•  

  Jeśli uważasz że wyszła fajna płytka, i generalnie chłopaki robią fajna robotę dajesz plus #zebroplusy #muzyka #taconafide #tacohemingway

  źródło: fromapp.jpg

  •  

   @marcelus: Z jakiegoś FB:
   "Ciekawe zagadnienie z dziedziny MUZYKA I BIZNES o polskim vacie. Do płyty Taconafide jest dołączony ultra kretyński zin z fragmentami ich konwersacji na fejsbuku. Serio, okrutne to jest, dyskusje typu "ej skończyłeś - no kończe - no spoko podeślij jak skończysz". Możemy się zastanawiać nad tym dlaczego taki zin jest dołączony do płyty, ale każdy kto się nad tym zastanawia jest po prostu głupcem, więc chętnie niosę kaganek oświaty.

   Otóż:
   Taco sprzedał na dzień dzisiejszy 70 tysięcy nośników, "Egzotyka" Quebonafide miała platynę jeszcze przed premierą czyli w preorderze ojebali 30 tysięcy sztuk.
   Załóżmy bardzo pesymistycznie, że chłopaki pierdolnęli w przedsprzedaży taconafide złoto - czyli poszło 15 tysięcy sztuk. Wydaje mi się, że mogli pogonić nawet dwa razy tyle, ale załóżmy ostrożnie, że tylko piętnastak.

   Zin dodawany w preorderze ma ISBN i jest w bazie danych biblioteki narodowej jako publikacja + CD (a konkretnie audiobook hehe). Czyli wszystkie egzemplarze preorderowe liczymy po stawce książkowej.

   Płyta w preorderze kosztuje 50zł brutto.
   Przy 23% vacie daje nam to 40,65zł netto.

   Sprytni panowie od hip hopu rozbijają to jednak na dwie pozycje na paragonach:
   Płyta za 10zł brutto (23% VAT, 8,13zł netto)
   Zin za 40zł brutto (5% VAT, 38.10zł netto)

   Tym sposobem w 50zł brutto które płaci młody człowiek na stronie mieści się 46,23zł netto.
   Tym sposobem na każdej sztuce optymalizujemy zysk o 5,58zł.

   5,58 * 15000 - 83 700 zł.
   Dla porządku odliczmy od tego 19% dochodowego i wychodzi nam po opodatkowaniu 67 800zł.

   Blisko 70 tysięcy złotych zostaje nam w kieszonce dzięki jednemu prostemu trikowi związanemu z dołączeniem kilku kartek papieru do płyty.

   Kurtyna opada."
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (166)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika urus

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.