pielęgniarka roku 2016

 •  

  Pytanie do #rozowepaski mające #dzieci Muszę zrobić mojej małej (level 2) inhalację ale ampułka (chyba 2,5ml) wystarcza na jakieś 2 minuty a wszędzie gdzie czytałem o inhalacjach piszą aby inhalować 5-10min. Jak mam to zrobić jak ta ampułka wyparowuje tak szybko a inhalator nie ma żadnej regulacji :D Czymś to rozrzedzić? Może zawołam jeszcze #lekarz #medycyna pokaż całość

  +: Amelie
 •  

  To jest teoretycznie centrum #wroclaw natomiast architektura rodem z Bielan Wrocławskich przy autostradzie :( O ile od strony Suchej jest jeszcze w miarę przyzwoicie, to z 3 pozostałych stron wygląda to jak ekrany akustyczne przy ekspresówce. Tak zmasakrować architektonicznie i urbanistycznie potencjalnie ciekawy kawałek miasta potrafi (nie)tylko dupkiewicz ze swoją świtą. Tam powinny być normalne, zróżnicowane elewacje z oknami i usługami od strony ulic, co fajnie by ożywiło tę okolicę. Dzisiaj podziwiamy i zwiedzamy części Wrocławia, które zaprojektowali i wybudowali Niemcy (zazwyczaj w sposób fajny i przemyślany), a co zostanie po nas za 100 lat? Pobudowane w chaosie deweloperskie osiedla i tego rodzaju budynki-mutanty.

  #wroclaw #przemysleniazdupy
  pokaż całość

 •  

  #dieta #keto
  Ciekawy profil na insta. Ludzie wrzucają swoje przemiany na diecie ketogenicznej z krótkimi komentarzami
  https://www.instagram.com/ketotransformations/

 •  

  Zwracam się z pytaniem i apelem do wszystkich "pozostałych" zawodów medycznych: Pielęgniarek i Położnych, Ratowników Medycznych, Farmaceutów, Diagnostów Medycznych, Fizjoterapeutów, Dietetyków :

  Czy nie widzicie, że jesteśmy traktowani jako pracownicy drugiej kategorii w odniesieniu do lekarzy?

  Właśnie jako "pozostałe zawody medyczne". Są lekarze i "pozostałe zawody medyczne". Pewnie niejeden/niejedna z Was doświadczyła tego, co myślą i jak traktują nas lekarze w codziennej pracy niejednokrotnie. Oczywiście nie wszyscy, ale jednak poczucie wyższości tego środowiska, nie tylko nad pacjentami, ale także nad "pozostałymi zawodami medycznymi" jest olbrzymie.

  Dlaczego zatem chcecie walczyć o wyższe zarobki dla nich? Tak - wiem, napiszecie, że to manipulacja bo oni walczą o kasę dla wszystkich. Ale czy na pewno? Czy w tych postulatach o 6,8% PKB jest wzrost pensji dla pielęgniarek? Czy w postulacie o "poprawie jakości pracy" mówi się o ile ma wzrosnąć pensja dla ratownika? Lekarze sobie policzyli - chcą dwie średnie krajowe. Konkret. A ile konkretnie ma mieć pielęgniarka albo diagnosta? Jedną średnią, półtora? 50% pensji lekarza? Takich danych nie ma bo lekarze po raz kolejny wzięli nas na "doczepkę", aby uwiarygodnić swój protest, iż nie walczą tylko dla siebie.

  Czy nie chcielibyście zatem wyjść z cienia lekarzy i jako ta grupa drugiej kategorii w końcu pokazać się razem na pierwszym planie? Wielu pacjentów nie wie nawet, że farmaceuta pracuje w szpitalu albo że istnieje taki zawód jak diagnosta medyczny. Co myślicie o proteście "pozostałych zawodów medycznych"? Czas zrozumieć drodzy medycy drugiej kategorii i nieboskiego pochodzenia, że zawsze będziemy gorsi i mniej warci niż państwo lekarze.

  #medycyna #protestmedykow #zdrowie #sluzbazdrowia #lekarz
  pokaż całość

  •  

   @sildenafil: ale tak jak napisał @paramedic44 po co skłócać środowisko? Każdy z nas wykonuje inną pracę, takie myślenie jakie prezentujesz nie pomoże nikomu. Najważniejsza jest współdziałanie; przez 3 lata pracy zawodowej nie spotkałam się, żeby ktoś traktował mnie z wyższością, o której piszesz... a wręcz przeciwnie.

  •  

   @agaja: oczywiście zgadzam się z Tobą i dobrze prawisz, że kwestia charakteru... może mi się tak dobrze układało, bo umiem odpowiedzieć (grzecznie a nie pyskując) i poprostu nie daję się traktować z wyższością. No i rzeczywiście to co napisałam zabrzmiało jak prawda ostateczna :D

  • więcej komentarzy (13)

 •  

  Gdzie we #wroclaw mogę oddać plastikowe nakrętki po napojach/wodach/sokach? Mam ich całą wielką torbę, a z tego co słyszałem są jakieś akcje na biedne/chore dzieciaki z tym związane.

 •  

  A miałem się nie angażować...

  Szlag mnie trafia jak rządzący nakręcają retorykę, że rezydentom chodzi tylko i wyłącznie o kasę dla siebie, a to dopiero uczniaki, gówno potrafią, a spora część ludzi to łyka.
  Co do umiejętności: w pierwszym miesiącu pracy dostałem 10 pacjentów do samodzielnego prowadzenia. Po czterech miesiącach zostałem zmuszony do samodzielnego dyżurowania. W trakcie dyżuru pod opieką miałem 500 osób, w tym dwa oddziały rehabilitacji neurologicznej (najczęściej ludzie po udarach), cztery oddziały zakładów opieki leczniczej (starzy, schorowani ludzie), reszta to oddziały psychiatryczne. Do tego przyjęcia na ostro na Izbie Przyjęć. Od drugiego roku specjalizacji pracowałem samodzielnie w Poradni Zdrowia Psychicznego. W niczym moja codzienna praca nie różni się od pracy specjalisty. Pieczątka specjalisty konieczna jest głównie do celów sądowych.
  Finanse: Jestem na końcówce specjalizacji, niedługo otworzę prywatny gabinet. W moim prywatnym interesie jest to żeby państwowy system ochrony zdrowia był jak najbardziej niewydolny i żeby było jak najmniej lekarzy. Przecież to moja konkurencja na rynku.
  Dlaczego więc popieram protest? Dlaczego wyszedłem wczoraj na ulice Gdańska?

  Bo jestem wkurwiony. Po prostu. Od lat świecę oczami przed pacjentami z powodu niewydolnego systemu. Mówię pacjentowi, że w jego wypadku leczeniem z wyboru jest psychoterapia, a on mi mówi że prywatnie go nie stać (~400 zł miesięcznie), a zapisy są na za rok. W dodatku są to spotkania zazwyczaj raz w miesiącu, a większość ogarniętych terapeutów nie siedzi w systemie NFZ. Obecnie zmieniłem szpital macierzysty, ale w poprzednim dyrektor psychopata nie pozwalał na wykonywanie podstawowych badań obrazowych. Przez dwa lata nie zostało zlecone ani jedno badanie TK głowy, gdzie w psychiatrii jest to konieczne w diagnostyce różnicowej. Nie ma pieniędzy na leczenie, a co dopiero mówić o profilaktyce i edukacji. Ludzie niepotrzebnie umierają, bądź zostają kalekami bo nie zostali w odpowiednim czasie poddani rehabilitacji czy leczeniu którego wymagali. Ci bogaci sobie poradzą, bo załatwią wiele rzeczy prywatnie, ale ubogim pozostaje system. I to właśnie tych ubogich rząd nastawia przeciwko lekarzom. Wtłacza im do głów tą chorą propagandę, a oni łykają te manipulacje.

  Czy podwyżki dla pracowników ochrony zdrowia są konieczne? Tak, jak inaczej chcecie ich zatrzymać w kraju? Jak inaczej chcecie być godnie traktowani przez lekarza? Często byłem zmuszony pracować ponad 300 godzin miesięcznie co skutkowało nadmierną drażliwością i opryskliwością w stosunku do niektórych pacjentów. Obiecywałem sobie, że taki nie będę... A potem leżę przed snem i sam się siebie wstydzę, bo odburknąłem do upierdliwej pacjentki.

  Głównym postulatem jest zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do minimum 6%. Inaczej nie da się zapewnić godnej opieki medycznej pacjentom. Znajomy z Czech opowiadał że dopiero jak doszli do odpowiedniego poziomu finansowania to zaczęło być normalnie. Zwiększyli pensje lekarzy i zatrzymali ich emigrację. Czemu my nie potrafimy?

  Miało być rzeczowo i konkretnie, a wyszło emocjonalnie i chaotycznie.

  #medycyna #niechjada #lekarz #rezydent #gorzkiezale #psychiatria #protestmedykow
  pokaż całość

 •  

  Mireczki drogie, może ktoś pracuje w jakimś sklepie albo po prostu wie - gdzie w #warszawa, dzisiaj mogę sobie pojechać do sklepu i kupić Pocketbooka 631 Touch HD. W ostateczności Lux 3, chociaż kusi mnie te 300+ppi

  #ebook #czytajzwykopem #pocketbook

 •  

  24774,55 - 5,00 = 24769,55

  Po urlopie miły bieg w jesiennej aurze :)

  #sztafeta #ruszwroclaw

  Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
  Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
  Samo liczy, to chyba magia
  Skrypt się nie myli, to inni się mylą
  Będą z tego ładne wykresiki
  Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika villemo69

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.