadawać póki będzie strumień pieniędzy. Niech piszą, każde kolejne kłamstwo to kolejny dowód na głupotę rządzących. Osobiście nie jestem w stanie tego czytać, ale podziwiam ludzi którzy to dokumentują i podają dalej, niestety ciężko już odróżnić fake pasek od prawdziwego :D

 •  

  Trudny wybór...
  A wy na kogo oddacie głos w drugiej turze?
  Nie oszukujmy się nikt inny się dostanie xD.

  #polityka #tvpis

  źródło: image.jpg

  •  

   @elim: Jak wypada gorzej? Bo zdarza się jej przejęzyczyć? XD Gościu nikt w Europie nie szanuje PiSu, nawet Orban się zdystansował bo wie do władzy się dorwały oszołomy a Kaczyński jest zbyt słaby i stary żeby trzymać wszystko za mordę jak Orban czy Erdogan.

   Patrz na to zdjęcie i powiedz mi kto będzie traktował poważnie Dude? On tylko umie przemawiać, doktor prawa którego własny promotor oskraża o złamanie konstytucji. Córeczka już na emigracji zarobkowej w UK, bo też jest świadoma tego w co zabrnął jej tatuś. Z PiSem u władzy żadne państwo nie będzie nas poważnie traktować, a USA w takich dzbanach widzi znakomitą okazję do zarobienia dolarów w zamian za mgliste obietnice (w Powidzu wycięli 38 hektarów lasu pod bazę USA, po czym kongres cofnął pieniądze na ten cel (wybory parlamentarne są tam co 2 lata). Jeśli zaraz Trump przegra wybory, to nie zostanie nam już żaden poważny sojusznik. Wtedy tylko czekać na kryzys gospodarczy i mamy Wenezuele+, inwestorzy uciekną z Polski jeśli utracimy trójpodział władzy. Przecież upolitycznione sądy we współpracy ze służbami mogą zrobić co chcą, tylko że Unia zaraz powie stop i zawiśniemy jak Białoruś między wschodem a zachodem. pokaż całość

   źródło: 4e5db018-8dcf-4fab-8bf5-750e8caf1e5d_f1400x900.jpg

  •  

   @elim Myślisz że Macron tu przyjechał się płaszczyć? Po prostu musiała się w końcu odbyć spotkanie na takim szczeblu. Co do interesów, to słono byśmy musieli zapłacić żeby Francuzi zapomnieli nam caracale. Myślisz że doraźny interes jest silniejszy niż wykluczenie w Unii? To są pobożne życzenia pisowcow, nie wiem gdzie ty widzisz tu interes bo wspomnienie o niepokojących zmianach w sądownictwie wyjaśnia nam, że żaden interes nie jest warty łamania prawa unijnego i krajowego. Niemcy natomiast pamiętają życzenia pisowcow co do reparacji (nawiasem mówiąc tez juz prawnie uregulowanych), ciekawe jak wyobrażasz sobie budowanie pozycji Polski bez wsparcia dwóch najpotężniejszych gospodarek. W najlepszym przypadku gdyby PAD wygrał, mielibyśmy alienację Polski, jednak gdy zacznie się recesja a u władzy nadal będzie PiS to już możemy się na długo czas pożegnac z dobrobytem. Pamiętaj że populiści nie cofną się przed najgłupszym pomysłem żeby tylko utrzymać władze. pokaż całość

   +: Thon
  • więcej komentarzy (61)

 •  

  Tagi: #bekazpisu #tvpis, zgłaszam brakujący tag #polityka i zgłoszenie nieprawidłowe.

  @Moderacja - k**a, dobrze się czujecie?

  #moderacjacontent

  źródło: IMG_20200214_235222.jpg

  •  

   @gregdostres: Bo wykop stał się polem bitwy pisowców i antypisowców, w taki sposób rząd podzielił ludzi. Co do tagu polityka, podejrzewam że w swojej teorii Wiadomości w TVP po prostu były niczym innym jak skrótem wydarzeń z dnia. Faktycznie jednak to nie jest nawet informacja, tylko z góry przyjęta teza do wybranych fragmentów, dlatego potrafią w jednym materiale łączyć Grete Thunberg, Stalina, Tuska, LGBT itd. Powinien być tag oczywiście, ale wtedy warto by dodać także inne tagi z treści materiału.

   Ogólnie nawet tag polityka jest tylko pośredni, bo to co wyprawia obraża nawet definicje polityki w naszym kraju. Oni już myślą i działają autorytarnie, to moment w którym polityka puka niezainteresowanym w drzwi, a każdy niewykorzystany głos to głos na Dude. W tych wyborach będzie się liczyć każdy głos, a ludzie nadal nie są świadomi tego w jakim rozkładzie jest nasze państwo.
   pokaż całość

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Wy dalej będzie płakać o 2 mld złotych. XD
  Mam beke z jednej i drugiej strony #tvpis #bekazpisu #bekazlewactwa

  źródło: 1581718491744.jpg

  •  

   @lubie_piwo: Prywatyzacja spółek nastąpiła już w latach 90., zresztą te zakłady które zostały kupione często miały szczęście bo inne które nie znalazły nabywców przestawały działać. Ogólnie od planu Balcerowicza czyli od początków III RP trzeba było prywatyzować wszystko, bo jak pewnie wiesz wszystko było państwowe. Na dobrą sprawę dopiero od obecnej hossy czyli od 2015 Polskę stać na inwestycje i restrukturyzacje w państwowych spółkach, przed PiSem każdy rząd oszczędzał pieniądze w budżecie, a pamiętaj że w 2004 roku mieliśmy 20% bezrobocia! W takich warunkach prywatyzacje były jedyną szansą na ocalenie miejsc pracy, oczywiście czasem kwota zakupu mogła wydawać się za niska, ale państw byłego bloku wschodniego zazdrościło nam takich wykupów, bo u nich po prostu wszystko popadało w ruinę. Tak po prostu działa kapitalizm. pokaż całość

  •  

   @lubie_piwo: Podwykonawcy to problem który dzisiaj nawet nie jest rozwiązany, tu Janusze zawsze mają haczyki. Dokładnie ciągnęliśmy kasę z Unii bo odstawaliśmy bardzo od średniej unijnej, ale jeśli pamiętasz "Polskę w budowie" to właśnie jeden z przyczyn rozwoju Polski. Infrastruktura drogowa od rządów PO była po prostu w opłakanym stanie. Nawet Warszawa jako jedna z ostatnich w Unii nie była podłączona do systemu autostrad. O niezliczonych obwodnicach czy zwykłych łatań dróg nie wspomnę, ale bardzo dobrze pamiętam tamte lata ciągłych remontów i nowych inwestycji. Wkurzało niesamowicie, ale wizja tego jak będzie fajnie była świetna. Teraz każdy już się do tego przyzwyczaił, ale za PO wszystkie kluczowe elementy infrastruktury ściągnęły inwestorów bo uwierz mi droga z Poznania do Niemiec była po prostu koszmarem, nie wspominając o nikłej przepustowości.

   no dobrze masz rację. Na przykład wolę rozdział pkp na koleje Mazowieckie/wielkopolskie czy polregio. Ale kazdy zapamięta podniesiony VAT do 23% za Tuska

   Oczywiście, ale właśnie to podniesienie VATu było konieczne, żeby deficyt się za mocno nie powiększył bo w czasach kryzysu każde państwo musi mieć dziesiątki miliardów dolarów w rezerwie gdyby nagle zbankrutowały firmy zatrudniające wiele tysięcy osób. W USA musieli wywalić w krótkim czasie ponad 1000 mld dolarów, też podwyższyli podatki i co więcej niektórzy krytykowali FED (amerykański NBP), że dał zbyt dużą swobodę bankom, a te zaczęły robić takie mieszanki z zadłużeniami nieruchomości, że nagle przez ich sztuczne windowanie cen, zabrakło setek miliardów. Tusk musiał podnieść podatki, bo nie chciał zmarnować okazji świeżego wejścia do Unii a właśnie ta Polska w budowie była potrzebna żeby kapitał z Polski nie uciekał. Myślę że VAT to pikuś, zwłaszcza dla przedsiębiorców bo przecież mają zwrot.

   Podczas gdy w USA co kwartał przybywało po 500 tys bezrobotnych, u nas niskie koszty pracy i inwestycje w infrastrukturę oraz przede wszystkim rating Polski, która często zaskakiwała wzrostem PKB gdy wszyscy wróżyli spadek. Moim zdaniem PO zrobiło dobra robotę, chociaż gdy rządziło nienawidziłem ich za afery typu ośmiorniczki, podsłuchy itp., popełnili też mnóstwo błędów ale z perspektywy zaledwie kilku lat okazało się, że może i byli przy korycie, ale umieli tym państwem sprawnie zarządzać. Niestety PiS od samego początku nie potrafił pisać nawet poprawnie ustaw, a o tym co dzieje się państwowych spółkach wole nie wspominać.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (32)

 •  

  No, muszę przyznać że jak szeroko rozumiana opozycja jest zazwyczaj dość, ekhm, słaba jeśli idzie o kreowanie afer, to wczoraj naprawdę dobrze im to wyszło - pomysł z próbą zablokowania kasy dla Kurskiego i przesunięcia jej do ochrony zdrowia był świetny, wykonanie jeszcze lepsze. Uśmiałem się jak norka. Fachowo położyli pole minowe, PiS bohatersko się w nie wpierdolił.

  Jeden dzień, a tyle negatywnej dla PiSu narracji się na świat wylało - że mają chorych na raka totalnie w dupie, że wolą wydać na propagandę, bo przecież rok wyborczy, że Duda ma teraz przesrane, bo podpisanie tej ustawy sprawi, że gdy tylko podniesie temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, to go wszyscy kontrkandydaci śmiechem zabiją - a mocno zyskuje opozycja, grzejąca ten kontekst od wyborów parlamentarnych.

  No i ta Lichocka, z tym swoim fakiem, z tymi idiotycznymi tłumaczeniami że tylko się po nosie drapała, z tymi swoimi krzykami że to ona jest w tej sprawie faktyczną ofiarą, kłamstw i manipulacji (xD). Wisienka na torcie - jej fotka na stałe wpisze się do polityczno-propagandowej memologii stosowanej.

  Ciekawe co teraz Jaro wymyśli, by załatać tę wizerunkową plamę. Wczorajsze wysrywy niezależnych mediów, jak to kasa wpompowana w TVP jest tak naprawdę inwestycję w Polskę i polską rację stanu... cóż, tego to chyba nawet partyjny beton nie kupił. Kasy na onkologię nie dadzą, bo budżet trzeszczy w szwach i po prostu nie mają skąd jej wziąć, celowego podatku (przepraszam - daniny) też nie wprowadzą, bo już się wystraszyli że zapowiedzi wprowadzenia podatku cukrowego rzucają negatywne światło na kampanię Dudy - zostaje więc najlepsza forma obrony, czyli atak.

  Pytanie tylko kto lub co będzie celem.

  #neuropa #polityka #4konserwy #bekazpisu
  pokaż całość

  •  

   @Dutch PiS w swojej mówię nienawiści zaszedł już tak daleko, że ludzie po drugiej stronie barykady zaczynają się radykalizować. Szansa na merytoryczną dyskusję legła już dawno, nie da się dyskutować z kimś kto jest w 100% przekonany swojej racji i choćby walić setkami argumentów to i tak skończy się na komunię, za peło itd. Opozycja sobie również zdaje z tego sprawę, zwłaszcza że na własne oczy widzą co pisowcy robią z naszą demokracją, tutaj nie liczy się twoje zdanie bo ono jest z góry fałszywe. Postawili po prostu mur pomiędzy Polakami, w takich warunkach potrzeba już odważnych ruchów, a te 2mld na onkologię czy w ogóle służbę zdrowia nie powinni dziwić nikogo, kto miał do czynienia ze służbą zdrowia. Na prawdę przy tym jak plują jadem na opozycje to jestem pełen podziwu zwłaszcza dla PO-PSL. Pamiętajmy że Szydło zabrała jeszcze 20% pensji posłom, oczywiście dla ponad 100 wiceministrów to żaden problem bo jak komuś zabraknie to dostaje posadę w spółce państwa, a po paru miesiącach odprawa i jest fajnie, ale posłowie opozycji nie mają ciepłych posadek, obniżyli im wynagrodzenia i codzienne się ich przedstawia w TVP jako idiotów, zdrajców, komunistów itd. To się musiało tak skończyć, a będzie jeszcze gorzej bo dzisiejsze wyparcie tego faketa to książkowy przykład słynnego cytatu "to nie jest moja ręka!" Oby nie skończyło się to wojną domową jak w Hiszpanii, bo pisowskich zdrajców ojczyzny bedzie trzeba chociaż w minimalny sposób osądzić. pokaż całość

  • więcej komentarzy (39)

 •  

  Zapraszam do zabawy pn. "BINGO - dziś w Wiadomościach", moje propozycje:
  - przypomnienie wszystkich gestów/akcji z czasów władz PO/PSL
  - badania na szybko, że 75% Polaków w sytuacjach stresowych ociera oczy środkowym palcem
  - reportaż, że polska onkologia jest w TOP3 na świecie, a inwestycja w nią to tylko inwestycja w wynagrodzenia dyrektorów szpitali, którzy oczywiście zostali obsadzeni za czasów PO/PSL
  #coztapolska #polityka #pis
  pokaż całość

  •  

   @dave8: Myślisz że weszlibyśmy do Unii i Schengen bez trójpodziału władzy? Gościu to się nie trzyma kupy, Przyłębska jakoś też została sędzią w PRlu. Wyjaśnij mi dlaczego każdy były urzędnik PRLowski który popiera PiS jest ok, a cała reszta jest zła? Dałeś się ogłupić, przykro mi.

  •  

   @dave8: PiS to obiecał i co? Nagłówki w tvpis do wystarczający dowód?

   Wiem że nienawidzisz PISu, ale pozostałe partie to tacy sami lub nawet gorsi złodzieje, przestępcy i komuniści.

   Może tak, może nie, nie mierzyłbym wszystkiego jedną miarą czyli PiS albo gorsi, bo porównując afery PO typu zegarek Nowaka z aferami PiSu to jakby zupełnie różne skale. Lata 90. a zwłaszcza AWS to przecież były PO-PIS, łatwo jest rzucić oskarżenie że rozkradli majątek, ale jak było naprawdę? Nie wiem czy pamiętasz tamte czasy, ale nie było wesoło, a każdy zakład państwowy wykupiony nawet za bezcen to były miejsca pracy, a jeszcze w 2004 r. mieliśmy 20% bezrobocia. Wiesz, łatwo jest zrzucać wszystko na kozła ofiarnego, ale wiara w nieomylność PiSu to błąd, każdy kto kocha ojczyznę powinien umieć odrzucić zbędną otoczkę informacyjną i umieć znaleźć fakty. Fakty to nie anonimowe źródła tylko tysiące danych, wydarzeń na świecie i kraju, które sam powinieneś oceniać. Polecam sprawdzać wydarzenie w różnych źródłach od lewa i prawa mając świadomość że np. TVP będzie pro-rządowe a Wyborcza anty-rządowa. Tylko dzięki rozróżnieniu źródeł będziesz w stanie uzyskać szeroki obraz na daną sprawę. pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Tylko przypominam

  Homoseksualizm powinien być akceptowany w społeczeństwie bo każdy ma prawo żyć swoim życiem i być szczęśliwym, ale nie można mówić że jest normalnością. Nie jest normalny, ale nie ma w tym nic złego.

  Do prawidłowego rozwoju dziecka potrzebne są wzorce od rodziców różnej płci. Dziecko wychowane przez dwie mamy nie odnajdzie się w świecie gdzie 99% rówieśników ma inne warunki podczas dojrzewania.

  #lgbt
  pokaż całość

  •  

   @Panas Obecna premier Finlandii została wychowana przez parę lesbijek. Wszystko zależy od wielu czynników, ale nie można z góry zakładać że wszystkie osoby homoseksualne będą złymi rodzicami. Z resztą, ile rozwodów przeżywają dzieci i to często z przyczyn agresji/alkoholu, ludzie są niedoskonali ale homoseksualizm nie jest wystarczającym czynnikiem żeby od razu każde dziecko takiej pary nie mogło się odnaleźć.

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  1) PiS w mediach powie, że za PO bluzgali przy ośmiorniczkach
  2) Kaczyński zrobi konferencje w której usunie Lichocką z klubu
  3) Lichocka złoży mandat albo nie, dostanie jakaś spółkę skarbu państwa
  4) TVP "RZĄD PONAD PODZIAŁAMI SŁUCHA POLAKÓW. RZĄD WALCZY Z HEJTEM. KIDAWA BŁOŃSKA HEJTUJE PREZYDENTA. OPOZYCJA MA BUTY NA RZEPY"
  5) ????
  6) +4 pp średnio w sondażach dla PiSu


  Taki będzie tego finał, bo polaczkom bliżej do sinic nic do czegokolwiek co mogłoby zachowywać się racjonalnie.

  #neuropa #4konserwy #polityka #lichocka #bekazpisu #bekazpolakow
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika typeson

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)