•  

  Hej. Niedawno stuknelo mi 28 lat. Ogolnie 10 lat dorosłości w nietrzerzwosci... jak w piosence czego wciąż mi brak? W poniedziałek ude po skierowanko na pół roku wakacji... #narkotykizawszespoko

 •  

  Witam,

  link do znaleziska http://www.wykop.pl/artykul/5064725/znalazlem-w-warszawie-nikona-d90-z-dwoma-obiektywami-znajdzmy-wlasciciela/

  około godziny 13:40 znalazłem na parkingu Torbę, a w niej aparat Nikon D90 wraz z dwoma obiektywami.

  Zdarzenie miało miejsce w Warszawie na pograniczu Mokotowa i Śródmieścia, ulica Parkowa 9.

  Proszę o #wykopefekt #csiwykop pomoc w znalezieniu właścicieli przedmiotów.

  Zostawiam numer tel. 606 798 zero24

  Nie mam żadnego z profilów społecznościowych, prośba o forwardowanie na FB itp.

  Pozdrawiam,
  pokaż całość

 •  

  #rozdajo #warszawa #kino

  Z miłą chęcią zaproszę jedną osobę na film "Manifesto" na godzinę 22 do kina Muranów, mam groupona i muszę go dziś wykorzystać.

  Kto pierwszy ten lepszy niech pisze na pw

 •  

  @DzieckoNaLato:
  2 miesiące temu obiecałem komuś bluzę. Wygrałeś. Podaj proszę adres na który mam wysłać wygraną :)
  PS. Przepraszam za zwłokę

 •  

  Witam,

  już raz wcześniej pisałem, zacznę pisać tutaj historie z mojej pracy wzorem #postmanstories

  Tworzę nowy tag #tytonioweopowiesci dla osób spragnionych informacji na temat polskiego handlu i ciekawych, śmiesznych historii z kiosków i sklepów.

  Pracuję w hurtowni wyrobów tytoniowych od dobrych kilku lat. W tej chwili jako pakowacz-dostawca, chociaż przerobiłem zarówno pracę na magazynie. jako przedstawiciel handlowy, jak i pracę na dziale sprzedaży.

  Dziś wprowadzenie na temat "handlarzy" i wytłumaczenie dlaczego polski handel upada.

  Każdy klient, a szczególnie ten pracujący w kiosku albo w budce z papierosami ma swoje odchyły (dużo z nich zaczęło prowadzić kioski -naście jak nie dwadzieścia lat temu. Z tego względu, że obserwują już tyle lat świat z jednego punktu od rana do wieczora, w tych budach życie im przeleciało, są często sfrustrowani, zbzikowani.

  Zdaje mi się, że dostawa fajek i biletów to najbardziej wyczekiwany moment w ich dniu pracy, bo:
  -coraz mniej klientów, coraz mniej pięniędzy, więc i zapasy coraz mniejsze. Doszło do tego, że w hurcie sprzedajemy papierosy na paczki (sic!), głównie połówki. Zatem często gęsto na drugi dzień brakuje już papierosów, a większość "handlarzy" przejadła zyski i nie mają pieniędzy na odpowiednie zaopatrzenie. Codziennie od większości z nich słyszę na powitanie:
  "O jak wcześnie Pan dziś przyjechał" bądź "Co tak późno?" W zależności od tego, o której spakujemy towar i wyjedziemy.
  Rynek i konkurencja wymusiła możliwość zamówienia towaru do godz. 7 rano z dostawą na ten sam dzień, każdego dnia wyjeżdzamy o innej godzinie w zależności od ilości punktów do spakowania rano. Z tego przywileju korzystają głównie "handlarze" bo nie mają pieniędzy na odpowiednie zaopatrzenie. Pakiet papierosów w hurcie potrafi kosztować nawet i pod 200 złotych (Viceroy 40) ale zazwyczaj kosztuje w graniach 120-150 złotych. Kostka, czyli standardowy karton to 25 Pakietów i kosztuje w graniach 3000-4000złotych (sporo)
  Wiąże się to z tym, że "handlarz" albo nie ma pieniędzy, albo brakuje mu takich papierosów jak L&M, Marlboro, nie wspomnę o innych gatunkach i cały ten gniew spada na mnie (z początku mnie to ruszało, w tej chwili na szczęście już nie).

  Najgorsze co może się wydarzyć przy dostawie do "handlarza", to:

  -"Ale ja tego nie zamawiałam/em" -wypisanie i dostawa papierosów co "handlarz" sobie nie życzył - często przy składaniu zamówienia przez telefon po prostu patrzą na to czego brakuje, więc sami nie pamiętają co zamówili, ewentualnie zmienia się szata graficzna bądź paczka, nie rozpoznają papierosów i trudno im wytłumaczyć, że teraz będą takie, ponieważ, cytuję "Klient takich nie weźmie". Przy zamówieniach telefonicznych i wysyłanych faksem klienci mają problem z nazewnictwem papierosów, cytuję
  "LD Pinki Zielone" - to jest akurat LD Superslim Zielone więc po prostu idzie się pomylić albo wypisać takie jak ktoś powiedział "ale mi nie o te papierosy chodziło" kiedy nie wiesz dokładnie jak konkretny klient nazywa papierosy.

  -"Tak wcześnie Pan przyjechał, a ja pieniędzy nie uzbierałam... Czy mógłby Pan mi zostawić towar i przyjechać później?
  W takich sytuacjach albo zabieram towar i przyjeżdżam na następny dzień albo jest wielkie liczenie pieniędzy i odliczanie z faktury najmniej potrzebnych w danej chwili papierosów (co się wiąże z ogromnym bólem dupy "handlarza" - każda faktura bądź korekta to złotówka allbo więcej u księgowej), zdarzyło mi się ogołocić kasę w kiosku bądź sklepie do dziesięciogroszówek xD - jak poźniej wydawać resztę, nie mam zielonego pojęcia xD

  -"Co tak późno?!" - wtedy "handlarz" jest bardzo zły cytuję:
  "Panie tyle klientów mi uciekło bo się Pan spóźniasz"
  "Tak późno to dostawa jest mi już nie potrzebna" - ale zawsze biorą
  Zdarza się w kioskach u "handlarza" brak:
  -biletów komunikacji miejskiej - zamawiąją codziennie po 10/20 sztuk jednorazowych bądź 5 dobowych zamiast kupić 100 jednorazowych raz na tydzień "Panie tyle pieniędzy nie mogę "zamrozić"
  -papierosów, które się sprzedają zawsze i wszędzie (ciężko przewidzieć co się danego dnia sprzeda, ale zamawianie 5 paczek dziennie Marlboro bądź czy L&M to raczej nie jest dobry pomysł, gdzie czasem jedna osoba kupuje pakiet (10 bądź 8 paczek)

  Zatem karuzela spierdolenia się kręci, bo:
  Klient kupuje zazwyczaj konkretną markę fajek (chyba że klient kupuje papierosy z niższej półki, wtedy nie ważna jest marka ale cena), zatem jak któryś raz z kolei nie jest w stanie kupić np. "LD Superslim Option Green", bo "sie skończyły" albo "nie ma" bo "się nie sprzedają" omija taki kiosk bądź sklep i idzie do punktu, gdzie wie, że te papierosy dostanie czyli na stacje benzynową, czy do supermarketu (zauważcie że w Supermarketach pojawiło się często oddzielne stoisko z wyrobami tytoniowymi, w którym jest większość, jak nie wszystkie dostępne marki i rodzaje (wymóg Fabryk - klient za zapewnienie dostępności wszystkich papierosów jednej fabryki jest w stanie otrzymać w zależności od wynegocjowanej umowy miesięcznie trzycyfrową lub nawet czterocyfrową kwotę w zaleźności od miejsca, obrotu, itp.)
  -Jak w sklepie nie ma tych papierosów, co klient pali, do sklepu nie wchodzi a wiadomo jak jest - przed pracą czy do pracy zazwyczaj idziemy do sklepu po coś - dla palacza najważniejsze są fajki, więc robię zakupy tam, gdzie wiem, że dostanę papierosy (stacja benzynowa, supermarket)
  Argument "handlarza" - "Bo papierosy są takie drogie i mała marża na nich, w ogóle się nie opłaca nimi handlować"
  Jak coraz mniej klientów, to coraz mniejszy obrót, coraz mniej "handlarz" zarabia, nic mu się nie opłaca, aż w końcu zamyka działalność.

  I tak oto polski handel umiera i zachodni rynek przejmuje polski handel.

  Na koniec mam quiz #rozdajo oryginalna bluza nieistniejącej już z kilkanaście lat w Polsce marki papierosów Mild Seven - nowa, rozmiar XL w kolorze białym dla mirka/mirabelki, która pierwsza odgadnie wszystkie nazewnictwa klientów przy składaniu zamówienia
  Cytuję:
  "Malboro Bijąse"
  "Laki Sraki Tekturowe"
  "Elem różowy"
  "Łilstony rewolucja"
  "Elemy Forłajdy podwójny klik"
  "LD 99 Zielone"
  "Kanalie Waniliowe" - tutaj papierosy, których już nie ma kilka lat ale palacze nałogowi powinni skojarzyć
  "LD Pinki Różowe"

  Bluzę dostarczę pocztą ew. osobiście jak trafi się ktoś z mazowieckiego lub łódzkiego.

  Pozdrawiam,

  #gruparatowaniapoziomuwykopu

  Jak macie jakieś pytania chętnie odpowiem na nie w komentarzach bądź w kolejnych odcinkach,
  Zapraszam do dyskusji na temat polskiego handlu mirków pracujących w branży tytoniowej, pokażcie się!
  pokaż całość

 •  

  Jestem dostawcą wyrobów tytoniowych. Każdy klient (szczególnie kioskarze albo małe budy) po x latach ma swoje odchyły.

  Jak będzie zainteresowanie popiszę więcej.

  Akcja w kiosku:
  Starsza Pani mówi: Patrz Pan tyle podpasek mi zostało, one już się nie sprzedają, a ja już przekwitłam...

 •  

  #mikrokoksy
  #silownia

  Hej,
  mam parę pytań.

  Chciałbym połączyć treningi siłowni, basenu, kickboxingu oraz piłki nożnej. Pracuję od 8-16, praca przed kompem (głównie).

  Postanowiłem, że nadszedł czas na ostry trening, dobrą dietę, i regenerację. Ćwiczę coraz więcej, podoba mi się to, a że zima itd. to można pozwolić sobie na 3-4 miesiące dobrego treningu. Nie mam żadnych zobowiązań (tylko praca)

  Jestem w stanie poświęcić praktycznie cały swój wolny czas na treningi.

  Kickoboxing:
  -zapisuję się od zera, kiedyś 3 lata chodziłem na judo, przy siłowni na salce będą treningi w poniedziałek i sobotę
  Piłka nożna: gierki ze znajomymi niedziela + czasem w tygodniu
  Basen: mam problem z kręgosłupem (garbię się) i myślę o dodaniu chociaż jednej wizyty w tygodniu (nawet dwie)
  Siłownia: powstaje pytanie jaki trening dobrać i ile razy chodzić.

  Priorytetem jest wzrost ogólnej kondycji organizmu, siły oraz oczywiście masy (193cm/+90kg obecnie)

  Ja to widzę tak:

  Poniedziałek: 19-20.30 Kickboxing po treningu Siłownia (wyciskanie, przysiad, martwy, podciąganie z obciążeniem) mała ilość powtórzeń, 3x5 3x3 2x2 1x1
  Wt Basen
  Śr Siłownia (Split) Nogi Barki
  Czw Siłownia (Split) Plecy Triceps
  Pt: Siłownia (Split) Klata Biceps
  Sob: 11.30-13.00 Kickboxing
  Niedziela: 18.00 Piłka Nożna

  Co wy na to? Gdzie ewentualnie mógłbym dorzucić jeszcze jeden basen i piłkę nożną? Przed siłownią czy po?

  Dieta: Kompletnie się na tym nie znam, obecnie wygląda to tak, że patrzę na białko - reszta średnio mnie interesuje. Wiem, że w przypadku takiego planu przydałaby się odpowiednia dieta, czy jeśli zlecę komuś zrobienie diety (mam znajomą dietetyczkę) i powiem ile g Węgli, Białka, Tłuszczy mam codziennie zjeść, wystarczy jej to, żeby mi ułożyć odpowiednią dietę?

  Pozdrawiam, liczę na Waszą pomoc ;)
  pokaż całość

  +: Cronox
  •  

   @tytoniowyjanusz: przy takiej częstotliwości to:
   a) porządna dieta
   b) daj sobie dużo czasu na regenerację ciała (rozciąnięcie jak i rozluźnienie mięśni) - czyt. ten basen to bym na Twoim miejscu proponował raczej w formie rekreacji, czyli troche popływać, wbić do jacuzzi, do sauny.

 •  

  Witam wykopowiczów (mój pierwszy post)

  193cm/85kg, w listopadzie ważyłem 80, przed wakacjami 88kg.
  24 lata.
  Jeśli chodzi o sport to moje doświadczenie dosyć duże, chodziłem na siłkę, judo (3 lata ponad), grałem regularnie również w sporty zespołowe. Do 19 roku praktycznie nie było dnia żebym nie trenował. Byłem w stanie przebiec kilkanaście km, na przysiad brałem ponad 120kg przy 80 kg wagi, zasięg w siatkę 320cm, itd...

  Niestety od momentu pójścia na studia trochę się zapuściłem, w tamtym roku postanowiłem coś z tym zrobić i zacząłem od drążków, później dołożyłem trochę siłowni. Ćwiczyłem bez żadnych planów ale efekty były.

  Chciałbym ułożyć sobie plan treningowy.
  Ile razy maksymalnie w tygodniu można robić treningów żeby to miało sens?
  W niedziele gram w piłkę nożną.
  Czy np. 4 treningi na siłce, plus 2 treningi aerobowe (bieganie + porządne rozciąganie) + Piłka nożna to za dużo, aby organizm mógł się zregenerować?

  W związku z tym, że nie czuję się jak początkujący, obecnie też już moja forma prezentuje się całkiem nieźle, jaki trening na siłce wybrać?
  pokaż całość

  +: Cronox

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika tytoniowyjanusz

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)