•  

  Taki offtop.
  Uwielbiam to zdjęcie. Macie jakieś swoje piłkarskie zdjęcia, które pozostaną wam do końca życia w głowie? Albo was fascynują?

  Johan Cruyff smoking a half-time cigarette during the final of the 1974 World Cup.
  #mecz

  źródło: 44be12c82c3e0c0d9c001e6c3a50fb76.jpg

 •  

  Kiedy za 8 dych kupiłeś najmocniejszy procesor obsługiwany przez twoją starą płyte i widzisz że za troche ponad 100 chodzą najstarsze i7 które i tak są o wiele lepsze od twojego "nowego" cpu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #przegryw #smutnazaba #komputery

 •  

  Każda nawet najmniejsza pomyłka boli mnie jakbym zrobił jakąś najstraszniejszą rzecz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #przegryw

  źródło: ocdn.eu

 •  

  Naszła mnie myśl, żeby zanieść cv do jednego z serwisów komputerowych w moim mieście (nie jednoosobowy januszex, tylko ciut większa firma).

  Obecnie jestem w gównopracy, która wprawdzie jest ciekawa, ale bez perspektyw awansu i pod względem finansowym nie daje żadnych złudzeń na choć odrobinę niezależności - jest naprawdę źle, w dodatku nie pracuję na pełen etat ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  Ostatnio pojawił się u nas informatyk z zewnętrznej firmy, okazało się, że miał za zadanie ogarnąć system, bo "coś nie działało" i przeinstalować jeden z programów. Gdy widziałem jak reinstaluje sterowniki karty graficznej (btw instalował nową wersję bez usunięcia starej - to tak można? ( ͡º ͜ʖ͡º)) pomyślałem - przecież równie dobrze i ja mógłbym to robić. Jakieś tam doświadczenie mam, rodzinie, znajomym czy sobie nie raz robiło się jakieś oczyszczania, instalacje, reinstalacje adobe readera #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°) , podkręcanie, montaż, nakładanie pasty na cpu itd. Jeszcze w gimbazie dość mocno mnie to kręciło (śledziłem sprzętowe newsy na bieżąco do tego stopnia, że obudzony o drugiej w nocy chyba byłbym w stanie wyrecytować liczbę rdzeni, taktowanie i proces technologiczny większości dostępnych wtedy procesorów xD), ale życie chciało, że po latach skończyłem z tytułem inżyniera z kierunku pokrewnego do informatyki, w którym nie widzę swojej przyszłości, a także wypaleniem fizycznym i psychicznym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego myślę, żeby dla odmiany spróbować czegoś, co w przeszłości dawało mi po prostu... radość.

  Myślicie, że w mojej sytuacji takie wbicie z "cybi" tak bardzo bez doświadczenia ma jakikolwiek sens, czy tylko się zbłaźnię? xD

  #it #informatyka #praca #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #wychodzimyzprzegrywu
  pokaż całość

  •  

   @Invisible22: Napiszę co zdarzyło mi się robić - montaż podzespołów pc, smarowanie cpu pastą, fanswap zasilacza (kiedyś miałem obsesję na punkcie wyciszania), instalacja systemów operacyjnych (Windows, Ubuntu, oba obok siebie), optymalizacja systemu (grzebanie w aktywnych usługach itp.), jakaś podstawowa diagnostyka gdy "coś nie działało", doradzałem przy wyborze części do pc (świadomość istnienia czarnej listy zasilaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)), w podkręcanie też się bawiłem, z racji ukończonego kierunku mam też jakąś podstawową wiedzę nt. programowania (głównie c++ i python). W sumie jak to czytam, to to chyba dość elementarna i powszechna wiedza jest, ale może byłaby chociaż podstawą do czegoś więcej. pokaż całość

  •  

   @Invisible22: No to chyba na razie bramka numer jeden skoro w tej dziedzinie coś już umiem. Z czego jeszcze powinienem się dokształcić, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo załapania się do takiej pracy?

  • więcej komentarzy (9)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika unknown_caller

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)