•  

  Cześć!
  Od paru miesięcy mam problem z doproszeniem dostawcy o podłączenie światłowodu do mojego domu, pomyślałem, że może ktoś miał podobny problem lub zna się na tym i mógłby mi pomóc.

  Ale od początku:
  Około 2 lata temu, w 2018 kończyła się realizacja inwestycji w ramach POPC na mojej ulicy, kontaktując się z INEĄ (która budowała światłowód na mojej ulicy) dostałem informację, że w okolicach sierpnia, września zostanie mi on podłączony pod moim adresem. Oczywiście ten termin się przedłużał aż do momentu, gdy dowiedziałem się, że nagle światłowód nie jest dostępny dla mojego budynku, oraz nie jest planowana żadna inwestycja w najbliższym czasie, więc najprawdopodobniej nie będzie też dostępny w najbliższym czasie. Problem polega na tym, że dom znajdujący się dwa numerki dalej (około 30m od mojego domu) już światłowód ma, i to od conajmniej roku. Mój adres nie posiada łącza o prędkość min. 80 Mb/s, został uwzględniony w projekcie POPC, znajduje się na mapie UKE jako zgłoszony w projekcie POPC i do realizacji, jednak do gdy dzwonię do dostawcy dostaję informację, że nie ma niby możliwości podłączenia go do światłowodu.

  Co ciekawe spotkałem kiedyś pracownika Orange, który podłączał światłowód u sąsiada, i ten twierdził, że jest poprowadzona wiązka na mój adres, a nawet mi ją pokazał - ta znajduje się tuż naprzeciwko mojego domu, jednak za drogą (co wydaje mi się nietypowe, ponieważ inni na ulicy mają ją pod domem). Postanowiłem więc skontaktować się z ineą ponownie, aby o tym powiedzieć, jednak nadal odpowiedź jest ta sama - światłowód nie jest u mnie dostępny.

  Wysłałem już deklarację do orange ws. podłączenia światłowodu, jednak na razie nie ma w tej sprawie postępu.
  Prosiłem konsultanta Inei, aby zapisał mnie na listę chętnych do podłączenia, jednak tutaj również bez zmian.

  Czy jest jakaś szansa, że w końcu zostanie ten światłowód do mnie podłączony? Z czego może wynikać takie pominięcie zaledwie trzech domów podczas realizacji projektu? Czy pomimo tego, że jestem uwzględniony w projekcie, Inea może sobie ot tak mnie pominąć i nie doprowadzić światłowodu do mojej posesji?
  Z góry dziękuję za pomoc.
  #swiatlowody #isp #swiatlowod #internet #inea #ftth
  pokaż całość

  •  

   @krzywy_kanister: Tak, znajduje się, termin wykonania to 30 września 2020, jednak tak jak wspomniałem wszystkie inne domy mają już od dawna podłączony i działający światłowód, a u mnie od tamtego momentu nie widać, aby były prowadzone jakiekolwiek prace.
   Nie do końca zrozumiałem z tą połową miejscowości? Masz na myśli, że połowę miejscowości robią w pierwszym projekcie, a drugą dopiero w następnym? W moim przypadku powinnno to być wykonane w tym samym projekcie i inwestycji co inne domy. pokaż całość

  • więcej komentarzy (4)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika vadtrex

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)